PDA

Επιστροφή στο Forum : Ηλεκτρονικό τσιγάρο (reloaded)- Για μεγάλα "φουγάρα"



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 69 70 71

giorgosthess
12-03-19, 22:56
Εγώ ατμίζω με 0,40Ω στα 30W Ίσως δεν μαυρίζει πολύ το βαμβάκι μου γιατί οι βάσεις είναι φαρμακείου και η περιεκτικότητα σε νικοτίνη 1mg/ml

George_Prix
12-03-19, 23:01
Εγώ ατμίζω με 0,40Ω στα 30W Ίσως δεν μαυρίζει πολύ το βαμβάκι μου γιατί οι βάσεις είναι φαρμακείου και η περιεκτικότητα σε νικοτίνη 1mg/ml

Στο 1 mg/ml παιζω και εγω πλεον. Οσο για τις βασεις, ολοι απο το φαρμακειο τις παιρνουμε!

Οπως ειπαν και αλλοι χρηστες η διαφορα ειναι στα υγρα. Τα γλυκα που ατμιζω εγω, ως γνωστον σκιζουν τις αντιστασεις. Αλλα και με αλλα "καθαροτερα" υγρα που εφτιαχνα μονος μου παλιοτερα, αυτο το "αλλαγη αντισταστης/βαμβακιου καθε 2 εβδομαδες" που λενε μερικοι, δεν παιζει με τιποτα σε μενα...

akisgr
12-03-19, 23:28
Παρτε κανεναν επισκευασιμο ρε παιδια. Με σχεδον μηδενικο κοστος φτιαχνεις καινουργια αντισταση καθε μερα και εχεις παντα κορυφαια γευση και επισης δεν ατμιζεις καρβουνιλα. Καθε φορα που ακουω ατομα να αλλαζουν αντισταση μια φορα την εβδομαδα, σκεφτομαι πως ειναι η αντισταση μου μετα απο μια μερα ατμισμα και μου φαινεται αδιανοητο το πως θα ηταν μετα απο μια εβδομαδα!


η αλιως ενα pod system justfog minifit αντεχει και 100μλ χαλαρα.......!!!!!! δοκιμασμενο.....! και με απανωτες τζουρες δεν παθενει τπτ η αντισταση..... πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω τι coil εχει αυτο το πραγμα.... κεραμικο ειναι? 3μηνες δεν το εχω αλλαξει επιτιδες και δεν εχει χασει καν ουτε απο γευση.... δεν ξερω πραγματικα... αλλα ειναι οτι πιο γαματο εχω δοκιμασει.....

hemlock
13-03-19, 12:22
η αλιως ενα pod system justfog minifit αντεχει και 100μλ χαλαρα.......!!!!!! δοκιμασμενο.....! και με απανωτες τζουρες δεν παθενει τπτ η αντισταση..... πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω τι coil εχει αυτο το πραγμα.... κεραμικο ειναι? 3μηνες δεν το εχω αλλαξει επιτιδες και δεν εχει χασει καν ουτε απο γευση.... δεν ξερω πραγματικα... αλλα ειναι οτι πιο γαματο εχω δοκιμασει.....

Το μόνο που ίσως να δικαιολογεί κάποιες μέρες παραπάνω καλή γεύση σε pod είναι οτι ατμίζεις με μεγαλύτερη PG απο ότι VG-είναι ο διαλύτης στο μείγμα(PG>>VG).
Aπλά, όταν έρθει ο καιρός να την αλλάξεις σπάσε την αντίσταση/τανκ και δες τι άτμιζες τις τελευταίες μέρες.:whistle:

akisgr
13-03-19, 22:22
Το μόνο που ίσως να δικαιολογεί κάποιες μέρες παραπάνω καλή γεύση σε pod είναι οτι ατμίζεις με μεγαλύτερη PG απο ότι VG-είναι ο διαλύτης στο μείγμα(PG>>VG).
Aπλά, όταν έρθει ο καιρός να την αλλάξεις σπάσε την αντίσταση/τανκ και δες τι άτμιζες τις τελευταίες μέρες.:whistle:

θα βγαλώ photo...!!!! ειμαι 100% σιγουρος δεν θα εχει μαυριση καν...... το υγρο που ατμιζω ειναι CBD... ουτε καν αρωμα δεν εχει.... τα τερπενια δινουν το αρωμα....... ειναι 70% VG

hemlock
07-04-19, 12:03
Διαβάζω στο vaping.gr οτι η ΚΕΑ κάνει λάθος που δεν έδωσε το ΟΚ να μιλήσει στη Βουλή για το ΗΤ η χρυσαυγη, μετά απο "πρόταση" "ατμιστή"...αχχαχαχαχαχαχαχαχα

akisgr
13-04-19, 17:57
μπαίνει φόρος στα υγρά.. δεν το γλιτώνουμε αυτό.... με τα diy ακόμα δεν ξέρουμε τι θα συμβεί αλλα για τα snv θα σταματήσουν να υπάρχουν... θα υπάρχουν τα shortfills έως και 120ml και θα βάζουμε εμείς απλά nicotine booster... κάποιοι ίσως ξενερώσουν με αυτό... γτ πλέον ένα υγρό shortfill μπορεί να έχει έως και 25 euro.... εγώ πλέον πήγα σε mtl... πήρα τον zlide της innokin και τον έχω ερωτευτεί... με την 0.48 plexus 3D απλα εχεις την τελεια τζουρα με χλιαρο προς ζεστο ατμο...! και πολυ καλη γευση....! ατμιζω τωρα εκει το diner lady lemon tart 1000mg me cbd booster.....! τερμα η νικοτινη.....!! :oneup:

hemlock
23-04-19, 10:48
Οι ατμιστές πλέον,όσοι πείστηκαν οτι αξίξει να υπάρχει τέτοιος σύλλογος, θα εκπροσωπούνται στα κοινά απο επιχειρηματίες/μαγαζάτορες του χώρου...ΛΟΛ

Zer0c00L
23-04-19, 12:32
Οι ατμιστές πλέον,όσοι πείστηκαν οτι αξίξει να υπάρχει τέτοιος σύλλογος, θα εκπροσωπούνται στα κοινά απο επιχειρηματίες/μαγαζάτορες του χώρου...ΛΟΛ

Εμένα δεν με εκπροσωπούν αυτοί οι κύριοι πάντως.

hemlock
23-04-19, 17:06
Εμένα δεν με εκπροσωπούν αυτοί οι κύριοι πάντως.

Ο τσιμουρης θα "ρουφιανεύει" αυτά που λέγονται στον ΣΕΕΗΤ, ο σαρακενιδης θα μας γράφει για τη μηδενική αξία που έχουν οι έρευνες για το Ni80 και ο ασημακοπουλος για το πόσο ανώτεροι είναι οι 30mm drippers απο τα τανκ...:rofl:

Zer0c00L
23-04-19, 17:56
Ο τσιμουρης θα "ρουφιανεύει" αυτά που λέγονται στον ΣΕΕΗΤ, ο σαρακενιδης θα μας γράφει για τη μηδενική αξία που έχουν οι έρευνες για το Ni80 και ο ασημακοπουλος για το πόσο ανώτεροι είναι οι 30mm drippers απο τα τανκ...:rofl:

Δεν θες να πω δημόσια την άποψη μου για όλους αυτούς και άλλους που έχω παρακολουθήσει βίντεο από το YouTube με τις περίφημες συζητήσεις τους και μιλάω με την πλευρά/ιδιότητα του απλού χρήστη ηλεκτρονικού τσιγάρου.

ardi21
24-04-19, 12:29
Μετα απο 3 χρονια με το pico 75, το οποιο μου χαλασε, πηγα στο vaporesso swag. Τρομερο modακι για οσους θελουν μικρο μεγεθος.

-Πιο στιβαρο απο pico και πιο ομοροφο (υποκειμενικο)
-Πολυ πιο γρηγορη φορτιση (μετρημενη)
-Πολυ καλυτερη OLED οθονη
-Καλυτερη αυτονομια

Zer0c00L
24-04-19, 13:28
Μετα απο 3 χρονια με το pico 75, το οποιο μου χαλασε, πηγα στο vaporesso swag. Τρομερο modακι για οσους θελουν μικρο μεγεθος.

-Πιο στιβαρο απο pico και πιο ομοροφο (υποκειμενικο)
-Πολυ πιο γρηγορη φορτιση (μετρημενη)
-Πολυ καλυτερη OLED οθονη
-Καλυτερη αυτονομια

Εγω πήρα το Geek Vape Aegis 100 Watt σε συνδυασμό προς το παρών με τον Aspire Nautilus 2 , Nautilus 2S TPD Version μέχρι να πάρω τον Zenith

Erebos
24-04-19, 13:35
Μετα απο 3 χρονια με το pico 75, το οποιο μου χαλασε, πηγα στο vaporesso swag. Τρομερο modακι για οσους θελουν μικρο μεγεθος.

