PDA

Επιστροφή στο Forum : Nέα προσφορά ondsl kit



Σελίδες : [1] 2

No-Name
27-01-06, 08:49
Αγαπητοί συμforumίστες θα ήθελα να σας ενημερώσω μη επίσημα πως η προσφιρά του kit θα πάρει παράταση μέχρι τις 28/2/2006 χωρίς να αλλάξει κάτι στην προσφορά για τους νέους παλάτες.Ενώ για τους ήδη υπάρχοντες πελάτες θα υπάρξει επίσης κάποια προσφορά που θα ανακοινωθεί επίσημα την άλλη εβδομάδα.Οπότε ψυχραιμία όλοι θα πάρετε :lol:

NoYmErOs
27-01-06, 10:34
Αν και είναι μη επίσημη ... που σημαίνει και αρβύλα καμιά φορά, άντε να δούμε.
Οι εποχές δεν είναι για μεγάλες δεσμεύσεις και αλλαγές.. πάνω από όλα

No-Name
27-01-06, 19:00
Kατά 99,9% είναι έγκυρο......Θα δούμε την αλλη εβδομάδα

G_Zisis
27-01-06, 19:21
Ρε φίλε μήπως μπορείς να πεις από πού το έμαθες?Γιατί για να κάνει προσφορές στους συνδρομητές θα κάνει και για το πακέτο..και απειδή σκόπευα να πάω να το πάρω τη δευτέρα,μην πάω να το πάρω και μετά από λίγες μέρες να ακούσω 'καινούργια προσφορά στο ondsl kit'..

No-Name
27-01-06, 22:29
Εντάξει ρε παιδιά απλά σας τα λέω εκ των έσω...Σήμερα με ενημέρωσαν και είπα να ενημερώσω με τη σειρά μου το forum......Καλοπροαίρετα φυσικά.ΔΠροσωπικά δεν θα έλεγα ποτέ μουφιές εδώ μέσα .Απλά ανέφερα πως η ήδη ισχύουσα προσφορά του kit θα συνεχίσει και θα υπάρξει και νέα προσφορά για τους ήδη υπάρχοντες του kit,δυστυχώς για αυτό δεν έχω ενημερωθεί σχετικά με το τι θα αφορά.

Delijohn
28-01-06, 16:56
Η αλήθεια είναι ότι έχω ακούσει κι εγώ για την προσφορά για τους ήδη συνδρομητές..
Δεν ξέρω πότε θα ανακοινωθεί αλλά ξέρω πως έχει σκοπό να "χτυπήσει" τη vivodi. Θα δείτεεε...

Προφέσσορας_Χάος
28-01-06, 18:44
λέτε γι αυτό να έχει στρώσει η vivo τον τελευταίο καιρό;σταθερές ταχυτητεσ με 512 24/24 53 και πάνω..και αψογο voip! 4.5 στο τεστ το αντίστοιχο αλλά και απο προσωπική χρήση..μιλάω ώρες με ποιότητα καλύτερη απο του σταθερου τηλ.Τι κάνει ο ανταγωνισμός..

No-Name
28-01-06, 18:46
Πιο λογικό μου φαίνεται να θέλει να χτυπήσει το conn-x του μπαμπά ΟΤΕ :twisted:

den_exw_ibiza
28-01-06, 19:10
Κατα τη γνώμη μου μη βιαστεί κανείς να αγοράσει το kit γιατί κατά 99% θα βγει προσφορά με κάποιο δώρο όπως το πακέτο της forthnet και θα γίνει παράταση τις προηγουμενης προσφοράς . Αυτό μας το είπε άνθρωπος της otenet όταν ήρθε να μας ενημερώσει για το kit πριν δυο βδομάδες στο κατάστημα oteshop που εργάζομαι.

