PDA

Επιστροφή στο Forum : Ηλεκτρονικό τσιγάρο (reloaded)- Για μεγάλα "φουγάρα"



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71

29gk
17-12-12, 00:43
Εγω θα ρωτησω συγκεκριμενα πραγματα. Οπως εαν τα καρτα περιεχουν οπως λες προιον ή υποπροιον αμιαντου. Θα ξεκαθαρισω πως θα ερευνησω το θεμα καθως υπαρχουν αναφορες, θα παραπεμψω στα μηνυματα και στα link σου και θα ζητησω σαφεις διευκρινησεις. Εαν αρνηθουν και αποδειχτει αμιαντος, προφανως και δεν θα μιλαμε απλως για τιμωρια, της εταιριας παντα. Εαν ομως δεν αποδειχτει κατι τετοιο, τι λες να γινει ;

mpetou
17-12-12, 06:02
Εαν δεν αποδειχτει το παιρνω πισω αλλα να μας φερουνε πρωτα αποδειξη γιατι μπορουνε να σου πουνε πολυ ευκολα με τα λογια οτι δεν εχει και να εχει επικυνδινα υλικα.
Στην τελικη αφου υπαρχει σιγουρη λυση γιατι να το ρισκαρει ? αφου ο genesis ειναι και καλυτερος ατμιστικα και ποιοτικα και δεν ειναι ακριβος.
Αλλα ειμαι 1000% σιγουρος οτι ουτε αυτοι που τα πουλανε ξερουνε τι ειναι τα υλικα αυτα αφου δεν εχουνε περασει κανενα ελεγχο.
Φυσικα αμα ειτανε απο μη υποπτο υλικο δεν θα χρειαζοτανε καμια αποδειξη ομως εδω το υλικο ειναι υποπτο και στα φυτιλια
υαλονηματων και στο ακαυστο μακαρονι και στα σφουγγαρακια που ποτιζει μεσα το υγρο.

Μια που θα στειλεις mail ρωτα και τι υλικα ειναι αυτα στα cartomizers εκτος τα σφουγγαρακια και το καλαμακι ρωτα και αν η κοληση στην αντισταση εχει μολυβδο
γιατι το καλαι με μολυβδο ειναι 10 φορες φτηνοτερο απο αυτο χωρις μολυβδο επισης ειναι πολυ ποιο ευκολοδουλευφτο και μπορει να κανανε και εκει οικονομια οι κατασκευαστες.
http://picasaweb.google.com/lh/photo/d7NCko8LR3kp-hHqKM_skhAGHszIr70mtXkE8Fvcnxc?feat=directlink
http://shadowmajik.com/tm3.jpg
http://shadowmajik.com/tm2.jpg
http://i758.photobucket.com/albums/xx226/Frostmonkey09/BurntKR808v2.jpg

Αυτα ειτανε παιδικες ασθενειες τωρα που εχουνε βγει genesis δεν αξιζει να παιζει καποιος με την τυχη του

29gk
17-12-12, 12:52
α) οι φωτογραφιες που παραθετεις δεν ειναι των καρτο του mini more. Τουλαχιστον οχι αυτων που αγοραζω εγω απο την εταιρεια.

β) θα επαναλαβω πως στην περιπτωση του αμιαντου, ειδικα σε αυτην μιας και ειναι κατα τη γνωμη μου εξωφρενικη, οφειλουν να μπορουν να αποδειξουν τα προφορικα λεγομενα τους και εκεινοι ως πωλητες καθως θα διαθετουν κατι καταφανως κατα της δημοσιας υγειας αλλα και οι επικριτες οι οποιοι και μπορει να κατηγορηθουν για παραπλανηση και δεν ξερω τι αλλο. Καλο ειναι δηλαδη να ξερουμε ολοι τι λεμε και προπαντων τι γραφουμε.

γ) η εμπειρια δειχνει, πως ενα καποιος δεν ελεγχει την ποιοτητα ενος απο τα προιοντα που εμπορευεται, στατιστικα και μονο, δεν θα εχει ελεγξει ουτε και τα αλλα ή εστω την πλειοψηφια αυτων, Δηλαδη, η απορριψη ενος καρτου και η εγκριση ενος αλλου δεν θεωρω πως ειναι ασφαλης μιας και θεωρω πως εικαζεις αλλα ουτε και εσυ με τη σειρα σου μπορεις να εγγυηθεις. Κατι που προφανως μπορει να το κανει ενας οργανισμος οπως το Χημειο του Κρατους, ο ΕΟΦ κτλ.
Εχεις εσυ τετοιες πιστοποιησεις και μαλιστα ειδικα των προιοντων της εταιρειας που με ενδιαφερει ή και παλι προκειται για εκτιμηση ηλεκτρολογου ;

δ) θα ηθελα επιπλεον διευκρινησεις αν γινεται, για την παρακατω επισημανση σου.
"ακαυστο μακαρονι και στα σφουγγαρακια που ποτιζει μεσα το υγρο"
καθως το "μακαρονι" δεν ειναι ακαυστο ακριβως, ενω για το σφουγγαρακι δεν εχω βρει κατι το μεμπτο. Επισης και για τις κολλησεις μολυβδου και το τι ακριβως υπαινισσεσαι για αυτες.

Καθυστερω το email περιμενοντας απαντηση και θα ηθελα και παλι να διευκρινησω πως εχω ειδικο ενδιαφερον μιας και 10 μηνες ψωνιζω και καταναλωνω αποκλειστικα προιοντα nobacco, αρα και ειναι ευκολο και να το αποδειξω αλλα και προφανως διατρεχω και τεραστιο κινδυνο κατα τους ισχυρισμους σου.

mpetou
17-12-12, 18:48
δεν ειναι θεμα nobaco καθως η nobaco περνει κινεζικα cartomizer και τους βαζει το ονομα της δεν τα φτιαχνει αυτη και ουτε ξερει τι εχουνε μεσα.
Αν τα εφτιαχνε η ιδια η nobaco εννοειτε οτι δεν θα εβαζε τετοια πραγματα μεσα αλλα ο κινεζος μπορει και τα βαζει γιατι δεν εχει κανενα ελεγχο.
Αυτα ισχυουνε ανεξαρτητως για ολα τα cartomizer της αγορας και για ολα τα φυτιλια και οχι μονο για τη nobaco ειναι καθολικο το θεμα.
Για τις κολλησεις ασφαλως και λεω οτι μπορει να ειναι μολυβδος εδω εχουνε κανει χειροτερα οι κινεζοι στο μολυβδο θα κολλησουνε ?
και στην περιπτωση αυτη εχουνε και 2 λογους 1) οτι ειναι φτηνοτερο το καλαι με μολυβδο και 2) οτι ποιο ευκολοδουλευτο και κανει ποιο ευκολες τις κολλησεις.
Γι αυτο εγω να προτεινω genesis που δεν εχει τετοια θεματα καθως δεν εχει ακαυστα μακαρονια ουτε φυτιλια υαλονηματων εχει ουτε κολλησεις.

