PDA

Επιστροφή στο Forum : 2 μηνες δωρεάν αν απαντήσετε στην έρευνα της forthnet



yiannis.zip
24-06-09, 13:17
Σήμερα μου τηλεφώνησαν από την forthnet και με ρώτησαν στα γρήγορα (1-2 λεπτά) αν είμαι ικανοποιημένος από την ποιότητα υπηρεσιών της forthnet και από την τεχνική υποστήριξη.

Μη τους το κλείσετε. Στο τέλος θα σας δώσουν 2 μήνες δωρεάν. Έτσι μου είπαν τουλάχιστον.... Εγώ έχω το πακέτο με το Internet μόνο, χωρίς δωρεάν λεπτά ομιλίας, στο ιδιόκτητο δίκτυο τους στην Αλεξανδρούπολη.

Το βασικό πρόβλημα που έχω αντιμετωπίσει όποτε χρειάστηκα υποστήριξη, ήταν η αναμονή στη γραμμή για 20 και πλέον λεπτά και τους το είπα.

Νομίζω οτι είναι μία καλή κίνηση αυτή, δηλαδή όταν λαμβάνουν πληροφορίες απο τους πελάτες τους που θα τις αξιοποιήσουν με τον τρόπο που νομίζουν, να δίνουν και κάτι πίσω για το χρόνο που διαθέτουμε να απαντήσουμε.

bored01
24-06-09, 14:50
Πλάκα κάνεις! Με πήραν και χθες και σήμερα από το 2119552000 και δεν το σήκωσα.:( Ελπίζω αύριο να ξαναπάρουν.

psyxakias
24-06-09, 15:18
Μάλλον άρχισαν να αντιλαμβάνονται το αντίκτυπο των σοβαρών προβλημάτων που αντιμετωπίζουν το τελευταίο 9μηνο και αποφάσισαν να αλλάξουν πολιτική. Από εκεί που διώχνανε εκατοντάδες συνδρομητές (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=282805) με ιδιαίτερα προκλητικό τρόπο, τώρα μοιράζουν 2 μήνες δωρεάν απλά και μόνο για να ακούσουν απόψεις; Φαίνεται δε τους έφταναν 510 συγκεντρωμένες απόψεις (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=241998) ή δεν εκτίμησαν σωστά την κατάσταση τότε.

Αξιοσημείωτο είναι ότι μέχρι και οι εξωτερικοί συνεργάτες τους στα Forthnet shops (http://www.adslgr.com/forum/member.php?u=82635) φαίνεται να αντιμετωπίζουν πρόβλημα τζίρου το τελευταίο διάστημα, αν σκεφτεί κανείς ότι αναγκάζονται να ξεθάβουν παλιά threads (1 (http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=2898330&postcount=9) 2 (http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=2898254&postcount=153) 3 (http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=2898204&postcount=6) 4 (http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=2898202&postcount=10)) και να διασπείρουν φήμες (http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=2898290&postcount=1471) (που μακάρι να επιβεβαιωθούν) για αναβάθμιση του δικτύου, μήπως και περισώσουν την φήμη της εταιρείας και έμμεσα την τσέπη τους. :rolleyes:

Τέλος πάντων, θα ήταν όντως αξιέπαινο η Forthnet να ξαναποκτήσει τη φήμη που είχε παλιότερα, διότι δεν μας είχε συνηθίσει σε τέτοια κατρακύλα αλλά σε ποιοτικές & οικονομικές υπηρεσίες. Αν το δίκτυο παραμείνει σταθερό για ένα διάστημα (εννοείται μετά το καλοκαίρι..), παραμείνει ανταγωνιστική και δώσει πακέτο 3play (IPTV+Nova) σε λογική τιμή.... είμαι σίγουρος ότι αρκετοί πρώην συνδρομητές όχι απλά θα το σκεφούν να επιστρέψουν δίνοντάς μία ακόμα ευκαιρία αλλά θα τους προτείνουν και πάλι σε άλλους χωρίς φόβο ότι θα φάνε ξύλο λόγω άθλιας υπηρεσίας.

