PDA

Επιστροφή στο Forum : Απαράδεκτοι. Αλλάζω εταιρία σήμερα



Σελίδες : [1] 2

mobo
22-06-09, 21:43
Είναι δυνατόν εδώ και αρκετούς μήνες να κάνει restart το router τουλάχιστον 20 φορές την ημέρα και να μου λένε οτι δεν βλέπουν αποσυνδέσεις? Μάλιστα μου προτείνανε να παω σε άλλη εταιρία. Εχει έρθει τεχνικός, έχει διαπιστώσει τη βλάβη αλλα δεν ξέρουν τι συμβαίνει. Τι κερασάκι στην τούρτα ηταν το σημερινό τηλεφώνημα που μου είπε ο κ. Με...ς οτι δεν μπορεί καν να το δώσει βλάβη επειδή δεν βλέπει αποσυνδέσεις. Και τον ρωτάω εγώ τι να κάνω και μου είπε δεν ξέρει και δεν ειναι βλάβη. Εκτός απο αυτό το πρόβλημα, δεν μπορώ να μπώ και σε ένα συγκεκριμένο site που χρειάζομαι γισ τη δουλειά μου. www.bluecrystalgroup.com. Αλλα δήλωσε άγνοια ο εκπρόσωπος. Οπως είχαν κάνει και οι προηγούμενοι που μου είπαν να πάω αλλού. συγνώμη για το μεγάλο κείμενο αλλα η αγανακτηση είναι μεγάλη και δεν αναλαμβανει κανεις την ευθυνη. Είμαι επαγγελματίας και χάνω χρήματα απο την άγνοιά τους. Τι να το κάνω που σηκώνουν γρηγορα το τηλέφωνο αφου δεν βρίσκουν λύση στα προβλήματά μου. θα φύγω θα πάω αλλού

mob
22-06-09, 21:52
ούτε εγώ μπορώ "403 Forbidden" :what:

orck
22-06-09, 22:09
απο τον οτε φαινεται μια χαρα η σελιδα

mob
22-06-09, 22:12
ούτε εγώ μπορώ "403 Forbidden" :what:


απο τον οτε φαινεται μια χαρα η σελιδα

εγώ από forthnet δεν τη βλέπω :hmm:

Sovjohn
22-06-09, 22:19
Η ιστοσελίδα αυτή πάντως φαίνεται να έχει κάποιο φίλτρο / access control list όπου αφήνει συγκεκριμένα ΙΡ να τη βλέπουν. Δεν ξέρω τι σελίδα είναι, και τι εξυπηρετεί, πάντως απ' ότι φαίνεται δεν θέλουν να τους βλέπουν όλοι...

Για τα υπόλοιπα, υπήρχε ένα θέμα με τα restart του Speedtouch, μπορείς να γίνεις λίγο πιο αναλυτικός? Σου κάνει restart ή αποσυνδέεται? Υπάρχει διαφορά στο ένα και στο άλλο.

Ghost in the Machine
22-06-09, 22:22
Ούτε εγώ μπορώ να τη δω (Vivodi) ολοκληρωμένη, αντίθετα παρουσιάζει πολλά "broken links" . Μήπως δοκιμάζοντας από τον ΟΤΕ ο browser που χρησιμοποιείς την έχει στο cash;

d3m0N
22-06-09, 22:28
Ούτε εγώ μπορώ να τη δω (Vivodi) ολοκληρωμένη, αντίθετα παρουσιάζει πολλά "broken links" . Μήπως δοκιμάζοντας από τον ΟΤΕ ο browser που χρησιμοποιείς την έχει στο cash;

το ιδιο ακριβως με hol :lock:

