PDA

Επιστροφή στο Forum : οτε το ...μεγαλειο σου!!!!



Insomniac
03-12-03, 13:08
Μετα την περιπετεια με την ACN εκανα αιτηση νεα στο 134 την περασμενη Τριτη για dsl και την Τεταρτη με πηραν τηλεφωνο οτι υπαρχει διαθεσιμοτητα και θα με ξαναπαρουν την αλλη Τεταρτη (σημερα).Πραγματι με πηραν και ο κεραυνος επεσε: Δεν υπαρχει διαθεσιμοτητα!!!! :evil: :evil: :evil: Το DSLAM της περιοχης μου γεμισε.... :twisted: :twisted: :twisted:
Οταν ρωτησα για χρονοδιαγραμμα διαθεσιμοτητας νομισαν οτι μιλαω στην Κινα κινεζικα....Καμμια απαντηση.
:oops: :oops: :oops:
Πως την περασμενη Τεταρη υπηρχε διαθεσιμοτητα και τωρα οχι κανεις δεν μου εξηγησε...Μαλλον το συστημα δεν ηταν ενημερο και αλλες τετοιες μ@λ@κιες ακουσα!!!!Αλλα στην Ελλαδα του παραλογου και με ενα ΟΤΕ- πΟΤΕ ολλα μπορουν να συμβουν.Σιγουρα καποιος αλλος στην περιοχη μου θα βαλει dsl πριν απο μενα και ας ειναι πιο νεα η αιτηση του γιατι θα εχει το καταλληλο ατομο στην καταλληλη θεση κι εγω ο γκαντεμης θα παλευω με την ISDN.
Ελλας-ΟΤΕ το μεγαλειο σας!!!!! :twisted: :twisted: :twisted:

yannis1967
03-12-03, 16:08
Αν έχεις ISDN, άλλαξε την γραμμή του τηλεφώνου σου σε PSTN και κάνε και νέα αίτηση ADSL. (Άλλωστε, τι να την κάνεις την ISDN πλέον!)
Πόρτες PSTN υπάρχουν....

Απλά πρέπει να αλλάξεις και Modem.

Πόρτες ISDN θα βάλει ο ΟΤΕ το 20Χ4...

Γιάννης

Insomniac
03-12-03, 17:25
Αν έχεις ISDN, άλλαξε την γραμμή του τηλεφώνου σου σε PSTN και κάνε και νέα αίτηση ADSL. (Άλλωστε, τι να την κάνεις την ISDN πλέον!)
Πόρτες PSTN υπάρχουν....

Απλά πρέπει να αλλάξεις και Modem.

Πόρτες ISDN θα βάλει ο ΟΤΕ το 20Χ4...

Γιάννης

Φιλε μου δυστυχως την χρειαζομαι την isdn για τις δυο φωνητικες γραμμες που εχει.Ειμαστε μικροι-μεγαλοι 5 ατομα στο σπιτι οποτε...καταλαβαινεις!!! :twisted: :twisted: :twisted:

beez
10-12-03, 10:35
kala...milame gia treli peripeteia to na allakseis apo xondriki se lianiki...

apo oti katalavaino i ACN vrike allo (8ima) na parei to simvolaio sou opote kai tou tin ekane pasa kateu8eian. pou na to kseres amire oti to DSLAM 8a gemize e... ante geiaaa

or1onas
10-12-03, 12:43
Na kanw mia xazh erwthsh?
Egw plhrwnw sthn tellas pagio gia ta dedomena k ston ote pagio gia th xrhsh ths grammhs.
Twra, leme oti kobw thn tellas. 8elw na allaxw isp. Afou plhrwnw kanonika to pagio gia th grammh, pws 8a er8ei o OTE na me petaxei exw? Afou ton plhrwnw kanonika gia auto pou mou dinei, giati na tou dwsw logariasmo ti kanw me ta dedomena?
Esy Gianni ekanes taytoxrona diakopi (acn & ote) h exw xasei kati sto olo 8ema?
Vasika den mporw na katalabw pws einai dynaton na eisai panw se ena dslam, na allazeis paroxea k na sou lene oti allazeis k 8esh sto dslam.....Megalh malakia mou fainetai.....