Οσο για το φιλο που ψαχνει ας παρει ενα απο αυτους
AGA Genesis atomizer
AGA T Genesis
απο το μαγαζι στη γειτονεια του
και το mod απο το link που του εδωσα ποιο πριν η οποιαδηποτε αλλη μπαταρια αλλα στον ατμοποιητη μην κανει συμβιβασμους.

τα cartomizer εχουνε πολλες παιδικες ασθενειες και οι ce4 φυτιλι υαλονηματων

29gk
17-12-12, 19:13
δεν ειναι θεμα nobaco καθως η nobaco περνει κινεζικα cartomizer και τους βαζει το ονομα της δεν τα φτιαχνει αυτη και ουτε ξερει τι εχουνε μεσα.
Αν τα εφτιαχνε η ιδια η nobaco εννοειτε οτι δεν θα εβαζε τετοια πραγματα μεσα αλλα ο κινεζος μπορει και τα βαζει γιατι δεν εχει κανενα ελεγχο.
Αυτα ισχυουνε ανεξαρτητως για ολα τα cartomizer της αγορας και για ολα τα φυτιλια και οχι μονο για τη nobaco ειναι καθολικο το θεμα.
Για τις κολλησεις ασφαλως και λεω οτι μπορει να ειναι μολυβδος εδω εχουνε κανει χειροτερα οι κινεζοι στο μολυβδο θα κολλησουνε ?
και στην περιπτωση αυτη εχουνε και 2 λογους 1) οτι ειναι φτηνοτερο το καλαι με μολυβδο και 2) οτι ποιο ευκολοδουλευτο και κανει ποιο ευκολες τις κολλησεις.
Γι αυτο εγω να προτεινω genesis που δεν εχει τετοια θεματα καθως δεν εχει ακαυστα μακαρονια ουτε φυτιλια υαλονηματων εχει ουτε κολλησεις.

Επιμενεις δηλαδη πως η nobacco πουλα επικυνδινα για την υγεια προιοντα, εστω και αθελα της και οχι απο δολο, ενω και κανεις δεν την εχει ελεγξει ; Αυτη ειναι η απαντηση σου, σωστα ;

Για τις φωτογραφιες που ΔΕΝ ειναι αυτα που αγοραζω 10 μηνες τωρα απο την nobacco, υπαρχει απαντηση ;

Η χρηση αμιαντου, δεν ειναι παιδικη ασθενεια αλλα δολοφονικη πρακτικη. Οπως και ο μολυβδος, αρκει να υπαρχει αναλυση για το ποτε αυτος γινεται επικυνδινο;, για τον χρηστη. Υπαρχει δηλαδη καποιο τεστ που να λεει πως η χρηση ενος καρτου περα απο τις πχ 3 φορες, ειναι απαραδεκτη και μην το χρησιμοποιειτε για 4 ;

mpetou
17-12-12, 21:55
γιατι δεν ανοιγεις ενα cartomizer απο αυτα που περνεις εσυ να δουμε τι εχει μεσα ?
τα ιδια που εχει αυτο εχουνε και τα αλλα.. kr808 cartomizer ειναι του mini & more με τα ιδια υλικα που εχουνε τα 510.
Οσο για το μολυβδο δεν θελει χημικη αναλυση για να το δεις αμα λιωνει σε κατω απο 200 βαθμους τοτε εχει κατα πασα πιθανοτητα
μολυβδο ενω αμα ειναι κασιτερος με χαλκο ή ασημι θελει παραπανω θερμοκρασια για να λιωσει.
Το κολημα σου με την nobaco δεν καταλαβαινω αφου σου λεω οτι ολα τα cartomizer ειναι κινεζικα και ολοι τα ιδια πουλανε
δεν εχει να κανει με τη nobaco αφου και απο αλλου να τα παρεις τα ιδια σκατα ειναι ολα τα cartomizer και ολοι οι ατμοιητες με φυτιλι υαλονηματων.
Αμα θες εσυ να τα καπνιζεις καπνιζε τα οχι ομως να λεμε και σε νεους χρηστες να παιρνουνε αυτες τις μουφες και οχι genesis
που δεν εχουνε τετοια πραγματα μεσα ασε που και ατμιστικα ειναι καλυτεροι σε γευση / ντουμανι και ειναι ποιο οικονομικοι
αφου ειναι επισκευασιμοι

29gk
17-12-12, 22:53
γιατι δεν ανοιγεις ενα cartomizer απο αυτα που περνεις εσυ να δουμε τι εχει μεσα ?
τα ιδια που εχει αυτο εχουνε και τα αλλα.. kr808 cartomizer ειναι του mini & more με τα ιδια υλικα που εχουνε τα 510.
Οσο για το μολυβδο δεν θελει χημικη αναλυση για να το δεις αμα λιωνει σε κατω απο 200 βαθμους τοτε εχει κατα πασα πιθανοτητα
μολυβδο ενω αμα ειναι κασιτερος με χαλκο ή ασημι θελει παραπανω θερμοκρασια για να λιωσει.
Το κολημα σου με την nobaco δεν καταλαβαινω αφου σου λεω οτι ολα τα cartomizer ειναι κινεζικα και ολοι τα ιδια πουλανε
δεν εχει να κανει με τη nobaco αφου και απο αλλου να τα παρεις τα ιδια σκατα ειναι ολα τα cartomizer και ολοι οι ατμοιητες με φυτιλι υαλονηματων.
Αμα θες εσυ να τα καπνιζεις καπνιζε τα οχι ομως να λεμε και σε νεους χρηστες να παιρνουνε αυτες τις μουφες και οχι genesis
που δεν εχουνε τετοια πραγματα μεσα ασε που και ατμιστικα ειναι καλυτεροι σε γευση / ντουμανι και ειναι ποιο οικονομικοι
αφου ειναι επισκευασιμοι

Αυτα που εχει μεσα το 808 δεν ειναι ιδια με τις φωτογραφιες που παρεθεσες και ανεφερες πως ειναι του mini more, αρα και του 808 που τωρα λες πως προκειται για το 510. Ποιοτικα των συστατικων δεν ξερω, αλλα οι φωτογραφιες ειναι ασχετες.