Sovjohn
22-06-09, 22:34
Μάλλον λοιπόν η σελίδα αυτή είναι φτιαγμένη από ερασιτέχνες :p

mobo
22-06-09, 23:21
Παιδιά μην βλέπουμε το δέντρο και χάσουμε το δάσος. Το κύριο πρόβλημά μου είναι τα restart και όχι το site. Να το ξεκαθαρίσω. Restart στο router και όχι απλές αποσυνδέσεις

mob
22-06-09, 23:33
δεν βλέπω γιατί τα restart του modem/router είναι θέμα του παρόχου
αν είναι προβληματικό το router και είναι στην εγγύηση τότε στείλε το στο service
αλλά πριν αλλάξεις πάροχο θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις αρχικά με ένα άλλο modem/router

johnson
22-06-09, 23:49
σε μένα από 4net φαίνεται αλλά λείπουν αρκετά icons.

mobo
22-06-09, 23:53
δεν βλέπω γιατί τα restart του modem/router είναι θέμα του παρόχου
αν είναι προβληματικό το router και είναι στην εγγύηση τότε στείλε το στο service
αλλά πριν αλλάξεις πάροχο θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις αρχικά με ένα άλλο modem/router
Εχουμε αλλάξει και ρούτερ αλλα δεν θα χάσεις τίποτα να διαβάσεις και το σχετικό τοπικ

GnF
23-06-09, 00:35
σε μένα από 4net φαίνεται αλλά λείπουν αρκετά icons.


Ακριβώς τα ίδια και απο OteNet. Περίεργο για site εταιρίας. Λες και έχει φτιαχτεί απο κανα παιδάκι 4 χρονών.

Που μένεις φίλε μου?

antonis556
23-06-09, 02:39
Απο OnTelecoms ανοιγει καπως με πολλα broken links .....

yuk
23-06-09, 02:52
Και με τον proxy της Net One ανοίγει.

voithostyrempora2
23-06-09, 03:31
ούτε εγώ μπορώ "403 Forbidden" :what:

Same here.

Tiven
23-06-09, 03:34
Αλλάζεις εταιρεία και είναι και απαράδεκτη γιατί το router κάνει restart για κάποιο λόγο που δεν ξέρεις και το να φταίει η Netone είναι το πιο απίθανο;

:eek:

Georgevtr
23-06-09, 05:08
Είναι δυνατόν εδώ και αρκετούς μήνες να κάνει restart το router τουλάχιστον 20 φορές την ημέρα και να μου λένε οτι δεν βλέπουν αποσυνδέσεις? Μάλιστα μου προτείνανε να παω σε άλλη εταιρία. Εχει έρθει τεχνικός, έχει διαπιστώσει τη βλάβη αλλα δεν ξέρουν τι συμβαίνει. Τι κερασάκι στην τούρτα ηταν το σημερινό τηλεφώνημα που μου είπε ο κ. Με...ς οτι δεν μπορεί καν να το δώσει βλάβη επειδή δεν βλέπει αποσυνδέσεις. Και τον ρωτάω εγώ τι να κάνω και μου είπε δεν ξέρει και δεν ειναι βλάβη. Εκτός απο αυτό το πρόβλημα, δεν μπορώ να μπώ και σε ένα συγκεκριμένο site που χρειάζομαι γισ τη δουλειά μου. www.bluecrystalgroup.com. Αλλα δήλωσε άγνοια ο εκπρόσωπος. Οπως είχαν κάνει και οι προηγούμενοι που μου είπαν να πάω αλλού. συγνώμη για το μεγάλο κείμενο αλλα η αγανακτηση είναι μεγάλη και δεν αναλαμβανει κανεις την ευθυνη. Είμαι επαγγελματίας και χάνω χρήματα απο την άγνοιά τους. Τι να το κάνω που σηκώνουν γρηγορα το τηλέφωνο αφου δεν βρίσκουν λύση στα προβλήματά μου. θα φύγω θα πάω αλλού

Δές χάλι..

john_who
23-06-09, 08:02
Δές χάλι..

