PDA

Επιστροφή στο Forum : Μεταφορα γραμμης σε αλλο κεντρο?



alex_mar
24-06-09, 10:09
Καλημερα σε ολους
Εχω συνδεση conn x και ηρθαν απο τον ΟΤΕ στο σπιτι και μου το εχουν συγχρονισει κοντα στα 4Mbps με noise margin αν θυμαμε καλα κοντα στο 6 με 7 γιατι δεν σηκωνει παρα πανω ειμαι πολυ μακρια απο το κεντρο.
Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι το εξης
Η γραμμη μου ειναι συνδεδεμενη με το κεντρο Αχαρνων το οποιο ειναι πολυ μακρια απο εμενα . Στο ολυμπιακο χωριο ξερω οτι εχουν mini dslam και ειναι πιο κοντα σε εμενα. Αν τους ζητησω να με συνδεσουν εκει θα το κανουν? Γινετε?

manicx
24-06-09, 10:30
Αν μετακομίσεις, μετακομίζει και η DSL (κατόπιν αίτησης). Δεν πάει το τηλ σε άλλο κέντρο και η DSL στο προηγούμενο.

alex_mar
24-06-09, 11:28
Δεν μετακομιζω απλα λεω αν μπορω να μεταφερθω σε κοντινοτερο

ZhenXlogic
24-06-09, 12:12
Δεν μετακομιζω απλα λεω αν μπορω να μεταφερθω σε κοντινοτερο

Δεν υπάρχει αυτί η δινανοτιτα να μεταφερθείσης σε άλλο Α\Κ πάρα μόνο αν μετακομίσεις ;)

stefkon
24-06-09, 12:21
Καλημερα σε ολους
Εχω συνδεση conn x και ηρθαν απο τον ΟΤΕ στο σπιτι και μου το εχουν συγχρονισει κοντα στα 4Mbps με noise margin αν θυμαμε καλα κοντα στο 6 με 7 γιατι δεν σηκωνει παρα πανω ειμαι πολυ μακρια απο το κεντρο.
Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι το εξης
Η γραμμη μου ειναι συνδεδεμενη με το κεντρο Αχαρνων το οποιο ειναι πολυ μακρια απο εμενα . Στο ολυμπιακο χωριο ξερω οτι εχουν mini dslam και ειναι πιο κοντα σε εμενα. Αν τους ζητησω να με συνδεσουν εκει θα το κανουν? Γινετε?

Ρώτησε τους.
Αν έχεις μέσο όλα γίνονται. :whistle:

emeliss
24-06-09, 13:27
Απλά δεν γίνεται. Τα καλώδια έχουν στάνταρ διαδρομή.

@ ADSLgr.com All rights reserved.