Μιλαω, το ξεκαθαρισα εξαρχης για την nobacco και τα προιοντα της, τα οποια και με ενδιαφερουν και οχι για ανωνυμα κινεζικα. Διευκρινησες λοιπον πως τα ιδια ισχυουν και για αυτα τα προιοντα, κατι που θα ξεκαθαρισω με 2 τροπους. Αυριο θα επισκεφθω ενα καταστημα της nobacco, οχι απλο πωλητη αλλα ενα απο τα δικα της και επισης αυριο ή το αργοτερο την Τεταρτη, θα στειλω και email στην σελιδα τους.
Θα ζητησω συγκεκριμενα πληροφοριες για τον αμιαντο στο καλαμακι, για τον μολυβδο αλλα και για την κατασταση αυτων μετα απο χρηση. Σε περιπτωση που δεν με καλυψουν θα παω και για αναλυση. Σε περιπτωση που διαπιστωσω προβλημα θα προχωρησω νομικα καθως με την υγεια μου δε γουσταρω παιχνιδια. Σε περιπτωση ομως που δεν διαπιστωθει κατι, και μου ζητηθουν οι οποιεσδηποτε πληροφοριες, θα τις δωσω.

mpetou
17-12-12, 23:10
κατσε δεν ειπα οτι οι φωτο ειναι του mini more απλα ειπα οτι και το mini more εχει ιδια υλικα μεσα οπως και τα αλλα cartomizers οπως αυτα στις φωτο...
και αυτο φαινετε πολυ απλα αμα το ξεκοιλιασεις.Δοκιμασε να ξεκοιλιασεις 1 cartomizer να δεις.

29gk
17-12-12, 23:20
Eχω ανοιξει καρτο και ξερω πως ειναι μεσα και για αυτο και εχω γραψει ΤΡΕΙΣ ΦΟΡΕΣ πως οι φωτογραφιες ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ του minimore, αλλα δεν το διορθωσες παρα μολις τωρα. Συνολικα, εχεις διορθωσει τα εξης :

- ο ελεγχος που εκανες ηταν απο εκτιμηση και μαλιστα ηλεκτρολογου και οχι χημειου
- οι αναφορες ειναι απο φορουμ και μαλιστα του 2010
- ανεβαζεις φωτογραφιες αλλης εταιρειας, ανωνυμης υποθετω οταν εγω μιλω συγκεκριμενα για επωνυμα, και αλλου μοντελου

Εισαι ομως και απολυτος αλλα και εκφραζεσαι με τροπο που εγραψα επανειλλημενως πως μπορει να εκληφθει ανετα ως συκοφαντικος απο καποιον με συμφεροντα και παραπλανητικος απο καποιον καταναλωτη -χρηστη, αλλα παντα ΧΩΡΙΣ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ. Οι κινδυνοι λοιπον αφορουν εσενα που τα γραφεις και οπως τα γραφεις, αλλα επειδη εμενα με εχεις τρομαξει απιστευτα, δεν θα το αφησω. Αυτο εγραψα παραπανω και αυτο σκοπευω να κανω.

Και για μια ακομη φορα. Συγκεκριμενα προιοντα, συγκεκριμενης εταιρειας και αμιαντος.

mpetou
17-12-12, 23:25
οκ αφου εχεις ανοιξει βαλε φωτο να δουμε τι εχει μεσα...
mini more δεν εχω ανοιξει αλλα ξερω οτι αυτο ειναι 808 cartomizer με αλλο ονομα και εχω ανοιξει καμποσα 510 cartomizer
και εχω δει με τα ματια μου τι εχουνε μεσα αλλα cartomizers και σε τι χαλια ειναι μετα απο λιγη χρηση και το 808 εχει τα ιδια υλικα μεσα.
Αμα λοιπον σου δωσουνε αναλυσεις βαλτες εδω να τις δουμε γιατι προφορικα οτι ειναι καλο κτλπ δεν λεει κατι απο τι στιγμη που τα υλικα φαινονται και ειναι υποπτα.

29gk
17-12-12, 23:50
Oτι ναναι φιλαρακι. Εισαι ο ορισμος της αξιοπιστιας. Δες λοιπον και μια φωτογραφια απο ενα δικο καρτο, που εχω χρησιμοποιησει για τουλαχιστον μια φορα τη μερα επιτουλαχιστον 15 ημερες και δες το μεσα. Εχω ανοιξει και εχω δει και χειροτερα φυσικα, αλλα κανενα δεν ηταν ουτε καν κοντα στην κατασταση που εχεις παραθεσει. Απλα αρκετα ειχαν εμφανως μαυρισμενη την ακρη του "καλαμακιου". Ορισμενα και οχι συνεχεια κι ουτε παντα. Και με την ιδια χρηση.

117062

mpetou
18-12-12, 00:02
το φυτιλι του δεν βλεπω και αυτο ουτε 5 μερες δεν εχει χρησιμοποιηθει οχι 15 μερες που λες μηπως κανεις λαθος ?
σε 5 μερες χρηση εμενα ειναι καταμαυρο οποιοδηποτε cartomizer.
Αυτο οπως το βλεπω εχει 1 μερα χρηση οχι παραπανω εκτος και αν εννοεις χρηση μια τζουρα τη μερα και οχι κανονικη χρηση

29gk
18-12-12, 18:21
το φυτιλι του δεν βλεπω και αυτο ουτε 5 μερες δεν εχει χρησιμοποιηθει οχι 15 μερες που λες μηπως κανεις λαθος ?
σε 5 μερες χρηση εμενα ειναι καταμαυρο οποιοδηποτε cartomizer.
Αυτο οπως το βλεπω εχει 1 μερα χρηση οχι παραπανω εκτος και αν εννοεις χρηση μια τζουρα τη μερα και οχι κανονικη χρηση

Το συγκεκριμενο, επειδη κραταω και ημερολογιο εξοδων απο τοτε που εκοψα το τσιγαρο, για να τσεκαρω τι δινω και που ακομα το ενημερωνω, αγοραστηκε 20/11 και ξεκινησα να το χρησιμοποιω 2-3 μερες αργοτερα εως και σημερα. Επαναλαμβανω πως η χρηση που κανω ειναι 3-5 τετοια φιλτρακια την ημερα, κυκλικα, εχοντας συνεχεια 3 τετοια σε χρηση. Αδειαζουν και γεμιζουν καθημερινα. Ετσι αυτο εχει χρησιμοποιηθει αυτο το χρονικο διαστημα επι τουλαχιστον μια φορα τη μερα. Υγρο balanced 50-50 με 0% νικοτινη + 2 αρωματα ( αγρινιο και μηλο ).

