PDA

Επιστροφή στο Forum : Ηλεκτρονικό τσιγάρο (reloaded)- Για μεγάλα "φουγάρα"



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71

hemlock
04-03-17, 20:15
Δεν ήταν το παράδειγμά μου "το μαγαζί" ειδικά,αλλά η Pink Mule και ο εδώ αντιπρόσωπος ΚΑΙ ΟΣΟΙ ακολουθήσουν την ίδια τακτική. Ήδη βλέπω κάτι περίεργα 10ml έτοιμα υγρά στα 8 ευρώ.;)
Όλοι αυτοί έχουν συγκεκριμένο φορέα που τους εκπροσωπεί (ΣΕΕΗΤ τον λένε)...

nikoslykos
04-03-17, 20:19
Δεν ήταν το παράδειγμά μου "το μαγαζί" ειδικά,αλλά η Pink Mule και ο εδώ αντιπρόσωπος ΚΑΙ ΟΣΟΙ ακολουθήσουν την ίδια τακτική. Ήδη βλέπω κάτι περίεργα 10ml έτοιμα υγρά στα 8 ευρώ.;)
Όλοι αυτοί έχουν συγκεκριμένο φορέα που τους εκπροσωπεί (ΣΕΕΗΤ τον λένε)...

Δεν θα ειναι μονο η pink mule να εισαι σιγουρος. Εγω περιμενω τα περισσοτερα καταστηματα 3-3,5€ τα 10ml

hemlock
04-03-17, 20:32
Δεν θα ειναι μονο η pink mule να εισαι σιγουρος. Εγω περιμενω τα περισσοτερα καταστηματα 3-3,5€ τα 10ml
Το παράδειγμα της Pink mule το έδωσα γιατί,την αγόρασα πρόσφατα και είμαι σίγουρος οτι πολλοί ατμιστές θα έχουν καβατζώσει ΛΙΤΡΑ απο την συγκεκριμένη μάρκα μιας και ήταν απο τις μεγάλες εταιρίες που έδωσαν τεμάχια του λίτρου και σε μεγάλες περιεκτικότητες νικοτίνης.
Αν δεν μπορεί μια τέτοια εταιρία να δώσει φθηνό προϊόν ,όπως και ήταν οι 100ml συσκευασίες της προ TPD, τότε τι να περιμένουμε απο τους άλλους ? Μείωση ποιότητας για να κρατήσουν τις τιμές ή διπλασιασμό τιμών και "ποιότητα" ?
Με ένα τέτοιο μπουκαλάκι καταρχήν δεν μπορείς να φτιάξεις 100ml τελικό προϊόν αν ατμίζεις κάπου στα 10mg νικοτίνης (ούτε καν 6mg)....Φυσικά η τιμή στα 100ml, πάει στο x4.;)

Zer0c00L
04-03-17, 22:12
εγώ θα πω μόνο το εξής και αφορά τα καταστήματα ΗΤ που ανήκουν στο ΣΕΕΗΤ

η αισχροκέρδεια τιμωρείτε με έλλειψη πελατείας και φυσικά το γνωστό σε όλους λουκέτο

memos31
04-03-17, 22:52
Θα το βάλω το λινκ για να γελάσουμε ΟΛΟΙ μαζί με τα καραγκιοζιλίκια και την κλεψιά των εμπόρων/μαγαζιών ΗΤ (https://vapormania.gr/Pink-Mule-Black-Label-100-PG-18mg-10ml)...
Την τελευταία φορά που αγόρασα Pink Mule ήταν τον Δεκέμβρη,στις γιορτές...100ml/36mg--> 14 ευρώ.:rofl:
Black list λέμε...........