Ακριβώς το ίδιο βλέπω κι εγώ από Κόνεξ Θεσσαλονίκη!!!
Δεν φταίει ο provider φταίει το site
:hmm:

mobo
23-06-09, 08:05
Αλλάζεις εταιρεία και είναι και απαράδεκτη γιατί το router κάνει restart για κάποιο λόγο που δεν ξέρεις και το να φταίει η Netone είναι το πιο απίθανο;

:eek:Το πιο πιθανό θέλεις μάλλον να πείς. Ναι γιατι αν διαβάσεις εδω μέσα, το πρόβλημα το έχουν κι αλλοι χωρίς η εταιρία να μπορεί να κάνει κάτι. Και απο τη στιγμή που δεν μπορουν να το δώσουν κάν βλάβη επειδή δεν το βλέπουν και με παροτρείνουν να πάω αλλού? Εσυ τι θα έκανες?

........Auto merged post: mobo πρόσθεσε 1 λεπτά και 34 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Είπα οτι δεν είναι το site το κύριο πρόβλημά μου, αλλα ρίξτε και μια ματιά εδώ, που μπαίνει με otenet αλλα οχι με netone. http://bluecrystalgroup.com/pmdmods/

tsomis
23-06-09, 08:21
σε μένα από 4net φαίνεται αλλά λείπουν αρκετά icons.

Το ιδιο απο ΟΤΕ.

jack1987
23-06-09, 08:22
Το πιο πιθανό θέλεις μάλλον να πείς. Ναι γιατι αν διαβάσεις εδω μέσα, το πρόβλημα το έχουν κι αλλοι χωρίς η εταιρία να μπορεί να κάνει κάτι. Και απο τη στιγμή που δεν μπορουν να το δώσουν κάν βλάβη επειδή δεν το βλέπουν και με παροτρείνουν να πάω αλλού? Εσυ τι θα έκανες?

........Auto merged post: mobo πρόσθεσε 1 λεπτά και 34 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Είπα οτι δεν είναι το site το κύριο πρόβλημά μου, αλλα ρίξτε και μια ματιά εδώ, που μπαίνει με otenet αλλα οχι με netone. http://bluecrystalgroup.com/pmdmods/

Φίλε mobo απλά φεύγεις.Απο την στιγμή που η εταιρία λέει οτι όλα είναι οκ και σε προτρέπει να πας και σε άλλο πάροχο,δεν νομίζω να μπορείς να κάνεις κάτι άλλο.

tsomis
23-06-09, 08:26
Εγω ειχα το 780 με το ιδιο προβλημα.
Μου το αλλαξανε με Baudtec αλλα με 2 υπολογιστες
επανω γονατιζε.
Αγορασα το 585v7 και βρηκα την ησυχια μου.

Sovjohn
23-06-09, 08:28
Το πιο πιθανό θέλεις μάλλον να πείς. Ναι γιατι αν διαβάσεις εδω μέσα, το πρόβλημα το έχουν κι αλλοι χωρίς η εταιρία να μπορεί να κάνει κάτι. Και απο τη στιγμή που δεν μπορουν να το δώσουν κάν βλάβη επειδή δεν το βλέπουν και με παροτρείνουν να πάω αλλού? Εσυ τι θα έκανες?

........Auto merged post: mobo πρόσθεσε 1 λεπτά και 34 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Είπα οτι δεν είναι το site το κύριο πρόβλημά μου, αλλα ρίξτε και μια ματιά εδώ, που μπαίνει με otenet αλλα οχι με netone. http://bluecrystalgroup.com/pmdmods/

Στο Speedtouch, απενεργοποίησες το Upnp? Είναι ένας απ' τους βασικότερους λόγους που προκαλεί restart...