Καποια καρτα, εχουν τυχει να κρατανε λιγοτερο ή ακομα και να εχουν κακη γευση απο την πρωτη κιολας χρηση, τα οποια και τα πεταω αμεσως αλλα η πλειοψηφια ειναι οπως τα βλεπεις και τα αλλαζω επειδη η γευση εχει χαλασει. Καποια οπως εγραψα, δειχνουν πιο σκουρα, εως και ελαφρως καμενα στο κατω μερος, αλλα ξανα. ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ με τις φωτογραφιες που παρεθεσες. Ουτε σαν χρηση ουτε και σαν συστατικα.

Αυριο μαλιστα, που θα παω απο εκει θα δοκιμασω και το καινουργιο, μην τυχον και γλυτωσω και την αρχικη γευση της πλαστικιλας που εχω πολλες φορες οταν ανοιγω νεο καρτο, η οποια ειναι μαλλον απο το "αφρολεξ".

http://www.nobacco.gr/el/productsgr/%CE%B1%CE%BE%CE%B5%CF%83%CE%BF%CF%85%CE%B1%CF%81/mini-more/atomizer-mini-more-clear

- - - Updated - - -

Πηγα σημερα σε καταστημα της nobacco και αγορασα μερικα υγρα που μου ειχαν τελειωσει, αλλα και 2 νεα καρτα απο τα καινουργια τα διαφανη και τα χωρις "αφρολεξ".

Σε ερωτησεις μου, σχετικες με τη συζητηση εδω, μου ανεφεραν χαρακτηριστικα πως "εαν υπηρχε τετοιος κινδυνος, θα μας ειχαν κλεισει προ πολλου" και πως η nobacco πηγαινει και ψωνιζει η ιδια στην Κινα και δεν περιμενει τον κινεζο να της στειλει οτιναι. Επισης πως αγοραζουν οχι το πιο ευτελες ποιοτικα για λογους κερδους, αλλα το καλυτερο.

Ολα αυτα λογικα και καπως ετσι πρεπει να συμβαινει αν και απο τη συζητηση και παλι προεκυψε ενα ζητημα. Ουτε εγω ως καταναλωτης αλλα ουτε και εκεινοι ως καταστημα εχουν τη δυνατοτητα να πιστοποιησουν πραγματικα το εαν αυτα που περιεγραψαν, συμβαινουν ακριβως οπως τα .... περιεγραψαν. Επισης, ουσιαστικα δεν υπαρχει καποιο ελεγκτικο οργανο το οποιο και να εχει επιληφθει του ζητηματος, οπως ο ΕΟΦ ή το υπουργειο Αναπτυξης, για λογους μαλλον ευκολα κατανοητους. Κατι δηλαδη που λιγο εως πολυ συμβαινει με τα υγρα, τα οποια και καπως ελεγχονται αν και οχι ως υποκαταστατα του τσιγαρου ή σαν μεθοδος διακοπης του αρα και οχι και φαρμακευτικα, δεν συμβαινει με τα "μηχανικα" μερη του ηλετρονικου τσιγαρου.

Θα συνταξω ομως και ενα email, προς την nobacco, της οποιας ξανα και για να μην δημιουργουνται παρεξηγησεις, με ενδιαφερει αποκλειστικα η ποιοτητα των προιοντων της, καθως ειμαι και παλι αποκλειστικα πελατης και καταναλωτης της ολο αυτο το τελευταιο 10μηνο, στο οποιο θα αναφερω την εδω συζητηση και θα ζητησω διευκρινησεις.

mpetou
18-12-12, 21:17
Οκ ολα αυτα αλλα ποιος θα τους ειχε κλεισει προ πολου αμα πουλουσανε κατι επικινδυνο οχι μονο αυτους αλλα ολους που πουλανε...
Απο τη στιγμη που κατι ειναι κινεζικο αυτοματα σημαινει οτι δεν εχει περασει κανενα ελεγχο στην κινα γιατι πολυ απλα δεν υπαρχει ελεγχος εκει.
Επισης δεν εχει περασει και στην ελλαδα το να λεει ο καθε μαγαζατορας οτι αυτο που πουλαει ειναι καλο εμενα δε μου λεει τιποτα απο τι στιγμη που το υλικα ειναι υποπτα.
Αν ειτανε ατσαλι πχ ξερω οτι στο ατσαλι δυσκολα γινετε μαμουνια να ειναι επικυνδινο.
Εγω το ξαναλεω και οποιος θελει να ακουσει ατμοποιητες με φυτιλι υαλονητων να μην χρησιμοποιητε αν δεν το αλλαξετε και βαλετε κατι αλλο πχ βαμβακερο
και ουτε cartomizers. Ενας genesis ατμοποιητης δεν εχει αυτους του κινδυνους επισης βγαζει τελεια γευση και εχει καλο ντουμανι και το καλυτερο δεν κοστιζει πολυ
γιατι επισκευαζετε ενω τα αλλα ειναι μιας χρησης που βρωμανε πλαστικιλες κτλπ.

Στο clearomizer που πηρες γινετε να το ανοιξεις και να του βαλεις φυτιλι απο βαμβακι ή mesh και να πεταξεις το φυτιλι υαλονηματων το εχω κανει σε παρομοιο
clearomizer και εχει μπολικα video στο youtube πως το κανεις

sdikr
18-12-12, 21:24
Οκ ολα αυτα αλλα ποιος θα τους ειχε κλεισει προ πολου αμα πουλουσανε κατι επικινδυνο οχι μονο αυτους αλλα ολους που πουλανε...
Απο τη στιγμη που κατι ειναι κινεζικο αυτοματα σημαινει οτι δεν εχει περασει κανενα ελεγχο στην κινα γιατι πολυ απλα δεν υπαρχει ελεγχος εκει.
Επισης δεν εχει περασει και στην ελλαδα το να λεει ο καθε μαγαζατορας οτι αυτο που πουλαει ειναι καλο εμενα δε μου λεει τιποτα απο τι στιγμη που το υλικα ειναι υποπτα.
Αν ειτανε ατσαλι πχ ξερω οτι στο ατσαλι δυσκολα γινετε μαμουνια να ειναι επικυνδινο.
Εγω το ξαναλεω και οποιος θελει να ακουσει ατμοποιητες με φυτιλι υαλονητων να μην χρησιμοποιητε αν δεν το αλλαξετε και βαλετε κατι αλλο πχ βαμβακερο
και ουτε cartomizers. Ενας genesis ατμοποιητης δεν εχει αυτους του κινδυνους επισης βγαζει τελεια γευση και εχει καλο ντουμανι και το καλυτερο δεν κοστιζει πολυ
γιατι επισκευαζετε ενω τα αλλα ειναι μιας χρησης που βρωμανε πλαστικιλες κτλπ.