Mα την βάση έβαλες και εσύ;; :p:p:p
Βάλε τα σύρματα και τα βαμβάκια που είναι και τα "φτηνά αναλώσιμα" :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Slammer
04-03-17, 23:37
Ξεχνάτε κάτι, ότι ο ΕΦΚ είναι 0.1 ευρώ ανα ml, αρα συν 1 ευρώ το δεκάμελο, συν το ΦΠΑ του ΕΦΚ (ναι! ο ΕΦΚ "πληρώνει" ΦΠΑ) οπότε ο φόρος στο δεκάμελο είναι 1,24 ευρώ. Πρέπει επισης να προστεθούν επίσης τα έξοδα της συσκευασίας....
Οπότε αν δεχτούμε ότι μια βάση κόστιζε 1 ευρώ ανα ml (κοινή τιμή για 20mg ας πούμε 10 ευρώ/100ml), πρέπει να προσθέσουμε το 1,24 του φόρου και σίγουρα άλλα 60-80 λεπτά σαν έξοδα εμφιάλωσης μαζί με τον φόρο τους. Τελικά πιστεύω ότι θα βλέπουμε το δεκάμελο στην καλύτερη περίπτωση κάπου στα 3-3.5 ευρώ.... Ναι! δυστυχώς μιλάμε για ένα 3Χ-4Χ για τα DIY από την εφαρμογή του νόμου....

29gk
04-03-17, 23:45
H λεπτομερεια και το ενδιαφερον , θα ειναι το κατα ποσον θα συμφερει πλεον το DIY υγρο παρασκευασμα, εναντι των ετοιμων των εταιρειων. Συν φυσικα ο λογος εναντι του κανονικου τσιγαρου.

Slammer
05-03-17, 00:00
Εννοείται ότι το DIY γίνεται πλέον αρκετά ακριβότερο και η τιμή του είναι πολύ κοντά στα έτοιμα, ειδικά για αυτούς που χρησιμοποιούν υψηλή περιεκτικότητα νικοτίνης....
Βέβαια περιμένω ότι θα δούμε και χαμηλώτερες τιμές στις βάσεις όταν ηρεμήσει η αγορά.... πχ εδω (https://smokers.land/diy/baseis-diy/nicoboost-50-50-tpd)
Εχουμε καιρό! τουλάχιστον εγώ, μέχρι να καταναλώσω τα 1.5 λίτρα 28αρας ( περίπου 6 λίτρα τελικής βάσης) ποιος ζει ποιος πεθαίνει (που λέει και μια ψυχή)...

hemlock
05-03-17, 19:15
Ξεχνάτε κάτι, ότι ο ΕΦΚ είναι 0.1 ευρώ ανα ml, αρα συν 1 ευρώ το δεκάμελο, συν το ΦΠΑ του ΕΦΚ (ναι! ο ΕΦΚ "πληρώνει" ΦΠΑ) οπότε ο φόρος στο δεκάμελο είναι 1,24 ευρώ. Πρέπει επισης να προστεθούν επίσης τα έξοδα της συσκευασίας....
Οπότε αν δεχτούμε ότι μια βάση κόστιζε 1 ευρώ ανα ml (κοινή τιμή για 20mg ας πούμε 10 ευρώ/100ml), πρέπει να προσθέσουμε το 1,24 του φόρου και σίγουρα άλλα 60-80 λεπτά σαν έξοδα εμφιάλωσης μαζί με τον φόρο τους. Τελικά πιστεύω ότι θα βλέπουμε το δεκάμελο στην καλύτερη περίπτωση κάπου στα 3-3.5 ευρώ.... Ναι! δυστυχώς μιλάμε για ένα 3Χ-4Χ για τα DIY από την εφαρμογή του νόμου....
Ξες οτι το παράδειγμα με τα "καινούργια","childproof", με όλες τις "σημάνσεις","μελένια" μπουρουμπουρου μπουκάλια κάποιοι μπορούν να τα πουλήσουν/αγοράσουν 0.0002 ευρώ/τεμάχιο ε....:twisted:

Slammer
06-03-17, 00:08
Πιστεύω ότι σε λίγο καιρό θα πέσουν οι τιμές, τα 4.5-5 ευρώ που ζητιουνται σήμερα είναι εξωφρενικά....
Σιγουρα το κόστος των υλικών συσκευασίας δεν θα ξεπερνά τα μερικά λεπτά, το δε κόστος παραγωγής-εμφιάλωσης-διαχείρισης των φιαλιδίων θα πέσει δραματικά με τον κατάλληλο εξοπλισμό. Πιστεύω ότι 2.5-3 ευρώ ειναι ένα εφικτό νούμερο.

nikoslykos
06-03-17, 00:57
Μπαινει και ΦΠΑ πανω στον ΕΦΚ ; τι αλλο θα ακουσουμε ρε παιδια αν ειναι δυνατον. Δε παμε καλα σε αυτη τη χωρα. Επομενο ειναι ειδικος φορος καταναλωσης στα σουβλακια. Οι μισθοι πεφτουν κατακωρυφα αλλα το κοστος ζωης ανεβαινει μια χαρα. Καλα παμε. Και εις ανωτερα.

nyannaco
06-03-17, 12:59
Ανέκαθεν έμπαινε ΦΠΑ σε όλους τους ΕΦΚ. Κλασσικά παραδείγματα το αλκοόλ και τα καύσιμα.

