PDA

Επιστροφή στο Forum : Ηλεκτρονικό τσιγάρο (reloaded)- Για μεγάλα "φουγάρα"



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 [52] 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71

2048dsl
20-01-17, 20:18
Χμμ. Οχι κανενα απο αυτα δεν βγαζει καπνικη γευση. Και γενικα σε καπνικες γευσεις, δεν μπορω να βοηθησω γιατι δεν ατμιζω.

Από την γνωστή αλυσίδα πωλήσεων για να μην αναφέρω ονόματα αξίζουν τα μηχανάκια τους; Αυτή τη στιγμή κάνω χρήση με ένα cuboit mini της Joyteck.. υπάρχει κάτι καλύτερο σε συσκευή;
Ευχαριστώ

ardi21
20-01-17, 20:23
Δεν νομιζω οτι υπαρχει καποιος λογος να το αλλαξεις. Στο μελλον, βλεπεις.

phantom77
20-01-17, 20:34
Εγώ πάντως παρήγγειλα απο τον κινέζο Cuban cigar της Liqua. 30ml κατω απο €4,50.

Όλοι λένε οτι είναι αυθεντικά. Για να δούμε...

2048dsl
20-01-17, 20:40
Δεν νομιζω οτι υπαρχει καποιος λογος να το αλλαξεις. Στο μελλον, βλεπεις.

Σε ευχαριστώ φίλε μου να σε καλά

giorgosthess
20-01-17, 21:32
ΥΓ: Είναι να ταξιδέψω Ισπανία και στο αεροδρόμιο μου είπαν ότι η μπαταρία του ηλεκτρονικού τσιγάρου δεν πρέπει να ξεπερνάει τα 100W.. έχει ακούσει κάποιος κάτι ή να ταξιδεύει εξωτερικό συνέχεια; Η Aegean μου είπε ότι κατά την επιβίβαση στο αεροπλάνο θα πρέπει να βάλω την μπαταρία στην αποσκευη κάτω και μέσα στο αεροπλάνο στην χειραποσκευη μπορώ να έχω τα υγρά και τον ατμοποιητη..
Σας ευχαριστώ
Το ηλεκτρονικό τσιγάρο το είχα πάντα πάνω μου Δεν είχα πρόβλημα σε κανένα αεροδρόμιο ούτε ασχολήθηκαν με το πόσα watts είναι. Απλα στον έλεγχο το έβαζα στο καλαθάκι μαζί με τα υπόλοιπα μεταλικα αντικείμενα

2048dsl
21-01-17, 10:29
Το ηλεκτρονικό τσιγάρο το είχα πάντα πάνω μου Δεν είχα πρόβλημα σε κανένα αεροδρόμιο ούτε ασχολήθηκαν με το πόσα watts είναι. Απλα στον έλεγχο το έβαζα στο καλαθάκι μαζί με τα υπόλοιπα μεταλικα αντικείμενα

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου φίλε μου..Μου ανέφεραν ότι έχουν καινούργιες οδηγίες.. τι να πώ τέλος πάντων

Mpampisaek
21-01-17, 15:51
Καλημέρα σε όλους αν μπορείτε να μου δώσετε οδηγίες για να φτιάξω βάση από φαρμακείο ευχαριστώ

Zer0c00L
21-01-17, 16:00
εγώ προς το παρών είμαι τυχερός καθώς το μαγαζί (safesmoking) από όπου αγοράζω υγρά έβγαλε προσφορά το έτοιμο υγρό που αγοράζω της Hexacell Natura Virginia (18mg) μπουκαλάκια 30ml
πληρώνεις 27 ευρώ για τρία τεμάχια και σου κάνουν δώρο άλλο ένα τεμάχιο άρα στο σύνολο έχεις τέσσερα τεμάχια.

- - - Updated - - -


Καλημέρα σε όλους αν μπορείτε να μου δώσετε οδηγίες για να φτιάξω βάση από φαρμακείο ευχαριστώ

εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις βάση (vg/pg) με ή χωρίς νικοτίνη από κατάστημα ΗΤ

29gk
21-01-17, 17:22
Καλημέρα σε όλους αν μπορείτε να μου δώσετε οδηγίες για να φτιάξω βάση από φαρμακείο ευχαριστώ

Συμφωνα και με τις οδηγιες των φιλων σε προηγουμενα μηνυματα, αυτο που δοκιμασα εγω με επιτυχια ηταν το εξης.