Στο clear που πηρες γινετε να το ανοιξεις και να του βαλεις φυτιλι απο βαμβακι ή mesh και να πεταξεις το φυτιλι υαλονηματων

Καλύτερα, να βρείς μια σπηλιά, και να πας εκεί, γιατί τα πάντα γύρω σου αν όχι το 100% το 90% είναι made in china με τον έναν ή με τον άλλον τρόπο.

mpetou
18-12-12, 21:33
δεν εχω θεμα με το κινεζικο εχω θεμα οταν αυτο εχει υποπτα υλικα μεσα και δεν εχει περασει ελεγχο.
Εξαλου αμα ειδες ποιο πανω ο ατμοποιητης genesis που προτεινα aga-t ειναι κινεζικος απλα δεν εχει υποπτα υλικα
οποτε και ελεγχο να μην εχει περασει δεν υπαρχει προβλημα.
Υπαρχουνε και αλλοι genesis μη κινεζικοι αλλα εχουνε 4πλη τιμη με 25 ευρω παιρνεις ενα τετοιο ατμοποιητη και καθαρισες
γιατι ειναι επισκευασιμος

sdikr
18-12-12, 21:34
δεν εχω θεμα με το κινεζικο εχω θεμα οταν αυτο εχει υποπτα υλικα μεσα και δεν εχει περασει ελεγχο.
Εξαλου αμα ειδες ποιο πανω ο ατμοποιητης genesis που προτεινα aga-t ειναι κινεζικος απλα δεν εχει υποπτα υλικα
οποτε και ελεγχο να μην εχει περασει δεν υπαρχει προβλημα.

Και ποιος το λέει αυτό; εσύ;
το μαγαζί;
Ποιος;

mpetou
18-12-12, 21:38
ειναι αυταποδεικτο ουτε φυτιλι υαλονηματων εχει ουτε κολληση για να πεις οτι εχει μολυβδο ουτε ακαυστο καλαμακι.
Το βλεπεις με γυμνα ματια που λεμε...
Το μονο που εχει ειναι inox φυτιλι και συρμα αντιστασης και ο ατμοποιητης ειναι απο inox

sdikr
18-12-12, 21:39
ειναι αυταποδεικτο ουτε φυτιλι υαλονηματων εχει ουτε κολληση για να πεις οτι εχει μολυβδο ουτε ακαυστο καλαμακι.
Το βλεπεις με γυμνα ματια που λεμε...
Το μονο που εχει ειναι inox φυτιλι και συρμα αντιστασης και ο ατμοποιητης ειναι απο inox

Τα πλαστικό απο τι είναι;
Το ότι σου λένε inox ποιος το κάνει πιστοποίηση;

hemlock
18-12-12, 21:42
ειναι αυταποδεικτο ουτε φυτιλι υαλονηματων εχει ουτε κολληση για να πεις οτι εχει μολυβδο ουτε ακαυστο καλαμακι.
Το βλεπεις με γυμνα ματια που λεμε...
Το μονο που εχει ειναι inox φυτιλι και συρμα αντιστασης και ο ατμοποιητης ειναι απο inox

Γιατί δεν περιγράφεις και τις ιδιαιτερότητες των genesis ?:whistle:

mpetou
18-12-12, 21:42
Κοιτα τον εχουνε παρει πολλοι και ειναι inox το inox φαινετε ψαξε στο e cigarrete forum να δεις.
Το πλαστικο του ειναι πολυκαρβονικο και αυτο οντως δεν αντεχει σε οξινα υγρα αλλα αλλαζει με μεταλικο η pyrex

sdikr
18-12-12, 21:44
Κοιτα τον εχουνε παρει πολλοι και ειναι inox το inox φαινετε ψαξε στο e cigarrete forum να δεις.
Το πλαστικο του ειναι πολυκαρβονικο και αυτο οντως δεν αντεχει σε οξινα υγρα αλλα αλλαζει με μεταλικο η pyrex

Πιστοποίηση υπάρχει;
ΝΑΙ ή ΟΧΙ;
Το Pyrex αλήθεια τι αντοχές έχει θυμάσαι;

Τελικά κινέζικο κάνεις και εσύ, απλά θεωρείς οτι το δικό σου είναι ασφαλέστερο!

hemlock
18-12-12, 21:46
Κοιτα τον εχουνε παρει πολλοι και ειναι inox το inox φαινετε ψαξε στο e cigarrete forum να δεις.
Το πλαστικο του ειναι πολυκαρβονικο και αυτο οντως δεν αντεχει σε οξινα υγρα αλλα αλλαζει με μεταλικο η pyrex

Εγώ θα σε ξανακάνω quote ,για το γαμώτο....Ο Aga-Τ σου ήρθε ευθυγραμισμένος ή ξαναέδωσες χρήματα στον Κινέζο για τον Aga W ?:whistle:

- - - Updated - - -


Πιστοποίηση υπάρχει;
ΝΑΙ ή ΟΧΙ;
Το Pyrex αλήθεια τι αντοχές έχει θυμάσαι;

Τελικά κινέζικο κάνεις και εσύ, απλά θεωρείς οτι το δικό σου είναι ασφαλέστερο!
Ναι υπάρχει πιστοποίηση ,china export (CE)...:p
To Pyrex σπάει...

mpetou
18-12-12, 21:48
η πιστοποιηση εχει διαφορα επιπεδα αλλη πιστοποιηση θελει κατι που το αναπνευεις καθε μερα και αλλη
κατι που το χρησιμοποιεις 2-3 φορες.
και πιστοποιηση θες οταν κατι δεν γνωριζεις τι ειναι οταν φαινετε τι ειναι κανεις και ο ιδιος που το χρησιμοποιεις την πιστοποιηση.
Δηλαδη οταν βλεπεις κολληση με καλαι οπως και να το κανουμε ειναι υποπτο για λογους που εξηγησα ποιο πριν.
Επισης οταν ατμιζεις κατι και βρωμαει πλαστικιλα κατι υποπτο συμβαινει...
Οι genesis εχουνε μια ιδιαιτεροτητα οτι πρεπει να κανεις ενα φιλμ οξειδωσης στο inox φυτιλι που θεωρω οτι καποιος
μεσα σε 1-2 μερες το βρισκει το κολπο και δεν εχει προβλημα.