Zer0c00L
09-03-17, 00:31
να είσαι σίγουρος ότι θα μπει ΕΦΚ + ΦΠΑ σε κάθε φαγητό από delivery αλλά και σε όλα τα είδη του καφέ

τι μόνο τα καύσιμα ή τα τσιγάρα (κανονικά και ηλεκτρονικά θα έχουν) αλήθεια στα πούρα (τα καλά) που καπνίζουν "κάποιοι" έχει ΕΦΚ + ΦΠΑ?

άντε μπας και ξυπνήσουν τα "ζωντανά" σε αυτή την χώρα

nikoslykos
09-03-17, 21:17
Μπορει να μου εξηγησει καποιος πως φτασαμε να κανουν 45€ τα 100ml ; Αν υποθεσουμε οτι η βαση ειχε 10μαζι με το ΦΠΑ... 10 + 10€ ο ΕΦΚ πες και 2,4€ στον ΕΦΚ = 22,4€ αρα 2,30€ χονδρικα τα 10ml. Μας δουλευουνε ; 100% εξτρα καπελο πανω στο ηδη φορολογημενο προιον ; Σιγα μην αυξηθηκε τοσο πολυ το κοστος εμφιαλωσης.
http://www.zerobacco.gr/idiokataskeyes-ygron/pink-mule-bases-10ml-tpd/pink-mule-blue-label-vg-10ml-tpd-liquid-base.html

Zer0c00L
11-03-17, 22:37
γιατί σου προκαλεί έκπληξη το γεγονός που ένα τόσο γνωστό ελληνικό κατάστημα ΗΤ (μέλους του ΣΕΕΗΤ) όπως και το κατάστημα που ψωνίζω εγώ άλλα σίγουρα και άλλα καταστήματα κάνουν αυτά τα "τρελά και παλαβά"
στο δικό μου κατάστημα ακόμα δεν έχουν έτοιμα υγρά (αυτά που ψωνίζω) σε συσκευασίες των 10ml είτε μόνα τους είτε σε προσφορά ακόμα τα περιμένουν....

βέβαια εδώ ακόμα δεν έχουν αντιστάσεις για τον nautilus mini (1.8ohm) άσε που περιμένω να κυκλοφορήσει ο nautilus 2.0 να δούμε τι απίδια πιάνει...

εγώ το έχω πει (όπως και κάποιοι αγρότες που κατέβηκαν πρόσφατα στην αθήνα) αναζητείτε τσοπάνης με @@ ώστε να ξυπνήσει τα 11.000.000 πρόβατα (ζωντανά) που κατοικούν σε αυτή την χώρα είναι η μόνη λύση...

sdikr
13-03-17, 14:27
αουτς

http://news.in.gr/greece/article/?aid=1500133654#ref=newsroombox



Συγκεκριμένα, απαγορεύεται η χρήση προϊόντων καπνού, νέων προϊόντων καπνού, ηλεκτρονικών τσιγάρων και φυτικών προϊόντων για το κάπνισμα στους παρακάτω χώρους:

phantom77
13-03-17, 14:48
Φαντάζομαι θα εφαρμοστεί αυστηρά όπως αυστηρά εφαρμόζεται και η απαγόρευση του καπνίσματος εδώ και χρόνια.
Πήγα προχθες για καφέ και ακόμα βρωμάνε καπνίλα τα ρούχα μου...

sdikr
13-03-17, 14:50
Φαντάζομαι θα εφαρμοστεί αυστηρά όπως αυστηρά εφαρμόζεται και η απαγόρευση του καπνίσματος εδώ και χρόνια.
Πήγα προχθες για καφέ και ακόμα βρωμάνε καπνίλα τα ρούχα μου...

Αυτό είναι άλλο θέμα, το κατα πόσο δηλαδή ο νόμος εφαρμόζεται.

phantom77
13-03-17, 14:53
Μα αυτό είναι το θέμα. Αν δεν εφαρμόζεται είναι σαν να μην υπάρχει.