Insomniac
10-12-03, 12:55
Na kanw mia xazh erwthsh?
Egw plhrwnw sthn tellas pagio gia ta dedomena k ston ote pagio gia th xrhsh ths grammhs.
Twra, leme oti kobw thn tellas. 8elw na allaxw isp. Afou plhrwnw kanonika to pagio gia th grammh, pws 8a er8ei o OTE na me petaxei exw? Afou ton plhrwnw kanonika gia auto pou mou dinei, giati na tou dwsw logariasmo ti kanw me ta dedomena?
Esy Gianni ekanes taytoxrona diakopi (acn & ote) h exw xasei kati sto olo 8ema?
Vasika den mporw na katalabw pws einai dynaton na eisai panw se ena dslam, na allazeis paroxea k na sou lene oti allazeis k 8esh sto dslam.....Megalh malakia mou fainetai.....

Φιλε μου εσυ δεν θα εχεις κανενα προβλημα.Εγω δεν ειχα παρει τη γραμμη απ ευθειας απο τον ΟΤΕ αλλα σαν χονδρικος παροχος μεσω ACN.Για αυτο επαθα οτι επαθα...Εσυ τη γραμμη την εχεις οσο πληρωνεις ΟΤΕ χωρις προβλημα σε αλλαγη provider... :D :D

ikonsgr
16-12-03, 11:18
ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι? Ο οτε δεν μπορεί να δώσει adsl over isdn? Ενας φίλος μου 50 μέτρα απο'μενα έχει εδώ και 2 μήνες adsl 384/128 όλα απο τον οτε και έχει κανονικά το Netmod πανω με 2 γραμμες

Insomniac
16-12-03, 11:39
ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι? Ο οτε δεν μπορεί να δώσει adsl over isdn? Ενας φίλος μου 50 μέτρα απο'μενα έχει εδώ και 2 μήνες adsl 384/128 όλα απο τον οτε και έχει κανονικά το Netmod πανω με 2 γραμμες

Πριν δυο μηνες δεν υπηρχε προβλημα φιλε μου.Κι εγω ειχα dsl over isdn..Τωρα που γεμισε το dslam υπαρχει το προβλημα... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

beez
16-12-03, 12:08
mporei na dosei alla ta dslam einai gemata giati profanos i provlepsi gia ti zitisi adsl over isdn itan atixis..

idleboneZ
16-12-03, 12:14
Ki egv ypoba8mish ekana gia na bro 8yra...Prepei na exoyne pa8ei palaka ston pOTE me ola ta downgrades poy ginontai...
E pe netmod poy exyoyne mazecei...kai to eixa plhrosei kai 15 xiliarika to atimo prin apo 3 xronia...

tespa, to gelio 8a pesei otan mpoykosoyne kai oi pstn 8yres...

Kala jemperdemata kai grhgora re Insomniac..

psyxakias
16-12-03, 12:32
Αν έχεις ISDN, άλλαξε την γραμμή του τηλεφώνου σου σε PSTN και κάνε και νέα αίτηση ADSL. (Άλλωστε, τι να την κάνεις την ISDN πλέον!)
Πόρτες PSTN υπάρχουν....

Απλά πρέπει να αλλάξεις και Modem.

Πόρτες ISDN θα βάλει ο ΟΤΕ το 20Χ4...

Γιάννης

Δεν θα το πρότεινα πριν ρωτήσει...

Ένας φίλος που έκανε αίτηση με ISDN και του την κόψαν, τους είπε να την μετατρέψει σε PSTN και του είπαν ότι το συγκεκριμένο dslam δεν έχει ΟΥΤΕ PSTN ΟΥΤΕ ISDN. (ετσι μου είπε at least).

Περιέργο είναι μεν, αλλά τίποτα δεν είναι αδύνατο. right?

Άμα είναι θα τον ρωτήσω πιο dslam καλύπτει την περιοχή του...

beez
16-12-03, 12:34
em afou einai gelioi..apo ti mia ftinenoun ta pagia tis isdn kai sproxnoun olo ton kosmo na valei ISDN kai apo tin alli exoun pio polles 8ires pstn para isdn gia adsl...

@ ADSLgr.com All rights reserved.