Οχι δεν ευθυγραμισμενος θελει λιγο γυαλοχαρτισμα. Το κανεις πολυ ευκολα
Μπορεις να βαλεις και πολυπροπυλενιο σαν αυτο της συριγγας που ειναι ασφαλες και δε σπαει

sdikr
18-12-12, 21:50
η πιστοποιηση εχει διαφορα επιπεδα αλλη πιστοποιηση θελει κατι που το αναπνευεις καθε μερα και αλλη
κατι που το χρησιμοποιεις 2-3 φορες.
και πιστοποιηση θες οταν κατι δεν γνωριζεις τι ειναι οταν φαινετε τι ειναι κανεις και ο ιδιος που το χρησιμοποιεις την πιστοποιηση.
Δηλαδη οταν βλεπεις κολληση με καλαι οπως και να το κανουμε ειναι υποπτο για λογους που εξηγησα ποιο πριν.

Οκ, καλή συνέχεια στο ατμισμα του κινέζικου σου χωρίς καμία πιστοποίηση

Σε παρακαλώ όμως, μην το κάνεις αναφορά στο παρόν θέμα, ευχαριστώ

gewre
10-02-13, 11:42
Θα παρακαλούσα όλους όσους θέλουν να παραμείνει το ηλεκτρονικό τσιγάρο στη ζωή μας να υπογράψουν την παρακάτω δήλωση διαμαρτυρίας.

https://secure.avaaz.org/en/petition/Ecigs_to_be_General_Use_products_in_Europe/

Απλά βάλτε το όνομα σας και το email σας στη δεξιά στήλη.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Slammer
11-02-13, 05:23
Εχει περάσει πάνω από χρόνος που πολλοί από εμάς ξεκίνησαν το άτμισμα... τελικά πόσοι κατάφεραν να διακόψουν το κάπνισμα και πόσοι συνεχίζουν να ατμίζουν?
Εγω συνεχίζω πάντως... 14 μήνες χωρίς τσιγάρο.....

29gk
11-02-13, 10:34
Κλεινω μεθαυριο 12 μηνες με μηδενικη νικοτινη πια.

thourios
11-02-13, 10:45
1 χρόνο χωρίς τσιγάρο και περίπου 6 μήνες χωρίς τσιγάρο χωρίς ατμό. Όταν είδα ότι με κούρασαν τα διάφορα μπουκαλάκια και εξαρτήματα το έκοψα τελείως βλέποντας κάποια Video και διαβάζοντας κάποια βιβλία..

PopManiac
11-02-13, 10:59
12+ χωρίς τσιγάρο αν και είχα ένα relapse το καλοκαίρι σε διακοπές κλπ :p Και κάνω κανένα κουβανέζικο πούρο πού και πού ανά 2μηνο περίπου. Αν και εγώ έχω αρχίσει να κουράζομαι από υγρά κλπ και σκέφτομαι να το στείλω εντελώς

giorgosthess
11-02-13, 11:58
6 μήνες χωρίς τσιγάρο. Ξεκίνησα το ΗΤ εντελώς τυχαία χωρίς να έχω πρόθεση να κόψω το κάπνισμα. Απλώς μου άρεσε περισσότερο. Το καλύτερό μου είναι να πίνω ποτάκι ή καφέ στο σπίτι καπνίζοντας όπου μου κάνει κέφι, χωρίς να τρέχω κάτω από τον απορροφητήρα ή να μπαίνω μέσα στο τζάκι :p

sdikr
11-02-13, 22:24
Εχει περάσει πάνω από χρόνος που πολλοί από εμάς ξεκίνησαν το άτμισμα... τελικά πόσοι κατάφεραν να διακόψουν το κάπνισμα και πόσοι συνεχίζουν να ατμίζουν?
Εγω συνεχίζω πάντως... 14 μήνες χωρίς τσιγάρο.....

Και εγώ είμαι τώρα στους 13 μήνες χωρίς τσιγάρο στο στόμα (απο τα 2 με 3 πακέτα την μέρα)
Μάλιστα έχω ρίξει σταδιακά και την νικοτίνη, απο τα 18 με 38 mg στα 10 με 15 και αυτό για 2 με 3 ml την μέρα (θεωρητικά πάντα 1 ml είναι σαν 10 τσιγάρα)
Θέλω να το πάω σε μηδενική νικοτίνη αλλά θα το πάω σιγά σιγά

hemlock
11-02-13, 22:27
Και εγώ είμαι τώρα στους 13 μήνες χωρίς τσιγάρο στο στόμα (απο τα 2 με 3 πακέτα την μέρα)
Μάλιστα έχω ρίξει σταδιακά και την νικοτίνη, απο τα 18 με 38 mg στα 10 με 15 και αυτό για 2 με 3 ml την μέρα (θεωρητικά πάντα 1 ml είναι σαν 10 τσιγάρα)
Θέλω να το πάω σε μηδενική νικοτίνη αλλά θα το πάω σιγά σιγά
Για να πέσεις σε μηδενική θα πρέπει να πάς σε επισκευάσιμο...;)
Εγώ με τον πρώτο επισκευάσιμο (steam machine) η νικοτίνη πήγε απο 18mg σε <10mg την μέρα της αγοράς...~12 μήνες άκαπνος.!

sdikr
11-02-13, 22:45
Για να πέσεις σε μηδενική θα πρέπει να πάς σε επισκευάσιμο...;)
Εγώ με τον πρώτο επισκευάσιμο (steam machine) η νικοτίνη πήγε απο 18mg σε <10mg την μέρα της αγοράς...~12 μήνες άκαπνος.!