Zer0c00L
13-03-17, 15:51
εγώ θέλω να δω πως θα εφαρμοστεί αυτό που διάβασα?

να δω τους ελεγκτές να κόβουν πρόστιμα

π.χ στα δικαστήρια (πρωτοδικείο) στην ευελπίδων και στην αλεξάνδρας/λουκάρεως/δέγλερη που υπάλληλοι-προισταμένοι διοικητικών υπηρεσιών ατμίζουν το ΗΤ και δεν ενοχλούν κανέναν σε σχέση με αυτούς που καπνίζουν τα ΚΤ

π.χ σε δημοσίες υπηρεσίες - υπουργεία - οργανισμούς

δεν θα αναφέρω εκπαιδευτικά ιδρύματα και νοσοκομεία...γιατί εκεί πρέπει να χώσουν πρόστιμο στους μισούς μην πω παραπάνω εκπαιδευτικούς και γιατρούς/νοσηλευτικό προσωπικό και μετά θα τους ψάχνουμε που θα μεταναστεύσουν σε άλλη χώρα που δίνουν και καλύτερες αμοιβές από εδώ.

akisgr
13-03-17, 16:59
ας κάνουνε ότι θέλουνε....!!!!! εγώ ζω παράνομα...! φέρνω από εξωτερικό πολλά 30ml και 60ml μπουκαλάκια και δεν με σταματάει τίποτα....!!!! :whistle:

φυσικά εσείς μην το ρισκάρετε γιατί θα φάτε άκυρο :lol:

sdikr
13-03-17, 17:01
ας κάνουνε ότι θέλουνε....!!!!! εγώ ζω παράνομα...! φέρνω από εξωτερικό πολλά 30ml και 60ml μπουκαλάκια και δεν με σταματάει τίποτα....!!!! :whistle:

φυσικά εσείς μην το ρισκάρετε γιατί θα φάτε άκυρο :lol:

To link το διάβασες καθόλου;

PopManiac
13-03-17, 17:43
Είναι η υπέρτατη ξεφτίλα (και η υπέρτατη νίκη του λόμπυ των καπνοβιομηχανιών) ότι το ΗΤ και ο καπνός αντιμετωπίζονται με τον ίδιο ακριβώς τρόπο. Και δυστυχώς αυτό συμβαίνει σε όλη την ΕΕ, όχι μόνο στην Ελλάδα.

Εδώ έχει απόλυτο δίκιο ο sdikr. Το ότι ο νόμος δεν εφαρμόζεται δεν αναιρεί την ισχύ του. Κάθε άλλο μάλιστα...

akisgr
13-03-17, 18:27
To link το διάβασες καθόλου;

φυσικά, ενημερώνομαι για τα πάντα...!είμαι μέλος στην Κοινότητα Ελλήνων Ατμιστών... :)

sdikr
13-03-17, 20:19
φυσικά, ενημερώνομαι για τα πάντα...!είμαι μέλος στην Κοινότητα Ελλήνων Ατμιστών... :)

Δεν λέει κάτι για ml μέσα, αλλά για το ότι πλέον τέρμα και το ατμισμα εκεί που δεν επιτρέπεται και το κανονικό τσιγάρο

asimako
24-03-17, 17:02
Από το παρακάτω "μαγαζί" έχει ψωνίσει κανείς?
Είναι ασφαλές να ψωνίσω από κει τώρα με όλες αυτές τις αλλαγές ?
Σχετικά καινούργιος στο σπορ...και noobas στο DYI. :rolleyes:

29gk
24-03-17, 23:50
Από το παρακάτω "μαγαζί" έχει ψωνίσει κανείς?
Είναι ασφαλές να ψωνίσω από κει τώρα με όλες αυτές τις αλλαγές ?
Σχετικά καινούργιος στο σπορ...και noobas στο DYI. :rolleyes:

Οταν λες "το παρακατω μαγαζι", τι ακριβως εννοεις;

memos31
25-03-17, 00:57
φυσικά, ενημερώνομαι για τα πάντα...!είμαι μέλος στην Κοινότητα Ελλήνων Ατμιστών... :)
Αλήθεια σε ποια κοινότητα τα λένε αυτά ;;;

asimako
25-03-17, 01:05
Οταν λες "το παρακατω μαγαζι", τι ακριβως εννοεις;

