PDA

Επιστροφή στο Forum : Ηλεκτρονικό τσιγάρο (reloaded)- Για μεγάλα "φουγάρα"



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71

ardi21
21-10-15, 16:05
Ισχυει οτι το χτυπημα μονο με vg ειναι ανυπαρκτο. Αλλα απ'οτι φαινεται μου ταιριαζει πολυ καλυτερα. Παντως και με 70/30 που κανω τωρα παλι εχει πολυ αδυναμο χτυπημα. Μονο 50/50 βαραει κανονικα αλλα εκτος απο τους ερεθισμους μου εκανε και το στομα παντοφλα απο την ξηροτητα.

hemlock
21-10-15, 18:03
Ισχυει οτι το χτυπημα μονο με vg ειναι ανυπαρκτο. Αλλα απ'οτι φαινεται μου ταιριαζει πολυ καλυτερα. Παντως και με 70/30 που κανω τωρα παλι εχει πολυ αδυναμο χτυπημα. Μονο 50/50 βαραει κανονικα αλλα εκτος απο τους ερεθισμους μου εκανε και το στομα παντοφλα απο την ξηροτητα.
Θέμα συνήθειας μάλλον.Αν παρόλα τα πειράματα-μίξεις δεν νοιώθεις χτύπημα να αύξήσεις λίγο την νικοτίνη (+mg/ml).
Κάποτε το atmorama.gr έφτιαχνε βάσεις που είχαν το λεγόμενο pepper hit (atmolagma ViP).;)

ardi21
21-10-15, 18:13
Θέμα συνήθειας μάλλον.Αν παρόλα τα πειράματα-μίξεις δεν νοιώθεις χτύπημα να αύξήσεις λίγο την νικοτίνη (+mg/ml).
Κάποτε το atmorama.gr έφτιαχνε βάσεις που είχαν το λεγόμενο pepper hit (atmolagma ViP).;)

Δεν ασχολουμαι με DIY υγρα, βαριεμαι λιγο..

Collective_Soul
21-10-15, 20:40
Δεν ασχολουμαι με DIY υγρα, βαριεμαι λιγο..

Πληρως κατανοητο.... η απολαυση με το diy ειναι οτι μπορεις να παιζεις με μη συνηθισμενες περιεκτικοτητες...πχ να ατμιζεις 4mg/ml ή 2,5 mg/ml

nikoslykos
28-10-15, 14:14
Θα ηθελα να μοιραστω και μεσας τη χαρα μου για την τελευταια αγορα μου. Αγορασα χτες εναν καινουριο ατμοποιητη της Youde η αλλιως UD τον Bellus και εχω παθει τη πλακα μου. Οποιος κυνηγαει τη γευση παρα ντουμανια(εννοειται οτι βγαζει) ειναι ισως ο καλυτερος :) και για την τιμη του ειδικα ! 40 γιουρος.
http://www.atmosfaira.com/bellus-ud-rta-tank.html

Collective_Soul
31-10-15, 22:17
Πολυ καλος φαινεται και το σημαντικο γεμιζει απο πανω...μεγαλη υποθεση

nikoslykos
31-10-15, 22:24
ναι αυτο μαρεσε κιεμενα, απλα οταν το γεμιζεις πρεπει να κλεινεις το airflow να βαζεις το υγρο, μετα το κλεινεις απο πανω, το γυρναςαναποδα ανοιγεις το airflow και το αφηνεις ετσι για 30 δευτερολεπτα περιπου και μετα το γυρνας. Αλλιως εχει λιγη διαρροη απτις τρυπες του airflow. Κατα τ'άλλα ολα κομπλε.

ardi21
21-12-15, 17:26
Εχετε βρει καποιο καταστημα του εξωτερικου που να εχει μεγαλη ποικιλια ετοιμων υγρων σε καλες τιμες? Το fasttech ειναι πολυ φθηνο αλλα εχει μονο τα Liqua τα οποια μπορω να δοκλιμασω Ελλαδα. Τα υπολοιπα δεν τα ξερω καν.

nikoslykos
21-12-15, 18:11
Κοιτα οσον αφορα ποικιλιες θα βρεις και ελλαδα... απλα πρεπει να ψαξεις.. οσον αφορα τιμες μη φανταστεις καμια τρελη διαφορα.. ισα ισα μπορει να σου βγει και πιο ακριβα. DIY υγρα δεν σε ενδιαφερουν ;
(Τα υγρα απτο fasttech τα εχω δει κιεγω, προσωπικα δεν τα εμπιστευομαι. Δεν ξερεις καν αν ειναι η μαρκα που λεει οντως.) Δεν μιλαμε για εναν κλωνο ατμοποιητη, μην παιζεις με την υγεια σου.

