PDA

Επιστροφή στο Forum : Ηλεκτρονικό τσιγάρο (reloaded)- Για μεγάλα "φουγάρα"



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71

humanious
05-06-16, 13:15
Βρέθηκε ο Ναυτιλος σε διαθεσιμότητα.

Επειδή δεν είναι για μένα, δεν θα πάω σε επισκευάσιμο. Όταν προχωρήσω για προσωπική αγορά μπορεί να δω τον επισκευάσιμο.
Το σετάκι είναι το παρακάτω, μόνο που θα πάρω και από gearbest γνήσια coils.
171346

nikoslykos
05-06-16, 13:55
Μια χαρα ειναι αλλα μπαταρια μη παρεις απο fasttech. Δεν παιζουμε με αυτα. Δεν ξερεις αν ειναι αυτη που λεει. Αυτες οι μπαταριες ειναι επικινδυνες. Κυκλοφορουν πολλες απομιμησεις.

vagskarm
06-06-16, 10:38
Η μπαταρία που γράφει ο φίλος είναι αυθεντική, έχω πάρει παλαιότερα και αποδείχτηκαν σκυλιά. Απλά τώρα δεν στέλνει πλέον Ελλάδα μέσω nl post, και έρχεται μόνο με καράβι. Βγάλτην καλύτερα από την παραγγελία, γιατί όλη θα έρθει με καράβι.
Εναλλακτικά την φέρνει σε σχετικά οικονομική τιμή και το atmorama.

Νikosanagn
06-06-16, 18:12
Καλησπέρα, γνωρίζει κανείς αν αυτό (http://www.dotshop.gr/category-1/eleaf-istick-pico-kit/) το σετάκι αξίζει;

nikoslykos
17-06-16, 17:22
Ρε παιδια να ρωτησω, τωρα με τη νεα νομοθεσια τουλαχιστον οσον αφορα τα υγρα τι διαφορα θα εχουμε αποδω και περα ; Εχω μπερδευτει λιγο. Ενας μαγαζατορας μου ειχε πει παλιοτερα οτι πολυ πιθανον να δουμε και ελλειψεις. Τι ισχυει τελικα ;

hemlock
17-06-16, 18:09
Ρε παιδια να ρωτησω, τωρα με τη νεα νομοθεσια τουλαχιστον οσον αφορα τα υγρα τι διαφορα θα εχουμε αποδω και περα ; Εχω μπερδευτει λιγο. Ενας μαγαζατορας μου ειχε πει παλιοτερα οτι πολυ πιθανον να δουμε και ελλειψεις. Τι ισχυει τελικα ;
Θα καθαρίσει ο τόπος απο τους ταλιμπαν...
Έλλειψη γιατί να έχεις αν δεν ατμίζεις αμερικάνικες γκουρμεδιές (αυτοί ποτέ δεν θα βρεθούν με πιστοποιήσεις για τα προϊόντα τους κατα πως κατάλαβα) ?
Όσοι θέλουν να μείνουν στον χώρο να μεριμνήσουν να πάρουν πιστοποιήσεις οτι δεν πουλάνε νερό σαν τον Καματερό.:p

nikoslykos
17-06-16, 19:06
Εγω παιρνω τα αμερικανικα TPA... ελπιζω να μη κανουν κανα αστειο :d

Tiven
18-06-16, 00:32
νερό σαν τον Καματερό.:p

Το αραιώνουμε με νικοτίνη και το πίνουμε εδώ :p

Έχετε να μου προτείνετε κανα σοβαρό ηλ. τσιγάρο που είμαι άσχετος ; Το λέω γιατί θυμάμαι πως στις αρχές έπαιζε πολύ φόλα.

sdikr
18-06-16, 00:35
Το αραιώνουμε με νικοτίνη και το πίνουμε εδώ :p

Έχετε να μου προτείνετε κανα σοβαρό ηλ. τσιγάρο που είμαι άσχετος ; Το λέω γιατί θυμάμαι πως στις αρχές έπαιζε πολύ φόλα.