Υ.Γ. Σίγουρα δε σου έκανε φάρσα κανένας φίλος σου ή απατεωνιά κανένας μεταπωλητή (ακόμα και άλλου παρόχου) να ηχογραφήσει ότι δήθεν συμφώνησες σε κάτι (πχ για επιπλέον υπηρεσία) ε; :p

Υ.Γ2. Εκτός και αν όλο αυτό είναι απλά απάντηση στην HOL για τους διαγωνισμούς (2-20 ευρώ) και τα δωρεάν 3μηνα. :hmm:

manicx
24-06-09, 15:34
Κατατοπιστικό post psyxakia. Είμαι αρκετά νυχτωμένος μου φαίνεται καθώς έχω τα δικά μου προβλήματα με την μεταφορά μου σε άλλον ISP. Δεν περίμενα να έχει φτάσει εκεί η κατάσταση...

stefkon
24-06-09, 15:35
Ακόμα και να μην απαντήσουμε στην έρευνα τους, θα πρέπει, το λιγότερο, να δώσουν σε όλους τους συνδρομητές τους 2 μήνες δωρεάν για τα όσα τραβάνε εξαιτίας τους .....ή να κατεβάσουν το πάγιο. :whistle:

D4rK_Mess3ngeR
24-06-09, 16:35
Ακόμα και να μην απαντήσουμε στην έρευνα τους, θα πρέπει, το λιγότερο, να δώσουν σε όλους τους συνδρομητές τους 2 μήνες δωρεάν για τα όσα τραβάνε εξαιτίας τους .....ή να κατεβάσουν το πάγιο. :whistle:

Ή να δώσουν fast path.. :rofl:

stefkon
24-06-09, 16:45
Ή να δώσουν fast path.. :rofl:

Fast Path δίνουν, αλλά είναι "τζόκερ" να το πιάσεις.

DiM
24-06-09, 16:48
Βρε τι 2 μήνες δώρο :p να με πάρουν ένα phone να τους τα χώσω μια καλή ..... όχι για μένα για τον φουκαριάρη φίλο μου psyxakias :lol:

psyxakias
24-06-09, 16:50
Βρε τι 2 μήνες δώρο :p να με πάρουν ένα phone να τους τα χώσω μια καλή ..... όχι για μένα για τον φουκαριάρη φίλο μου psyxakias :lol::rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

D4rK_Mess3ngeR
24-06-09, 16:54
Fast Path δίνουν, αλλά είναι "τζόκερ" να το πιάσεις.

Το ξέρω.. εγώ σε fast path είμαι. Για κάποιους άλλους το λέω.. :whistle:

stefkon
24-06-09, 16:56
Βρε τι 2 μήνες δώρο :p να με πάρουν ένα phone να τους τα χώσω μια καλή ..... όχι για μένα για τον φουκαριάρη φίλο μου psyxakias :lol:

Θα σε πάρουν τηλεφωνο να τους τα χώσεις και θα σου δώσουν και 2 μήνες δώρο. :p:p:lol:

DiM
24-06-09, 16:59
Ελπίζω πάντως να μην περνούν με απόκρυψη γιατί έχω ενεργοποίηση την υπερεσία να γειώνει όσους περνούν με απόκρυψη και έχω ησυχάσει.

Είχα μέρα παρα μέρα τηλέφωνο από απόκρυψη για να μου πασάρουν ότι μπορεί να φανταστείς μέχρι και γκάλοπ !!!.

utp
24-06-09, 17:34
Παιδια παιρνουν σιγουρα απο 4νετ?
Μηπως ειναι καμια απατεωνια για να ζητανε τα στοιχεια του συνδρομητη??

DOU
24-06-09, 17:39
Να περιμενω να με παρουν η να τους παρω εγω??? "Ναι γεια σας,ξερω θα με περνατε τηλεφωνο αλλα ειπα να σας βγαλω απο τον κοπο...":lol::p

nnn
24-06-09, 17:44
Το παρόν κλειδώνει, αν συμβεί το ίδιο και σε άλλο μέλος, να μου στείλει pm, για να το ανοίξω πάλι.

nnn
29-06-09, 00:33
Μετά από ενημέρωση και από άλλα μέλη...

nmavro73
29-06-09, 00:39
Είναι τυχαίο που αυτό γίνεται τώρα με τα γνωστά γεγονότα να τρέχουν;

kinezos69
29-06-09, 12:53
και εμένα μου δώσανε δίμηνο δωρεάν μετα απο σύντομο τηλαφωνικό ερωτηματολόγιο.