- αγορα βασης 1 κιλου απο φαρμακειο με κοστος στα 4,5€
- αγορα βασης με νικοτινη απο καταστημα ΗΤ 100ml και 12mg νικοτινης ( την περιεκτικοτητα την οριζεις εσυ ) με κοστος 12,5€
- αγορα αρωματος/γευσης απο καταστημα ΗΤ

Σε ενα κενο μπουκαλακι των 100ml που ειχα προμηθευτει παλαιοτερα και που θα βρεις στα καταστηματα αρωματων/φαρμακεια, σκουρο παντα για να προφυλα την νικοτινη, συμπληρωσα μερος της βασης φαρμακειου ( αφου ειχα προσθεσει σε αυτην και λιγο νερο ) + μερος της νικοτινουχας βασης + μερος αρωματος/γευσης και αφου το ανακατεψα και το αφησα για καποια ωρα να "καθισει", ημουν ετοιμος.

Αυτη τη διαδικασια εκανα και παλαιοτερα με την αγορασμενη απο καταστημα ΗΤ μηδενικη βαση, απλα τωρα την παραλλαξα.

alfagamma
21-01-17, 19:56
Συμφωνα και με τις οδηγιες των φιλων σε προηγουμενα μηνυματα, αυτο που δοκιμασα εγω με επιτυχια ηταν το εξης.

- αγορα βασης 1 κιλου απο φαρμακειο με κοστος στα 4,5€
- αγορα βασης με νικοτινη απο καταστημα ΗΤ 100ml και 12mg νικοτινης ( την περιεκτικοτητα την οριζεις εσυ ) με κοστος 12,5€
- αγορα αρωματος/γευσης απο καταστημα ΗΤ

Σε ενα κενο μπουκαλακι των 100ml που ειχα προμηθευτει παλαιοτερα και που θα βρεις στα καταστηματα αρωματων/φαρμακεια, σκουρο παντα για να προφυλα την νικοτινη, συμπληρωσα μερος της βασης φαρμακειου ( αφου ειχα προσθεσει σε αυτην και λιγο νερο ) + μερος της νικοτινουχας βασης + μερος αρωματος/γευσης και αφου το ανακατεψα και το αφησα για καποια ωρα να "καθισει", ημουν ετοιμος.

Αυτη τη διαδικασια εκανα και παλαιοτερα με την αγορασμενη απο καταστημα ΗΤ μηδενικη βαση, απλα τωρα την παραλλαξα.

Το κάποια ώρα καλό είναι να το κάνεις 2-3 μέρες, πρέπει και να ωριμάσει το άρωμα για να έχεις καλύτερο αποτέλεσμα

29gk
21-01-17, 20:25
Το κάποια ώρα καλό είναι να το κάνεις 2-3 μέρες, πρέπει και να ωριμάσει το άρωμα για να έχεις καλύτερο αποτέλεσμα

Eχω διαβασει αυτη τη συμβουλη, αλλα προσωπικα δεν εχω προβλημα. Δεν με χαλαει, δεν καταλαβα πως υπαρχει καποιο προβλημα πχ η ενωση μπορει να ειναι βλαβερη για τον οργανισμο αν δεν "κατακαθισει", οποτε περι ορεξεως.....

Καλα κανεις παντως που το γραφεις ωστε να υπαρχει η συμβουλη..

biller
21-01-17, 20:37
Εγω δεν ασχολούμαι καθόλου με ωρίμανση. Όπως το φτιάχνω το πετάω μέσα το άρωμα μετά κούνημα και τέλος.

Slammer
21-01-17, 22:03
Αν και σίγουρα έχει αναφερθεί, θα περιγράψω τον τρόπο υπολογισμού των υλικων μίξεως για DIY και βάσεων φαρμακείου.

