PDA

Επιστροφή στο Forum : Ηλεκτρονικό τσιγάρο (reloaded)- Για μεγάλα "φουγάρα"



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 [62] 63 64 65 66 67 68 69 70 71

akisgr
26-10-18, 22:46
εγώ ρε παιδιά με 3mg είμαι τώρα και με κινεζικο υγρό τις aramax... και έχω ένα άγχος... μονο που το μύρισα τα ειδα ολα.... υπεροχη μυροδια βανιλλιας... ειναι το υγρο vanilla max... αλλα με επιασε και ταχυκαρδια... χαχαχα με ανχωνει επισης το χρωμα... ειναι πολυ σκουρο προς το καφε-μαυρο... για 3mg δεν μου κανει με τιποτα....βαραει πολυ και το εχω και σε pod... :lol:

nikoslykos
27-10-18, 00:11
Αρρωστακι :p

Περα απο την πλακα λογικο ειναι. Τη ζηταει οργανισμος τη ρουφιανα τη νικοτινη. Να σου πω την αληθεια και εγω που εχω πεσει στα 2 mg/ml ειναι επειδη ο λαιμος μου ειναι σε αισχρη κατασταση και δεν αντεχει παραπανω. Πολυ θα ηθελα να επαιζα ακομα γυρω στα 5-6 mg/ml

Τωρα το παω σταδιακα και κανω 1mg τωρα. ΕΙμαι μια χαρα. Σκοπος μου ειναι να παω στα 0 και να το κοψω τελειως. φορο ηθελε το κρατος ; θα παρει τα ..... :p

akisgr
27-10-18, 00:15
Τωρα το παω σταδιακα και κανω 1mg τωρα. ΕΙμαι μια χαρα. Σκοπος μου ειναι να παω στα 0 και να το κοψω τελειως. φορο ηθελε το κρατος ; θα παρει τα ..... :p

σε σκετη βαση θα πας με μηδενικο? η εχεις στοκ αρωματα και εισαι se diy φαση? :p

Zer0c00L
27-10-18, 00:30
Τωρα το παω σταδιακα και κανω 1mg τωρα. ΕΙμαι μια χαρα. Σκοπος μου ειναι να παω στα 0 και να το κοψω τελειως. φορο ηθελε το κρατος ; θα παρει τα ..... :p

το κράτος δεν θα πάρει τα ... σου μην ανησυχείς κάτι θα βρει να σε φορολογήσει

που ξέρεις μπορεί να βάλουν φόρο στον αέρα που αναπνέουμε

στα "αέρια" που βγάζουμε

στα "χοντρά" και "ψιλά" που βγάζουμε

ανάλογα με το πόσες φορές "έρωτα" κάνουμε

με αυτούς που μας κυβερνούν δεν βγάζεις άκρη...

αφού ακόμα δεν έχουν φορολογήσει την σύνδεση με το διαδίκτυο και τα Online/Multiplayer Games θαύμα είναι

αν τελικά ισχύσει το ηλεκτρονικό τσιγάρο προβλέπω φόρο στο "ντουμάνι" που θα βγάζετε

μου αρέσετε πάντως εσείς κοιτάτε να πάτε στα 0 νικοτίνης και εγώ ψάχνω να πάω στα 18mg πάλι από τα 12-15 που είμαι τώρα με τα boosters νικοτίνης στο υγρό (τι να κάνω είμαι εθισμένος στην νικοτίνη) βλέπεις αυτά συμβαίνουν όταν καπνίζεις από 16 χρονών και φτάνεις στα 44 και κάνεις δύο (2) πακέτα τσιγάρα μέχρι να σου έρθει η έμπνευση να το κόψεις και να φτάσεις στα 46 και να είσαι ατμιστής....

akisgr
27-10-18, 00:45
@Zer0c00L bebeca με Nicotine salts 20mg... δοκιμασε σε nautilus 2 me 1.8 στα 12W τα σπαειιι....!!!!

nikoslykos
27-10-18, 02:13
σε σκετη βαση θα πας με μηδενικο? η εχεις στοκ αρωματα και εισαι se diy φαση? :p

Ναι εχω μερικα αρωματα ακομα.

- - - Updated - - -


το κράτος δεν θα πάρει τα ... σου μην ανησυχείς κάτι θα βρει να σε φορολογήσει

που ξέρεις μπορεί να βάλουν φόρο στον αέρα που αναπνέουμε

στα "αέρια" που βγάζουμε

στα "χοντρά" και "ψιλά" που βγάζουμε

ανάλογα με το πόσες φορές "έρωτα" κάνουμε

με αυτούς που μας κυβερνούν δεν βγάζεις άκρη...

αφού ακόμα δεν έχουν φορολογήσει την σύνδεση με το διαδίκτυο και τα Online/Multiplayer Games θαύμα είναι

αν τελικά ισχύσει το ηλεκτρονικό τσιγάρο προβλέπω φόρο στο "ντουμάνι" που θα βγάζετε

μου αρέσετε πάντως εσείς κοιτάτε να πάτε στα 0 νικοτίνης και εγώ ψάχνω να πάω στα 18mg πάλι από τα 12-15 που είμαι τώρα με τα boosters νικοτίνης στο υγρό (τι να κάνω είμαι εθισμένος στην νικοτίνη) βλέπεις αυτά συμβαίνουν όταν καπνίζεις από 16 χρονών και φτάνεις στα 44 και κάνεις δύο (2) πακέτα τσιγάρα μέχρι να σου έρθει η έμπνευση να το κόψεις και να φτάσεις στα 46 και να είσαι ατμιστής....