-Πιο στιβαρο απο pico και πιο ομοροφο (υποκειμενικο)
-Πολυ πιο γρηγορη φορτιση (μετρημενη)
-Πολυ καλυτερη OLED οθονη
-Καλυτερη αυτονομια

Δεν συνιστάται η φόρτιση μπαταριών 18650 εντός συσκευής, ειδικά όταν μιλάς για ταχεία φόρτιση.
Έχεις μετρήσει ρεύματα? Υπάρχουν συσκευές που τερματίζουν τις μπαταρίες πάνω από τα 4.2V.
Και διαβάζω ότι δεν χωράει ούτε καν 24mm ατμοποιητές, μόνο 22mm. Good luck with that.

ardi21
24-04-19, 14:20
Δεν συνιστάται η φόρτιση μπαταριών 18650 εντός συσκευής, ειδικά όταν μιλάς για ταχεία φόρτιση.
Έχεις μετρήσει ρεύματα? Υπάρχουν συσκευές που τερματίζουν τις μπαταρίες πάνω από τα 4.2V.
Και διαβάζω ότι δεν χωράει ούτε καν 24mm ατμοποιητές, μόνο 22mm. Good luck with that.

Δεν με ενδιεφερε καθολου να χωραει 24mm. Το ξερω οτι ειναι καλυτερo/ασφαλεστερο να φορτιζεις σε εξωτερικο φορτιστη, ισως παρω αυτην την φορα. Και το pico 75 ετσι μου χαλασε, καηκε η usb. Aλλα τα ειχε φαει τα ψωμια του ετσι κι αλλιως.

Εχω μετρησει ρευματα, ναι. Φορτιζει στα 5.2V/1.75-1.9A. Μετα απο το 85% βεβαια, πεφτει στα 5.2A/0.7A, αλλα αυτο γινεται σε ολες τις συσκευες με γρηγορη φορτιση.

To pico 75 φορτιζε μονιμα στα 4.9V/0.7A. Ειναι και πολυ πιο παλια συσκευη βεβαια.

Zer0c00L
24-04-19, 15:36
Δεν συνιστάται η φόρτιση μπαταριών 18650 εντός συσκευής, ειδικά όταν μιλάς για ταχεία φόρτιση.
Έχεις μετρήσει ρεύματα? Υπάρχουν συσκευές που τερματίζουν τις μπαταρίες πάνω από τα 4.2V.
Και διαβάζω ότι δεν χωράει ούτε καν 24mm ατμοποιητές, μόνο 22mm. Good luck with that.

Αυτό μου το έχουν πει από μαγαζί και αγόρασα φορτιστή

Άλλωστε ο Geek Vape Aegis 100 Watt δεν φορτίζει μέσω USB.

hemlock
24-04-19, 18:11
Ο τσιμουρης θα "ρουφιανεύει" αυτά που λέγονται στον ΣΕΕΗΤ, ο σαρακενιδης θα μας γράφει για τη μηδενική αξία που έχουν οι έρευνες για το Ni80 και ο ασημακοπουλος για το πόσο ανώτεροι είναι οι 30mm drippers απο τα τανκ...:rofl:
ΛΟΛ...Δείγμα επαγγελματία ατμιστή που δεν έχει τα κακαλα να σταθεί μπροστά στον παναγιωτοπουλο, αλλά "μπόρεσε" να μπεί στο σύλλογο ατμιστών (http://mixlr.com/nikos-sarakenidis/showreel/nikos-sarakenidis-on-mixlr-41/?fbclid=IwAR34rVzVToI5Wi2irpryRTEeECyM0ZaTqeKcjKNwrZil_WNs6yU0BWOuQYk).......(56.00-1.14.56)

akisgr
25-04-19, 00:18
Εγω πήρα το Geek Vape Aegis 100 Watt σε συνδυασμό προς το παρών με τον Aspire Nautilus 2 , Nautilus 2S TPD Version μέχρι να πάρω τον Zenith

γτ οχι Zlide?

Zer0c00L
25-04-19, 01:05
γτ οχι Zlide?