Γιατί δεν πας σε κάποιο κατάστημα να δοκιμάσεις;

Δες πχ alterego, replacesmoke, zerobako που έχεις εκεί στην Αθήνα, εφόσον βρείς τι σε βολεύει μετά κοιτάς και πως θα τα φέρεις απο έξω

hemlock
18-06-16, 10:46
Στο Καματερό-Ιλιο ,Tiven, έχεις μαγαζί atmosfaira...

netlag
18-06-16, 11:38
ο Φαρσαλινός εμφανίζεται παντού σε όλα τα μέσα, διαδίκτυο, τηλεόραση, ραδιόφωνο, και είναι με διαφορά ο διασημότερος γιατρός στο κόσμο (αν όχι ο μόνος), που είναι τόσο πια υπέρμαχος του ατμίσματος. Μάλιστα κάθε ερευνα που γίνεται απο άλλους επιστήμονες και τυχαίνει να παρουσιάζουν το άτμισμα πιο βλαβερό απο οτι το παρουσιάζει εκείνος, τρέχει να απαντήσει λέγοντας συνήθως οτι εγίναν λαθος στις ερευνες, δοκίμασαν συσκευές κακής ποιότητας κλπ.

Μηπώς τον σπονσοράρει η βιομηχανία του ατμίσματος; Τον είδα και στα εγκαινια του queen-ecigs τελευταία. Τέσπα.

hemlock
18-06-16, 12:35
ο Φαρσαλινός εμφανίζεται παντού σε όλα τα μέσα, διαδίκτυο, τηλεόραση, ραδιόφωνο, και είναι με διαφορά ο διασημότερος γιατρός στο κόσμο (αν όχι ο μόνος), που είναι τόσο πια υπέρμαχος του ατμίσματος. Μάλιστα κάθε ερευνα που γίνεται απο άλλους επιστήμονες και τυχαίνει να παρουσιάζουν το άτμισμα πιο βλαβερό απο οτι το παρουσιάζει εκείνος, τρέχει να απαντήσει λέγοντας συνήθως οτι εγίναν λαθος στις ερευνες, δοκίμασαν συσκευές κακής ποιότητας κλπ.

Μηπώς τον σπονσοράρει η βιομηχανία του ατμίσματος; Τον είδα και στα εγκαινια του queen-ecigs τελευταία. Τέσπα.

Μάλλον συμβαίνει,αν και καταλαβαίνω οτι το άτμισμα για αυτόν που πρωτοασχολήθηκε είναι κάτι σαν τις ιστορίες των πλαστικών χειρούργων που ακούμε για τα "μαγικά" χέρια τους.:p
Τώρα στα κουτσομπολίστικα.
Είδες τα βιντεο απο το event των queen ecigs ? Πρώτη μούρη ο λεβεντόγερος και φυσικά καμία αναφορά των επώνυμων/γνωστών στο ΗΤ.;)

netlag
18-06-16, 13:06
Μάλλον συμβαίνει,αν και καταλαβαίνω οτι το άτμισμα για αυτόν που πρωτοασχολήθηκε είναι κάτι σαν τις ιστορίες των πλαστικών χειρούργων που ακούμε για τα "μαγικά" χέρια τους.:p
Τώρα στα κουτσομπολίστικα.
Είδες τα βιντεο απο το event των queen ecigs ? Πρώτη μούρη ο λεβεντόγερος και φυσικά καμία αναφορά των επώνυμων/γνωστών στο ΗΤ.;)

Δεν ξέρω σιγουρα ο ιδιοκτήτης έχει άκρες. Ξεκουβαλήθηκε ο Μπουσάρντο από την άλλη άκρη, εκτός και αν ετυχε (αμφιβαλλω) να κάνει διακοπές στην Ελλάδα μαζί με το Dimitris οταν είχαν εγκαινια στο queen-ecigs.

Ο Λεβεντης, πολιτικός είναι, και γω να του ελεγα να έρθει (αν ειχα μαγαζι) θα ερχοταν που λεει ο λογος. Τα άλλα γκρικ σελέμπριτις που είδα -δεν γνωρίζω ονοματα- ε φαντάζομαι πήγαν με αμοιβή. Θα έχει πέσει και η ταρίφα εν μέσω κρίσης.

nikoslykos
18-06-16, 14:03
Στη βρετανια πλεον το ΗΤ συνταγογραφειται κιολας. Κατι λεει πιστευω αυτο.

Tiven
18-06-16, 17:00
Στο Καματερό-Ιλιο ,Tiven, έχεις μαγαζί atmosfaira...