momo
23-06-09, 09:32
Παρομοια κατασταση ειχα και εγω πριν κανα χρονο οπου και εφυγα .
Επει 2 βδομαδες δεν ειχα συνχρονισμο . Μου ειχαν φερει τον οτε 2-3 φορες . Εγω να τους παρακαλαω να δουν μπας και εχει η πορτα κανενα προβλημα . Αλλα οχι δεν καναν καν τον κοπο να το δουν με την δικαιολογια οτι εαν ειμαι εγω off θα ειναι και καποιος αλλος συνδρομιτης off . Ελα μου ντε που απο διαολεμενη τυχη ειμουν μονος πανω στην πορτα ....... Και δυο βδομαδες μετα το βρηκαν .... (του παρακαλαγα απο την 3 μερα ). Ε οταν το βρηκαν ειχα κανει αιτηση για conne-x

ZhenXlogic
23-06-09, 12:10
Εγώ παντός στο δικό μου 780 με conn-x tv μετά από την απενεργοποίηση του UPnP & ενα reinstall το latest firmware απο το site της thomson δεν αντιμετοποισα ξανα προβλημα με warn restarts.

Ενδεικτικό ότι το router τρεχει 25 μερες συγχρονισμένο χωρίς πρόβλημα, αφού υπαρχή τρόπος να μπείτε με Admin, υπάρχει τρόπος να κάνετε save το ini και να πάρετε τα telephoy settings δεν χάνεις πάρα να κάνεις ένα firmware update στο 780 και να το σεταρης από το 0. ;)

Τη version firmware φοράει?

yuk
23-06-09, 12:43
Στο Speedtouch, απενεργοποίησες το Upnp? Είναι ένας απ' τους βασικότερους λόγους που προκαλεί restart...Και γιατί δεν μας κατεβάζουν ένα καινούριο firmware ή δε μας προειδοποιούν τουλάχιστον αφού ξέρουν το πρόβλημα;

theopan
23-06-09, 12:49
Είπα οτι δεν είναι το site το κύριο πρόβλημά μου, αλλα ρίξτε και μια ματιά εδώ, που μπαίνει με otenet αλλα οχι με netone. http://bluecrystalgroup.com/pmdmods/

Σου έχουν πει τουλάχιστον 3 φορές τι συμβαίνει και επιμένεις. Αν ο κατασκευαστής του site έκοψε την πρόσβαση στο ΙΡ range κάποιου παρόχου, ε δε φταίει ο πάροχος επειδή δε βλέπεις τη σελίδα!

orck
23-06-09, 14:12
σημερα και εμενα με χαμενες φωτογραφιες ανοιγει
χθες που ποσταρα ανοιξε κανονικα

Sebu
23-06-09, 14:56
Σε ποια περιοχη μενεις???

Μηπως υπαρχουν προβληματα ακαριαιας πτωσης τασης??? Οποτε ενα τσικ να κανει το ρευμα το ρουτερ μπορει να επανεκκινησει.

Μπορει να εχεις πεσει και σε αστοχια υλικου (το ρουτερ εννοω). Αν εχεις καποιο αλλο adsl2+ ρουτερ καβατζα κουμπωσε το στη γραμμη για 24ωρες πχ να δεις πως θα συμπεριφερθει. Δεν θα εχεις ιντερνετ αλλα θα συχρονισει πιστευω. Οποτε θα μπορεις να καταλαβεις αν ειναι θεμα ρουτερ ή κατι αλλο.

mobo
23-06-09, 16:47
Σου έχουν πει τουλάχιστον 3 φορές τι συμβαίνει και επιμένεις. Αν ο κατασκευαστής του site έκοψε την πρόσβαση στο ΙΡ range κάποιου παρόχου, ε δε φταίει ο πάροχος επειδή δε βλέπεις τη σελίδα!Λες να έχουν προηγούμενα οι αμερικάνοι με τη Netone και της έκοψαν την πρόσβαση? Μετά απο τηλεφώνημα στην Netone μου είπαν οτι αυτοί μπαίνουν κανονικά μόνο αν βάλουν τους δικούς τους DNS. Ομως αυτό δεν είναι λύση γιατί και εγώ και άλλοι πάλι με Netone δεν καταφέρνουν ακόμα να μπούν. Γιατί οι υπόλοιποι πάροχοι μπαίνουν κανονικά?. Μαθε να διαβάζεις καλύτερα τα posts και μετά απάντα. Δεν επιμένω σε τίποτα