Η νικοτινη ειναι καθαρα μια συνηθεια... εγω παλια εκανα 12 - 16. Πηρα μια καλυτερη συσκευη και επεσα στα 3mg και τωρα σκεψου κανω 1mg και δε καταλαβαινω πλεον καποια διαφορα.

Erebos
27-10-18, 04:11
Η νικοτινη ειναι καθαρα μια συνηθεια... εγω παλια εκανα 12 - 16. Πηρα μια καλυτερη συσκευη και επεσα στα 3mg και τωρα σκεψου κανω 1mg και δε καταλαβαινω πλεον καποια διαφορα.

Ντάξει εννοείται ότι όταν ανεβαίνεις σε watt, πρέπει να μειώνεις τα mg/ml γιατί περισσότερα watt = περισσότερο ντουμάνι = περισσότερη νικοτίνη ανά τζούρα.
Αν πχ πριν έκανες 5 ml υγρού την ημέρα με ένα αδύναμο mtl και μετά πίνεις 15 ml την ημέρα σε αεράτο με clapton coils, λογικό είναι να μειώσεις τα mg/ml νικοτίνης στο 1/3.

akisgr
27-10-18, 11:15
παιδιά θα σας φανεί εντελώς ηλίθιο αυτό που θα πω αλλα ισχύ... χάχα προσπαθώ να εξαρτηθώ στην νικοτίνη και δεν μπορώ... με μερικές τζούρες νιώθω ότι παραλύω... και με πιάνει ταχυκαρδία... έτσι ποτε μου δεν την δέχτηκε ο οργανισμός μου... παρολαυτά παίζω τώρα με 3mg και ζαλίζομαι όλη μέρα... θα πάω ξανά σε μηδενική......

ελπίζω τα shortfills που θα έρθουνε να έχουνε μηδενική νικοτίνη..... γιατι τα βλέπω ζόρικα τα πράγματα... για όσους κάνουμε 0mg αλλα πιστεύω θα βρεθεί λύση...!

sdikr
27-10-18, 12:27
παιδιά θα σας φανεί εντελώς ηλίθιο αυτό που θα πω αλλα ισχύ... χάχα προσπαθώ να εξαρτηθώ στην νικοτίνη και δεν μπορώ... με μερικές τζούρες νιώθω ότι παραλύω... και με πιάνει ταχυκαρδία... έτσι ποτε μου δεν την δέχτηκε ο οργανισμός μου... παρολαυτά παίζω τώρα με 3mg και ζαλίζομαι όλη μέρα... θα πάω ξανά σε μηδενική......

ελπίζω τα shortfills που θα έρθουνε να έχουνε μηδενική νικοτίνη..... γιατι τα βλέπω ζόρικα τα πράγματα... για όσους κάνουμε 0mg αλλα πιστεύω θα βρεθεί λύση...!

Όσοι κάνουμε μήδεν, γλυκερίνη με το λίτρο απο το φαρμακείο και άρωμα, εγώ πήρα μερικά εξτρά στοκ αν μου τελειώσουν θα δω τι θα κάνω.

hemlock
27-10-18, 12:29
Όσοι κάνουμε μήδεν, γλυκερίνη με το λίτρο απο το φαρμακείο και άρωμα, εγώ πήρα μερικά εξτρά στοκ αν μου τελειώσουν θα δω τι θα κάνω.
Πρόσεξε μονάχα γιατί η PG όταν λήξει ξινίζει...:twisted:

sdikr
27-10-18, 12:46
Πρόσεξε μονάχα γιατί η PG όταν λήξει ξινίζει...:twisted:

Αρώματα πήρα στοκ όχι γλυκερίνη, συνήθως δεν προλαβαίνει να λήξει αν λήξει θα πάρω φρέσκια, πάλι πιο φθηνά θα μου έρθει απο το να πάρω 100ml

George_Prix
27-10-18, 12:53
Αρώματα πήρα στοκ όχι γλυκερίνη, συνήθως δεν προλαβαίνει να λήξει αν λήξει θα πάρω φρέσκια, πάλι πιο φθηνά θα μου έρθει απο το να πάρω 100ml

Δεν ξερω αν το εχεις ξαναγραψει, αλλα ετσι απο περιεργεια τι ατμοποιητη εχεις και τι αρωματα προτιμας?

sdikr
27-10-18, 13:12
Δεν ξερω αν το εχεις ξαναγραψει, αλλα ετσι απο περιεργεια τι ατμοποιητη εχεις και τι αρωματα προτιμας?

Kanger subbox με επισκεύασιμη αντίσταση 0,5-0,8 και kanger 30w mod, αρώματα έχω πολλά και τα αλλάζω κάθε βδομάδα σχεδόν, κυρίως καπνικά

akisgr
27-10-18, 13:15
Όσοι κάνουμε μήδεν, γλυκερίνη με το λίτρο απο το φαρμακείο και άρωμα, εγώ πήρα μερικά εξτρά στοκ αν μου τελειώσουν θα δω τι θα κάνω.