Εστω ότι διαθέτουμε νικοτινούχα βάση 18mg, ενώ η τελική βάση που θέλουμε να παρασκευάσουμε είναι 100ml στα 6mg.

Βημα 1: Υπολογίζουμε τη συνολική νικοτίνη στη τελική βάση, δηλαδή : 100ml Χ 6 mg/ml = 600 mg
Βημα 2: Υπολογίζουμε τη ποσότητα νικοτινούχας βάσης στο διάλυμα : 600 mg / 18 mg/ml = 33.3 ml
Βημα 3: Η υπόλοιπη ποσότητα θα είναι VG/PG/νερό δηλαδή : 100-33.3 = 66.7 ml

Συνήθως μια καλή αναλογία νερού στην VG είναι 10% (του φαρμακείου είναι πολύ πηχτή), άρα VG=9/10*66.7 = 60 ml, νερό = 6.7 ml

2048dsl
28-01-17, 20:48
Καλησπέρα καπνίζω υγρό της innovation arabic tobacco 18mg.. υπάρχει κάτι αντίστοιχο σε άλλη εταιρία για να δοκιμασω ;
Ενημερώθηκα σήμερα από το κατάστημα στην Αθήνα που αγοράζω τα υγρά ότι η εταιρία δεν πάει καλά και θα κλείσει..Ισχύει κάτι τέτοιο;
Ευχαριστώ

wesker
29-01-17, 20:28
Καλησπέρα καπνίζω υγρό της innovation arabic tobacco 18mg.. υπάρχει κάτι αντίστοιχο σε άλλη εταιρία για να δοκιμασω ;
Ενημερώθηκα σήμερα από το κατάστημα στην Αθήνα που αγοράζω τα υγρά ότι η εταιρία δεν πάει καλά και θα κλείσει..Ισχύει κάτι τέτοιο;
Ευχαριστώ
Δοκίμασε τα υγρά της Liqua και της Vaporart. Tωρα για το αλλο που ρωτάς δεν ξέρω. Πιθανόν.

2048dsl
30-01-17, 19:56
Δοκίμασε τα υγρά της Liqua και της Vaporart. Tωρα για το αλλο που ρωτάς δεν ξέρω. Πιθανόν.

ευχαριστω

paradox21
07-02-17, 20:42
178142178143
Εχω πάρει την VAPE και τώρα θα παρω να δοκιμάσω και την Purenic 11 με 13€ τον μήνα μαζι με το αρρωμα
http://www.e-smokers.gr/shop/vape-or-diy/vape-or-diy-vasi-50-50/
http://www.cleansmoke.gr/shop/atmistikes-vaseis/purenic-50vg-50pg-nicotine-base/
Δεν ξερω που ειναι τα μαγαζια αλλα μπορεις να παραγγειλεις

Την αραιώνεις την βάση Vape και εάν ναι σε τι ποσοστό και με τι?

ardi21
08-02-17, 17:56
Πηρα ZapWrapz sticker για το pico και ομολογω οτι ειναι πολυ καλα. Λιγο ακριβα ομως. 22 ευρω η συσκευη και 12 το sticker μαζι με τα μεταφορικα :p

179827

nikoslykos
13-02-17, 18:21
παιδια να σας ρωτησω κατι. Πριν αρκετο καιρο εφοδιαστηκα με μεγαλη ποσοτητα βασης λογω των φορων κτλπ που θα μπουν τωρα. ( Εχω κοντα μισο λιτρο σε βασεις ).Ημερομηνια ληξης λενε 2 χρονια απο την ημερομηνια παρασκευης. Τοσο αντεχουν οντως ;

Slammer
16-02-17, 00:32
Δεν έχεις πρόβλημα.... μισό λίτρο είναι μικρή ποσότητα, ακόμα και 5ml τη μέρα να καταναλώνεις σε 3 μήνες θα έχει τελειώσει.
Εκτός αν έχεις μισό λίτρο πολύ ισχυρης νικοτινούχας βάσης που θα τη διαλύσεις σε γλυκερίνη φαρμακείου οπότε θα σου κρατήσει πολύ περισσότερο. Σε κάθε περίπτωση υπάρχει η δυνατότητα αποθήκευσης στο ψυγείο αλλά μάλλον είναι υπερβολή για τέτοια ποσότητα....

