PDA

Επιστροφή στο Forum : Αδυναμία μεταφοράς γραμμής HOL



mangel
26-06-09, 20:10
Καλησπέρα. Μένω στη Θεσσαλονίκη και έχω το HOL Double Play εδώ και 3 μήνες - είμαι δεσμευμένη με συμβόλαιο για ακόμη 9 μήνες. Λόγω μετακόμισης ζήτησα μεταφορά γραμμής, αλλά επειδή εκεί που θα πάω δεν υπάρχει ακόμη διαθεσιμότητα (δεν έχει φτάσει το δίκτυο του OTE), οπότε μου είπαν να επικοινωνήσω με το Τμήμα Ακυρώσεων για να ζητήσω τη διακοπή της σύνδεσης (Εγώ άλλο που δε θέλω, γιατί δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένη από τη HOL). Εδώ και 5 μέρες είναι αδύνατο να επικοινωνήσω με το τμήμα Ακυρώσεων, διότι όλο μου λένε πως θα με πάρουν αυτοί αλλά δεν παίρνουν ποτέ....αναμενόμενο άλλωστε.

Μήπως ξέρει κανείς πως πρέπει να χειριστώ την κατάσταση για να μη πληρώσω τα σπασμένα του συμβολαίου; Μπορώ να σητήσω ακύρωση μέσω fax; Τι να γράψω στο fax έτσι ώστε να μην τους παίρνει να μου ζητήσουν χρήματα;

Σας ευχαριστώ!

ariadgr
26-06-09, 21:10
...επειδή εκεί που θα πάω δεν υπάρχει ακόμη διαθεσιμότητα (δεν έχει φτάσει το δίκτυο του OTE)

Εννοείς το δίκτυο της hol


μου είπαν να επικοινωνήσω με το Τμήμα Ακυρώσεων για να ζητήσω τη διακοπή της σύνδεσης

Aν δεν θέλεις να χάσεις τον αριθμό του τηλεφώνου σου, θα απευθυνθείς στον ΟΤΕ ζητώντας φορητότητα και μεταφορά του αριθμού στη νέα διεύθυνση, και όταν αυτή πραγματοποιηθεί, τότε θα ενημερώσεις τη hol για τη μη χρέωση τέλους διακοπής λόγω μη κάλυψης από το δίκτυό τους.

mangel
26-06-09, 22:36
Όχι, δεν έχει φτάσει ακόμη το δίκτυο του ΟΤΕ. Δεν έχει κολώνες. Από τη Hol μου λένε ότι αφού δεν έχει δίκτυο ΟΤΕ, δεν έχει και HOL. Κι εμένα με μπέρδεψε αυτό, γιατί στην αρχή μου είχαν πει ότι το δίκτυο της HOL είναι ασύρματο...

mondeo
26-06-09, 23:51
Δεν υπάρχει ασύρματο δίκτυο HOL.Κι αν στην περιοχή που θα πας δεν υπάρχει ούτε δίκτυο ΟΤΕ,τότε δεν μπορείς να έχεις ούτε τηλέφωνο ούτε καλωδιακό internet.Μόνο ασύρματο τηλέφωνο Vodafone(αν πιανει στην περιοχή) και satellite internet.

ariadgr
27-06-09, 03:06
Δεν υπάρχει ασύρματο δίκτυο HOL.Κι αν στην περιοχή που θα πας δεν υπάρχει ούτε δίκτυο ΟΤΕ,τότε δεν μπορείς να έχεις ούτε τηλέφωνο ούτε καλωδιακό internet.Μόνο ασύρματο τηλέφωνο Vodafone(αν πιανει στην περιοχή) και satellite internet.

Υπάρχει επίσης κινητο-σταθερή από την Cosmote, και οι λύσεις mobile internet αν υπάρχει κάλυψη 3G στην περιοχή.

wezor
27-06-09, 23:28
Εγώ που διέκοψα το ιντερνετ (βέβαια μετά τον χρόνο ) ζήτησα από το τμήμα ακυρώσεων να μου στείλουν μια αίτηση την οποία συμπλήρωσα κ τους την έστειλα πίσω με e-mail (μάλλον και με το fax το ίδιο θα είναι κάποια αίτηση ) και μάλιστα έχει να γράψεις και σχόλια οπότε εκεί τους λες ότι έχουν αδυναμία δικτυού στην περιοχή σου και δεν μπορούν να σε καλύψουν από δικιά τους υπαιτιότητα και προφανώς δεν θα πληρώσεις κάτι. Πες και στο τμήμα ακυρώσεων την αιτία που δεν σε καλύπτουν και φεύγεις( αν και δεν μου έχει συμβεί για να σου πω σίγουρα) .καλή συνεχεία.:oneup:

mangel
27-06-09, 23:49
To δίκτυο του ΟΤΕ θα φτάσει τις επόμενες μέρες. Ήδη έχω συνεννοηθεί με το συνεργείο του ΟΤΕ γι αυτό!
Το θέμα είναι πως να το χειριστώ για να πάω από τη HOL στον ΟΤΕ κρατώντας τον αριθμό μου...

mondeo
27-06-09, 23:54
To δίκτυο του ΟΤΕ θα φτάσει τις επόμενες μέρες. Ήδη έχω συνεννοηθεί με το συνεργείο του ΟΤΕ γι αυτό!
Το θέμα είναι πως να το χειριστώ για να πάω από τη HOL στον ΟΤΕ κρατώντας τον αριθμό μου...

Αυτό είναι το πιό εύκολο.Πας σε ένα πΟΤΕShop και κάνεις αίτηση φορητότητας από HOL σε πΟΤΕ.

vlad
06-01-12, 09:15
Kαλημερα ποσο περιπου ειναι οι χρονοι για μεταφορα γραμμης σε αλλη διευθυνση?Για να δω ποτε πρεπει να ζητησω μεταφορα

Seitman
06-01-12, 10:18
Υπολόγισε τουλάχιστον ένα μήνα.

vlad
06-01-12, 10:20
Υπολόγισε τουλάχιστον ένα μήνα.

:hmm:τοσο πολυ??καλα που μου το ειπες να κανω πιο γρηγορα την αιτηση μεταφορας

Seitman
06-01-12, 10:24
Χοντρά χοντρά τόσο χρειάζεται.

vlad
06-01-12, 10:25
Χοντρά χοντρά τόσο χρειάζεται.

Σε ευχαριστω μου εκανες την καρδια περιβολι,καλημερα και χρονια πολλα

Vitruvian78
06-01-12, 11:05
Μας έγκαταλειπεις vlad;

vlad
06-01-12, 11:09
:cry:Παω προς τα βορεια πευκη μερια,θα μου λειψει η μυρωδια απο τις συνοικιες,το πεινιρλι :respekt:

http://11gym-acharn.att.sch.gr/waterblampez.files/image074.jpg

Vitruvian78
06-01-12, 11:23
Χαχαχαχα......εντάξει στα περίχωρα λοιπόν θα είσαι!

@ ADSLgr.com All rights reserved.