αυτόν μου έχουν προτείνει ως αντικαταστάτη του Aspire Nautilus 2 - Nautilus 2S TPD Version που έχουν κάποια μικρά θέματα με διαρροές

τώρα με έβαλες σε σκέψεις

γιατί μέχρι τώρα σκόπευα να πάρω τον Innokin Zenith με αυτές τις αντιστάσεις Innokin Zenith Plexus 0.5ohm

τώρα θα κάτσω να κοιτάξω και αυτόν που αναφέρεις Innokin Zlide και αυτές τις αντιστάσεις Innokin Zenith Plex 3D Mesh 0.48ohm

αχ τι μου κάνεις...

akisgr
25-04-19, 02:31
αυτόν μου έχουν προτείνει ως αντικαταστάτη του Aspire Nautilus 2 - Nautilus 2S TPD Version που έχουν κάποια μικρά θέματα με διαρροές

τώρα με έβαλες σε σκέψεις

γιατί μέχρι τώρα σκόπευα να πάρω τον Innokin Zenith με αυτές τις αντιστάσεις Innokin Zenith Plexus 0.5ohm

τώρα θα κάτσω να κοιτάξω και αυτόν που αναφέρεις Innokin Zlide και αυτές τις αντιστάσεις Innokin Zenith Plex 3D Mesh 0.48ohm

αχ τι μου κάνεις...

χαχα, ρε συ ο zlide περνει ολες της αντιστασης που περνει και ο zenith... και ειναι πολυ πιο βελτιωμένος...! στην ουσία είναι ο zenith αλλα με πολλές βελτίωσης και με ακομα πιο ευκολο γεμισμα... εγω με την plex 3D mesh 0,48 ατμιζω... στα 13.5W με 2 τρυπες ανοιχτες στο airflow εχω μια ωραια mtl τζουρα...!

Chingachgook
23-05-19, 11:10
Μετά από σχεδόν 30 χρόνια τσιγάρου, γύρισα σε άτμιση. Έχω να αγοράσω πακέτο από αρχές Απριλίου και να καπνίσω λίγο μετά από αυτό. Επειδή δεν τα πάω καλά με τις λύσεις "κόβω μαχαίρι", πήρα ένα φτηνό της Nobacco (ετούτο (https://www.nobacco.gr/el/shop/prestigeb)). Δεν ήθελα να δώσω παραπάνω, επειδή δεν ήξερα πώς θα μου κάτσει η όλη διαδικασία (φρόντισε να έχεις υγρά, μπαταρίες, power banks κτλ κτλ κτλ). Και επειδή ορθώς λένε ότι πληρώνεις παίρνεις, θα ήθελα να σας ενοχλήσω με ερωτήσεις για αγορά κάτι καλύτερου, αλλά με τις παρακάτω παραμέτρους:

- Μπαταρία που να κρατάει οπωσδήποτε μια ημέρα με βαριά χρήση (βαριά χρήση δεν κάνω, αλλά better safe than sorry)
- Ευκολία στο γέμισμα του ατμοποιητή (αν ήταν και 1 λίτρο η χωρητικότητα ξερωγω για να μην γεμίζω κάθε τόσο, ακόμη καλύτερα :p )
- Χρήση ανταλλακτικών (αντιστάσεις κτλ) του εμπορίου (εννοώντας ότι δεν θα κάτσω να φτιάξω αντιστάσεις κτλ)

Βασικά, δεν θέλω να πάρω phd - και κάποιοι από εσάς τους ατμιστές έχει ξεφύγει σε βαθμό παράνοιας, απο αγάπη το λέω :p - γιατί δεν σκοπεύω να αντικαταστήσω ένα εθισμό με ένα άλλο. Ψάχνω μια λύση όσο το δυνατόν πιο απλή (όπως στο κάπνισμα ανοίγεις πακέτο-τραβάς τσιγάρο-ανάβεις-καπνίζεις): φορτίζω, αναπληρώνω υγρό, αλλάζω που και που αντίσταση, να είναι αξιόπιστη ως προς μπαταρία, ατμοποιητή, να μην κάθομαι να ψάχνω βατ-ωμ-μετρήσεις και βέλτιστες συνθήκες.

Εν ολίγοις, όσο πιο hustle free είναι, τόσο καλύτερο.