ardi21
21-12-15, 18:18
Κοιτα οσον αφορα ποικιλιες θα βρεις και ελλαδα... απλα πρεπει να ψαξεις.. οσον αφορα τιμες μη φανταστεις καμια τρελη διαφορα.. ισα ισα μπορει να σου βγει και πιο ακριβα. DIY υγρα δεν σε ενδιαφερουν ;
(Τα υγρα απτο fasttech τα εχω δει κιεγω, προσωπικα δεν τα εμπιστευομαι. Δεν ξερεις καν αν ειναι η μαρκα που λεει οντως.) Δεν μιλαμε για εναν κλωνο ατμοποιητη, μην παιζεις με την υγεια σου.

Ποικιλια στην Ελλαδα βρισκεις αλλα ελεγα μηπως βρουμε χαμηλοτερες τιμες. Στο fasttech το original liqua π.χ εχουν 4 ευρω τα 30ml. Εδω εχουν 12... Τεραστια διαφορα. Και ενταξει δεν νομιζω να λεει ψεμματα ενα τετοιο καταστημα. Αλλωστε υπαρχουν και review.

DIY οχι, δεν με ενδιαφερουν.

nikoslykos
21-12-15, 18:28
κοιτα απλα στο λεω... αν ψαχνεις για τιμες τετοιες. Ας πουμε να σου βγαινουν γυρω στα 15 ευρω τα 100 - 150ml προς DIY πας.. Προσωπικη μου αποψη αυτη... Υγρα απο τετοια site δεν παιρνεις... βεβαια εσυ οτι θες κανεις εννοειται. ΑΚομα και τα liqua που πουλανε αν δεις σε πολλα review δεν εχουν καν ζελατινα τα κουτια τους ( που οταν ερχονται απτη liqua αποσο ξερω ειναι σφραγισμενα.. )

ardi21
21-12-15, 18:31
Τα DIY υγρα ειναι η πιο οικονομικη λυση μακραν, το ξερω. Αλλα ειχα καθισει να διαβασω λιγο τι παιζει και ζαλιστηκα. 1002 βασεις, με VG χωρις VG, αλλα τοσα αρωματα... Ενα χαος!

sdikr
21-12-15, 18:34
Δεν χάνεις κάτι να δοκιμάσεις, πχ μια βάση atmos με 20mg νικοτίνη κάνει 11 ευρώ, μια 0 κάνει 2, πάρε και κάποιο άρωμα που σε αρέσει και δοκίμασε να κάνεις εσύ την μίξη

ardi21
21-12-15, 18:37
Εγω θα ηθελα μια ετοιμη βαση με 60% VG π.χ και με 6mg νικοτικη και απλα να προσθεσω το αρωμα.

Υπαρχει κατι τετοιο η πρεπει να αγορασω μια με διαφορετικη ποσοτητα VG/νικοτινης και να την αραιωσω με καποιο τροπο? Νομιζω ισχυει το δευτερο γι'αυτο ειχα μπερδευτει.

sdikr
21-12-15, 18:43
Εγω θα ηθελα μια ετοιμη βαση με 60% VG π.χ και με 6mg νικοτικη και απλα να προσθεσω το αρωμα.

Υπαρχει κατι τετοιο η πρεπει να αγορασω μια με διαφορετικη ποσοτητα VG/νικοτινης και να την αραιωσω με καποιο τροπο? Νομιζω ισχυει το δευτερο γι'αυτο ειχα μπερδευτει.

Θα πάρεις μια 50 50 20mg νικοτίνη, θα βάλεις 2 ml πχ, μια 50 50 με μηδενική νικοτίνη θα βάλεις 8 με 9 ml και μια μόνο vg και θα βάλεις το υπόλοιπο για να πας στα 10ml, κόστος για αυτά 15 ευρώ, επέλεξε και ενα άρωμα και είσαι ετοίμος

Ξέρω οτι δεν βγαίνει ακριβώς αλλα αυτό είναι κάτι που θα βρείς εσύ πως σου αρέσει πχ λίγο παραπάνω νικοτίνη, λίγο παραπάνω vg κλπ

ardi21
21-12-15, 18:49
Αρα θελω 3 μπουκαλια βασης:

1 50-50 PG/VG, 20 mg νικοτινης
1 50-50 PG/VG, μηδενικης νικοτινης
1 100% VG, μηδενικης νικοτινης

Σωστα? Υπαρχει καποιο site που να υπολογιζει/εξηγει απλα?

nikoslykos
21-12-15, 18:55
Απλα για να ξερεις, να στο εξηγησω λιγο πιο απλα το pg σου δινει περισσοτερο χτυπημα στο λαιμο και το vg ειναι αυτο που παραγει τον ατμο. Εμενα προσωπικα μου αρεσει περισσοτερο vg γιατι ειναι πιο ελαφρυ στο λαιμο. Αν π.χ παρεις μια 20αρα vg της atmoslab και θες να φτιαξεις ενα υγρο 20ml βαζεις π.χ 0,5 - 1ml γευση (αναλογα τι προτεινει ο κατασκευαστης του) και το υπολοιπο 19 ml που μενει βαζεις ας πουμε 9,5ml pg ( μηδενικη νικοτινη ) και 9,5ml vg και σου βγαινει περιπου 9 -10mg νικοτινη, αν θες λιγοτερο νικοτινη το αραιωνεις ακομα πιο πολυ. υπαρχουν εφαρμογες για android που βαζεις τις ποσοτητες που θες και σου βγαζει κατευθειαν την δοσολογια. Και μερικες καλες εταιρειες για γευσεις ειναι η atmoslab, TPA(Perfumers Apprentice), T-juice , και flavor art. Δοκιμασε δε χανεις τιποτα ! απλα οταν φτιαξεις το υγρο πρεπει να το κουνησεις πολυ καλα και να το αφησεις κανα 2ημερο να δεσει. (αναλογα τη γευση που θα βαλεις).

- - - Updated - - -


Αρα θελω 3 μπουκαλια βασης:

1 50-50 PG/VG, 20 mg νικοτινης
1 50-50 PG/VG, μηδενικης νικοτινης
1 100% VG, μηδενικης νικοτινης

Σωστα? Υπαρχει καποιο site που να υπολογιζει/εξηγει απλα?

Κοιτα κατι πιο απλο που μπορεις να κανεις οπως ειπα και στο προηγουμενο post ειναι να παρεις :
100% VG η 100% PG ( με νικοτηνη )
100% VG η 100% PG ( χωρις νικοτηνη)
και να τα αραιωνεις. Μπορω να σου δωσω μερικα site η εφαρμογες για κινητο αν θες.

ardi21
21-12-15, 20:14
Ναι αν μπορείς για δώσε μου.

daywalker06
21-12-15, 20:22
http://www.steam-engine.org/juice.asp
Εχει τα παντα.

http://www.todmuller.com/ejuice/ejuice.php
Ενα απλό.

nikoslykos
21-12-15, 20:44
165061
Nicotine Base : Βαζεις ποσα mg νικοτινη εχει η βαση που αγορασες ( PG η VG )
Target Nicotine Level : Ποσο νικοτινη θες να εχει το υγρο σου
Amount to Create : Ποσα ml ειναι το υγρο σου
Water Added : 0 βαζεις
Flavor percent : ποσo % ειναι η γευση σου ( αν υποθεσουμε οτι η γευση θελει 10% διαλυση στα 20ml ουσιαστικα ειναι 2ml )
165062
Για παραδειγμα εδω ειναι το αποτελεσμα ενος υγρου 20ml με 9 - 10mg νικοτινη

ardi21
21-12-15, 22:24
165068

Σε αυτο το παραδειγμα που εφτιαξα για 30ml υγρου πρεπει να βαλω:

1. 9ml βαση 50/50, 20mg νικοτινη
2. 13,48ml βαση 100%VG, μηδενικης νικοτινης
3. 7,52ml βαση 100%PG, μηδενικης νικοτινης

Και μετα σε αυτο το μειγμα απλα προσθετω το αρωμα?

Σωστα, η κατι δεν εχω καταλαβει?

africa
22-12-15, 00:08
κάντο σωστά ;) (http://diy-mixing.com/index.php)

ardi21
22-12-15, 00:18
κάντο σωστά ;) (http://diy-mixing.com/index.php)

Αυτο μου φαινεται πιο δυσκολο γιατι δεν μπορεις να του πεις τι τελικο υγρο θες. Πας ψαχνοντας. Εκτος αν δεν εχω καταλαβει καλα.