Δοκίμασα ένα minivolt ενός φίλου που το πήρε από εκεί, μου φαίνεται μια χαρά. Τι λέτε;

Tiven
30-06-16, 19:53
Πήρα squonk box, τρελή φάση εντάξει. Για να φτιάξω υγρά μόνος μου, άρωμα σε ελλ. μαγαζιά δεν βρίσκω σε καλή τιμή/ποσότητα, κοιτάζω κατευθείαν εξωτερικό;

Γλυκερίνες βρήκα γύρω στα 7 ευρώ το λίτρο σε φαρμακείο Ελλάδα οπότε θα τις αγοράσω από εδώ.

nikoslykos
30-06-16, 20:14
Αν θες για γευσεις κοιτα στη zerobacco τα αρωματα τις Perfumers Apprentice που εχει. 3,5€ 10ml και για βασεις επισης κοιτα απο εκει εχει πολυ φτηνες.

hemlock
30-06-16, 20:20
Πήρα squonk box, τρελή φάση εντάξει. Για να φτιάξω υγρά μόνος μου, άρωμα σε ελλ. μαγαζιά δεν βρίσκω σε καλή τιμή/ποσότητα, κοιτάζω κατευθείαν εξωτερικό;

Γλυκερίνες βρήκα γύρω στα 7 ευρώ το λίτρο σε φαρμακείο Ελλάδα οπότε θα τις αγοράσω από εδώ.

Ενδεικτική τιμή αρώματος είναι τα ~6ευρώ/10ml.
"Συμβουλές":
Μην ανακατέψεις ,για αρχή, πάνω απο 2 αρώματα μαζί.
Μην φτιάξεις μεγάλες ποσότητες πριν βεβαιωθείς οτι το αποτέλεσμα σε ικανοποιεί.
Να τα αφήσεις να δέσουν (steeping) πριν δοκιμάσεις.
Μην σκεφτείς καν οτι η συνταγή θα είναι ίδια με κάποιο original υγρό (μπορείς να βρείς συνταγές ,κλώνους, εδώ (http://e-liquid-recipes.com/?exclsingle=0&flavorIds=&sort=recipe.created&direction=desc&page=3)).
Οι βάσεις που αγόρασες απο το φαρμακείο να έχουν τιμές βαρέων μετάλλων 1ppm και καθαρότητα 99,8% (υπάρχει τέτοιο προϊόν).

nikoslykos
30-06-16, 21:23
Απο τη συνδεσμος νομιζω ειναι καλα να παρεις γλυκερινη. Απλα για αρχη πιστευω καλυτερα ειναι να παρει μια ετοιμη του εμποριου.

hemlock
11-07-16, 17:28
Άυριο 12/7 ,θα είναι κανένας απο το forum στην συνέντευξη τύπου των Ατμιστών στο Caravel ?

Tiven
11-07-16, 20:07
Παιδιά ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές.
Ήρθαν σήμερα οι γλυκερίνες και τα αρώματα οπότε σε λίγο θα ξεκινήσουμε τα πειράματα. Όπως είπατε αρχικά δεν θα βάλω πάνω από ένα άρωμα.

Νικοτίνη που βρίσκω; Επίσης για ανακάτεμα εκτός από καμία πατέντα, αξίζει να πάρω φυγόκεντρο που πάντα μου άρεσε ανεξάρτητα από την φάση με τα αρώματα; :lol:

nikoslykos
11-07-16, 20:28
Παιδιά ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές.
Ήρθαν σήμερα οι γλυκερίνες και τα αρώματα οπότε σε λίγο θα ξεκινήσουμε τα πειράματα. Όπως είπατε αρχικά δεν θα βάλω πάνω από ένα άρωμα.

Νικοτίνη που βρίσκω; Επίσης για ανακάτεμα εκτός από καμία πατέντα, αξίζει να πάρω φυγόκεντρο που πάντα μου άρεσε ανεξάρτητα από την φάση με τα αρώματα; :lol:

Νικοτινη ; Μπορεις να παρεις μια βαση ετοιμη 100% pg η 100% vg ή 50/50 pg vg με νικοτινη της επιλογης σου. οσον αφορα τον φυγοκεντρο... οχι θα εχεις τα αντιθετα αποτελεσματα :p Πολυ απλα 20ml μπουκαλακι βαζεις τη βαση σου το αρωμα σου και κουνημα μεχρι το υγρο να γινει τελειως θαμπο και το αφηνεις μετα για καμια μερα

sdikr
11-07-16, 20:39
Παιδιά ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές.
Ήρθαν σήμερα οι γλυκερίνες και τα αρώματα οπότε σε λίγο θα ξεκινήσουμε τα πειράματα. Όπως είπατε αρχικά δεν θα βάλω πάνω από ένα άρωμα.

