PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΓΙΑ ΗΔΗ ΥΠΑΡΧΟΝΤΕΣ ΧΡΗΣΤΕΣ ΤΗΣ HOL



Cacofonix
03-12-03, 18:46
Είμαι συνδρομητής PSTN HOL και επειδή μου τα πρίζουν συνέχεια οι δικοί μου επειδή είναι κατειλημμένο το τηλέφωνο σκέφτομαι να βάλω DSL. Στην PSTN είμαι πολύ ικανοποιημένος σε σχέση με OTENET και ACN και COMPULINK που είχα δοκιμάσει παλιότερα. Δείτε αυτό και πείτε μου τις γνώμες σας. PSTN, ISDN, ή DSL; Τι λέτε; Προλαβαίνω τν προσφορά;


Ανάλυση λογαριασμού : XXXXXXX XXXXXXX

Συνδέεστε με i-Connect Licence 6 Months.
Οι χρεώσεις που προκύπτουν, τις τελευταίες 30 ημέρες, ανέρχονται σε 21.20 € για κόστη τηλεφωνικών κλήσεων σε ΕΠΑΚ (όπως σας αποστέλλονται στον τηλεφωνικό σας λογαριασμό του ΟΤΕ) και 10 προς την Hellas On Line για την πρόσβαση στο internet (μηνιαία αντιστοιχία ανάλογα με το πακέτο που έχετε επιλέξει και χρησιμοποιείτε). Από τα στοιχεία που προκύπτουν από την κίνηση του λογαριασµού σας κατά τις τελευταίες 30 ηµέρες (µε αυστηρά οικονοµικά κριτήρια), η αναßάθµιση της υπάρχουσας συνδροµής σας σε ADSL, δεν φαίνεται απαραίτητη.

Oι συνδέσεις ADSL, ωστόσο, παρέχουν ένα πλήθος πλεονεκτηµάτων (µόνιµη σύνδεση στο διαδίκτυο, σταθερά µηνιαία κόστη, ταχύτητες ως και 18 φορές µεγαλύτερες από µια ISDN 128k), για τα οποία αξίζει να αναßαθµίσετε τη συνδρομή σας.

Αν επιλέξετε µια από τις προτεινόµενες συνδέσεις ADSL έως τις 31/12/2003 μπορείτε να επωφεληθείτε από τις ειδικές εκπτώσεις που φτάνουν ως και 35% και απευθύνοται μόνο σε συνδρομητές της Hellas On Line.

1. HOL HOME 384 12M
Το παραπάνω πακέτο κοστίζει 29.28 € + 27.50 € πάγια μηνιαία χρέωση για το κύκλωμα ADSL. Συνολικό κόστος χωρίς επιπλέον χρεώσεις 56.78 €. Εάν το επιλέξετε, θα έχετε επιπλέον κόστος 25.58 € , έναντι του ποσού που μέχρι τώρα πληρώνατε (31.2 €)

2. HOL HOME 384 POWER 12M
Το παραπάνω πακέτο κοστίζει 35.73 € + 27.50 € πάγια μηνιαία χρέωση για το κύκλωμα ADSL. Συνολικό κόστος χωρίς επιπλέον χρεώσεις 63.23 €. Εάν το επιλέξετε, θα έχετε επιπλέον κόστος 32.03 € , έναντι του ποσού που μέχρι τώρα πληρώνατε (31.2 €)

3. HOL OFFICE ADSL 384kbps
Το παραπάνω πακέτο κοστίζει 52.05 € + 27.50 € πάγια μηνιαία χρέωση για το κύκλωμα ADSL. Συνολικό κόστος χωρίς επιπλέον χρεώσεις 79.55 €. Εάν το επιλέξετε, θα έχετε επιπλέον κόστος 48.35 € , έναντι του ποσού που μέχρι τώρα πληρώνατε (31.2 €)

tolisp
03-12-03, 19:57
OXI re p... mou! TWRA tin ebgalan tin prosfora? FTOUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU kai plirwsa ena xrono prin 1.5 mina.... grrrrrrrrrrrrrrr
Gia na mou lithei i aporia... POU to eides afto????