Sovjohn
23-06-09, 16:51
Δεν καταλαβαίνω τι γράφεις - αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι εφόσον η σελίδα δίνει Error: 403 - FORBIDDEN

δεν μπορεί να σου κάνει κάτι η netone, είναι ρύθμιση της σελίδας. Ίσως να έχουν βάλει ranges από ΙΡ και τα 77.ΧΧΧ της netone να μην είναι μέσα στα range...

ifaigios
23-06-09, 17:39
Τα ρούτερ δεν κάνουν restart στα καλά καθούμενα αν είναι πρόβλημα της εταιρίας. Αν ήταν πρόβλημα της NetOne θα είχες αποσυνδέσεις ή/και αποσυγχρονισμούς. Τσέκαρε αν είναι απενεργοποιημένο το UPnP όπως σου είπαν.

Ποιο firmware φοράς;

andreasp
23-06-09, 17:40
Ούτε εγώ μπορώ να τη δω (Vivodi) ολοκληρωμένη, αντίθετα παρουσιάζει πολλά "broken links" . Μήπως δοκιμάζοντας από τον ΟΤΕ ο browser που χρησιμοποιείς την έχει στο cash;

Το ίδιο με Otenet.

Ghost in the Machine
23-06-09, 20:31
Λες να έχουν προηγούμενα οι αμερικάνοι με τη Netone και της έκοψαν την πρόσβαση? Μετά απο τηλεφώνημα στην Netone μου είπαν οτι αυτοί μπαίνουν κανονικά μόνο αν βάλουν τους δικούς τους DNS. Ομως αυτό δεν είναι λύση γιατί και εγώ και άλλοι πάλι με Netone δεν καταφέρνουν ακόμα να μπούν. Γιατί οι υπόλοιποι πάροχοι μπαίνουν κανονικά?. Μαθε να διαβάζεις καλύτερα τα posts και μετά απάντα. Δεν επιμένω σε τίποτα

Αν δεις εδώ θα καταλάβεις γιατί εσύ, εγώ και ΚΑΝΕΝΑΣ δεν βλέπει αυτό το site:

http://www.cqcounter.com/traceroute/?query=bluecrystalgroup.com

Όλα τα άλλα περί συνομωσιών κλπ. είναι κουβέντες

mobo
23-06-09, 22:49
Αν δεις εδώ θα καταλάβεις γιατί εσύ, εγώ και ΚΑΝΕΝΑΣ δεν βλέπει αυτό το site:

http://www.cqcounter.com/traceroute/?query=bluecrystalgroup.com

Όλα τα άλλα περί συνομωσιών κλπ. είναι κουβέντεςH Netone μου είπε οτι με τους δικούς της DNS το βλέπει το site σε πληροφορώ. Οπως και οι συνδρομητές της otenet. Να θυμίσω τη διεύθυνση πάλι. www.bluecrystalgroup.com/phpmods

........Auto merged post: mobo πρόσθεσε 3 λεπτά και 29 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Τα ρούτερ δεν κάνουν restart στα καλά καθούμενα αν είναι πρόβλημα της εταιρίας. Αν ήταν πρόβλημα της NetOne θα είχες αποσυνδέσεις ή/και αποσυγχρονισμούς. Τσέκαρε αν είναι απενεργοποιημένο το UPnP όπως σου είπαν.