Νικοτίνη που βρίσκω; Επίσης για ανακάτεμα εκτός από καμία πατέντα, αξίζει να πάρω φυγόκεντρο που πάντα μου άρεσε ανεξάρτητα από την φάση με τα αρώματα; :lol:

Υπάρχουν και τα μικροκύματα, 5 δευτέρα σε υψηλή ρύθμιση (όχι με Γκρίλ) με γυάλινο μπουκαλάκι, βοηθάει το δέσιμο

akilleas
12-07-16, 13:09
https://www.youtube.com/watch?v=UIshg2etF98

hemlock
12-07-16, 17:32
https://www.youtube.com/watch?v=UIshg2etF98
Ήμουν κι εγώ εκεί...

hemlock
13-07-16, 21:56
Κανα σχόλιο, καμία γνώμη, να διαβάσουμε για την συνέντευξη τύπου απο τους ατμιστές του forum ? :cool:

Erebos
16-07-16, 10:07
Για όσους χρησιμοποιούν e-cigs που έχουν αντίσταση που περιέχει χαλκό:
Electronic cigarette aerosols and copper nanoparticles induce mitochondrial stress and promote DNA fragmentation in lung fibroblasts (http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0006291X16310270)

daywalker06
16-07-16, 13:21
Ποιοι χρησιμοποιούν αντίσταση με χαλκο ?
Σε λίγο θα βγάλουν μελέτη και για αντίσταση από απεμπλουτισμένο ουράνιο λολ

Erebos
17-07-16, 13:51
Ποιοι χρησιμοποιούν αντίσταση με χαλκο ?
Σε λίγο θα βγάλουν μελέτη και για αντίσταση από απεμπλουτισμένο ουράνιο λολ

Υποθέτω τα φθηνά που μοιάζουν με τσιγάρα.

ardi21
17-07-16, 14:00
Ψηνομαι να αγορασω το iStick pico ετσι για την αλλαγη και το TC. Το εχει κανεις? Διαβαζω θετικα σχολια.

daywalker06
17-07-16, 14:19
Υποθέτω τα φθηνά που μοιάζουν με τσιγάρα.

Δεν έχω βρει χαλκό πουθενά


Ψηνομαι να αγορασω το iStick pico ετσι για την αλλαγη και το TC. Το εχει κανεις? Διαβαζω θετικα σχολια.

Το αγόρασα και το ψιλό μετάνιωσα γιατί δίνει τα ρεύματα κακός περίεργα, άγρια λολ, συνηθισμένος με DNA (δεν χρησιμοποιώ έλεγχο θερμοκρασίας)

nikoslykos
17-07-16, 14:19
Ψηνομαι να αγορασω το iStick pico ετσι για την αλλαγη και το TC. Το εχει κανεις? Διαβαζω θετικα σχολια.
τωρα ποιο εχεις ; για μενα το top αυτη τη στιγμη ειναι το vtc mini. Δεν το αλλαζω για κανενα.

ardi21
17-07-16, 16:07
Δεν έχω βρει χαλκό πουθενά



Το αγόρασα και το ψιλό μετάνιωσα γιατί δίνει τα ρεύματα κακός περίεργα, άγρια λολ, συνηθισμένος με DNA (δεν χρησιμοποιώ έλεγχο θερμοκρασίας)

Ναι ε? Χμ.


τωρα ποιο εχεις ; για μενα το top αυτη τη στιγμη ειναι το vtc mini. Δεν το αλλαζω για κανενα.

