PDA

Επιστροφή στο Forum : ADSL IN A BOX PLUS ή OTENET KIT με αγορά wi-fi router?



atsoum
27-01-06, 11:32
Αποφάσισα εδώ και λίγες μέρες να ξεφύγω και γω από την ταχύτατη σύνδεση PSTN:haha και να πάω σε DSL.
Από την αρχή μου είχε μπει στο μάτι το ADSL IN A BOX PLUS. Τώρα όμως είμαι σε μεγάλο δίλημμα.
Από την μια λέω να πάρω ADSL IN A BOX PLUS από το e-shop με δώρο mp3 player και από την άλλη σκέφτομαι το πακέτο της OTENET.:roll:
Θέλω να έχω wi-fi router για να συνδέομαι και με ένα laptop που έχω ασύρματα. Έτσι αν πάρω το πακέτο της 4Νετ είμαι "καλυμένος"ενώ με το πακέτο της ΟΤΕΝΕΤ πρέπει να αγοράσω κάποιο router ξεχωριστά.
Μέχρι πριν λίγες μέρες δεν σκεφτόμουν καθόλου την ΟΤΕΝΕΤ, τώρα όμως με τα προβλήματα της 4Νετ είμαι πολύ μπερδεμένος, μιας και αν τύχει κάποιο πρόβλημα πως θα βγάλω άκρη αφού από όσα έχω διαβάσει εδώ συχνά σε τέτοιες περιπτώσεις γίνεσαι μπαλάκι από τον ένα στον άλλόν:thumbdown

Φαντάζομαι πως αν έχει κάποιος ΟΤΕΝΕΤ θα εξυπηρετηθεί πιθανώς καλύτερα από τον ΟΤΕ, λογικό είναι άλλωστε.
Σκεφτόμουν πως για την προσφορά της ΟΤΕΝΕΤ δεν με συμφέρει να κάνω σύμβαση για 12 μήνες μιας και αν ισχύσουν μόνο οι 4 μήνες τότε κατά το τέλος θα είμαι κοντά στο Πάσχα, που είναι πολύ πιθανό τότε να βγουν ξανά προσφορές.
Από την άλλη τα 20€/μήνα για 8 μήνες είναι ένα "βατό" ποσό, άρα και αυτή η απόφαση δεν είναι εύκολη:-k

Αν πάντως πάρω ΟΤΕΝΕΤ πόσα χρήματα περίπου θα χρειαστώ για να πάρω ένα σχετικά καλό wi-fi router?(Καμμιά πρόταση θα με διευκόλυνε;))

Από την αρχή έλεγα για 4Νετ σκεφτόμενος πως το wi-fi router που έχει είναι σχετικά καλό(ή κάνω λάθος?). Τώρα όμως με αυτά τα προβλήματα που διαβάζω είμαι σε μεγάλο δίλημμα, να πάρω 4Νετ που έχει πρόβλημα αυτή την περίοδο?:scared:
Τι είναι καλύτερο τελικά από τα 2 να πάρει κανείς?

NoYmErOs
27-01-06, 11:57
Βασικά τα προβλήματα της 4νετ θα διορθωθούν. αν και δεν ξέρουμε πότε.
Το οτενετ πακέτο έχει καλή προσφορά μόνο αν συνεχίζεις το πακέτο σε συμβόλαιο 12αμηνο.. γιατί κερδίζεις τα πάγια που πέφτουν στο -50%..
από εκεί και πέρα.. εσύ κρίνεις, εγώ αν και προβληματική η 4νετ θα το σκεφτόμουν.

stavros1093
27-01-06, 14:52
Με τον οτε και να πάρεις το wi fi δώρο πρέπει να κανείς σύμβαση 12 μηνών με μειωμένα παγία και καλά!!!! Και έχεις 3+1 δηλαδή 4 μήνες ιντερνετ! Με φορθνετ παίρνεις 3+3!!!!! Χωρίς καμιά δέσμευση!! Για σκέψου!!! Εγώ με φορθνετ είμαι ικανοποιημένος (όλη μέρα ανοικτό και κατεβάζει!!!)

Tem
27-01-06, 19:09
θα πρότεινα ΟΤΕΝΕΤ που με τη λήξη σου μένει και η γραμμή κάτι που δεν ισχύει με άλλες εταρείες

Aegean24
27-01-06, 20:05
θα προτεινα forthnet, αφενος για τους παραπανω λογους, αλλα και επειδη το Linksys που δινει το θεωρω πολυ καλυτερο απο αυτο της οτενετ...και το οποιο λιανικη στην ελλαδα πωλειται στα 80 ευρω!

PS: για το mp3 παρε ενα τηλ το eshop να βεβαιω8εις οτι το δινουν ακομα, γιατι ακουσα οτι ηταν μεχρι 15 του μηνα (ασχετα τι λεει η σελιδα)...επισης (επειδη και εγω απο eshop το πηρα) πριν παραγγηλεις παρε τηλ να μαθεις αν ειναι διαθεσιμο το πακετο (για pstn) γιατι εξαντλουνται συντομα και κανουν 3-4 μερες να ξαναφερουν...

stavros1093
27-01-06, 23:23
πλαισιο!! εχει τα παντα!!! adsl φορτηνετ+ world of warcraft!!!αν παιζεις ονλιν παιχνιδια!!

NoYmErOs
28-01-06, 22:12
Με τον οτε και να πάρεις το wi fi δώρο πρέπει να κανείς σύμβαση 12 μηνών με μειωμένα παγία και καλά!!!! Και έχεις 3+1 δηλαδή 4 μήνες ιντερνετ! Με φορθνετ παίρνεις 3+3!!!!! Χωρίς καμιά δέσμευση!! Για σκέψου!!! Εγώ με φορθνετ είμαι ικανοποιημένος (όλη μέρα ανοικτό και κατεβάζει!!!)

Τα πάγια είναι μειωμένα…

@ ADSLgr.com All rights reserved.