θελω να πιστευω πως θα μπορω να εχω και μηδενικα εστω και πιο ακριβα.... :P

αλιως θα κανω σκετη βαση VG απο φαρμακειο και ντουμανια... :P

τι γλυκερινη περνεις απο φαρμακειο?

George_Prix
27-10-18, 13:47
Kanger subbox με επισκεύασιμη αντίσταση 0,5-0,8 και kanger 30w mod, αρώματα έχω πολλά και τα αλλάζω κάθε βδομάδα σχεδόν, κυρίως καπνικά

Ποσο % αρωματα και ποσο % VG/PG βαζεις? Η ιδια ερωτηση ισχυει για οποιον αλλον κανει DIY.

Βασικα βρηκα ενα shake and vape που μου αρεσει πολυ και εκοψα το DIY αλλα ετσι οπως μας τα κανανε τα πραγματα με βλεπω να ασχολουμαι ξανα με το αθλημα!

- - - Updated - - -


τι γλυκερινη περνεις απο φαρμακειο?

Η γλυκερινη της εταιριας syndesmos μια χαρα ειναι και σου βγαινει τσαμπα σε σχεση με αυτη που πουλανε τα μαγαζια ηλεκτρονικου τσιγαρου...

hemlock
27-10-18, 14:00
Ποσο % αρωματα και ποσο % VG/PG βαζεις? Η ιδια ερωτηση ισχυει για οποιον αλλον κανει DIY.


Απο θέμα τιμής μην το συζητάς...Άλλο DIY με .10 ευρώ/ml (προ αλλαγής νομοθεσίας ήταν ~.02/ml) και άλλο shake and vape με .3 ή .4 ή .5 ή και 1 ευρώ/ml.;)

sdikr
27-10-18, 14:52
Ποσο % αρωματα και ποσο % VG/PG βαζεις? Η ιδια ερωτηση ισχυει για οποιον αλλον κανει DIY.

Βασικα βρηκα ενα shake and vape που μου αρεσει πολυ και εκοψα το DIY αλλα ετσι οπως μας τα κανανε τα πραγματα με βλεπω να ασχολουμαι ξανα με το αθλημα!

- - - Updated - - -



Η γλυκερινη της εταιριας syndesmos μια χαρα ειναι και σου βγαινει τσαμπα σε σχεση με αυτη που πουλανε τα μαγαζια ηλεκτρονικου τσιγαρου...

Δεν το έχω μετρήσει με το μάτι στο περίπου συνήθως μια σταγόνα αρώματος ανα ml 60 με 70 VG το υπόλοιπο pg, ανακάτεμα στο χέρι και 5 δευτέρα στο μικροκυμάτων

Σαν γλυκερίνη εδώ έχει την chemco

akisgr
27-10-18, 15:20
Δεν το έχω μετρήσει με το μάτι στο περίπου συνήθως μια σταγόνα αρώματος ανα ml 60 με 70 VG το υπόλοιπο pg, ανακάτεμα στο χέρι και 5 δευτέρα στο μικροκυμάτων

Σαν γλυκερίνη εδώ έχει την chemco

η chemco ειναι πολυ καλη... χαλαρα την ατμιζω και σκετη.... εκανα 10-15 ml ντουμανια... νομιζω πως αυτο θα κανω.... ξανα... :P

giorgosthess
27-10-18, 15:21
Ποσο % αρωματα και ποσο % VG/PG βαζεις? Η ιδια ερωτηση ισχυει για οποιον αλλον κανει DIY.



Chemco VG και Zarbis PG 50/50 χωρίς άρωμα 1mg/ml. Καμιά φορά βάζω λίγο Sugar της Alter ego. Εψαχνα να βρω κάποιο καλό άρωμα. Μέχρι που δοκίμασα χωρίς άρωμα και μ άρεσε.

George_Prix
27-10-18, 17:02
Σαν γλυκερίνη εδώ έχει την chemco

Την ιδια λεμε. Μια χαρα μου φαινεται και μενα. Αν προσεξεις λεει CHEMCO by Syndesmos...

198281

- - - Updated - - -


Chemco VG και Zarbis PG 50/50 χωρίς άρωμα 1mg/ml. Καμιά φορά βάζω λίγο Sugar της Alter ego. Εψαχνα να βρω κάποιο καλό άρωμα. Μέχρι που δοκίμασα χωρίς άρωμα και μ άρεσε.

Βασικα εχω μια PG την οποια δεν εχω χρησιμοποιησει για πολυ καιρο (γιατι οσο αγοραζα shake and vape δεν εβαζα επιπλεον PG) και ο φιλος hemlock ειπε οτι ξυνιζει που δεν το ηξερα, οποτε θα πρεπει να παρω μια αν αρχισω παλι το DIY.

Ξερετε καμια καλη PG που να ειναι δοκιμασμενη απο την ατμιστικη κοινοτητα (οπως για παραδειγμα η VG της chemco που ειναι γενικως αποδεκτη)?