prodromosfan
29-06-09, 12:55
Είναι τυχαίο που αυτό γίνεται τώρα με τα γνωστά γεγονότα να τρέχουν;

το βλεπω να το σκανε στην ακρόαση οτι καναμε μια τηλεφωνική έρευνα για την ποιότητα των υπηρεσιών μας και το 98+% απάντησε θετικά. :rofl::rofl::rofl::rofl:

Μηπως μπορουμε να μαθουμε και τις ακριβεις ερωτησεις που σας κανανε;;;:hmm:

boui
29-06-09, 15:54
Ναι, μια ενημέρωση σχετικά με τις ερωτήσεις που κάνουν θα ήταν χρήσιμη

joeyGR
29-06-09, 17:10
εμενα γιατι δεν με παιρνουν τηλεφωνο :cry:

DOU
30-06-09, 10:39
Παρτους εσυ τηλ και πες οτι σε πηραν αλλα κοπηκε η γραμμη ξαφνικα. λολ

kinezos69
30-06-09, 12:41
Ναι, μια ενημέρωση σχετικά με τις ερωτήσεις που κάνουν θα ήταν χρήσιμη

Τίποτα το ιδιαίτερο, μερικές απλές ερωτήσεις για την ποιότητα της γραμμής, της τεχνικής εξυπηρέτησης, του τηλ.κέντρου, 2-3 λεπτά χρόνος δλδ και τέλος.
Εγώ μάλιστα δεν ήμουνα θετικός σχετικά με τις υπηρεσίες τους και μόλις τελειώσαμε μου προσφέρανε το δωρεάν δίμηνο.

nmavro73
30-06-09, 13:08
Ερώτημα: Πόσοι από σας που πήρανε είχαν υπογράψει την καταγγελία;

masterfaster
30-06-09, 13:29
Αυτη είναι καλή ερώτηση.

Πάντως τα προβλήματα υπάρχουν σε όλες τις εταιρειες, ενω εξαρτάται και απο το σε ποια περιοχή είναι ο καθένας, την ποιότητα της καλωδίωσης, το adsl modem/router, και άλλους παράγοντες (σταθμισμένους και αστάθμητους).

nmavro73
30-06-09, 14:06
Τα προβλήματα της φορθνετ αφορούσαν διακοπή των κυκλωμάτων με το εξωτερικό οπότε δεν τίθεται θέμα περιοχης

jap
30-06-09, 16:53
Αν θέλουν αξιόπιστα αποτελέσματα, να πάρουν κι εμάς τους πρώην συνδρομητές τους. Καλά, όχι εμένα, που έχω διακόψει 2 χρόνια τώρα και έχω πει για τους δικούς μου λόγους ΠΟΤΕ ΠΙΑ φορθνετ, αλλά τους πιο πρόσφατους. Όσο τρομερά κι αν είναι τα προβλήματα, οι νυν συνδρομητές τους μένουν, οπότε μάλλον θετικά θα είναι τα αποτελέσματα, εκτός από όσους δεν έχουν κλείσει 12μηνο που δεν έχουν άλλη επιλογή χωρίς να τα σκάσουν.

FSHOPAXD
10-07-09, 00:17
Ποιος άλλος πάροχος εναλλακτικός έχει κάνει αντίστοιχη κινηση ? μην απαντήσετε ότι μονο η forthnet αντιμετώπισε προβλήματα για κάποιο χρονικό διάστημα ή σε κάποια περιοχή, γιατι γνωρίζω ότι όλοι οι εναλλακτικοί εμφανίσανε προβλήματα είτε για κάποιο χρονικό διαστημα ή για κάποια περιοχή.
Χαιρομαι που υπήρξε μια προσπάθεια από την εταιρία για βελτίωση των υπηρεσιών της στα παλιά καλά επίπεδα.
Τέλος πειτε μου εαν πάρετε τώρα στο 13831 έχετε καθυστέρηση στην τεχνική ανταπόκριση - τηλεφωνική υποστήριξη ? πόσο χρόνο περιμένετε?

