PDA

Επιστροφή στο Forum : 2μερες δεν εχω σύνδεση



imr
28-01-06, 14:25
Γεια σας
Από την Παρασκευή το πρωι δεν μπορώ να συνδεθώ καθόλου!
Έχω γραμμή 384 από τον ΟΤΕ σύνδεση από την forthnet και modem speedtouch

Η γραμμή συγχρονίζει αλλά αναβοσβήνει πράσινο-πορτοκαλί στο router(end to end connection pending)
Είχα εδώ και 2 εβδομάδες προβλήματα με disconnect αλλά μετά από καμία ώρα επανερχόταν.
Τώρα αποσυνδέθηκε και τέρμα!
Είμαι στην Πάτρα (dslam Κωνσταντινουπόλεως νομίζω)

Τα diagnostics του router λενε IP Connectivity, Comment = Interface is down, no IP connectivity

Μπορεί να γίνει κάτι? Έχω δοκιμάσει ρεσετ αρκετές φορές χωρίς αποτέλεσμα!


EDIT: Ισως να ταιριαζε καλυτερα στο thread της forthnet,Αν ειναι λαθος μερια εδω,ας το μεταφερει καποιος :)

sdikr
28-01-06, 17:25
Στο 121 πήρες τηλέφωνο;

imr
28-01-06, 19:29
Το δηλωσα χτες βλαβη αλλα ακομα τιποτα :(

EDIT : greeklish

slaughter
28-01-06, 21:26
Εγω απο Ηλιουπολη Αθηνα απο χτες εχω προβλημα!κανεις απο Ηλιουπολη?

Focus
29-01-06, 03:10
Είμαστε στο ίδιο DSLAM και έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα!Δήλωσε οπωσδήποτε ξανά βλάβη στο 121.

Σάββατο πρωί με πήραν τηλέφωνο οι τεχνικοί και ζήτησαν λεπτομέρειες για το πρόβλημα...Ελπίζω από Δευτέρα να είναι όλα ΟΚ..

Αν έχεις νεότερα please reply!:oneup:

chpanag
29-01-06, 16:20
ειχα το ιδιο προβλημα στο ιδιο δσλαμ . όλη την παρασκευη ημουν οφ, επανηλθε μόνο του το σαββατο το πρωι

imr
29-01-06, 20:14
Σημερα που ξαναπηρα στο 121 μου ειπαν οτι εχει δηλωθει σε τεχνικους και να περιμενω(δουλευαν Κυριακη και μου ειπαν να περιμενω) Αλλα ακομα τιποτα! :(

Ελπιζω να γινει κατι απο Δευτερα

imr
30-01-06, 19:18
Τιποτα ακομα:(

Στο 121 μου ειπαν οτι εχει προβλημα ο server της κωνσταντινουπολεως και να κανω υπομονη ....

Ειναι πολλοι με τετοιο προβλημα σε αυτο το dslam?

Focus
30-01-06, 21:51
Φίλος μου δουλεύει στο 121 Πάτρας και με ενημέρωσε ότι είναι αρκετοί (>20) αυτοί που αντιμετωπίζουν πρόβλημα. Τον πίεσα να κάνει το κάτι παραπάνω αλλά από τις θέσεις εργασίας τους δεν έχουν τέτοια δυνατότητα. Απλά οι τεχνικοί παραλαμβάνουν μια λίστα με τις βλάβες κάθε πρωί .

Επαναλαμβάνω ότι από τη Παρασκευή δεν μπορώ να επικοινωνήσω ΚΑΘΟΛΟΥ με το δίκτυο αν και το μοντεμ μου συγχρονίζει...:down:

chatasos
30-01-06, 23:17
Το κοιτάζει ο θείος...μην ανησυχείτε...:hmm:

Sebu
30-01-06, 23:57
Και στο Νεο Φαληρο τα ιδια.Απο Κυριακη μεσημερι συχρονιζει μεν αλλα σταματαει εκει.Εχω δηλωσει βλαβη στο 121 αλλα ακομα τιποτα.
Αντε να δουμε.

imr
31-01-06, 17:59
Επιτελους σημερα συνδεθηκα :worthy: :clap:


Ελπιζω μονο να μην ξαναρχισουν τα ιδια συντομα

wintech2003
31-01-06, 18:26
Σημερα έχει πρόβλημα η Χαλκίδα... :(

Απο το πρωι δεν εχουμε Internet μεσω κανενώς provider.

Η FORTHnet λεει οτι ειναι βλάβη στο DSLAM της Χαλκίδας και οτι έχει ενημερωθεί επισήμα για αυτό απο τον ΟΤΕ.

Ολες οι πόλεις γύρω απο την Χαλκίδα παιζουν κανονικα........ :down:

chatasos
31-01-06, 19:27
Ολες οι πόλεις γύρω απο την Χαλκίδα παιζουν κανονικα........ :down:
Θα προτιμούσες να μην παίζουν ούτε αυτές δηλαδή?:evil:

wintech2003
01-02-06, 00:28
Ε οχι φυσικά.. απλά το αναφέρω οτι το πρόβλημα εστιαζόταν (επιτέλους παιζει πάλι εδώ και μιση ωριτσα περίπου) μονο στην πόλη της Χαλκίδας και οχι στις γύρω περιοχές/πόλεις.

karystos
01-02-06, 02:58
Και Καρυστο απο τις 11.30 το πρωι το @ του speedtouch αναβοσβηνει.15 ωρες ως τωρα,την προηγουμενη καρατησε 20 ωρες,για να δουμε θα σπασει το ρεκορ?

@ ADSLgr.com All rights reserved.