nikoslykos
16-02-17, 14:16
Δεν έχεις πρόβλημα.... μισό λίτρο είναι μικρή ποσότητα, ακόμα και 5ml τη μέρα να καταναλώνεις σε 3 μήνες θα έχει τελειώσει.
Εκτός αν έχεις μισό λίτρο πολύ ισχυρης νικοτινούχας βάσης που θα τη διαλύσεις σε γλυκερίνη φαρμακείου οπότε θα σου κρατήσει πολύ περισσότερο. Σε κάθε περίπτωση υπάρχει η δυνατότητα αποθήκευσης στο ψυγείο αλλά μάλλον είναι υπερβολή για τέτοια ποσότητα....

20αρα ειναι 70/30. Ναι γυρω στα 5ml τη μερα κανω με 10αρα νικοτηνη στα υγρα μου. Αλλα θα πεσω λογικα στα 5 - 6mg για να κρατησει παραπανω μεχρι να βρω τι να κανω. Θα παω τωρα και φαρμακειο να παρω pg/vg. Με τους φορους που βαλανε απομενα δε περνουν τιποτα. Θα πω και σε συγγενη μου που μενει Βουλγαρια τωρα να μου φερει βασεις λογικα οταν ξαναρθει ελλαδα. Αν και πλεον θεωρω οτι ειναι πολυ καλη ευκαιρια να το κοψω κιαυτο.

Zer0c00L
18-02-17, 23:27
20αρα ειναι 70/30. Ναι γυρω στα 5ml τη μερα κανω με 10αρα νικοτηνη στα υγρα μου. Αλλα θα πεσω λογικα στα 5 - 6mg για να κρατησει παραπανω μεχρι να βρω τι να κανω. Θα παω τωρα και φαρμακειο να παρω pg/vg. Με τους φορους που βαλανε απομενα δε περνουν τιποτα. Θα πω και σε συγγενη μου που μενει Βουλγαρια τωρα να μου φερει βασεις λογικα οταν ξαναρθει ελλαδα. Αν και πλεον θεωρω οτι ειναι πολυ καλη ευκαιρια να το κοψω κιαυτο.

αν θα φέρεις από έξω πρόσεξε γιατί το τοπίο είναι θολό μην κληθείς να πληρώσεις τίποτα φόρους κτλ...

nikoslykos
19-02-17, 00:20
αν θα φέρεις από έξω πρόσεξε γιατί το τοπίο είναι θολό μην κληθείς να πληρώσεις τίποτα φόρους κτλ...

Δεν θα μου τα στειλει. Θα τα φερει μαζι του οταν ερθει.

Zer0c00L
19-02-17, 00:30
Δεν θα μου τα στειλει. Θα τα φερει μαζι του οταν ερθει.

δεν πιστεύω να αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα τότε

nikoslykos
19-02-17, 03:16
δεν πιστεύω να αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα τότε

Προβλημα θα υπηρχε αν θυμαμαι καλα μονο αν ερχεσαι απο χωρα εκτος ΕΕ.

phantom77
19-02-17, 12:07
Έφερα δοκιμαστικά απο το Fasttech 30ml υγρό. Αν και πέρασε απο το τελωνείο, δεν πλήρωσα κάτι έξτρα.
Για μεγαλύτερες ποσότητες, δεν ξέρω τι γίνεται.

Zer0c00L
19-02-17, 15:29
Προβλημα θα υπηρχε αν θυμαμαι καλα μονο αν ερχεσαι απο χωρα εκτος ΕΕ.