Ευχαριστώ!

hemlock
23-05-19, 11:33
Αυτονομία μιας μέρας έχοντας το μαραφέτι πιπίλα δεν υπάρχει, εκτός και αν γουστάρεις φάση LiPo σε μέγεθος αντρικής γροθιάς...:p
Άτμο με μεγαλύτερη χωρητικότητα μπορείς να αγοράσεις, έχει η μπαταριοθήκη σου σπείρωμα 510, αλλά θα χάσεις την αισθητική ("υδροκέφαλο" μοντ).
Το κιτ που επέλεξες είναι όσο πιο απλό μπορείς να βρείς στην αγορά, χωρίς LCD display, χωρίς αποσπώμενη μπαταρία και ο ατμο έχει top fill και αντιστάσεις εμπορίου...
Αυτά που θα ήθελες είναι level up, σε μεγαλύτερες συσκευές.

Chingachgook
23-05-19, 11:54
Κι όμως, η χαζομαρούλα που έχω άνετα με βγάζει η μπαταρία του μια μέρα (δεν κάνω βαριά χρήση, aka δεν το έχω πιπίλα). Θα ήθελα κάτι πιο reliable, με τελευταία προτεραιότητα το design ή πώς φαίνεται, μου είναι αδιάφορο, ειλικρινά.

ΠΧ περί αξιοπιστίας: αυτό που έχω τώρα, επειδή η φτήνια τρώει τον παρά, χάνει υγρά αν δεν σφίξω καλά τον ατμοποιητή, και το mod μου έχει κολλήσει ήδη 2 φορές, (δεν ανάβει), ενώ είναι πλήρως φορτισμένο.

- - - Updated - - -

Επίσης, ναι, αντιστάσεις εμπορίου, βαριέμαι οικτρά να κάθομαι να ψάχνω, φτιάχνω, κάνω fine tune. Διάολε, να καπνίσω θέλω (μέχρι να μην καπνίζω), όχι να πάρω μεταπτυχιακό :p

hemlock
23-05-19, 11:54
Χμ... Το "υδροκέφαλο" μοντ είναι πολλύ αντιαισθητικό.;)
Τα άλλα που περιγράφεις είναι απειρία και κατασκευαστικά λάθη...Περισσότερη προσοχή και RMA .

Chingachgook
23-05-19, 11:58
Για να έχεις/ετε μια τάξη μεγέθους χρήσης, ένα μπουκαλάκι 18αρας νικοτίνης 10ml, με βγάζει μια εβδομάδα+.

ardi21
23-05-19, 12:03
Για να έχεις/ετε μια τάξη μεγέθους χρήσης, ένα μπουκαλάκι 18αρας νικοτίνης 10ml, με βγάζει μια εβδομάδα+.

Λογικο. 18αρα νικοτινη δεν παλευεται :p

Εγω σου προτεινω τον συνδιασμο vaporesso swag για mod και ατμοποιητη τον innokin zlide. To swag το εχω λιγο καιρο και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος και για τον zlide εχω διαβασει πολυ καλα σχολια.

Dataloss
23-05-19, 12:40
Για μένα το καλύτερο μοντάκι για να ξεκινήσει κανείς, και που θα τον βοηθήσει κι οταν αργότερα θελησει να πάει ένα βήμα παρακάτω, είναι το E-leaf Pico (https://www.skroutz.gr/s/9466753/Eleaf-iStick-Pico-Kit-Black.html) όχι απαραίτητα με τον melo3 που έιναι στο λινκ...παίρνει μεγάλη γκάμα ατμοποιητών κι ακόμα κι ταπεινός τσιγαρίσιος gs-tank είναι μια χαρά για κάποιον που τώρα ξεκινάει το άτμισμα...είναι πραγματικά σκυλί και παίρνει εναλλάξιμη μπαταρία ώστε με μια ακόμα μαζί σου να μην έχεις ποτέ το άγχος ότι θα ξεμείνεις...

ardi21
23-05-19, 12:45
Για μένα το καλύτερο μοντάκι για να ξεκινήσει κανείς, και που θα τον βοηθήσει κι οταν αργότερα θελησει να πάει ένα βήμα παρακάτω, είναι το E-leaf Pico (https://www.skroutz.gr/s/9466753/Eleaf-iStick-Pico-Kit-Black.html) όχι απαραίτητα με τον melo3 που έιναι στο λινκ...παίρνει μεγάλη γκάμα ατμοποιητών κι ακόμα κι ταπεινός τσιγαρίσιος gs-tank είναι μια χαρά για κάποιον που τώρα ξεκινάει το άτμισμα...είναι πραγματικά σκυλί και παίρνει εναλλάξιμη μπαταρία ώστε με μια ακόμα μαζί σου να μην έχεις ποτέ το άγχος ότι θα ξεμείνεις...