Ποιο firmware φοράς;
Σίγουρα δεν κάνουν restart στα καλά καθούμενα. Το θέμα όμως είναι οτι το ίδιο πρόβλημα το έχουν κι αλλοι συνδρομητές χωρίς η εταιρία να μπορεί να δώσει απάντηση. Υπάρχει και σχετικό τόπικ. To upnp αν το απενεργοποιήσω, νομίζω οτι δεν θα εχω πια wifi. Δεν ξέρω καθόλου που είναι αυτη η ρύθμιση και τι κάνει.

ariadgr
23-06-09, 22:52
Υπάρχει και σχετικό τόπικ.

link?


To upnp αν το απενεργοποιήσω, νομίζω οτι δεν θα εχω πια wifi. Δεν ξέρω καθόλου που είναι αυτη η ρύθμιση και τι κάνει.

Αφου δεν ξέρεις, καλύτερα να εξετάσεις αυτό που σου λένε από το να κάνεις υποθέσεις.

yuk
23-06-09, 23:00
Βάλε τον proxy να το δεις το site. Για Firefox:
http://img25.imageshack.us/img25/4373/picture1sys.png

H http://www.bluecrystalgroup.com/phpmods βγάζει Forbidden.

ZhenXlogic
24-06-09, 00:32
http://www.bluecrystalgroup.com/phpmods
Το παραπάνω με otenet ERROR 404 - PAGE NOT FOUND :whistle:

Sebu
24-06-09, 00:33
To upnp αν το απενεργοποιήσω, νομίζω οτι δεν θα εχω πια wifi. Δεν ξέρω καθόλου που είναι αυτη η ρύθμιση και τι κάνει.

Ουδεμια σχεση το ενα με το αλλο. Μερικες φορες το να ρωταμε δεν ειναι κακο. Για αυτο ειμαστε ολοι σε αυτο το φορουμ για να ρωταμε και να μαθαινουμε.

Και εγω εχω μαθει πολλα πραγματα απο τη μερα που πρωτομπηκα. Οταν λοιπον σου προτεινουν τα παιδια καποια πραγματα δεν ειναι για το κακο σου. Αν ηταν να σου κανουν ζημια δεν θα σου τα προτειναν. Απλα καποιοι ανθρωποι που ξερουν 5 πραγματα παραπανω απο εμενα και απο εσενα, προτεινουν καποιες λυσεις ωστε μηπως δια της εις ατοπον απαγωγης φτασουμε στο επιθυμητο αποτελεσμα. Αν παλι δεν συμβει αυτο, παλι κερδισμενοι θα ειμαστε σε γνωσεις και εμπειριες.

Φιλικα παντα

BigBlack
24-06-09, 00:42
http://www.bluecrystalgroup.com/phpmods

Από provider Orange Ολλανδίας βγαίνει μήνυμα ERROR 404 - PAGE NOT FOUND. Οπότε σ'αυτό δε σου φταίει η NetOne.

Tiven
24-06-09, 02:01
Με ΟΤΕ, πριν 1-2 λεπτά.

58137


Δεν φταίει η Netone, υπάρχει πρόβλημα με το site.

yuk
24-06-09, 02:34
Τελικά που θα πας mobo;