- - - Updated - - -


Απο θέμα τιμής μην το συζητάς...Άλλο DIY με .10 ευρώ/ml (προ αλλαγής νομοθεσίας ήταν ~.02/ml) και άλλο shake and vape με .3 ή .4 ή .5 ή και 1 ευρώ/ml.;)

Οχι πως μου περισσευουν τα λεφτα, αλλα μακαρι να συνεχιζα να βρισκω το συγκεκριμενο shake and vape που μου αρεσει για παντα φιλε. Μαζι με νικοτινη και VG που εβαζα, μου βγαινανε τα 60 ml γυρω στα 14-15 ευρω. Ή συμφωνα με τη δικη σου πραξη κατι λιγοτερο απο 0.25 ευρω ανα ml. Ρουφαω 8 - 10 ml τη μερα, οποτε εδινα 2 - 2.5 ευρω καθημερινα...

akisgr
27-10-18, 17:22
ειναι ασφαλες απο την Chemco VG να κανουμε 20ml ετσι σκετη? :lol:

στα 85W me 0.18ohm θελω μονο ντουμανι... καθολου γευση...!!!!

hemlock
27-10-18, 17:38
Βασικα εχω μια PG την οποια δεν εχω χρησιμοποιησει για πολυ καιρο (γιατι οσο αγοραζα shake and vape δεν εβαζα επιπλεον PG) και ο φιλος hemlock ειπε οτι ξυνιζει που δεν το ηξερα, οποτε θα πρεπει να παρω μια αν αρχισω παλι το DIY.

Ξερετε καμια καλη PG που να ειναι δοκιμασμενη απο την ατμιστικη κοινοτητα (οπως για παραδειγμα η VG της chemco που ειναι γενικως αποδεκτη)?

Η PG της Chemco... Ανασυσκευασίες των Chemco/Fagron κάνουν τα μαγαζιά και (σας) χρεώνουν τα 250ml στην τιμή του 1l (θέλω να πιστεύω οτι δεν μαγαρίζουν τις βάσεις απο ξένα BrandsNames όπως έκαναν με τη νικοτίνη της Pink Mule κάποτε).




Οχι πως μου περισσευουν τα λεφτα, αλλα μακαρι να συνεχιζα να βρισκω το συγκεκριμενο shake and vape που μου αρεσει για παντα φιλε. Μαζι με νικοτινη και VG που εβαζα, μου βγαινανε τα 60 ml γυρω στα 14-15 ευρω. Ή συμφωνα με τη δικη σου πραξη κατι λιγοτερο απο 0.25 ευρω ανα ml. Ρουφαω 8 - 10 ml τη μερα, οποτε εδινα 2 - 2.5 ευρω καθημερινα...
Κάπου στο .3 ευρω/ml προσπαθούν να κρατήσουν την τιμή.

Erebos
27-10-18, 18:44
Με την πιο πρόσφατη συνταγή (http://tjek.nu/r/pdTE?token=ee632e4fefd8610) που φτιάχνω στην κοπέλα μου (εγώ δεν κάνω νικοτίνη) της βγάζω 30ml με 6mg/ml και συνολικό κόστος €2,83 (~ €0,09/ml) και της κρατάει 2 εβδομάδες. DIY ftw

sdikr
27-10-18, 19:42
Την ιδια λεμε. Μια χαρα μου φαινεται και μενα. Αν προσεξεις λεει CHEMCO by Syndesmos...

198281


Μικρά γράμματα, έχουμε και μια ηλικία :p δεν το είχα προσέξει ποτέ μου να σου πω την αλήθεια

George_Prix
27-10-18, 20:12
ειναι ασφαλες απο την Chemco VG να κανουμε 20ml ετσι σκετη? :lol:

στα 85W me 0.18ohm θελω μονο ντουμανι... καθολου γευση...!!!!

Φυσικα και ειναι ασφαλες. Σιγουρα ασφαλεστερο απο το να εχει μεσα νικοτινη και αρωματα!

Απλα θα πρεπει να τη σπασεις με λιγη PG γιατι αν βαλεις σκετη VG θα ειναι πολυ παχυρευστη και μπορει να εχεις θεματα με τον ατμοποιητη.

Επισης εχε στα υποψιν οτι η PG δινει και ενα ελαφρο χτυπημα στο λαιμο οποτε θα σε "κοροιδεψει" και λιγο αφου θα ειναι πιο βαρια η τζουρα. Απλα μην το παρακανεις με την PG γιατι μετα θα αραιωσει πολυ και θα πας στο αλλο ακρο.

nikoslykos
22-11-18, 23:49
Λοιπον παιδια εχει ακουσει κανεις τιποτα τι θα γινει με τα υγρα ; ουτε καν τα μαγαζια δε ξερουν ακομα...καποια μαγαζια βεβαια που ψωνιζω φερνουν ακομα κανονικα αρωματα κτλπ.

Zer0c00L
23-11-18, 00:15
Λοιπον παιδια εχει ακουσει κανεις τιποτα τι θα γινει με τα υγρα ; ουτε καν τα μαγαζια δε ξερουν ακομα...καποια μαγαζια βεβαια που ψωνιζω φερνουν ακομα κανονικα αρωματα κτλπ.