Swag-Pico ακριβως ιδιας φιλοσοφιας ειναι. Και επειδη ειχα και το pico 75 πριν, μπορω να πω οτι το swag ειναι ανωτερο σε πολλους τους τομεις:

-Καλυτερη οθονη
-Γρηγοροτερη φορτιση, αν το φορτιζεις με usb.
-Πολυ καλυτερη αισθηση κατασκευης και κουμπιων, πιο στιβαρο δηλαδη. Βεβαια ειναι πιο βαρυ

Για μενα δεν υπαρχει λογος καποιος να παει στο pico, εκτος και αν τον ενδιαφερουν ατμοποιητες πανω απο 22mm και παει στα μεγαλυτερα. Π.χ pico 25.

Dataloss
23-05-19, 13:32
Αφου είναι ιδιας φιλοσοφιας τοτε μια χαρά...να είναι φθηνό,να έχει ισχύ,να έχει εναλλάξιμη μπαταρία και όχι ενσωματωμένη και να είναι στιβαρό...

Παντως και το pico ειναι σκυλί...2,5 χρονια το ελιωσα χωρια τις αμετρητες τουμπες,σκονες,χρωματα κτλ κτλ...

Zer0c00L
23-05-19, 15:11
Λογικο. 18αρα νικοτινη δεν παλευεται :p

Εγω σου προτεινω τον συνδιασμο vaporesso swag για mod και ατμοποιητη τον innokin zlide. To swag το εχω λιγο καιρο και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος και για τον zlide εχω διαβασει πολυ καλα σχολια.

Μια χαρά παλεύεται η 18αρα νικοτίνη
Αλλά δεν βρίσκω για τα ML του υγρού

Αν έπαιρνα 10ML υγρά καλά θα ήταν...

hemlock
23-05-19, 16:03
Μια χαρά παλεύεται η 18αρα νικοτίνη
Αλλά δεν βρίσκω για τα ML του υγρού

Αν έπαιρνα 10ML υγρά καλά θα ήταν...
Είσαι τσ'αντρικής σχολής...:p
Ένα μπουκαλάκι των 100ml ,βάση-νικοτίνη μόνο, έχω φτιάξει με 6mg/ml για τις πολλύ δύσκολες ώρες...Τις υπόλοιπες μέρες, 3mg/ml.

Chingachgook
23-05-19, 16:08
Βασικά η γυναίκα με έβαλε σε πλάνο εγώ έχω πλάνο να πάω από max νικοτίνη, σε 12, 6, κτλ.

Αλλά η επιλογή συσκευής θα είναι δική μου, διάολε!

(κάτι φτηνό παίδες, μη φαω καμια παντόφλα στο κεφάλι ε; )

sdikr
23-05-19, 16:12
Βασικά η γυναίκα με έβαλε σε πλάνο εγώ έχω πλάνο να πάω από max νικοτίνη, σε 12, 6, κτλ.

Αλλά η επιλογή συσκευής θα είναι δική μου, διάολε!

(κάτι φτηνό παίδες, μη φαω καμια παντόφλα στο κεφάλι ε; )

Παντοφλα να είναι, μην φας την συσκευή στο κεφάλι :vava:
Δεν έχω να σου προτείνω συσκευή, έχω μείνει εδώ και χρόνια σε Kanger Subtank + battery kanger με δικές μου αντιστάσεις

Νικοτίνη πάρτο χαλαρά, μην βιαστείς να την μειώσεις, μετά απο 20 χρόνια απο σχεδον 3 πακέτα την ημέρα είμαι εδώ και 3 με 4 χρόνια (ή παραπάνω δεν θυμαμαι) με 0mg, για να πάω απο 20mg στα 0 πρέπει να έκανα 2 χρόνια