μπορεί να έχεις δίκιο και εγώ άδικο

δεν έχω διαβάσει το νόμο που πέρασαν για το ΗΤ ούτε τι λέει για το ΕΦΚ και τους περιορισμούς που επιβάλει καθώς έχω υγρά και ανταλλακτικά για τα ΗΤ που διαθέτω στην κατοχή μου για αρκετό χρονικό διάστημα...

nikoslykos
19-02-17, 17:30
Κοιτα π.χ αν εγω εμενα Αγγλια και ηθελα να ερθω μερικους μηνες ελλαδα και πηγα μερικες βασεις απο Αγγλια δεν νομιζω οτι σου απαγορευουν να τα φερεις. Ειναι κουλο.

akisgr
19-02-17, 18:48
την παρασκευή μου ήρθανε από αγγλία 100 x30 μπουκαλάκια τις vaporfi δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα...! η πληρωμή έγινε με paypal από κατάστημα κατόπιν συνεννόησης τηλεφωνικά...!!!! ;)

Zer0c00L
19-02-17, 19:40
εντάξει "μην βαράτε" είπα μπορεί να έχετε δίκιο και εγώ άδικο δεν έχω διαβάσει τον νέο νόμο που θα ισχύει από 01/03/2017 ούτε γνωρίζω σχετικά με τον Ε.Φ.Κ ούτε για τυχόν περιορισμούς (ότι είδα σε μια συνέντευξη που έδωσε ο πρόεδρος του ΣΕΕΗΤ αυτά γνωρίζω τίποτα παραπάνω τίποτα λιγότερο
εγώ ατμίζω (Nickmaster) βάση 18αρας νικοτίνης 80VG - 20PG με άρωμα Virginia (Hexcell Natura) και χρησιμοποιώ έτοιμα υγρά (Hexcell Natura Virginia 18mg) επειδή έχω αρκετά αποθέματα δεν με νοιάζει όταν τελειώσουν βλέπουμε και κάνουμε αλλά επειδή αυτό θα αργήσει πολύ σε ότι αφορά εμένα που ατμίζω 5ml καθημερινά (ποιος θα το πίστευε ότι εγώ που κάπνιζα δύο πακέτα τσιγάρα και κόντευα να φτάσω το τρίτο θα έφτανα στο σημείο να κόψω το κανονικό τσιγάρο και να ατμίζω μόλις 5ml υγρού καπνικής ή τσιγαρίσιας γεύσης.)

Mpampisaek
20-02-17, 09:41
Καλημέρα σε όλους θέλω να κατεβάσω νικοτίνη 20 σε 4 θέλω οδηγίες και πολλή ευχαριστώ

bendersteed
20-02-17, 10:33
Αν κατάλαβα καλά έχεις βάση 20άρα και θες να φτιάξεις 4άρα; Τότε να την αραιώσεις 1:4 δηλαδή πχ για 100ml 4άρας θα βάλεις 20ml 20άρας και 80ml μηδενικής.

Mpampisaek
20-02-17, 10:39
Έχω 100 εμελ 20 και να το κάνω 4

8anos
20-02-17, 10:51
20 αρα βαση θεωρώ οτι αντιστοιχεί σε 20 mg νικοτίνη ανα 1 ml διαλύματος.
οπότε το διάλυμα σου εχει 100 ml χ 20 mg/ml = 2000 mg νικοτινη.

θελεις να κάνεις ενα διάλυμα που να εχει 4 mg νικοτινη ανα 1 ml διαλυματος

x ml διαλυματος = 2000 mg / 4 mg/ml => x = 500 ml

οπότε θα προσθέσεις 400 ml μηδενικής βάσης στο υπάρχον υγρό (100 ml 20αρα).

- - - Updated - - -

η νικοτίνη είναι δηλητήριο, χρειάζεται προσοχή οταν την χειρίζεστε. Η τυχόν υπερδοσολογια θα προκαλέσει δηλητηρίαση.

Mpampisaek
20-02-17, 11:03
Σε ευχαριστώ πολύ για της συμβουλές ποσο οριμανση θελη!

Slammer
20-02-17, 13:43
Δεν θέλει "ωρίμανση" η βάση....
Διάλυμα είναι, απλά θέλει λίγο ανακάτεμα για να ομογενοποιηθεί....

tzelen
23-02-17, 12:59
Συγγνώμη για το offtopic, αλλά έχει δοκιμάσει κανείς iqos; Έχετε γνώμη/άποψη;

Zer0c00L
23-02-17, 18:25
έχω κάνει εγγραφή στην ιστοσελίδα τους

https://www.iqos.gr

αλλά είναι ακριβό θεωρώ δεν ξέρω αν είναι καλύτερο ή χειρότερο.

https://www.iqos.gr/kits-en-3/kits-en-2/iqos-ready-to-go-kit-white-en-3.html

akisgr
23-02-17, 18:41
το iqos είναι μια μεγάλη ηλιθιότητα.. μην πω τίποτα άλλο...!