mobo
24-06-09, 03:52
To upnp δεν βοηθάει στη λύση του προβλήματος. Το οτι δεν ξέρω τι ακριβώς κάνει δεν σημαίνει οτι δεν θα το δοκιμάσω κιόλας. Πρέπει να είναι τεχνικός στην τελική για να έχω σύνδεση χωρίς προβλήματα? Για το site που αναφέρω οτι δεν μπαίνει, σε άλλου υπολογιστές μπαίνει και σε άλλους οχι, ανεξάρτητα απο τον provider τελικά. Ομως είπα οτι δεν είναι το μείζον πρόβλημα αυτό. Το μεγάλο πρόβλημα είναι τα restart. Επικοινώνησαν απο την Netone και μίλησα με έναν άθρωπο που φάνηκε να θέλει να βοηθήσει στο πρόβλημα και μου είπε θα το κοιτάξει προσωπικά και θα επικοινωνήσει μαζί μου. Οχι σαν κάτι άλλους που δεν μπορούν λενε να το δώσουν καν βλάβη και να αλλάξω εταιρία. Οπότε προς το παρόν δεν αλλάζω εταιρία τουλάχιστον για λιγο καιρό μέχρι να δω τι θα γίνει. Αλλωστε παραδέχομαι οτι το θέμα το άνοιξα εν μέσω αγανάκτησης και εν βρασμώ ψυχής. Αν το πρόβλημα παραμείνει όμως δεν θα εχω άλλη επιλογή. Νομίζω οτι αυτό το τόπικ πρέπει να κλείσει αφού υπάρχει το ίδιο θέμα με ανεξήγητα restart κι εδώ.http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=289714.
Λυπάμαι αν στεναχώρησα κάποια fan boys αλλα έτσι ήμουν κι εγώ απο την αρχή της εταιρίας μέχρι πρίν μερικούς μήνες. Και είναι κρίμα να χαλάει η εικόνα μιας καλής εταιρίας. Γιατί πραγματικά είναι απο τις καλύτερες στο χώρο ακόμα.

ariadgr
24-06-09, 03:56
Νομίζω οτι αυτό το τόπικ πρέπει να κλείσει αφού υπάρχει το ίδιο θέμα με ανεξήγητα restart κι εδώ.http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=289714

Τα δύο θέματα δεν είναι τα ίδια, το link που δίνεις αναφέρεται σε ένα restart κάθε 5-10 μέρες, εσύ γράφεις ότι έχεις "τουλάχιστον 20 τη μέρα"...

mobo
24-06-09, 04:12
Τα δύο θέματα δεν είναι τα ίδια, το link που δίνεις αναφέρεται σε ένα restart κάθε 5-10 μέρες, εσύ γράφεις ότι έχεις "τουλάχιστον 20 τη μέρα"...
Πιστεύω οτι το πρόβλημα είναι το ίδιο άσχετα με τη συχνότητα. Αλλα οκ ας μείνει κι αυτό ανοιχτό.

Sebu
24-06-09, 11:21
Βρε γιατι στραβωνεις???

Και ποιος σου μιλησε για fan boys??? Αν υπηρχαν fan boys θα υποστηριζαν την ΝετΟνε και οτι εχει δικιο και εσυ αδικο και δεν θα προσπαθουσαν να βοηθησουν.

Εγω ομως βλεπω ενα thread με 4 σελιδες με ανθρωπους να σου προτεινουν καποιες μπακαλολυσεις εστω και αλλους να κανουν τεστ να δουν αν μπορουν να μπουν στη σελιδα που αναφερεις.

Για αυτο δεν πρεπει να γραφουμε ποστς οταν ειμαστε θυμωμενοι/τσατισμενοι.

Στο λεω γιατι και εγω το εκανα παλια και ο θυμος ειναι κακος συμβουλος.

Φιλικα παντα

Αναφορικα με το θεμα σου τωρα πιστευω να δοθει λυση αλλα ακομα και αν δεν δοθει, δεν θεωρω οτι αξιζει να παιζουμε με την ψυχικη μας υγεια και τα νευρα μας για μια συνδεση και ενα παροχο. Αν δεν σου αρεσει τοτε οκ, φυγε και πηγαινε αλλου. Δεν επρεπε να στο πει η ΝετΟνε αυτο (κακιστα απο μερους της) αλλα επρεπε να το σκεφτεις μονο σου για το καλο της δικης σου ψυχολογιας. Και γω οταν ειδα και απο ειδα με την 4νετ και τον ΟΤΕ εφυγα και ηρθα στη ΝετΟνε. Αν καποια στιγμη δω οτι φτανω στα ιδια επιπεδα ψυχολογικης φθορας και με τη ΝετΟνε ενδεχομενα να φυγω για αλλες πολιτειες. Στο τελος της ημερας πρεπει παντα να κοιταμε τον εαυτο μας.

mobo
24-06-09, 12:56
Βρε γιατι στραβωνεις???