αν και έχω απόθεμα από υγρά Mix & Shake & Vape

το κατάστημα που ψωνίζω έχει κανονικά αποθέματα

προσωπικά δεν ψάχνω για υγρά πάντως αλλά για Mod

συγκεκριμένα της Geek Vape το μονής μπαταρίας 100Watt (ξέρετε το αδιάβροχο / ανθεκτικό)

επίσης για 2ο κοιτάω της Geek Vape το mini 80watt ή της Aspire AIO

akisgr
24-11-18, 00:55
https://www.nobacco.gr/el/glo

στα 25ευρω μαζι με 5 πακετα της επιλογης σας... μεχρι αυριο ειναι η προσφορα, το πηρα για τεστ... πολυ καλο σε σχεση με iQOS... απλα κραταει μονο 3.5λεπτα... αλλα εχει αρκετη νικοτινη νομιζω σε σχεση με ενα απλο τσιγαρο... την ακουσα λιγο μετα απο 4 sticks... δεν ξερω τη φαση... αλλα ειναι πολυ κομπλε για ενα γρηγορο καπνισμα με τον καφε... θα το δοκιμασω μερικες μερες ακομα και θα σας πω τι λεει...

παντως η τιμη τα σπαειιιι...! και η ποιοτητα κατασκευης ειναι κορυφαια σε σχεση με το iQOS...

8anos
24-11-18, 17:22
https://www.nobacco.gr/el/glo

στα 25ευρω μαζι με 5 πακετα της επιλογης σας... μεχρι αυριο ειναι η προσφορα, το πηρα για τεστ... πολυ καλο σε σχεση με iQOS... απλα κραταει μονο 3.5λεπτα... αλλα εχει αρκετη νικοτινη νομιζω σε σχεση με ενα απλο τσιγαρο... την ακουσα λιγο μετα απο 4 sticks... δεν ξερω τη φαση... αλλα ειναι πολυ κομπλε για ενα γρηγορο καπνισμα με τον καφε... θα το δοκιμασω μερικες μερες ακομα και θα σας πω τι λεει...

παντως η τιμη τα σπαειιιι...! και η ποιοτητα κατασκευης ειναι κορυφαια σε σχεση με το iQOS...

οτι πρέπει για να (ξανά)ξεκινήσει κάποιος το κανονικό τσιγάρο :p

Zer0c00L
24-11-18, 22:50
οτι πρέπει για να (ξανά)ξεκινήσει κάποιος το κανονικό τσιγάρο :p

και εγώ αυτό πιστεύω αν πας σε IQOS ή στο GLO είναι μια αφορμή να ξεκινήσεις το κανονικό τσιγάρο

συγνώμη εγώ προτιμώ το ηλεκτρονικό τσιγάρο (υγρό/ατμός)

akisgr
25-11-18, 00:08
και εγώ αυτό πιστεύω αν πας σε IQOS ή στο GLO είναι μια αφορμή να ξεκινήσεις το κανονικό τσιγάρο

συγνώμη εγώ προτιμώ το ηλεκτρονικό τσιγάρο (υγρό/ατμός)

καλα σιγουρα και εγω προτιμώ ατμο... και οχι καπνο... ασε που η συσκευη αυτη δεν βγαζει καθολου καπνο... και ιδικα αν δες βλεπεις λιγο ντουμανι δεν λεει οποτε λογικα στο τελος θα μπεις ξανα στην φαση να κανεις στριφτο...

Erebos
28-11-18, 01:54
Παιδιά, με τις εγγυήσεις τί παίζει? Γιατί βλέπω παντού σε ελληνικά μαγαζιά να γράφουν μόνο 3 μήνες εγγύηση σε mods? Είναι νόμιμο κάτι τέτοιο? Δεν θα έπρεπε να ισχύει η ενιαία ευρωπαϊκή εγγύηση των 2 ετών για όλες τις ηλεκτρικές συσκευές?

akisgr
28-11-18, 01:59
Παιδιά, με τις εγγυήσεις τί παίζει? Γιατί βλέπω παντού σε ελληνικά μαγαζιά να γράφουν μόνο 3 μήνες εγγύηση σε mods? Είναι νόμιμο κάτι τέτοιο? Δεν θα έπρεπε να ισχύει η ενιαία ευρωπαϊκή εγγύηση των 2 ετών για όλες τις ηλεκτρικές συσκευές?

φυσικα...!!! αν χαλασει θα παρεις αλλο... σιγα... :P

Zer0c00L
28-11-18, 10:53
Παιδιά, με τις εγγυήσεις τί παίζει? Γιατί βλέπω παντού σε ελληνικά μαγαζιά να γράφουν μόνο 3 μήνες εγγύηση σε mods? Είναι νόμιμο κάτι τέτοιο? Δεν θα έπρεπε να ισχύει η ενιαία ευρωπαϊκή εγγύηση των 2 ετών για όλες τις ηλεκτρικές συσκευές?

ακριβώς ότι είπε ο συνομιλητής μου

αν χαλάσει παίρνεις άλλο

σκέψου ένα πράγμα Geek Vape 200W προβληματικό chip όσοι το πήραν ακόμα ψάχνουν λύση για την αντικατάσταση του
έχουν κολλήσει στην συνεννόηση μεταξύ καταστήματος και αντιπροσωπείας καθώς το εξάρτημα (chip) χαλάει στους τρεις μήνες.