Έχω και genesis, και lavatube κλπ

mpetou
12-02-13, 02:05
και εγω δεν καπνιζω αλλα θελω να το κοψω και το ατμισμα επεσα για καποιο διαστημα σε νικοτινη αλλα πηρα καποια κιλα
και εκανα πολλα ml και το ξανααυξησα σε 8mg .
Το κολπο για να το κοψεις ειναι να κανεις νικοτινη μονο οταν εχεις στερηση δηλαδη να εχεις 2 ατμοποιητες επισκευασιμους 1 με νικοτινη και 1 χωρις
και να κανεις με νικοτινη μονο οταν εχεις στερητικο και να την κοβεις λιγο λιγο.
Αμα απεξαρτηθεις απο τη νικοτινη μετα το κοψιμο ερχετε αυτοματα σε ολα απο μονο του.

PopManiac
12-02-13, 11:30
Και εγώ είμαι τώρα στους 13 μήνες χωρίς τσιγάρο στο στόμα (απο τα 2 με 3 πακέτα την μέρα)
Μάλιστα έχω ρίξει σταδιακά και την νικοτίνη, απο τα 18 με 38 mg στα 10 με 15 και αυτό για 2 με 3 ml την μέρα (θεωρητικά πάντα 1 ml είναι σαν 10 τσιγάρα)
Θέλω να το πάω σε μηδενική νικοτίνη αλλά θα το πάω σιγά σιγά

38 mg;;;;;;;; Ρε θηρίο, εγώ ουδέποτε έφτασα καν στα 18, στα 12 είμαι και ήδη θα τα ρίξω στα 8 μόλις μου τελειώσει το υγρό, δλδ επόμενη εβδομάδα!!!

Πρόσεχε, τόση νικοτίνη δεν είναι και ακίνδυνη you know, κάθε άλλο ;)

hemlock
12-02-13, 11:36
38 mg;;;;;;;; Ρε θηρίο, εγώ ουδέποτε έφτασα καν στα 18, στα 12 είμαι και ήδη θα τα ρίξω στα 8 μόλις μου τελειώσει το υγρό, δλδ επόμενη εβδομάδα!!!

Πρόσεχε, τόση νικοτίνη δεν είναι και ακίνδυνη you know, κάθε άλλο ;)

Δοκιμή έκανε με το 38αρι υγρό, μετά πήγε για ξάπλα...:p
Η νικοτίνη είναι επικίνδυνη απο τα 75mg και πάνω...Βέβαια όταν γράφω επικίνδυνη εννοώ πχ αν σου πέσει στο χέρι αυτής της πυκνότητας υγρό να στο κοκκινήσει-όχι να την πιείς.:twisted:
Επίσης με το άτμισμα ούτε καν μένει τόση στον οργανισμό σου...Η περισσότερη "φεύγει" με την ούρηση και την εκπνοή,παρόλα αυτά το χτύπημα στον λαιμό είναι απίστευτο.

PopManiac
12-02-13, 11:58
@hem αυτά τα διαβάζω λιγάκι ως wishful thinking ή thoughtful wishing ;) 38mg σε ημερίσιες ποσότητες ξεπερνά τα 3 πακέτα την ημέρα. Τώρα, πόσο πραγματικά "παίρνεις" πόσο φεύγει δεν το γνωρίζουμε - ας όψεται ο στρουθοκαμηλισμός για τα ΗΤ και η άρνηση να γίνει σοβαρή μελέτη.

Και πάλι όμως τόση νικοτίνη να σκάει πάνω στον λαιμό σου διαρκώς δε νομίζω πως είναι καλό και έχει σοβαρές επιπτώσεις εκεί σίγουρα...

sdikr
12-02-13, 12:18
38 mg;;;;;;;; Ρε θηρίο, εγώ ουδέποτε έφτασα καν στα 18, στα 12 είμαι και ήδη θα τα ρίξω στα 8 μόλις μου τελειώσει το υγρό, δλδ επόμενη εβδομάδα!!!

Πρόσεχε, τόση νικοτίνη δεν είναι και ακίνδυνη you know, κάθε άλλο ;)

Μιλάμε για 2 με 3 "τζουρες" και αυτό στην αρχή που με τραβούσε για να ανάψω κανονικό τσιγάρο.
Στην αρχή με τα 9 νικοτίνη είχα θέμα (ήθελα τσιγάρο)

mpetou
12-02-13, 15:22
και εγω εκανα 38 μερικες τζουρες αλλα μου ηρθε επιτοπου ζαλη την ακουσα για τα καλα.
Σε genesis 10mg καλυπτουνε ανετα καποιο που καπνιζε στριφτα τυπου old holborn.

18mh σε φυτιλι ειναι 10mg σε genesis απο ληψη νικοτινης απο οτι εχω καταλαβει εμπειρικα

eqvus
12-02-13, 23:23
:whistle:

sonic
13-02-13, 01:00
Εγώ χρησιμοποιώ ένα υγρό 18mg, το πιο μικρό δεν μου έκανε, ήθελα να καπνίσω. Τώρα έχω να καπνίσω ένα μήνα, έπρεπε να το είχα κάνει καιρό.

hemlock
13-02-13, 11:13
Εγώ χρησιμοποιώ ένα υγρό 18mg, το πιο μικρό δεν μου έκανε, ήθελα να καπνίσω. Τώρα έχω να καπνίσω ένα μήνα, έπρεπε να το είχα κάνει καιρό.
Sonic η συναναστροφή με ατιστές βοηθάει εκτός απο ψυχολογικά (πχ το να νοιώθεις καλά με το κλαρίνο στο χέρι) ,αλλά και για την αποφυγή λαθών αγοράς (πχ δοκιμάζεις την Χ μπαταριοθήκη με τον Υ ατμο ή και δοκιμαστικά υγρών)...Δοκιμάσέ το.!

sonic
13-02-13, 13:41
Δεν έχω άλλους γύρω μου, αλλά δεν με πειράζει να σου πω. Πάω σε fag break, αυτοί καπνίζουν, εγώ ατμίζω. Δεν ζηλεύω τίποτα, ίσα, ίσα που δεν χρειάζεται να βγαίνω στο κρύο τόσο συχνά μιας και που το κάνω και στο γραφείο.

Και έξω που βγαίνω, το ίδιο μου κάνει. Έχω πάρει ένα κιτ από ένα Αγγλικό σαϊτ (TECC) που λέγεται Titan. Δεν είναι και το πιο advanced, αλλά κάνει δουλειά. Οι μπαταρίες δεν κρατάνε τόσο πολύ, όσο θα ήθελα δηλαδή, και επίσης η κατασκευαστής δίνει πολύ μικρή διάρκεια ζωής σε όλα τα κομμάτια.