Ξέχασα να βάλω το link (Aλτσχαιμερ :wall:)

https://www.molinshop.com/category/bases-standard

29gk
25-03-17, 01:49
Ξέχασα να βάλω το link (Aλτσχαιμερ :wall:)

https://www.molinshop.com/category/bases-standard

Αν και δεν γνωριζω το συγκεκριμενο μαγαζι, αντιστοιχες τιμες βρηκα και σε ενα ελληνικο. Στο:

http://www.hlektronikotsigaro.gr/products/9/d-i-y-nikotinoyxes-baseis

Τι συμβαινει ομως με αυτο; Πριν κανα δυο βδομαδες εκανα μια παραγγελια για δυο συσκευασιες νικοτινουχας βασης, με ενα συνολο στα 12,80€ ( η τιμη που θα δειτε σημερα εξακολουθει να ειναι αυτη ) συν εξοδα αποστολης αλλα 5€. Το ολον 17,80€ ημερα παραγγελιας Κυριακη. Την Δευτερα ομως η σελιδα μπηκε σε καθεστως συντηρησης και υπηρχε η ειδοποιηση οτι δεν θα αποστελλονταν καμμια παραγγελια. Ουτε καν εκεινες του προηγουμενου ΣΚ. Ετσι λοιπον, μεχρι σημερα δεν παρελαβα.
Επισης, θα διαπιστωσετε οτι το συγκεκριμενο μαγαζι, και μαλλον εντελως παρανομα, ειναι και εντελως ανωνυμο. Ουτε ποιοι ειναι, ουτε τηλεφωνα επικοινωνιας, ουτε διευθυνση εδρας, τιποτα. Μονον μια φορμα email.

phantom77
25-03-17, 09:29
Επισης, θα διαπιστωσετε οτι το συγκεκριμενο μαγαζι, και μαλλον εντελως παρανομα, ειναι και εντελως ανωνυμο. Ουτε ποιοι ειναι, ουτε τηλεφωνα επικοινωνιας, ουτε διευθυνση εδρας, τιποτα. Μονον μια φορμα email.

Μάλλον είναι το κατάστημα λιανικής της OpenProtocol (http://www.openprotocol.gr/)
Εκεί παραπέμπει ένα link στις Συχνές Ερωτήσεις.

Διεύθυνση έδρας πάντως δεν λένε.

Zer0c00L
26-03-17, 09:54
εγώ πάντως έχω σπαστεί με το κατάστημα που αγοράζω πράγματα για την νέα μου συνήθεια το ηλεκτρονικό τσιγάρο
καθώς ακόμα περιμένω να φέρουν έτοιμα υγρά και συγκεκριμένα τις νέες συσκευασίες των 10ml έτοιμου υγρού hexcell natura virginia 18mg (το υγρό που ατμίζω)
για αυτό και δεν έχω αγοράσει τον νέο Aspire Nautilus 2.0 (2ml) και γέμισμα από πάνω (επιτέλους)

hemlock
26-03-17, 11:58
Είμαι σιγουρότατος οτι αν πάτε σε μαγαζί που έχετε ψωνίσει 5-6 φορές/έχετε κάνει λογαριασμό, θα σας βολέψουν πχ 30ml μπουκαλάκια χωρίς απόδειξη και μειωμένες τιμές...:whistle:

Zer0c00L
26-03-17, 13:10
Είμαι σιγουρότατος οτι αν πάτε σε μαγαζί που έχετε ψωνίσει 5-6 φορές/έχετε κάνει λογαριασμό, θα σας βολέψουν πχ 30ml μπουκαλάκια χωρίς απόδειξη και μειωμένες τιμές...:whistle:

Σε εμένα μπορώ να σου πω ότι αυτό δεν ισχύει καθώς είμαι ένας από τους καλύτερος πελάτης τους (ο πρώτος καλύτερος πελάτης τους είναι ο κολλητός μου φίλος που με έβαλε στο ηλεκτρονικό τσιγάρο) του συγκεκριμένου μαγαζιού (έχω ξοδέψει αρκετά ευρώ για αγορά ατμοποιητών - ανταλλακτικά ατμοποιητών - μπαταρίες - έτοιμα υγρά - βάσεις - αρώματα) και δεν έκαναν τίποτα από αυτά που αναφέρεις (το μόνο πλεονέκτημα που είχα απέναντι στους άλλους ήταν να μου διαθέσουν το τελευταίο απόθεμα που είχαν σε έτοιμα υγρά hexcell natura virginia 18mg των 30ml ελπίζω να κάνουν το ίδιο όταν τους έρθουν τα 10ml ....γιατί φοβάμαι μην δεν μου φτάσουν τα υγρά βλέπετε ατμίζω πολύ.