Erebos
28-11-18, 13:54
ακριβώς ότι είπε ο συνομιλητής μου

αν χαλάσει παίρνεις άλλο

σκέψου ένα πράγμα Geek Vape 200W προβληματικό chip όσοι το πήραν ακόμα ψάχνουν λύση για την αντικατάσταση του
έχουν κολλήσει στην συνεννόηση μεταξύ καταστήματος και αντιπροσωπείας καθώς το εξάρτημα (chip) χαλάει στους τρεις μήνες.

Δλδ δεν φτάνει που μας απαγορεύουν τις αγορές από εξωτερικό, πληρώνουμε υψηλότερες τιμές και δίνουν το ίδιο after-sales support με τους Κινέζους?
Γιατί στα κινέζικα κινητά που εισάγονται κανονικά από αντιπροσωπεία δίνουν 2 χρόνια εγγύηση και όχι στα mods?

Σε ένα Joyetech eGo AIO αγορασμένο τον Μάιο ξεκόλλησε μάλλον η microUSB θύρα και δεν κάνει πλέον σταθερή επαφή στην φόρτιση. Ευτυχώς είναι φθηνό, αλλά 6 μήνες και είναι εκτός εγγύησης? Ξεφτίλα.

akisgr
28-11-18, 23:08
ακριβώς ότι είπε ο συνομιλητής μου

αν χαλάσει παίρνεις άλλο

σκέψου ένα πράγμα Geek Vape 200W προβληματικό chip όσοι το πήραν ακόμα ψάχνουν λύση για την αντικατάσταση του
έχουν κολλήσει στην συνεννόηση μεταξύ καταστήματος και αντιπροσωπείας καθώς το εξάρτημα (chip) χαλάει στους τρεις μήνες.

εγώ έχω το geekvape Geek Vape Aegis Legend δεν μου έχει δημιουργήσει κανένα θέμα...! έχω γενικά πολλά mods σαν χομπίστας που είμαι αλλα μπορώ να σου πω το mod της geekvape το δουλεύω καθημερινά και δεν έχω κανένα απόλυτος θέμα με το chip.. η τιμή του είναι στα 56 euro όπως βλέπω αυτή την στιγμή στο skroutz... δεν είναι και τόσο ακριβό... αλλα η αλήθεια είναι ότι θα είναι απαγοήτευση αν χαλάσει τους 3μηνες.... γιαυτο επιλέγουμε να πάρουμε κάτι καλο και οικονομικο...!

επίσης στα καταστήματα της alterego να σας ενημερώσω ότι όλα τα προϊόντα της aspire έχουνε 6μηνες εγγύηση...!!

Zer0c00L
29-11-18, 13:23
εγώ έχω το geekvape Geek Vape Aegis Legend δεν μου έχει δημιουργήσει κανένα θέμα...! έχω γενικά πολλά mods σαν χομπίστας που είμαι αλλα μπορώ να σου πω το mod της geekvape το δουλεύω καθημερινά και δεν έχω κανένα απόλυτος θέμα με το chip.. η τιμή του είναι στα 56 euro όπως βλέπω αυτή την στιγμή στο skroutz... δεν είναι και τόσο ακριβό... αλλα η αλήθεια είναι ότι θα είναι απαγοήτευση αν χαλάσει τους 3μηνες.... γιαυτο επιλέγουμε να πάρουμε κάτι καλο και οικονομικο...!

επίσης στα καταστήματα της alterego να σας ενημερώσω ότι όλα τα προϊόντα της aspire έχουνε 6μηνες εγγύηση...!!

Έχεις το 100W (μόνη μπαταρία) αυτό δεν έχει θέμα αυτό που έχει θέματα είναι το 200W (δύο μπαταρίες)

Erebos
29-11-18, 13:32
Έχεις το 100W (μόνη μπαταρία) αυτό δεν έχει θέμα αυτό που έχει θέματα είναι το 200W (δύο μπαταρίες)

Είπε ότι έχει το Aegis Legend, αυτό είναι με τις 2 μπαταρίες (200W).
Το Aegis σκέτο είναι αυτό με την 1 μπαταρία.

Zer0c00L
29-11-18, 14:13
Είπε ότι έχει το Aegis Legend, αυτό είναι με τις 2 μπαταρίες (200W).
Το Aegis σκέτο είναι αυτό με την 1 μπαταρία.

Legend εχει και 100w

Αν είναι αυτό με τις δύο μπαταρίες να προετοιμαστεί σε τρεις μήνες για αλλαγή καθώς καίγεται το chip.

akisgr
29-11-18, 16:14
Legend εχει και 100w

Αν είναι αυτό με τις δύο μπαταρίες να προετοιμαστεί σε τρεις μήνες για αλλαγή καθώς καίγεται το chip.

to 200W εχω με της 2 μπαταριες..

https://www.e-cig.gr/el/hlektronika-tsigara/mods/mod-set/geekvape-aegis-legend-box-mod?color=%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF

πανω απο 6μηνες το εχω δεν εχει θεμα...

