PDA

Επιστροφή στο Forum : σοβαρο πρόβλημα σύνδεσης



bladimir
28-01-06, 01:15
καλησπερα σε ολους σας,αντιμετοπιζω το εξης προβλημα,οταν ειμαι συνδεδεμενος κανονικα μου κολαει το internet και μονο με restart ξεκολαει.καπια ιδεα το τι μπορει να φτεει.μου λει κατι προβλημα με το conection tray,οπιαδιποτε ιδεα το τι μπορω να κανω ειναι καλοδεχουμενη,δεν μπορω να σερφαρω ,τιποτα κολαει συνεχως

georgead
28-01-06, 04:20
Καλησπερα κι απο μενα...
Συμβαινει συχνοτατα και σε μενα... και μαλιστα σε δυο λογαριασμους μου... Εναν 386 και εναν 512. Ο ενας Κηφισια και ο αλλος μεταμωρφοση...
Κολαει κυριως οταν κατεβαζω απο torrents η P2P...

Το εχω ψαξει πολυ το θεμα αλλα δεν εχει γινει τπτ... Παντως δεν νομιζω να φταιει η tellas...

NoYmErOs
28-01-06, 15:14
bladimir Έχεις κοιτάξει μήπως έχεις ιούς ? Προσπάθησε να κάνεις ένα έλεγχο με το active scan της Panda είναι free και online.

georgead Να υποθέσω ότι έχεις usb μόντεμ ? αν ναι να ξέρεις ότι τα usb κολλάνε με τα πολλά connections που έχουν τα p2p.

Πείτε και τι μόντεμ έχετε ..

kalana
28-01-06, 15:19
Καταρχην χαιρετω ολο το forum. Οσο αφορα το προβλημα που αναφερεται το ειχα και εγω για αρκετο καιρο και μεχρι να βρω την πολυ απλη λυση του κοντεψα να παω στον ψυχιατρο. Αν εχεται το modem που δινει η Tellas το crypto f200 τοτε αυτο δημιουργει το προβλημα. Η λυση ειναι απλη ,το αποσυνδεεις ανοιγεις το παραθυρο το....πετας και πας σε ενα μαγαζι και περνεις ενα router ethernet και κανεις την δουλεια σου.
Παντως για ναμην κανεται συνεχεια επανεκινησεις μεχρι να αγορασεται καινουργιο router μολις κολησει το μηχανημα αποσυνδεεις το crypto απο το usb, περιμενεις λιγο και το μηχανημα ξεκολαει μετα το ξανασυνδεεις και επανασυνδεεσαι στο net για τα επομενα 5-10 λεπτα που θα ξανακολησει.
Αυτα και................περαστικα. Ειμαι παθων και μαθων!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

georgead
28-01-06, 15:47
Μαλλον η εκπαραθηρωση του crypto ειναι η πιο ωραια λυση... Ολα τα αλλα τα εχω ψαξει... Αλλα ρε γμτ ειμαι ισογειο και δεν θα παει μακρια....

Κανα καλο ethernet μεχρι 60€ ;;;

bladimir
28-01-06, 19:57
καλησπερα και παλι,για αρχη να απαντησω οτι δεν εχω ιους ειμαι απο φορματ κατασταση και ετσι δεν ειπαρχει περιπτοση να εχω κατι,κατα δευτερον θα ηθελα να μαθω αμα μπορω να κανω δουλεια με το μοδεμ του οτε jetspeed520,η κατασταση ειναι απελπιστικη κολαει συνεχως.ευχαριστω παντως για τις απαντισεις σας

NoYmErOs
28-01-06, 21:14
georgead πχ το usr 9107 €58.25 [ΜΕ ΦΠΑ 19%: €69.31]

http://www.priveshop.gr/product.php?code=404118&sess=1346574835
και πολλά αλλα...

bladimir από το f200 σίγουρα είναι καλύτερο :D

@ ADSLgr.com All rights reserved.