είναι προϊόν καπνού...!!!! και μην μου πει κανένας ότι από αυτή την βλακεία δεν παίρνεις τις 4000 καρκινογόνες ουσίες του καπνού.... μονο την πισα θα γλιτώσεις... καλύτερα ηλεκτρονικό τσιγάρο.... :)

Zer0c00L
23-02-17, 20:46
το iqos είναι μια μεγάλη ηλιθιότητα.. μην πω τίποτα άλλο...!

είναι προϊόν καπνού...!!!! και μην μου πει κανένας ότι από αυτή την βλακεία δεν παίρνεις τις 4000 καρκινογόνες ουσίες του καπνού.... μονο την pisa θα γλιτώσεις... καλύτερα ηλεκτρονικό τσιγάρο.... :)

εδώ θα συμφωνήσω μαζί σου

Slammer
24-02-17, 01:23
είχα την ευκαιρία να το δοκιμάσω.....
Αποψη μου είναι ότι δεν αξίζει. Πέρα από τις 4000 ουσίες του καπνού, η καπνιστική εμπειρία είναι φτωχή... λίγος καπνός, υποτονική γεύση, πολύ μικρή μπαταρία (σε κάθε τσιγάρο ξαναγεμίζεις) και ακριβό στη χρήση....
Μπορεί να τραβήξει κάποιους που καπνίζουν, όμως ατμιστές αποκλείεται....

nikoslykos
01-03-17, 14:30
Παιδια να κανω μια ερωτηση...πηγα στο φαρμακειο και πηρα προπυλενογλικολη και γλυκερινη μια μικρη ποσοτητα γυρω στα 50ml να δω αν μου κανει. το VG ειναι ενταξει τελειως αοσμο αλλα το PG εχει μια οξινη μυρωδια ειναι λογικο ; η μηπως η συγκεκριμενη δεν μου κανει ;

Slammer
02-03-17, 18:12
Δηλαδή, τι μικρή ποσότητα? Ζητησες και σου έβαλαν χύμα σε μικρό μπουκαλάκι? Είδες τι προιόν χρησιμοποιησε ο φαρμακοποιός?
Κανονικά, του συνδέσμου είναι σφραγισμένες φιάλες σε λίτρο και η VG και η PG, εφόσον πάρεις την καθαρότητα 99.8% δεν θα έχεις πρόβλημα....

Zer0c00L
02-03-17, 23:07
Δηλαδή, τι μικρή ποσότητα? Ζητησες και σου έβαλαν χύμα σε μικρό μπουκαλάκι? Είδες τι προιόν χρησιμοποιησε ο φαρμακοποιός?
Κανονικά, του συνδέσμου είναι σφραγισμένες φιάλες σε λίτρο και η VG και η PG, εφόσον πάρεις την καθαρότητα 99.8% δεν θα έχεις πρόβλημα....

ακριβώς έτσι (σήμερα) πήγα με συνάδελφο σε κοντινό στην δουλεία φαρμακείο και τον ρώτησα τον φαρμακοποιό και μου τα έδειξε...

29gk
03-03-17, 15:35
Επειδη εχω κανα δυο φιλους, που τους ηρθε τωρα να γυρισουν απο το κανονικο τσιγαρο σε ΗΤ, αλλα που ειδα πως χαλαστηκαν οταν τους πληροφορησα για τα νεα κοστολογια, ψαχνω πληροφοριες για το πως και που θα πρεπει να ρωτησω και βρω νικοτινουχα βαση για ατμισμα. Εχω ηδη προμηθευτει μηδενικη απο φαρμακειο, αλλα ο συγκεκριμενος δεν ηθελε να μου δωσει νικοτινη. Υπαρχει καποιο link ή οδηγιες για βαση νικοτινης, εχτω και υψηλη που θα την εξισορροπησω με μηδενικη;

hemlock
03-03-17, 15:42
Προς το παρόν βολέψου με έτοιμα υγρά 29gk....Τώρα κάνουν τις μεταγγίσεις σε μικρότερα φιαλίδια (σφυράω κλέφτικα).
Υπάρχει μια πολλλλύ μικρή περίπτωση αν πας σε μαγαζί που ψωνίζεις συνέχεια να σου δώσει/βρείς στη ζούλα.;)