Zer0c00L
29-11-18, 18:00
to 200W εχω με της 2 μπαταριες..

https://www.e-cig.gr/el/hlektronika-tsigara/mods/mod-set/geekvape-aegis-legend-box-mod?color=%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF

πανω απο 6μηνες το εχω δεν εχει θεμα...

μακάρι να μην σου συμβεί τίποτα φίλε μου

εγώ πήγα να το αγοράσω από τέσσερα γνωστά μαγαζιά και όλοι μου πρότειναν το 100αρι γιατί λέει έχει θέμα με το chip το 200αρι εντελώς ξαφνικά νεκρώνουν τα πάντα (καίγεται) και περιμένουν διόρθωση από την εταιρεία.

akisgr
30-11-18, 17:43
μακάρι να μην σου συμβεί τίποτα φίλε μου

εγώ πήγα να το αγοράσω από τέσσερα γνωστά μαγαζιά και όλοι μου πρότειναν το 100αρι γιατί λέει έχει θέμα με το chip το 200αρι εντελώς ξαφνικά νεκρώνουν τα πάντα (καίγεται) και περιμένουν διόρθωση από την εταιρεία.

καλα και να χαλασει σιγα... εχω 67 mods :p

Zer0c00L
30-11-18, 23:28
καλα και να χαλασει σιγα... εχω 67 mods :p

ο τελευταίος που μου το είπε να μείνω μακριά είναι ένα κατάστημα e-cig

λίγα έχεις...

εγώ 1 έχω και σε λίγο θα έχω το geek vape 100w και το aio aspire nautilus.

akisgr
01-12-18, 01:42
ο τελευταίος που μου το είπε να μείνω μακριά είναι ένα κατάστημα e-cig

λίγα έχεις...

εγώ 1 έχω και σε λίγο θα έχω το geek vape 100w και το aio aspire nautilus.

καλός ο nautilus 2 με την 0.7 κορυφαία γεύση... αλλα με το γέμισμα έχει μερικά θεματάκια με διαρροές.. αν το προσεχεις όμως είναι ok...!

εγώ θα σου πρότεινα να το συνδυάσεις με Innokin Zenith Tank με plexus coil.. φοβερη γευση...!!

Zer0c00L
01-12-18, 02:38
καλός ο nautilus 2 με την 0.7 κορυφαία γεύση... αλλα με το γέμισμα έχει μερικά θεματάκια με διαρροές.. αν το προσεχεις όμως είναι ok...!

εγώ θα σου πρότεινα να το συνδυάσεις με Innokin Zenith Tank με plexus coil.. φοβερη γευση...!!

δεν έχω διαρροές καθόλου (γιατί το προσέχω)

θέλω τσιγαρίσια τζούρα για αυτό θα πάρω και το pod aio aspire nautilus

akisgr
01-12-18, 15:21
δεν έχω διαρροές καθόλου (γιατί το προσέχω)

θέλω τσιγαρίσια τζούρα για αυτό θα πάρω και το pod aio aspire nautilus

πολυ καλο το εχω....!!!

πιστευω πως ξερεις οτι πεζει μονο με την 1.8 και 12w

μετά από κάθε γέμισμα θέλει 2-3 τινάγματα ο atmopoihths του για να μην σου έρθει υγρό στο επιστόμιο.. από διαρροές δεν έχει με τίποτα...!!! αξίζει...! και με καπνικά υγρά είναι ότι καλύτερο..!!

αν και για κάποιο λόγο μου άρεσε περισσότερο το minifit σε τσιγαρισια τζούρα...! με 6mg νικοτίνη μου δίνει σχετικά καλο χτύπημα παίζει καλύτερα όμως με υψηλότερη νικοτίνη..!

Zer0c00L
01-12-18, 15:52
πολυ καλο το εχω....!!!

πιστευω πως ξερεις οτι πεζει μονο με την 1.8 και 12w

μετά από κάθε γέμισμα θέλει 2-3 τινάγματα ο atmopoihths του για να μην σου έρθει υγρό στο επιστόμιο.. από διαρροές δεν έχει με τίποτα...!!! αξίζει...! και με καπνικά υγρά είναι ότι καλύτερο..!!

αν και για κάποιο λόγο μου άρεσε περισσότερο το minifit σε τσιγαρισια τζούρα...! με 6mg νικοτίνη μου δίνει σχετικά καλο χτύπημα παίζει καλύτερα όμως με υψηλότερη νικοτίνη..!

Σε ευχαριστώ

ναι τα ξέρω και τα γνωρίζω αυτά

άλλωστε θα το έχω ως εφεδρικό για να αντικαταστήσω το asprire eGo

akisgr
01-12-18, 18:03
Σε ευχαριστώ

ναι τα ξέρω και τα γνωρίζω αυτά

άλλωστε θα το έχω ως εφεδρικό για να αντικαταστήσω το asprire eGo

μια χαρά..!!! φαντάζομαι έχεις αγαπήσει όπως όλοι μας της αντίστασης του ναυτίλου...!!! από αυτόν ξεκινήσαμε παρα πολύ το ατμισμα...!!! όλοι σχεδόν έχουμε δοκιμάσει τον κορυφαίο εργοστασιακό nautilus και nautilus mini..!!