Georgevtr
10-07-09, 00:21
Ποιος άλλος πάροχος εναλλακτικός έχει κάνει αντίστοιχη κινηση ? μην απαντήσετε ότι μονο η forthnet αντιμετώπισε προβλήματα για κάποιο χρονικό διάστημα ή σε κάποια περιοχή, γιατι γνωρίζω ότι όλοι οι εναλλακτικοί εμφανίσανε προβλήματα είτε για κάποιο χρονικό διαστημα ή για κάποια περιοχή.
Χαιρομαι που υπήρξε μια προσπάθεια από την εταιρία για βελτίωση των υπηρεσιών της στα παλιά καλά επίπεδα.
Τέλος πειτε μου εαν πάρετε τώρα στο 13831 έχετε καθυστέρηση στην τεχνική ανταπόκριση - τηλεφωνική υποστήριξη ? πόσο χρόνο περιμένετε?

Πλάκα μας κάνεις και πάλι εσύ φίλε.Η hol δίνει 3 μήνες δωρεάν με κάθε νέα αίτηση + απο 2 ευρώ έκπτωση μέχρι λάπτοπ ΔΩΡΟ..

FSHOPAXD
10-07-09, 00:50
Αναφέρομαι στο ότι προσπαθεί να βελτιωθεί και να ακούσει τους πελάτες της , αναγνωριζοντας λάθη που μπορει να έχουν γίνει.
Για την προσφορά που αναφέρεις δεν έχει σχέση με αυτά που συζητάμε αλλά μπορεις να δεις και τα αντίστοιχα επιδοτούμενα της forth που δίνει αντίστοιχα πράγματα .

sifis82
10-07-09, 01:53
Καλημέρα σας!
Μιλάτε για τα δώρα λες και είναι το παν!
Τι να τα κάνω τα δώρα τους όταν ένα χρόνο τώρα τους πληρώνω 24αρα γραμμή (στη HOL) και συνδέομαι με πραγματικά δύο το modem που μου δώσαν κλειδώνει στα 4.000 κάτι ψιλά ανάλογα τα κέφια του (ποτέ δεν το έχω δει πάνω από 5.100) και όταν τους παίρνω να δώ αν ποτέ θα κάνω και εγώ Download με πάνω απο 70mb μου την λένε και απο πάνω γιατί στο Ίλιον που μένω είμαι 3.5χλμ απο το DSLAM τους!
Εγώ φταίω δηλαδή που αυτή διαφημίζουν ADSL+ και στην πραγματικότητα πλασάρουν ADSL απλό?
Από ΄κει και έπειτα τι να τα κάνω τα δώρα τους και τα δύο ευρώ έκπτωση ή φθηνότερα!
Ας μου δώσουν τουλάχιστον αυτά που τους πληρώνω και ας τα κρατήσουν για την πάρτη τους τα δώρα!
P.S. Και μην τα ρίξουμε στους Servers που κατεβάζω ή στο Modem... ΟΥΤΕ ΣΤΟΝ ΟΤΕ!!! ;)

Φιλικά Δημήτρης!

Georgevtr
10-07-09, 10:55
Αναφέρομαι στο ότι προσπαθεί να βελτιωθεί και να ακούσει τους πελάτες της , αναγνωριζοντας λάθη που μπορει να έχουν γίνει.
Για την προσφορά που αναφέρεις δεν έχει σχέση με αυτά που συζητάμε αλλά μπορεις να δεις και τα αντίστοιχα επιδοτούμενα της forth που δίνει αντίστοιχα πράγματα .

Μόνο εγώ το βλέπω ως στάχτι στα μάτια-μαρκετίστικο τρικ?

Για δώσε μου σε παρακαλώ κάποιο παράδειγμα.

........Auto merged post: roumanos21r πρόσθεσε 2 λεπτά και 54 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Καλημέρα σας!
Μιλάτε για τα δώρα λες και είναι το παν!
Τι να τα κάνω τα δώρα τους όταν ένα χρόνο τώρα τους πληρώνω 24αρα γραμμή (στη HOL) και συνδέομαι με πραγματικά δύο το modem που μου δώσαν κλειδώνει στα 4.000 κάτι ψιλά ανάλογα τα κέφια του (ποτέ δεν το έχω δει πάνω από 5.100) και όταν τους παίρνω να δώ αν ποτέ θα κάνω και εγώ Download με πάνω απο 70mb μου την λένε και απο πάνω γιατί στο Ίλιον που μένω είμαι 3.5χλμ απο το DSLAM τους!
Εγώ φταίω δηλαδή που αυτή διαφημίζουν ADSL+ και στην πραγματικότητα πλασάρουν ADSL απλό?
Από ΄κει και έπειτα τι να τα κάνω τα δώρα τους και τα δύο ευρώ έκπτωση ή φθηνότερα!
Ας μου δώσουν τουλάχιστον αυτά που τους πληρώνω και ας τα κρατήσουν για την πάρτη τους τα δώρα!
P.S. Και μην τα ρίξουμε στους Servers που κατεβάζω ή στο Modem... ΟΥΤΕ ΣΤΟΝ ΟΤΕ!!! ;)