Το παραπανω παραδειγμα που ποσταρα δεν ειναι σωστο?

nikoslykos
22-12-15, 00:50
Σωστα το εκανες απλα ξεχασες να πατησεις εκει που λεει Flavorings. Δες το σωστο.
165076

ardi21
22-12-15, 00:56
Σωστα το εκανες απλα ξεχασες να πατησεις εκει που λεει Flavorings. Δες το σωστο.
165076

Α μαλιστα. 10% αρωμα ειναι περιπου αυτο που βαζουν οι περισσοτεροι ετσι?

Και αλλη μια ερωτηση. Ειδα κατι βασεις atmos και οι μηδενικες VG/PG εχουν διαφορετικο ποσοστο νερου. 5% η μια και 10% η αλλη. Πρεπει να βρεις με το ιδιο ποσοστο η δεν παιζει ρολο?

nikoslykos
22-12-15, 01:10
Το καθε αρωμα θελει διαφορετικο ποσοστο, το γραφει συνηθως και στο site που θα τα παραγγειλεις αλλα παιζει ρολο και με το τι σαρεσει εσενα. Πρωτα βαζεις αυτο που προτεινει ο κατασκευαστης και μετα προσθετεις αν το θες πιο δυνατο. Και οσον αφορα αυτο με το νερο δεν σε νοιαζει γιατι ειναι ηδη αραιωμενη η βαση. Αν θες να σου προτεινουμε κανα καταστημα πες το !

ardi21
22-12-15, 17:52
Θα παω αυτές τις μέρες από το κατάστημα που ψωνιζω να δοκιμασω. Ευχαριστώ!

- - - Updated - - -

Εκανα την πρωτη προσπαθεια σημερα για υγρο. Οσον αφορα το αρωμα επειδη δεν μπορουσα να το μετρησω με την συριγγα ακολουθησα αυτο που μου ειπαν απο το καταστημα: 1ml=1 σταγονα. Θα δειξει τι θα βγει! Γενικα το αρωμα πως το μετρατε αν δεν μπορεις να βαλεις συριγγα?

Τωρα το αφηνω οπως ειναι για 2 μερες η χρειαζεται να το ανακατεψω/ανακατευω κατα την διαρκεια?

mindtrapper
22-12-15, 18:20
Εννοείς ότι για κάθε ml τελικού υγρού βάζεις μια σταγόνα άρωμα, έτσι; Όχι ότι 1 σταγόνα ισούται με 1ml.

ardi21
22-12-15, 18:21
Εννοείς ότι για κάθε ml τελικού υγρού βάζεις μια σταγόνα άρωμα, έτσι; Όχι ότι 1 σταγόνα ισούται με 1ml.

Ναι αυτο εννοουσα.

nikoslykos
22-12-15, 23:07
ναι περιπου 20 σταγονες = 1ml αλλα δεν ειναι και ακριβειας. απο ποια εταιρια πηρες υγρο ; οσον αφορα το ανακατεμα απλα ανα 12 ωρες περιπου ριχτου ενα κουνημα.

ardi21
23-12-15, 00:06
ναι περιπου 20 σταγονες = 1ml αλλα δεν ειναι και ακριβειας. απο ποια εταιρια πηρες υγρο ; οσον αφορα το ανακατεμα απλα ανα 12 ωρες περιπου ριχτου ενα κουνημα.

Εγω διαβασα 30 σταγονες=1ml και εβαλα τοσες παρ'ολο που το αρωμα λεει 5% (1.5ml δηλαδη στην δικη μου περιπτωση). Aλλα οκ αυτα παιζουν.. Καποιος τροπος να μετρας ακριβως το υγρο, αν δεν μπαινει συριγγα, δεν υπαρχει?

Βασεις πηρα atmos και αρωμα flavor art. Το καταστημα που παω ειχε και t-juice αλλα διαλεξα τυχαια. Γενικα θεωρουνται καποιες καλυτερες η ειναι θεμα γουστου? Oι t-juice παντως ηταν λιγο ακριβοτερες.

nikoslykos
23-12-15, 00:18
θεμα γουστου θα ελεγα. γιατι ομως δεν χωραει συριγγα ; ποσα ml ειναι η συριγγα σου ; εγω χρησιμοποιω συριγγα 1ml για τις γευσεις. βεβαια επειδη ειναι καποιες εταιρειες που στα μπουκαλακια ουτε 1ml συριγγα δε χωραει το γυρναγα αναποδα με προσοχη με τη συριγγα στο στομιο και τραβαγα σιγα σιγα.

ardi21
23-12-15, 22:31
Δεν ξερω, ζοριζεται αρκετα και δεν το πιεσα πολυ. Θα το τσεκαρω. 10ml πηρα συριγγα. 1ml δεν ειχε καν το φαρμακειο.