29gk
03-03-17, 16:15
Δικες μου προμηθειες εχω, περναω ανετα κανα διμηνο/τριμηνο ακομα, αλλα θελω να βαλω στο τριπακι και αλλους που φοβηθηκαν με τις νεες τιμολογησεις. Και δεν θυμομουν τη φαση οπως διαμορφωνεται απο εδω και στο εξης.

Zer0c00L
03-03-17, 23:55
Επειδη εχω κανα δυο φιλους, που τους ηρθε τωρα να γυρισουν απο το κανονικο τσιγαρο σε ΗΤ, αλλα που ειδα πως χαλαστηκαν οταν τους πληροφορησα για τα νεα κοστολογια, ψαχνω πληροφοριες για το πως και που θα πρεπει να ρωτησω και βρω νικοτινουχα βαση για ατμισμα. Εχω ηδη προμηθευτει μηδενικη απο φαρμακειο, αλλα ο συγκεκριμενος δεν ηθελε να μου δωσει νικοτινη. Υπαρχει καποιο link ή οδηγιες για βαση νικοτινης, εχτω και υψηλη που θα την εξισορροπησω με μηδενικη;

εγώ προμηθεύομαι συγκεκριμένη βάση - άρωμα - υγρά από κατάστημα ΗΤ έτσι δεν ξέρω/γνωρίζω να σε βοηθήσω φίλε μου συγνώμη.

hemlock
04-03-17, 19:10
Δικες μου προμηθειες εχω, περναω ανετα κανα διμηνο/τριμηνο ακομα, αλλα θελω να βαλω στο τριπακι και αλλους που φοβηθηκαν με τις νεες τιμολογησεις. Και δεν θυμομουν τη φαση οπως διαμορφωνεται απο εδω και στο εξης.
Θα το βάλω το λινκ για να γελάσουμε ΟΛΟΙ μαζί με τα καραγκιοζιλίκια και την κλεψιά των εμπόρων/μαγαζιών ΗΤ (https://vapormania.gr/Pink-Mule-Black-Label-100-PG-18mg-10ml)...
Την τελευταία φορά που αγόρασα Pink Mule ήταν τον Δεκέμβρη,στις γιορτές...100ml/36mg--> 14 ευρώ.:rofl:
Black list λέμε...........

nikoslykos
04-03-17, 19:56
Θα το βάλω το λινκ για να γελάσουμε ΟΛΟΙ μαζί με τα καραγκιοζιλίκια και την κλεψιά των εμπόρων/μαγαζιών ΗΤ (https://vapormania.gr/Pink-Mule-Black-Label-100-PG-18mg-10ml)...
Την τελευταία φορά που αγόρασα Pink Mule ήταν τον Δεκέμβρη,στις γιορτές...100ml/36mg--> 14 ευρώ.:rofl:
Black list λέμε...........

Ελα μωρε ο ανθρωπος εβαλε ενα "μικρο" καπελο :P Παντως εγω οταν επαιρνα pink mule ηταν 9€ τα 18mg. Δε μου φαινεται περιεργο που καποιοι θα το εκμεταλευτουν τωρα αυτο. Πρακτικα οι βασεις τωρα αν εγω επαιρνα την abuelos π.χ 11€ τα 100ml πες + 10€ ο φορος = τα 10 ml δεν πρεπει να κανουν πανω απο 2,1€... Εγω προλαβα και πηρα μια μισολιτρη 20αρα βαση. Οταν τελειωσει με το καλο παμε για οριστικο κοψιμο :)

@ ADSLgr.com All rights reserved.