G_Zisis
28-01-06, 21:58
Μήπως ξέρεις τίποτα ποιο συγκεκριμενο,σαν τι δώρο θα δώσει,γιατί ένας από αυτούς που βιάζονται να πάρουν το kit είμαι εγώ,και δεν θέλω να το πάρω και να χάσω καμιά προσφορά!!Με καταλαβαίνετε..:D

Delijohn
28-01-06, 22:22
Για να μην καλλιεργώ και φρούδες ελπίδες...(ελπίζω να μην το έκανα) εγώ δεν έχω ακούσει για προσφορά με δώρο ή μήνες αλλά για άλλου είδους προσφορά.:whistle:

NaGR
28-01-06, 22:26
Για να μην καλλιεργώ και φρούδες ελπίδες...(ελπίζω να μην το έκανα) εγώ δεν έχω ακούσει για προσφορά με δώρο ή μήνες αλλά για άλλου είδους προσφορά.:whistle:
τι σε υπηρεσίες? :p

NoYmErOs
28-01-06, 22:36
τι σε υπηρεσίες? :p

Ναι μετά της 12 το βράδυ.. :clap:

my8os
29-01-06, 17:22
Πάντως όταν τους πήρα τηλέφωνο (Κυριακάτικα και άμεση απάντηση) μου είπαν ότι όντως υπάρχει παράταση μέχρι 28/2. Όμως δεν ήξερε να μου πει για άλλου είδους προσφορά...

nrg_polini
29-01-06, 17:25
Ωραια τοτε, ειδικα αν συνεχισει και η χολ μιλαμε για τις 2 καλυτερες προσφορες :)

mictsan
29-01-06, 17:44
σημερα στο φυλλαδιο του γερμανου σε κυριακατικη εφημεριδα. otenet ondsl kit 2+2 μηνες
με 89 ευρω χωρις φπα κ δωρο...........ps2 h mp3 sony walkman 512mb! τρεξτε!:D

nrg_polini
29-01-06, 18:09
σημερα στο φυλλαδιο του γερμανου σε κυριακατικη εφημεριδα. otenet ondsl kit 2+2 μηνες
με 89 ευρω χωρις φπα κ δωρο...........ps2 h mp3 sony walkman 512mb! τρεξτε!:D

ps2?????????? Εισαι σιγουρος?? :worthy:

Φανταζομαι ειναι με 12μηνη δεσμευση αλλα δεν εχει σημασια!

mictsan
29-01-06, 20:54
πανε ρωτα γιανα εισαι σιγουρος..εγω ειμαι και μαλιστα οχι υποχρεωτικα για 12 μηνες

Crosstalk
29-01-06, 21:05
Αρχισε η μαχη μεταξυ λιανικης ΟΤΕ (ConnX) και χονδρικής ΟΤΕ (OnDsl Kit)!

Κατι μου λεει οτι ολα αυτα γινονται για να μαζεψουν κοσμο λιγο πριν την συγχωνευση ΟΤΕ/ΟΤΕΝΕΤ!

poromenos
29-01-06, 22:51
σημερα στο φυλλαδιο του γερμανου σε κυριακατικη εφημεριδα. otenet ondsl kit 2+2 μηνες
με 89 ευρω χωρις φπα κ δωρο...........ps2 h mp3 sony walkman 512mb! τρεξτε!:D
μεχρι ποτε ισχυει η προσφορα αυτη?
τρομερη παντως!!!!!

iasonakos
29-01-06, 23:21
Ναι αλλα εγω εχω ps2... Μπορουμε να το αλλαξουμε με Xbox???

kapioskanis
30-01-06, 09:30
Καλημέρα Σε Όλους,
Η προσφορά του ΓΕΡΜΑΝΟΣ μετά από τηλεφώνημα στο 800-11-40000 αρχίζει να ισχύει από 1ης Φεβρουαρίου. Έως τότε αποφασίστε ...

lagatzik
30-01-06, 11:48
Ισχύει τελικά ότι η προσφορά του Γερμανού είναι μόνο για 12μηνο?
Αλήθεια γιατί δεν κάνουμε ένα θέμα όπου να γράφουμε όλες τις προσφορές για ADSL που πέφτουν στην αντιληψή μας?