Chingachgook
23-05-19, 16:25
Η αλήθεια είναι ότι το κάπνισμα δεν το έκοψα ούτε όταν είχα πάθει πνευμονία και κάποια περίοδο χτύπαγα 3 πακέτα χαλαρά και αν εξαιρέσω την φοιτητική περίοδο στην Αγγλία (όπου έπαιζε στριφτό, το κανονικό τσιγάρο ήταν - και είναι - πολύ ακριβό χόμπι) ήμουν πάντα με πακέτο.
Δεν ξέρω αν έχει τόσο σχέση με το άτμισμα ή όχι, αλλά μου κάνει εντύπωση πως το σύστημα δεν ζητάει τσιγάρο. Εκτός από συγκεκριμένες φάσεις, όπως μετά από πολύ φαγητό, άντε κανένα ποτό, δεν σκέφτομαι καν το τσιγάρο, κάτι που αφενός μου κάνει εντύπωση, αφετέρου μου δείχνει ότι μάλλον και το άτμισμα δεν είναι κάτι το οποίο πρέπει να αντιμετωπίσω σοβαρά.
Αυτό όμως δε σημαίνει ότι δεν πρέπει να πάρω κάποια συσκευή της προκοπής. Τί διάολο γκατζετάκηδες είμαστε; :p

akisgr
23-05-19, 17:17
εκοψα το ηλεκτρονικο τσιγαρο με CBD.... πλεον εχω καμια 50αρια mod και ατμοποιητες :lol:

ισως το καλοκαιρι αρχισω με 0mg τα ντουμανια...... :p

patch
23-05-19, 21:17
Lost vape mirage + innokin Zenith αλλά ανεβαίνεις αρκετά αφού θα χρειαστείς μπαταρία 21700, ιδανικά και φορτιστή ;)

Zer0c00L
23-05-19, 21:31
εγώ πάντως χρησιμοποιώ την "παντόφλα" Geek Vape Aegis 100W

και προς το παρών ατμοποιητή Nautilus 2/2S TPD με εργοστασιακές αντιστάσεις 0.4 - 070 (από τις 1.6-1.8) στην αρχή...

με υγρά Shake&Vape Virginia 60ml με νικοτίνη 15-12.

σύντομα όμως θα αλλάξω ατμοποιητή και θα πάρω innokin Zenith ή τον νεότερο.

Dataloss
23-05-19, 21:50
Εγω τωρα πια ειμαι με το aegis 200w...χρησιμευει και για αυτοάμυνα :p ατμοποιητή τσιγαρίσιο τον ammit και απο υγρό σκετη βαση 50-50 με 0% νικοτινη...

Zer0c00L
23-05-19, 21:59
Εγω τωρα πια ειμαι με το aegis 200w...χρησιμευει και για αυτοάμυνα :p ατμοποιητή τσιγαρίσιο τον ammit και απο υγρό σκετη βαση 50-50 με 0% νικοτινη...

πόσο καιρό τον έχεις?

γιατί εμένα μου είπαν τέσσερα καταστήματα που τους έχω εμπιστοσύνη να μείνω μακριά από τον Geek Vape Aegis 200W (2 μπαταρίες) καθώς παρουσιάζει θέματα και καίγεται το chip

για αυτό αγόρασα τον Geek Vape Aegis 100W (1 μπαταρία)

ardi21
23-05-19, 22:01
Εγω τωρα πια ειμαι με το aegis 200w...χρησιμευει και για αυτοάμυνα :p ατμοποιητή τσιγαρίσιο τον ammit και απο υγρό σκετη βαση 50-50 με 0% νικοτινη...

Οριακα εισαι να ατμιζεις σκετο αερα :p

Dataloss
23-05-19, 22:07
πραγματικά...κι όμως το πιστεύεις ότι αν κάνω ώρα να ατμίσω χαρμανιάζω? μάλλον θέμα συνήθειας είναι πια...

- - - Updated - - -


πόσο καιρό τον έχεις?

γιατί εμένα μου είπαν τέσσερα καταστήματα που τους έχω εμπιστοσύνη να μείνω μακριά από τον Geek Vape Aegis 200W (2 μπαταρίες) καθώς παρουσιάζει θέματα και καίγεται το chip

για αυτό αγόρασα τον Geek Vape Aegis 100W (1 μπαταρία)

το έχω ήδη έξι μήνες,του πέρασα και το update που κρατάνε περισσότερο οι μπαταρίες και δεν έχω κάποιο πρόβλημα παρόλο που ήδη το έχω τουμπάρει αρκετές φορές...αυτό με το τσιπ πρώτη φορά το ακούω,βέβαια φορτίζω πάντα σε εξωτερικό φορτιστή τις μπαταρίες...