Το subox χωρις TC. Η αλλη επιλογη ειναι το cloupor γιατι θελω ενα οσο το δυνατον πιο μικρο και μικροτερο απο αυτο που εχω. Με χαλαει ομως που δεν υποστηριζει SS και δεν αναβαθμιζεται.

nikoslykos
17-07-16, 17:18
το vtc δεν ειναι μεγαλο.

ardi21
17-07-16, 17:40
Είναι ακριβώς ίδιο με το subox. Εγω ψάχνω κάτι μικρότερο.

africa
20-07-16, 20:13
μικρότερο (https://www.fasttech.com/p/4454401)

humanious
21-07-16, 08:35
Μπορεί κάποιος να μου προτείνει από που αγοράζει βαμβάκι και σύρμα σε καλή (κινέζικη) τιμή;

hemlock
21-07-16, 11:16
Μπορεί κάποιος να μου προτείνει από που αγοράζει βαμβάκι και σύρμα σε καλή (κινέζικη) τιμή;
Θα σε προτείνω να μην ψωνίσεις απο Κίνα χιλιόμετρα σύρματος ή κιλά βαμβάκι.
Ξεκινώντας απο το οτι αναρωτιέσαι,θα σε έλεγα να πας σε ένα μαγαζί με μεγάλη ποικιλία τέτοιων προϊόντων μαζί με τους ατμο σου και να ψωνίσεις διαφορετικές διαμέτρους με το μέτρο (1+1+1 κλπ).Ξεκίνα με .028mm ή 0.30mm σύρμα σε 2mm οδηγό και να παίξεις μπαλίτσα με τις διαμέτρους. Βαμβάκι θα σε προτείνω τα Fiber freaks και το Koh Gen Do (θα δείς διαφορά απο το απλό οργανικό ή απο hemp)...

humanious
24-07-16, 12:14
Σ' ευχαριστώ αρχικά για την απάντηση σου.

Μπορείς να μου προτείνεις κατάστημα που πουλάει με το μέτρο; Αρχικά ψώνισα απ' το replacesmoke 10m Kanthal. Δεν γνώριζα οτι το νικέλιο παίζει με θερμοκρασία, οπότε είπα να αρχίσω με kanthal.

hemlock
24-07-16, 12:22
Μια χαρά είναι το replacesmoke για τέτοιου είδους ψώνια...Έχει ποικιλία.!

ardi21
24-07-16, 12:59
Εγω εχω ξεμεινει με το muji που πηρα με το κιλο απο fasttech. Το επομενο που θα δοκιμασω ειναι το cotton bacon.

nikoslykos
24-07-16, 13:21
Το επομενο που θα δοκιμασω ειναι το cotton bacon.
Δεν εχω διαβασει καλες κριτικες. Αν θες παρε αυτο ==> http://www.atmorama.gr/index.php?route=product/product&keyword=fiber%20freaks&product_id=632

ardi21
24-07-16, 13:26
Το εχω δοκιμασει το fiber. Ειναι out of stock στο καταστημα που ψωνιζω αλλα ετσι κι αλλιως λεω να τα δοκιμασω ολα σιγα σιγα και να αποφασισω.

nikoslykos
24-07-16, 16:45
ε κοιτα γιαμενα τα καλυτερα ειναι το fiber freaks που σου εστειλα και το κλασικο muji.

29gk
28-07-16, 11:33
Γιατί απαγορεύετε τη χρήση ηλεκτρονικού τσιγάρου στους κλειστούς χώρους, όπου απαγορεύεται και το κάπνισμα, εξομοιώνοντας ουσιαστικά τους καπνιστές με τις ατμιστές;

Αμφισβητείται η υποτιθέμενη ευεργετική επίδραση του ηλεκτρονικού τσιγάρου στη διακοπή του κανονικού τσιγάρου. Υπάρχει μία ισχυρή επιστημονική τεκμηρίωση, όπως αποτυπώνεται στην αιτιολογική έκθεση της ευρωπαϊκής οδηγίας, που αναφέρει ότι το ηλεκτρονικό τσιγάρο -επειδή είναι μια προσομοίωση της καπνιστικής συμπεριφοράς- πιθανότατα και συχνά είναι πύλη εισόδου για τον εθισμό στη νικοτίνη και άρα την εξάρτηση στην καπνιστική συμπεριφορά.