η σφιχτή τζούρα του nautilus mini πραγματικά δεν υπήρχε... ήτανε αυτό που πραγματικά ζητούσε κάθε καπνιστής για να γίνει ατμιστης...! μέχρι σήμερα πουλάει ο nautilus mini και πραγματικά παραμένει ένας εξαιρετικός ατμοποιητης..! εγώ μετά άρχισα να εκνευρίζομαι με την σφιχτή τζούρα και έτσι κατέληξα στον nautilus 2 που εκεί με την 1.8 και στης 2 τρύπες το airflow ήτανε το ιδανικό ατμισμα για μένα...!!!

αν θελεις κατι για stealth vaping προτινω χαλαρα το minifit αντι για nautilus AIO... καταρχας η αντισταση/pod κραταει εως και 120ml χωρις αλλαγη...! ακομα και με τζουρες την μια μετα την αλλη δεν ελεγε να καει η αντισταση...! πραγματικα εγω δεν το αλλαζω με τιποτα το minifit... βγενω για καφε το περνω μαζι μου και 5 ωρες ατμιζω 1.5 ml μιλαμε για 370mah μπαταρια παθενεις πλακα το ποσο καλα κραταει...! εχω παρει 2 minifit... στα καταστηματα της ecig εχει 14 ευρω... πρεπει να το δοκιμασεις ειμαι σιγουρος πως δεν θα το αλλαξεις με τιποτα μετα...! ιδικα αν ατμιζεις καπνικα υγρα...! ειναι ολα τα λευτα...!

Zer0c00L
01-12-18, 19:07
μια χαρά..!!! φαντάζομαι έχεις αγαπήσει όπως όλοι μας της αντίστασης του ναυτίλου...!!! από αυτόν ξεκινήσαμε παρα πολύ το ατμισμα...!!! όλοι σχεδόν έχουμε δοκιμάσει τον κορυφαίο εργοστασιακό nautilus και nautilus mini..!!

η σφιχτή τζούρα του nautilus mini πραγματικά δεν υπήρχε... ήτανε αυτό που πραγματικά ζητούσε κάθε καπνιστής για να γίνει ατμιστης...! μέχρι σήμερα πουλάει ο nautilus mini και πραγματικά παραμένει ένας εξαιρετικός ατμοποιητης..! εγώ μετά άρχισα να εκνευρίζομαι με την σφιχτή τζούρα και έτσι κατέληξα στον nautilus 2 που εκεί με την 1.8 και στης 2 τρύπες το airflow ήτανε το ιδανικό ατμισμα για μένα...!!!

αν θελεις κατι για stealth vaping προτινω χαλαρα το minifit αντι για nautilus AIO... καταρχας η αντισταση/pod κραταει εως και 120ml χωρις αλλαγη...! ακομα και με τζουρες την μια μετα την αλλη δεν ελεγε να καει η αντισταση...! πραγματικα εγω δεν το αλλαζω με τιποτα το minifit... βγενω για καφε το περνω μαζι μου και 5 ωρες ατμιζω 1.5 ml μιλαμε για 370mah μπαταρια παθενεις πλακα το ποσο καλα κραταει...! εχω παρει 2 minifit... στα καταστηματα της ecig εχει 14 ευρω... πρεπει να το δοκιμασεις ειμαι σιγουρος πως δεν θα το αλλαξεις με τιποτα μετα...! ιδικα αν ατμιζεις καπνικα υγρα...! ειναι ολα τα λευτα...!

από ατμοποιητές εννοείται ότι έχω κρατήσει αχρησιμοποίητους και χρησιμοποιημένους τους Nautilus (5ml) Nautilus mini και τον νέο Nautilus 2 (2ml)

θα το ψάξω αυτό που λες...

pany07
05-12-18, 22:55
@Zer0c00L: ενημερωτικά να σου αναφέρω πως το logic pro δεν είναι προϊόν από ιαπωνία... αλλα από αγγλία... είναι εξαιρετικό και πολύ οικονομικό... και η κάψουλες παρασκευάζονται στην ευρώπη... είναι ένα καλο starter κιτ με πολύ καλή γεύση και οικονομικό για να το έχεις καθημερινά μαζί σου... έχει μονο 15 euro η συσκευή... και η κάψουλες έχουνε 3x1.5ml στα 4euro.. κάθε κάψουλα έχει και πάνω αντίσταση...! εγώ το χρησιμοποιώ το συγκεκριμένο με 12mg νικοτίνη και μονο για το υγρό tobacco... πραγματικά είναι ότι καλύτερο σε καπνικό έχω δοκιμάσει..


https://logicvapes.co.uk/

Τελείως διαφορετική η δική μου εμπειρία, μετά από χρήση τετραμήνου. Αυτές οι κάψουλες, σε ποσοστά 30%-40% χωρίς υπερβολή, είναι προβληματικές. Μεγάλη διαρροή υγρού είτε προς τη πλευρά της μπαταρίας (με αποτέλεσμα μπούκωμα, μηδενική παραγωγή ατμού και υπερθέρμανση), ή απευθείας μεσ' το στόμα :x με αποτέλεσμα...αηδία. Τα παραπάνω, σε 4 διαφορετικές συσκευές.

@ ADSLgr.com All rights reserved.