NaGR
30-01-06, 12:04
Υπάρχει ήδη :cool:

poromenos
30-01-06, 12:05
Ισχύει τελικά ότι η προσφορά του Γερμανού είναι μόνο για 12μηνο?
Αλήθεια γιατί δεν κάνουμε ένα θέμα όπου να γράφουμε όλες τις προσφορές για ADSL που πέφτουν στην αντιληψή μας?
υπαρχει ηδη http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=26928
μιλαμε για την κορυφαι προσφορα αυτη τη στηγμη!με 100 ευρω περνεις ps2 +4 μηνες adsl + 50 εκπτωση στα παγια! τωρα πραγματικα μετα απο αυτο το δωρο μου εφυγαν ολες οι επιφιλαξεις για τα πακετα!:D να δω τι θα πει μετα απο αυτη την προσφορα ο sdikr:rolleyes:

anon
30-01-06, 12:15
Λογικό ακουγεται, μιας και στις προσφορές βάζουν κάτι γύρω στα 100 - 150 ευρώ. Ηδη το ps2 πουλιέται στα 169 μαζί με δώρα, οπότε σκέτο θα έχει μια αξία λιανικής κοντά στα 120 και μαζικά που θα το δώσει ο Γερμανός, σίγουρα θα του κοστίζει αρκετά κάτω απο τα 100 ευρώ (ενόψει εμφάνισης του ps3).

Η όλη ιστορία επίσης δείχνει μια άτυπη μείωση τιμών. Και αυτό μόνο για τα πακέτα με τις νέες συνδρομές. Δυστυχώς αυτή η πρακτική δεν επιφέρει μειώσεις στους ήδη υπάρχοντες συνδρομητές, ειδικά αορίστου χρόνου και ακόμη περισσότερο τους επιχειρησιακούς (με στατικές κλπ) που πληρώνουν τα κέρατά τους. Τόσο σε σημείο να συμφέρει να διακόψεις και να ξαναγοράσεις σύνδεση με πακέτο προσφοράς!!! Η πολιτική αυτή (που την κάνουν όλες οι εταιρίες) είναι το λιγότερο άδικη στους παλαιούς συνδρομητές.

sdikr
30-01-06, 12:43
υπαρχει ηδη http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=26928
μιλαμε για την κορυφαι προσφορα αυτη τη στηγμη!με 100 ευρω περνεις ps2 +4 μηνες adsl + 50 εκπτωση στα παγια! τωρα πραγματικα μετα απο αυτο το δωρο μου εφυγαν ολες οι επιφιλαξεις για τα πακετα!:D να δω τι θα πει μετα απο αυτη την προσφορα ο sdikr:rolleyes:

Ο sdikr, θα κάνει και ενα δώρο σε φιλαράκι του, αλλά γραμμή κρατάει στο ονομά του :p

lagatzik
30-01-06, 12:54
Εννοώ για τις προσφορές των καταστημάτων, όπως αυτή του Γερμανού με το PS2.
Για το θέμα του 12μηνου κανείς?

alonso_7
30-01-06, 16:08
καλησπερα!εμαθε κανεις τιποτα τι θα ισχυσει για τους ηδη υπαρχοντες συνδρομητες?

solegga
31-01-06, 01:24
Και εγω την ιδια απορια με εσενα εχω Αλονσο.

belial
31-01-06, 12:55
Για τους ήδη υπάρχοντες συνδρομητές ondsl kit με ενημέρωσαν σήμερα ότι υπάρχει μια προσφορά για ένα έτος 19€ + φπα 22,50€ από την ΟΤΕΝΕΤ. Τώρα το Πλαίσιο δίνει μια μνήμη 1GB TRANSEND 110 αξίας 89 € με κάθε σύνδεση ondsl kit. Πραγματική μάχη με τις προσφορές, γνωρίζει κανείς ποιο ειναι το μοντέλο του Mp3;