Zer0c00L
23-05-19, 22:09
Οριακα εισαι να ατμιζεις σκετο αερα :p

ως καπνιστής από 16 χρονών έως 44 χρονών (2 πακέτα) είχα κάνει και στριφτά τσιγάρα (καπνό)

και ως ατμιστής από 31/08/2016 έως σήμερα

εγώ πάντως αν φτάσω στο (0) μηδέν νικοτίνη
αντί να ατμίζω "μπισκότα/φράουλες/φρούτα κτλ..." ή να κάνω ντουμάνια με σκέτο αέρα
μάλλον θα σταματήσω να ατμίζω....

προς το παρών πάντως με την νικοτίνη 15-20 και με το καπνικό/τσιγαρίσιο άρωμα virginia είμαι μια χαρά
εξάντλησα και το 1 λίτρο που είχα φτιάξει με 18 νικοτίνη (Virginia)
έχω εξαντλήσει και τα 100ml που είχα επίσης με 18 νικοτίνη (Virginia)

και πλέον πήγα στο απόθεμα των 60ml με 15-12 νικοτίνη (Virginia) Shake/Vape αυτό το απόθεμα θα με κρατήσει για (2) δύο χρόνια (εννοείται κάνω stock)

Dataloss
23-05-19, 22:09
να συμπληρωσω ότι το ίδιο αλλά με τον πνευμονικό zeus έχει και η κοπέλα μου και ούτε εκείνη εχει κάποιο θεμα...

Zer0c00L
23-05-19, 22:15
πραγματικά...κι όμως το πιστεύεις ότι αν κάνω ώρα να ατμίσω χαρμανιάζω? μάλλον θέμα συνήθειας είναι πια...

- - - Updated - - -



το έχω ήδη έξι μήνες,του πέρασα και το update που κρατάνε περισσότερο οι μπαταρίες και δεν έχω κάποιο πρόβλημα παρόλο που ήδη το έχω τουμπάρει αρκετές φορές...αυτό με το τσιπ πρώτη φορά το ακούω,βέβαια φορτίζω πάντα σε εξωτερικό φορτιστή τις μπαταρίες...

και αυτός που έχω φορτίζουν οι μπαταρίες με εξωτερικό φορτιστή

το USB είναι μόνο για Firmware Update.

εμένα μου το είπαν τέσσερα καταστήματα που τα εμπιστεύομαι απολύτως
όταν είπα ότι θέλω να αγοράσω τον Geek Vape Aegis 200W μου είπαν μακριά καθώς παρουσιάζει αυτό το πρόβλημα
με το chip AC μου φαίνεται το αποκάλεσαν (υπάρχει και στο διαδίκτυο ακριβώς ποιο chip εννοούν) και αν καεί αυτό το chip απλά αχρηστεύεται το MOD δεν ανάβει.

και αγόρασα τον Geek Vape Aegis 100W (Updated Last Firmware)

Dataloss
23-05-19, 22:20
Τι να σου πω...αν τύχει καμιά στραβή θα το ποστάρω για να έχουμε δεδομένα...

Chingachgook
24-05-19, 12:01
Τελικά πήρα ένα Geek Vape Aegis Solo 100w, με Innokin Zenith, το οποίο έχω στα 10W. Είμαι μερικές ώρες με αυτό και προς το παρόν σούπερ ευχαριστημένος από γεύση/ένταση, είναι μέρα με νύχτα με αυτό που είχα πριν (ένα εντελώς entry level της Nobacco).
Η κατανάλωση που έκανα πριν ήταν περίπου 10ml ανα 10 ημέρες (+-), για να δούμε πόσο θα πάει με αυτό.

Dataloss
24-05-19, 12:07
Καλορίζικο!! Θα το καταευχαριστηθεις!!

Τι εννοείς όταν λες 10w? Πόσο σου διαβάζειτην αντίσταση και ποσα volt σου λέει?

Chingachgook
24-05-19, 12:33
4.09 volt, 10 W

hemlock
24-05-19, 13:30
4.09 volt, 10 W
Κάνε δώρο στην αφεντιά σου αγορά αντιστάσεων των 0.8Ω, αντί των 1Ω6 (και έναν (τουλάχιστον) διμπάταρο φορτιστή με ακόμα μια μπαταρία)...:whistle:

Chingachgook
24-05-19, 13:36
Κάνε δώρο στην αφεντιά σου αγορά αντιστάσεων των 0.8Ω, αντί των 1Ω6 (και έναν (τουλάχιστον) διμπάταρο φορτιστή με ακόμα μια μπαταρία)...:whistle:

Care to explain? :hmm:

@ ADSLgr.com All rights reserved.