Κάποιοι λένε ότι θα μπορούσατε να είχατε εξαιρέσει το ηλεκτρονικό τσιγάρο από την απαγόρευση, καθώς από νεότερες μελέτες φαίνεται να είναι λιγότερο επιβλαβές από τον καπνό, παρότι βέβαια είναι πολύ νωρίς για να αποδειχθεί κάτι τέτοιο;

Δεν εξαιρέσαμε κανένα από τα υπόλοιπα προϊόντα καπνού, αλλά και το ηλεκτρονικό τσιγάρο από όσα προβλέπει ο αντικαπνιστικός νόμος του 2008 για τη διακοπή του καπνίσματος. Η ρητή εξαίρεση ενός προϊόντος σημαίνει αμέσως την άμεση πριμοδότησή του.

Η προσέγγισή μας είναι από τη σκοπιά της δημόσιας υγείας και επειδή από αυτή τη σκοπιά δεν υπάρχουν τεκμηριωμένες αποδείξεις για την μη επικινδυνότητα του ηλεκτρονικού τσιγάρου, αποφασίσαμε να προτάξουμε την υγεία, τόσο την ατομική όσο και τη δημόσια - παθητικό κάπνισμα- γι' αυτό επιμένουμε σ αυτή την ενδεχομένως αυστηρή εκδοχή των διατάξεων.

Χρειάζονται περισσότερα ερευνητικά δεδομένα και αποδείξεις από μελέτες.

Ολοκληρη η συνεντευξη με τον υπουργό Υγείας Α. Ξανθό, στο παρακατω link. Το παραπανω αποσπασμα αφορα αποκλειστικα το ατμισμα. Δικο μου συμπερασμα η προσπαθεια του κρατους να αναπληρωσει και να μην χασει περισσοτερα εσοδα.

http://www.newsbeast.gr/politiki/arthro/2325440/xanthos-giati-i-atmistes-tha-antimetopistoun-os-kapnistes

PopManiac
28-07-16, 11:51
Η γραμμή αυτή δεν είναι άλλο από το 100% λόμπυ των καπνοβιομηχανιών, ιδιαίτερα δε όταν λένε πως το ΗΤ είναι πύλη στον εθισμό στη νικοτίνη που μπορεί να οδηγήσει στο κλασικό τσιγάρο. Το ανάποδο συμβαίνει αλλά προφανώς οι καπνοβιομηχανίες θέλουν την εξίσωση με το ΗΤ για ευνόητους λόγους και η Κομισιόν μια χαρά δέχθηκε τα "επιχειρήματα" αυτά. Είναι μία Ανίερη Συμμαχία μεταξύ των αντικαπνιστικών οργανώσεων και της καπνοβιομηχανίας.

Το μόνο που μπορώ να δεχθώ για το ΗΤ ως δυνάμενο κίνδυνο από πλευράς ίματζ, είναι ότι μπορεί να φέρει την νικοτίνη πιο κοντά στους νέους μιας και μπορεί να την απενοχοποιήσει από τα αρνητικά του κλασικού τσιγάρου.

Τούτο όμως δεν σημαίνει πως πρέπει να εξισώσουμε το ΗΤ με το κλασικό τσιγάρο, παρεκτός και για να κάνουμε τα μποσικα στην Philip Morris και λοιπή συμμορία

hemlock
28-07-16, 12:26
Αναφορά ως προϊόν καπνού διαβάζω το ΗΤ.Νταξ πόσο πιο γελοίος να φανείς.
Να ρωτήσει τον πολάκη αν έχει ΧΑΠ και τι είναι το παθητικό κάπνισμα...

ardi21
28-07-16, 12:47
Μα αυτο ακριβως θελουμε ρε κεφτε. Την ΠΡΙΜΟΔΟΤΗΣΗ του ατμισματος μπας και σωθει περισσοτερος κοσμος. Γελοιοι.

daywalker06
28-07-16, 13:39
Έλα δεν πειράζει, θα φτιάξουν την οικονομία και τόσα αλλά, ας τα σκατώσουν στο ΗΤ

nikoslykos
28-07-16, 15:39
Παντως οσον αφορα τη φορολογια η Αγγλια το εχει παιξει εξυπνα. Προωθει τη χρηση του ΗΤ ε και μετα οταν φτασει το αριθμος χρηστων σε ενα ευλογο αριθμο το φορολογουν. Εδω απλα σκοτωνουν εναν κλαδο πριν καν αρχισει να αναπτυσσεται.

@ ADSLgr.com All rights reserved.