- - - Updated - - -

Βρηκα αυτο (http://www.vapcook.com/dosage.php?lang=en) το site που σου λεει -μεταξυ αλλων- ποσες σταγονες ειναι το 1ml αναλογα με τον τυπο του μπουκαλιου που εχεις.

Δεν ξερω ποσο ακριβες ειναι.

hemlock
23-12-15, 22:36
Πάνε πάρε μια σύριγγα των 5ml...Αθήνα γράφεις οτι μένεις,οχι στο Καστελόριζο...:p
Αν βάλεις παραπάνω άρωμα ,απλά το πετάς το υγρό.;)

ardi21
23-12-15, 22:38
Ναι θα παρω. Απλα κουβεντα να γινεται!

Τοσο χαλι αν αστοχησεις στο υγρο ε? Με βλεπω τα 3 πρωτα να τα τρωει ο νεροχυτης. Και με εχει φαει και η περιεργεια για το πως ειναι.

hemlock
23-12-15, 23:05
Απλά είναι τα πράματα....Αν βάλεις πχ στα 30ml λιγότερο άρωμα, προσθέτεις. Αν βάλεις περισσότερο θα πρέπει ή να το πετάξεις ή να μπείς στην διαδικασία να βρείς το ποσοστό αρώματος ,με το μάτι, που έβαλες και μετά να το σπάσεις στο ποσοστό που ΘΑ ήθελες/σε άρεσε/έπρεπε σε κάποιο άλλο μπουκάλι, συν την βάση που θα ξαναφτιάξεις για την αραίωση/πρόσθεση.
Αντί να μπείς σε τέτοιο κόπο και με αμφίβολο αποτέλεσμα, το πετάς και ξαναφτιάχνεις απο την αρχή.

alfagamma
24-12-15, 00:33
Σορρυ, αλλά διαβάζω και απορώ, τι λέτε ρε παιδιά? κάνω υγρά εδώ και 2 χρόνια (ίσως και παραπάνω) έχω κάνει τις αναλογίες ανάλογα με το πως τις θέλω ΕΓΩ και όχι με το τι προτείνουν κάποιοι.
υγρά κάνουμε, όχι χημικές αντιδράσεις....
αν βάλει παραπάνω ας προσθέσει λίγη βάση, δεν χάλασε ο κόσμος, άσε που άλλος θέλει έντονο άρωμα (άρα πάει και βάζει στο όριο το άρωμα) άλλος θέλει λιγότερο άρωμα άρα βάζει λιγότερο, μετά από 2-3 δοκιμές θα δει ο κάθε ένας που είναι... πόσο θέλει την αναλογία.
είπαμε να το ψάχνουμε αλλά όχι και έτσι. Εδώ κάποιοι ατμιζουν ΜΟΝΟ βάση και θα μας πειράξει αν έχει λίγο ή λίγο περισσότερο άρωμα?
κάντε τις δοκιμές σας, κρατάτε σημειώσεις ΜΗΝ ΠΕΤΑΤΕ τίποτα, είναι δύσκολες εποχές, (εκτός αν δεν μπορείτε να το ατμισετε, αλλά και πάλι μπορείτε να το βελτιώσετε βάζοντας βάση ή άρωμα ανάλογα), βρείτε την χρυσή τομή για ΕΣΑΣ, και με βάση αυτήν πορευτειτε.....

Τουλάχιστον αυτό κάνω εγώ τα τελευταία 4 χρόνια που έκοψα το τσιγάρο και ατμιζω.....

καλές γιορτές σε όλους με υγεία, χαρά και ευτυχία

ardi21
25-12-15, 18:55
Σημερα, μετα απο 3 μερες, δοκιμασα το υγρο που εφτιαξα. Το αρωμα το βλεπω καλο αλλα εχει βγει με δυνατο χτυπημα, με καιει στο στομα. Τι μπορω να κανω για να το μαλακωσω λιγο? Να βαλω λιγη μηδενικη VG? Και αν, ναι, ποσο προτεινετε στα 25 ml που εχουν μεινει?

