PDA

Επιστροφή στο Forum : Χρειάζομαι ρυθμίσεις για το ASUS WL-AN604g



gpktm
27-06-09, 22:17
Αγόρασα χθες το modem-router ASUS WL-AM604g αλλά δε μπορώ να το ρυθμίσω, μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με αναλυτικές οδηγίες? Η σύνδεση μου είναι της OTENET (OnDSL kit).

Ευχαριστώ

gpktm
28-06-09, 14:40
Καλά, ούτε ένας σε όλη την Ελλάδα δεν το έχει αγοράσει??? :(

Matias_GR
02-07-09, 13:53
Φίλε μου,

μάντεψε ποιό ήταν το μεγαλύτερο λάθος τις ζωής μου...
Αγόρασα ASUS router...από τότε που το πήρα μου έρχεται να το σπάσω!!
Όσο για online υποστήριξη ξέχνα το!Όσοι το πήραν το πέταξαν και η ASUS το κατασκεύασε και εξαφανίστηκε από προσώπου γης....:down::down:

gpktm
03-07-09, 20:25
Φίλε μου,

μάντεψε ποιό ήταν το μεγαλύτερο λάθος τις ζωής μου...
Αγόρασα ASUS router...από τότε που το πήρα μου έρχεται να το σπάσω!!
Όσο για online υποστήριξη ξέχνα το!Όσοι το πήραν το πέταξαν και η ASUS το κατασκεύασε και εξαφανίστηκε από προσώπου γης....:down::down:

ωχ! Τάσο καλά ε?... κατάλαβα...

MicroHellas
15-08-09, 09:37
Τελικά αγόρασα και εγώ αυτό το μοντέλο, αλλά δυστυχώς δεν αναγνωρίζει την DSL γραμμή. Ανάβει συνέχεια το κόκκινο "!". Το κακό είναι ότι μάλλον δεν φταίει το συγκεκριμένο μοντέλλο/εταιρεία, γιατί πρίν από αυτό δοκίμασα ένα της Netgear (DGN2000) με το οποίο είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Δεν αναγνώριζε την DSL γραμμή. Φυσικά το Speedtouch modem που μου είχε δώσει ο ΟΤΕ στην αρχή, αναγνωρίζει την γραμμή. Μήπως τελικά είναι και αυτό κάποιο κολπάκι του ΟΤΕ για να δίνει μόνο τα δικά του modems/routers?

Μπορεί κάποιος να μου πεί ένα μοντέλο/εταιρεία για wireless modem/router που να δουλεύει σίγουρα;

Ευχαριστώ
Μαρία

Athlon_XP
15-08-09, 09:46
Παίζει μια μικρή περίπτωση να φταίνε οι adsl drivers του router (μιας και έχει linux) και αυτό το λέω επειδή πρόσφατα αγόρασα το προηγούμενο μοντέλο (wl-600g) και με κάποιο firmware όταν το έβαζα σε t1.413 λόγω προπολεμικού dslam στην περιοχή απλά δεν έβρισκε την γραμμή. Όταν όμως πέρασα το τελευταίο firmware από το site της asus τότε διορθώθηκε το πρόβλημα. Οπότε ίσως με ένα firmware update να παίξει. Πάντως έχω ακούσει πως τα router της Asus συνήθως έχουν παλαιότερους adsl drivers από κάποια άλλα broadcom based routers (πχ USR9108/9113).

@ ADSLgr.com All rights reserved.