Και ποιος σου μιλησε για fan boys??? Αν υπηρχαν fan boys θα υποστηριζαν την ΝετΟνε και οτι εχει δικιο και εσυ αδικο και δεν θα προσπαθουσαν να βοηθησουν.

Εγω ομως βλεπω ενα thread με 4 σελιδες με ανθρωπους να σου προτεινουν καποιες μπακαλολυσεις εστω και αλλους να κανουν τεστ να δουν αν μπορουν να μπουν στη σελιδα που αναφερεις.

Για αυτο δεν πρεπει να γραφουμε ποστς οταν ειμαστε θυμωμενοι/τσατισμενοι.

Στο λεω γιατι και εγω το εκανα παλια και ο θυμος ειναι κακος συμβουλος.

Φιλικα παντα

Αναφορικα με το θεμα σου τωρα πιστευω να δοθει λυση αλλα ακομα και αν δεν δοθει, δεν θεωρω οτι αξιζει να παιζουμε με την ψυχικη μας υγεια και τα νευρα μας για μια συνδεση και ενα παροχο. Αν δεν σου αρεσει τοτε οκ, φυγε και πηγαινε αλλου. Δεν επρεπε να στο πει η ΝετΟνε αυτο (κακιστα απο μερους της) αλλα επρεπε να το σκεφτεις μονο σου για το καλο της δικης σου ψυχολογιας. Και γω οταν ειδα και απο ειδα με την 4νετ και τον ΟΤΕ εφυγα και ηρθα στη ΝετΟνε. Αν καποια στιγμη δω οτι φτανω στα ιδια επιπεδα ψυχολογικης φθορας και με τη ΝετΟνε ενδεχομενα να φυγω για αλλες πολιτειες. Στο τελος της ημερας πρεπει παντα να κοιταμε τον εαυτο μας.
Το να είσαι fan boy δεν είναι πάντα κακό. Υπήρξα κι εγώ φανατικός της εταιρίας ειδικά στην αρχή της γιατί είδα μετά απο μεγάλη ταλαιπωρία επιτέλους μια σωστή εταιρία. Ομως διέκρινα κάποια σχόλια αμφισβήτησης και ειρωνίας. Γιαυτό το είπα. Κατα τα άλλα συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.

Lagman
24-06-09, 20:25
Το speedtouch αερίζετε σωστά ; μήπως υπερθερμαίνετε ;
Έχεις κάνει δοκιμές με κλειστό το wifi ;
Είσαι σίγουρος πως κανένας γείτονας δεν σου έχει κλέψει το κωδικό και σου κάνει πλάκα κάνοντας restart το router ;
Το ρεύμα στην περιοχή σου πως είναι, έχεις κάποιο σταθεροποιητή τάσης ;
Το άλλο το speedtouch μήπως το δοκίμασες με το ίδιο τροφοδοτικό ;

mobo
25-06-09, 03:01
Το speedtouch αερίζετε σωστά ; μήπως υπερθερμαίνετε ;
Έχεις κάνει δοκιμές με κλειστό το wifi ;
Είσαι σίγουρος πως κανένας γείτονας δεν σου έχει κλέψει το κωδικό και σου κάνει πλάκα κάνοντας restart το router ;
Το ρεύμα στην περιοχή σου πως είναι, έχεις κάποιο σταθεροποιητή τάσης ;
Το άλλο το speedtouch μήπως το δοκίμασες με το ίδιο τροφοδοτικό ;


1. Ειναι επάνω σε ένα γραφέιο μόνο του
2. Ναι, αλλα τα ίδια προβλήματα
3. Αλλάζω τον κωδικό κάθε λίγο γιαυτό το λόγο
4. Δεν έχω Ups αλλα και άλλοι που έχουν, δεν έχουν καμία διαφορά
5. Αλλαξα και router και τροφοδοτικό

@ ADSLgr.com All rights reserved.