Πιο συγκεκριμένα atomizer - 2 μήνες (περίπου) μπαταρία - 3 μήνες. Με εγγύηση 28 ημερών. Δεν είχα πρόβλημα στον ένα μήνα που τα χρησιμοποιώ, αλλά περίμενα να κρατάνε περισσότερο.... τεσπα.

PopManiac
13-02-13, 16:29
Δεν έχω άλλους γύρω μου, αλλά δεν με πειράζει να σου πω. Πάω σε fag break, αυτοί καπνίζουν, εγώ ατμίζω. Δεν ζηλεύω τίποτα, ίσα, ίσα που δεν χρειάζεται να βγαίνω στο κρύο τόσο συχνά μιας και που το κάνω και στο γραφείο.

Και έξω που βγαίνω, το ίδιο μου κάνει. Έχω πάρει ένα κιτ από ένα Αγγλικό σαϊτ (TECC) που λέγεται Titan. Δεν είναι και το πιο advanced, αλλά κάνει δουλειά. Οι μπαταρίες δεν κρατάνε τόσο πολύ, όσο θα ήθελα δηλαδή, και επίσης η κατασκευαστής δίνει πολύ μικρή διάρκεια ζωής σε όλα τα κομμάτια.

Πιο συγκεκριμένα atomizer - 2 μήνες (περίπου) μπαταρία - 3 μήνες. Με εγγύηση 28 ημερών. Δεν είχα πρόβλημα στον ένα μήνα που τα χρησιμοποιώ, αλλά περίμενα να κρατάνε περισσότερο.... τεσπα.

Καλά, εσύ (εμείς) έχουμε ΗΤ, αυτοί έχουν μπουριά με διπλό διαφορικό αν τα δεις θα καταλάβεις, γι'αυτό και θέλουν συμπαράσταση :p :p :p

Slammer
16-02-13, 19:05
και εγω ανέβηκα σε κυβικά....
ενω ξεκίνησα με ένα Μ&Μ (με αυτό το έκοψα...), στη συνέχεια πέρασα σε EGO με Α2 και τώρα Vamo (http://www.smoktek.com/VAMO-Variable-Power-VV-APV-Rev2--Chrome_p_534.html) και Evic...:twisted: ειδικά το Vamo σε πλήρη ανάπτυξη είναι μεγάλο ματσούκι... σε ότι αφορά τους ατμοποιητές, εχουμε γεμίσει επισκευάσιμους σε πολύ καλές τιμές και καλές ποιότητες... (A7SS, Phoenix, Eternity κλπ). Τα πράγματα είναι πολύ πιο εύκολα απο ότι έναν χρόνο πρίν...

sdikr
16-02-13, 20:17
και εγω ανέβηκα σε κυβικά....
ενω ξεκίνησα με ένα Μ&Μ (με αυτό το έκοψα...), στη συνέχεια πέρασα σε EGO με Α2 και τώρα Vamo (http://www.smoktek.com/VAMO-Variable-Power-VV-APV-Rev2--Chrome_p_534.html) και Evic...:twisted: ειδικά το Vamo σε πλήρη ανάπτυξη είναι μεγάλο ματσούκι... σε ότι αφορά τους ατμοποιητές, εχουμε γεμίσει επισκευάσιμους σε πολύ καλές τιμές και καλές ποιότητες... (A7SS, Phoenix, Eternity κλπ). Τα πράγματα είναι πολύ πιο εύκολα απο ότι έναν χρόνο πρίν...


Ορίστε δες τι με κάνεις τώρα,
είναι καλός ο vamo; (θα αλλάξει ενα μινι lavatube)

hemlock
16-02-13, 20:26
Ορίστε δες τι με κάνεις τώρα,
είναι καλός ο vamo; (θα αλλάξει ενα μινι lavatube)
Βασικά είναι χοντροκομένο και μεγαλύτερο απο το λαβα (1 δακτυλακι σε 1χ 18350 Mode).
Είναι παλμικό άρα και πολύ δυνατότερο απο το (απλό) λαβα.
Κάνει όλα τα κλασικά για VV, ohm meter,watt meter. Δυστυχώς δεν κλειδώνει.
Έχει και ego adapter (με πολλύ μεγάλη επιφύλαξη η χρησιμοποιησή του).
Δέχεται 1x18350, 2χ18350, 1χ 18650...Προτήμησε τις δύο μπαταρίες ή την μια μεγάλη για αυτονομία.
Με κάθε επιφύλαξη απο που θα το αγοράσεις οι αρχικές εκδόσεις είχαν θέμα με το ελατήριο. Ήταν μικρό στην πρώτη version και στην δεύτερη είχε αντίσταση-ζεσταίνόταν το καπάκι...Λύθηκε όταν άρχισαν να πουλάνε τα σωστά ελατήρια-ξεχωριστή αγορά του 1 ευρώ.

sdikr
17-02-13, 13:49
Βασικά είναι χοντροκομένο και μεγαλύτερο απο το λαβα (1 δακτυλακι σε 1χ 18350 Mode).
Είναι παλμικό άρα και πολύ δυνατότερο απο το (απλό) λαβα.
Κάνει όλα τα κλασικά για VV, ohm meter,watt meter. Δυστυχώς δεν κλειδώνει.
Έχει και ego adapter (με πολλύ μεγάλη επιφύλαξη η χρησιμοποιησή του).
Δέχεται 1x18350, 2χ18350, 1χ 18650...Προτήμησε τις δύο μπαταρίες ή την μια μεγάλη για αυτονομία.
Με κάθε επιφύλαξη απο που θα το αγοράσεις οι αρχικές εκδόσεις είχαν θέμα με το ελατήριο. Ήταν μικρό στην πρώτη version και στην δεύτερη είχε αντίσταση-ζεσταίνόταν το καπάκι...Λύθηκε όταν άρχισαν να πουλάνε τα σωστά ελατήρια-ξεχωριστή αγορά του 1 ευρώ.


Μεγαλώνει και άλλο δηλαδή; ouch!
Θα μου την λέει πάλι ο Pop

giorgosthess
17-02-13, 16:35
Εγώ είμαι με το λάβα το μεγάλο και την έχω καταβρεί. Μέχρι να αδειάσει η μπαταρία έχει την ίδια δύναμη. Το μόνο κακό είναι πως η βαφή του (καφέ) εξαφανίστηκε από την πρώτη εβδομάδα χρήσης και έγινε ασημί. Μικρό το κακό!

@ ADSLgr.com All rights reserved.