Φιλικά Δημήτρης!

Όχι δημήτρη,δέν είναι το παν τα 'δώρα' αλλά η πολιτική της εταιρίας και ο τρόπος που αναγνωρίζει.

Προτιμώ να πληρώσω και παραπάνω πάγιο αρκεί αν έχω υπηρεσίες εγγυημένες.

spsomas
10-07-09, 12:13
υπηρεσίες εγγυημένες.

Εγγυημένες υπηρεσίες δεν θα σου δώσει ΚΑΝΕΝΑΣ. Άλλωστε είναι χιλιοειπωμένο ότι το ADSL έχει πολλές παραμέτρους. Όσο για τον φίλο πιο πάνω που πληρώνει ADSL2+ και παίρνει από ADSL έχει εν μέρει δίκιο. Κατά την υπογραφή του συμβολαίου έλεγε ΕΩΣ (δυστυχώς) με ότι αυτό συνεπάγεται. Όπως είναι επίσης γνωστό, όσο απομακρύνεσαι από το κέντρο τόσο πέφτει η ταχύτητα. Η εταιρείες σου λένε σου δίνω ΜΕΧΡΙ 24 αρκεί να πληρείς τις προϋποθέσεις, απόσταση, ποιότητα χαλκού κτλπ. Εγώ μένω Κυψέλη είναι το κέντρο κανένα 3αρι χλμ μακριά και είμαι από τους τυχερούς (από όσο βλέπω εδώ μέσα) που συχρονίζω καλά (11500-13000/850) και χωρίς πολλά προβλήματα.
Οπότε εγγύηση δεν υπάρχει πουθενά, ίσως στα μισθωμένα αλλά αυτά δεν είναι για εμάς.

Georgevtr
10-07-09, 14:32
Εγγυημένες υπηρεσίες δεν θα σου δώσει ΚΑΝΕΝΑΣ. Άλλωστε είναι χιλιοειπωμένο ότι το ADSL έχει πολλές παραμέτρους. Όσο για τον φίλο πιο πάνω που πληρώνει ADSL2+ και παίρνει από ADSL έχει εν μέρει δίκιο. Κατά την υπογραφή του συμβολαίου έλεγε ΕΩΣ (δυστυχώς) με ότι αυτό συνεπάγεται. Όπως είναι επίσης γνωστό, όσο απομακρύνεσαι από το κέντρο τόσο πέφτει η ταχύτητα. Η εταιρείες σου λένε σου δίνω ΜΕΧΡΙ 24 αρκεί να πληρείς τις προϋποθέσεις, απόσταση, ποιότητα χαλκού κτλπ. Εγώ μένω Κυψέλη είναι το κέντρο κανένα 3αρι χλμ μακριά και είμαι από τους τυχερούς (από όσο βλέπω εδώ μέσα) που συχρονίζω καλά (11500-13000/850) και χωρίς πολλά προβλήματα.
Οπότε εγγύηση δεν υπάρχει πουθενά, ίσως στα μισθωμένα αλλά αυτά δεν είναι για εμάς.
Adsl μπορεί και όχι αλλά τηλεφωνία?Τα στοιχειώδη εννοώ.:confused:

thanoolhs
11-07-09, 10:01
kserete an isxii akoma afto gia na tous paro tilefono an isxii

Δεν ξέρουμε. Πάντως δεν χάνεις να τους πάρεις και ένα τηλέφωνο. Και καλά να τους πεις ότι σε πήραν και έπεσε η γραμμή:whistle::p και σε παρακαλώ μην γράφεις με greeklish γιατί απαγορεύονται.

@ ADSLgr.com All rights reserved.