ardi21
27-03-17, 21:59
Δεν ξερω αν ειναι παροδικο μεχρι να στοκαρουν, αλλα απο την στιγμη που εχουν μπει στο παιχνιδι τα 10ml η ποικιλια των υγρων σε 2-3 μαγαζια που βρισκονται κοντα στο σπιτι μου, εχει μειωθει δραματικα.

29gk
27-03-17, 22:33
Ενδεικτικα παντως η Nobacco, ανεβασε τα πρωτα μπουκαλακια των 10ml σε 20αρα νικοτικη, με 4,50€

hemlock
28-03-17, 10:08
Δεν ξερω αν ειναι παροδικο μεχρι να στοκαρουν, αλλα απο την στιγμη που εχουν μπει στο παιχνιδι τα 10ml η ποικιλια των υγρων σε 2-3 μαγαζια που βρισκονται κοντα στο σπιτι μου, εχει μειωθει δραματικα.
Και πόσα προϊόντα θα αποσυρθούν...


Ενδεικτικα παντως η Nobacco, ανεβασε τα πρωτα μπουκαλακια των 10ml σε 20αρα νικοτικη, με 4,50€
Λογικό,αναμενόμενο...AtmosLab πουλάνε.;)

kerkiss
28-03-17, 10:54
Τελικά δεν έχω καταλάβει
Κόψατε το χορτο-τσιγάρο για να αρχίσετε το ηλεκτρονικό ή το κόβετε και αυτό μετά από λίγους μήνες ;
Γιατί μου δίνετε την εντύπωση ότι οι περισσότεροι κάνατε απλώς αντικατάσταση

hemlock
28-03-17, 10:58
Τελικά δεν έχω καταλάβει
Κόψατε το χορτο-τσιγάρο για να αρχίσετε το ηλεκτρονικό ή το κόβετε και αυτό μετά από λίγους μήνες ;
Γιατί μου δίνετε την εντύπωση ότι οι περισσότεροι κάνατε απλώς αντικατάσταση
Χμμμ...Το τελευταίο.Πάνω απο όλα μπορέσαμε με το ΗΤ να ξυπνάμε χωρίς φλέματα και αιμόπτυση απο τα 15++ χρόνια της πίσσας.
Τρίκαλα.

Zer0c00L
28-03-17, 11:29
Χμμμ...Το τελευταίο.Πάνω απο όλα μπορέσαμε με το ΗΤ να ξυπνάμε χωρίς φλέματα και αιμόπτυση απο τα 15++ χρόνια της πίσσας.
Τρίκαλα.

Ακριβώς έτσι

Εγώ κάπνιζα από τα 16 έως τώρα στα 45 μου που γύρισα σε ΗΤ και βελτιώθηκε η ζωή μου προς το καλύτερο και πίστεψε με δεν έχω το κόλλημα που είχα με το κανονικό τσιγάρο να το έχω μόνιμα στο χέρι ή στο στόμα.

29gk
28-03-17, 14:36
Ενδεικτικα παντως η Nobacco, ανεβασε τα πρωτα μπουκαλακια των 10ml σε 20αρα νικοτικη, με 4,50€



Λογικό,αναμενόμενο...AtmosLab πουλάνε.;)

Δωστε λοιπον links με τιμες και συσκευασιες/περιεκτικοτητες απο οπου βρισκετε για να συγκρινουμε.

hemlock
28-03-17, 14:48
Δωστε λοιπον links με τιμες και συσκευασιες/περιεκτικοτητες απο οπου βρισκετε για να συγκρινουμε.
Λινκς δεν υπάρχουν για τον προφανή λόγο και με έντονη μπόχα φιξαρίσματος τιμών κάθε νικοτινούχου προϊόντος (θα το δείς και στους τιμοκαταλόγους των "ανεξάρτητω"ν-εκτός ΣΕΕΗΤ καταστημάτων)...
Οτι στόκαρες, στόκαρες, μετά έχει υπερτριπλάσιες τιμές ή το κόβεις.;)

tzelen
28-03-17, 16:32
Παίδες, να σας ρωτήσω, έστω και κατά προσέγγιση: επειδή πολλοί από εσάς (και από αυτούς που βλέπω έξω), έχετε αναγάγει το σπορ σε επιστήμη, πέραν των αμφιλεγόμενων αποτελεσμάτων στην υγεία, κάνετε οικονομία, ή καταλήγετε να χαλάτε περισσότερα;
Η ερώτηση είναι ειλικρινής και δεν έχει καμία διάθεση τρολλαρίσματος/πλάκας/whatever.