takisx
31-01-06, 15:18
Από οτενέτ σε ενημέρωσαν;

makisnet
31-01-06, 19:50
Παιδιά πήρα τηλ. στο Γερμανό και είπαν πως από αύριο 1/2 ισχύει η προσφορά 2+2 με 106 ευρώ και 50% έκπτωση από τον 5ο έως και τον 12ο μήνα στα πάγια, δηλαδή 20 ευρώ το μήνα. Και μάλιστα με δώρο ενα ps2!!!!!!!! Περιμένουν από αύριο να τους προμηθεύσουν τις συσκευές.Προλάβετεεεεε

takisx
31-01-06, 21:10
για τους ήδη συνδρομητές έχει κάποιος κανένα νέο;

Έχω πάρει 5 φορές και περίμενα πάνω από 20 λεπτά τη κάθε μία (από το μεσημέρι προσπαθώ), τουλάχιστον να μην παιδέυομαι άδικα...

ευχαριστώ

G_Zisis
01-02-06, 00:24
Παιδιά,άμα τελείωσουν τα πακέτα του γερμανού τότε τι γίνεται?Φέρνει κι άλλα ή όσοι δεν πρόλαβαν δεν παίρνουν τπτ?Πείτε γιατί θέλω να πάρω το kit και δεν θέλω με τπτ να χάσω τέτοια προσφορά..καταλαβαίνετε..:D ;)

kagouras
01-02-06, 14:58
ρε παιδια μια ερωτηση θελω να βαλω adsl και συγκεκριμενα το on dsl kit που εχει ο γερμανος με το ps2 δωρο...αλλα..προ το παρων δεν υπαρχουν διαθεσημες πορτες στην περιοχη μου τουμπα θεσ/νικη απο το 134 μου ηπαν οτι μεσα σε 1-2 βδομαδες θα βαλουν νεες..τώρα μπορω εγω να παρω απο τον γερμανο το κιτ κανονικα συμπληρονοντας την αιτηση και να μου την ενεργοποιησουν οταν βαλουν νεες πορτες για να μην χασω την προσφορα...?
και ενα δευτερο ερωτημα σε περιπτωση που εγω μετακομισω μπορω να κανω μεταφορα την adsl γραμμη και ιsp χωρις επιπλεων χρεωση?

iasonakos
01-02-06, 15:41
Εμαθε κανεις την προσφορα για τους ηδη συνδρομιτες ΟτεΝετ??

takisx
01-02-06, 16:30
μόλις πριν λίγα λεπτά μίλησα μαζί τους.
Δεν ισχύει καμιά έκπτωση γι αυτούς που
θα συνεχίσουν σε αορίστου.
Προς το παρόν βέβαια.
Πάντως πιέστε όσοι ενδιαφέρονται.
Καταγράφονται όλες οι κλήσεις που δέχονται κι επεξεργάζονται περαιτέρω.
Παραπονεθείτε μήπως βγει κάτι.

thanos.k
01-02-06, 18:44
Off topic.το κανουν για να φυγει το stock απο ps2...ερχεται αντικαταστασης ναι μεν ποιο ασχημος αλλα ποιο δυνατος

poromenos
01-02-06, 19:51
αποτι εχω ακουσει εχουν πολλυ λιγα ps2.οποιος προλαβει!:p

teo_L20
01-02-06, 20:55
Από πού το άκουσες?:p

sdikr
01-02-06, 21:02
Από πού το άκουσες?:p

Εγώ πάντως το άκουσα απο τον γερμάνο,
και με χάλασε το ότι χρείαζεται να κάνεις την αίτηση εκεί, ενώ η προσφορά που είχε στα Multirama (xbox) δεν είχε αυτό τον περιορισμο

belial
01-02-06, 21:09
Αυτό που μου είπαν από την otenet ειναι ότι υπάρχει αυτή η προσφορά: δηλαδή για ένα έτος 22,50€ τον μήνα και ισχύει για τους ήδη υπάρχοντες συνδρομητές που λήγει η συνδρομή τους με το ondslkit. Όχι για αορίστου.Πάντος η οδηγία προς τα καταστήματα Γερμανός είναι για μία συσκευή ps2 ανά κατάστημα! ;) Εμείς οι ενημερωμένοι να σπεύσουμε γρήγορα ώστε να μην τρέχουμε μετά!