Παντως απεχει απο τα εργοστασιακα σαν αισθηση, λογικο βεβαια.

hemlock
25-12-15, 19:38
Αν αρχίσεις να βάζεις μηδενικά θα ρίξεις το ποσοστό της νικοτίνης.Θα πρέπει να φτιάξεις βάση ίδιας νικοτίνης (και PG/VG) και μετά να αραιώσεις .
(5ml μηδενική βάση θα σε ρίξει την νικοτίνη κατα ~15% στο 30ml μπουκαλάκι)

ardi21
25-12-15, 20:05
Α μαλιστα. Δηλαδη θα φτιαξω καποια ml απο την ιδια ακριβως συνταγη χωρις το αρωμα και θα το προσθεσω? Αφου θα ειναι ακριβως τα ιδια πως θα μαλακωσει το χτυπημα?

hemlock
25-12-15, 20:43
Αν είναι το άρωμα που σου καίει το λαιμό, θα αραιώσεις το άρωμα.(Όση διαφορά θα κάνει η πρόσθεση 5ml (μικρή)).
Αν είναι η PG τότε (ξανα)φτιάχνεις μπουκαλάκι με ίδια νικοτίνη και διαφορετική αναλογία,μικρότερη, σε PG και προσθέτεις (θα χάσεις σε άρωμα).

ardi21
25-12-15, 20:47
Kαταλαβα. Μπορει να το δοκιμασω αν δεν το συνηθισω. Το επομενο υγρο με λιγοτερη PG. Θα το πετυχω καπου.

hemlock
25-12-15, 20:50
Να δοκιμάζεις τις αναλογίες αρώματος και PG σε μικρά μπουκαλάκια.

ardi21
25-12-15, 20:52
Nαι θα φτιαξω λιγα ml την επομενη για δοκιμη πρωτα. Απλα δεν εχει το βαθος της γευσης σε σχεση με τα ετοιμα. Λογικο βεβαια διοτι αυτα εχουν πολλα αρωματα, οχι ενα.

alfagamma
26-12-15, 15:04
Nαι θα φτιαξω λιγα ml την επομενη για δοκιμη πρωτα. Απλα δεν εχει το βαθος της γευσης σε σχεση με τα ετοιμα. Λογικο βεβαια διοτι αυτα εχουν πολλα αρωματα, οχι ενα.

Και εσύ μπορείς να κάνεις υγρά με πολλά αρώματα, εγώ κάνω καραμέλα, εσπρέσο, φωτιά και τελευταία βάζω και λίγο μέλι ή κεράσι ;)
το υπερβολικό άρωμα σε ποσότητα πάντα θα σε καίει, όταν βρεις την αναλογία που είναι η σωστή θα έχεις και το καλύτερο αποτέλεσμα.
όπως σου είπανε και πιο πάνω, δόκιμες θα κάνεις σε μικρά μπουκαλάκια, έτσι θα γίνονται πιο εύκολα οι αλλαγές και με λιγότερο υλικό.

Χρόνια πολλά σε όλους με υγειά και τύχη ;)

ardi21
26-12-15, 15:16
Θα παω απο Δευτερα να παρω κανα 2 αρωματα παραπανω και μικροτερη συριγγα για να γινετε πιο σωστη δουλεια.

nikoslykos
26-12-15, 19:18
Άμα σε καίει βάζε περισσότερο VG είναι πολύ πιο μαλακό στο λαιμό.

ardi21
26-12-15, 19:56
Nαι μωρε ενταξει θα το βρω. Απλα θελει αρκετους πειραματισμους και υπομονη. Λεω απο 'δω και περα να φτιαχνω 4-5ml υγρου (οσο παιρνει ο ατμοποιητης δηλαδη) ισα-ισα για να το δοκιμαζω, οχι παραπανω.

hemlock
26-12-15, 21:19
Nαι μωρε ενταξει θα το βρω. Απλα θελει αρκετους πειραματισμους και υπομονη. Λεω απο 'δω και περα να φτιαχνω 4-5ml υγρου (οσο παιρνει ο ατμοποιητης δηλαδη) ισα-ισα για να το δοκιμαζω, οχι παραπανω.
Για να βγάζεις απο τα μπουκάλια με την σύριγγα δέκατα του ml,άρωμα και νικοτίνη ? :p
Μην το κάνεις δύσκολο...

patch
27-12-15, 19:42
Δηλώνω πλήρης άσχετος με το θέμα και θέλω να κάνω την ερώτηση
Να διαβάσω το νήμα από την αρχή (σιγά μην το κάνω) η θα μου πείτε τι θα χρειαστεί να παραγγείλω χωρίς να το κάνουμε θέμα :p

Επειδή είμαι έξω θα με βόλευε ηλεκτρονικό κατάστημα

Φχαριστωωωω

@ ADSLgr.com All rights reserved.