sdikr
28-03-17, 17:09
Παίδες, να σας ρωτήσω, έστω και κατά προσέγγιση: επειδή πολλοί από εσάς (και από αυτούς που βλέπω έξω), έχετε αναγάγει το σπορ σε επιστήμη, πέραν των αμφιλεγόμενων αποτελεσμάτων στην υγεία, κάνετε οικονομία, ή καταλήγετε να χαλάτε περισσότερα;
Η ερώτηση είναι ειλικρινής και δεν έχει καμία διάθεση τρολλαρίσματος/πλάκας/whatever.

Γλιτώνουμε τον μισό μισθό ενός ΔΥ κάθε μήνα :p

Πέρα απο την πλακά, ναι καμιά σχέση απο άποψη οικονομίας, απο τα 300 κοντά κάθε μήνα θέλω κοντά στα 20 με 30

29gk
28-03-17, 17:29
Παίδες, να σας ρωτήσω, έστω και κατά προσέγγιση: επειδή πολλοί από εσάς (και από αυτούς που βλέπω έξω), έχετε αναγάγει το σπορ σε επιστήμη, πέραν των αμφιλεγόμενων αποτελεσμάτων στην υγεία, κάνετε οικονομία, ή καταλήγετε να χαλάτε περισσότερα;
Η ερώτηση είναι ειλικρινής και δεν έχει καμία διάθεση τρολλαρίσματος/πλάκας/whatever.

Απο τα 120-150€ το μηνα, εχω πεσει στα 0-20€

giorgosthess
28-03-17, 22:10
Μετα την αύξηση αν δεν έκανα μόνος μου τα υγρά και αν δεν είχα επισκευάσιμο ατμοποιητή, το κόστος για μενα που κάνω 8ml τη μέρα θα ήταν ίδιο με τα τσιγάρα

asimako
28-03-17, 23:25
Να δούμε τώρα που τελειώνουν οι καβάτζες πως θα βγάλουμε άκρη.

africa
28-03-17, 23:52
pm me.

tzelen
29-03-17, 14:42
Λοιπόν, σκέφτομαι σοβαρά να το ξεκινήσω. Σκοπός/στόχος μου είναι να κόψω το κάπνισμα, που ευτυχώς έχω περιορίσει στο ~πακέτο την ημέρα.

Έχει κάποιος την καλοσύνη/χρόνο να δώσει 1-2 συμβουλές, κανένα link, γιατί είμαι και τεμπέλης και βαριέμαι να πάρω το νήμα από την αρχή :oops: ; Δεν έχω τίποτα τρελές απαιτήσεις σε συσκευή (οκ, να μην είναι τίποτα μάπες και μας πουν και τελευταίους :p ), να κρατάει η μπαταρία αρκετά.

sdikr
29-03-17, 14:59
Λοιπόν, σκέφτομαι σοβαρά να το ξεκινήσω. Σκοπός/στόχος μου είναι να κόψω το κάπνισμα, που ευτυχώς έχω περιορίσει στο ~πακέτο την ημέρα.

Έχει κάποιος την καλοσύνη/χρόνο να δώσει 1-2 συμβουλές, κανένα link, γιατί είμαι και τεμπέλης και βαριέμαι να πάρω το νήμα από την αρχή :oops: ; Δεν έχω τίποτα τρελές απαιτήσεις σε συσκευή (οκ, να μην είναι τίποτα μάπες και μας πουν και τελευταίους :p ), να κρατάει η μπαταρία αρκετά.


Δοκίμασε γεύσεις πρώτα και πάρε παραπάνω νικοτίνη από αυτό που είχες στο μυαλό σου για αρχή :p
Οι συσκευές οι μικρές λίγο πολύ είναι στα ίδια επίπεδα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.