my8os
01-02-06, 22:09
Προσωπικά προτιμώ το mp3 παρά το ps2. Δεν είμαστε για να εθιστούμε σε τέτοια τώρα ;)

costasnikaia
01-02-06, 22:22
ειδα μια διαφημιση στην tv πριν απο λιγα λεπτα και για το ondsl kit της otenet 69E + φπα = 82.11 για 2+2 μηνες.

takisx
01-02-06, 22:30
Αυτό που μου είπαν από την otenet ειναι ότι υπάρχει αυτή η προσφορά: δηλαδή για ένα έτος 22,50€ τον μήνα και ισχύει για τους ήδη υπάρχοντες συνδρομητές που λήγει η συνδρομή τους με το ondslkit. Όχι για αορίστου.Πάντος η οδηγία προς τα καταστήματα Γερμανός είναι για μία συσκευή ps2 ανά κατάστημα! ;) Εμείς οι ενημερωμένοι να σπεύσουμε γρήγορα ώστε να μην τρέχουμε μετά!

Δεν είμαι αορίστου. Η συνδρομή μου με το ondsl kit λήγει στις 3.2.2006.
"Θα περάσω σε αορίστου με τον τιμοκατάλογο που ισχύει και με καμία έκπτωση"
Μίλησα το μεσημέρι και πριν μια ώρα πάλι μαζί τους.
Και οι δύο διαφορετικοί υπάλληλοι με διαβεβαίωσαν για ότι γράφω παραπάνω.

G_Zisis
01-02-06, 23:42
Παιδιά,άμα τελείωσουν τα πακέτα του γερμανού τότε τι γίνεται?Φέρνει κι άλλα ή όσοι δεν πρόλαβαν δεν παίρνουν τπτ?Πείτε γιατί θέλω να πάρω το kit και δεν θέλω με τπτ να χάσω τέτοια προσφορά..καταλαβαίνετε..:D ;)
Κάποιος που να μπορεί να απαντήσει σε αυτό?Και κάτι άλλο,αν πάω περίπου στις 5 φεβρουαρίου να πάρω το kit λέτε να έχουν τελειώσει τα πακέτα?Ρε παιδιά,παράξενο δεν είναι πάντως που δεν έχουν βγάλει καμιά διαφήμιση?

ipo
01-02-06, 23:53
Κάποιος που να μπορεί να απαντήσει σε αυτό?Και κάτι άλλο,αν πάω περίπου στις 5 φεβρουαρίου να πάρω το kit λέτε να έχουν τελειώσει τα πακέτα?Ρε παιδιά,παράξενο δεν είναι πάντως που δεν έχουν βγάλει καμιά διαφήμιση?Πάντως η πολιτική του με τα linksys που έδινε τον περασμένο μήνα, ήταν να μην δίνει νέο stock στα καταστήματα. Αν σε ενδιαφέρει η προσφορά καλύτερα μην χάνεις χρόνο.

ipo
01-02-06, 23:56
ειδα μια διαφημιση στην tv πριν απο λιγα λεπτα και για το ondsl kit της otenet 69E + φπα = 82.11 για 2+2 μηνες.Μήπως είδες 89+Φ.Π.Α.; Λίγο παράξενο μου φαίνεται να έκανε κι άλλη μείωση μέσα σε 2 μήνες.

tengai
02-02-06, 01:23
το mp3 που εδινε το πλαισιο παντως εμενα με βολεψε μνημη ενα γιγα, ραδιοφωνο και μαλιστα με πολυ καλη ληψη, ηχογραφει συνομιλια. το μονο που δεν μεταφερει αρχεια ..

@ ADSLgr.com All rights reserved.