Cacofonix
04-12-03, 10:37
Πήγα στο www.hol.gr και μου πέταξε ένα pop-up που λέει:
ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΕΣ ΤΗΣ HOL
ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ 31/12/2003 αναβαθίστε σε ADSL με έκπτωση έως και 35%. Καλέστε μας στο 210 8762340.

tolisp
04-12-03, 21:40
Nai gamwto to eida grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr :evil:

mechdim
13-12-03, 14:10
Καποιοι μου φαινεται οτι διψανε για ρευστο και κυνηγανε να βρουνε @αλακες.
http://adsl.hol.gr/online/adsl/index.asp?WGC=3234&RD=1&SC=
Δεν παμε καλα μου φαινεται!!! Καθολου καλα!!

ogenikos
13-12-03, 14:40
OXI re p... mou! TWRA tin ebgalan tin prosfora? FTOUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU kai plirwsa ena xrono prin 1.5 mina.... grrrrrrrrrrrrrrr
Gia na mou lithei i aporia... POU to eides afto????
Μια συμβουλή σε όλους όσους θα βάλουν ή θα ανανεώσουν τις adsl συνδέσεις τους.
Μήν αγοράζετε συνδέσεις μεγάλης διάρκειας, γιατί μέσα στο επόμενο εξάμηνο, θα γίνουν μεγάλες αλλαγές στα κόστη της adsl πρός τα κάτω.
Και εκτός απο τις εξαγγελίες των κυβερνητικών που δεν τους πιστεύουμε και πολύ, υπάρχουν γεγονότα όπως η διάθεση 350 εκατ ευρώ ( η οποία κάποια στιγμή θα γίνει εν όψει τον ολυμπιακών) και το ότι μερικοί isps άρχισαν ήδη να κατεβάζουν τις τιμές.

tolisp
13-12-03, 15:42
exeis dikio file alla an eisai idi sindromitis se kapoion ISP kai kaneis anabathmisi (opws egw) den mporeis para na anabathmiseis OLO to ipoloipo tou logariasmou sou... me liga logia eixa idi plirwsei to 80% tis sindromis afou eixa ISDN 128 opote...

Odin
14-12-03, 22:49
Molis to eida kai ego kai vgainei giro sta 10 euro to mina parapano gia mena. Ego genikos me tin dialup den eixa provlima, alla apo oti diavasa sto forum paizoun polla asxima logia... Logika lete na iparxei periptosi na einai xeiroteri apo tin 56ara?

tolisp
15-12-03, 19:13
File odin den mporw na se simboulepsw gia HOL giati apo oti blepw eisai Thessaloniki... egw stin Athina eimai 100% efxaristimenos... apo ekei kai pera den mporw na sou pw an to idio paizei kai allou;)

Odin
22-12-03, 14:45
Έχω "φάει" όλο το site τους και ακόμα δεν βρήκα τι έκπτωση υπάρχει για αναβάθμηση και 6 μηνιαίο συμβόλαιο. Οι πιο πάνω τιμές είναι για ετήσιο συμβόλαιο σίγουρα (35% έκπτωση). Μήπως ξέρει κανείς?

reddevils
31-12-03, 15:45
Na sas pw kai gw thn istoria mou gia thn HOL.
Eimai syndromhths se PSDN kai ISDN gia panw apo 6 xronia.
H teleytaia syndromh moy htan mia ISDN 64 poy energopoihsa ton Ioulio tou 2003 kai mazi me tous dwro mhnes tha elhge thn 1/3/2005
Eixa epikoinonisei mazi tous prin 2 mhnes kai mou eixan pei oti tha eprepe na plhrwsw peripou 200 eyro diafora gia 6mhnh ADSL .
Prin mia bdomada kai afou eixan prohghuei kai kapoia alla thlefwna kai panta moy edinan alles times , esteila mail kai zhtaga na mou apanthsoun ypeythina . kai hrthe h apanthsh . 176 eyrw gia 6 mhnes !!!
thn idia mera tous phra thlefwno kai mou eipe enas allos ypallhlos ta exhs.
H syndromh sas einai 12+ mhnes dwrean , aksias 394 eyrw.
afiaroume tous dwrop mhnes kai gia na liksi h syndromh exete 8 mhnes
ara 294/12 x8 = 196 eyrw ta opoia tha afaorethoun eite apo 6mhnh eite apo 12mhnh syndromh an dialeksete.
Bebaia thn allh mera mou esteilan kai allo mail legontas oti pali lathos htan kai oi mhnes pou apomenoyn einai 7 opote 294/12x7=171 opote h diafora einai 78 peripoy eyrw gia 6mhnh adsl syndesh.

kati einai ki ayto , giati piuo prin sympsifismos den ginotane..
a kai ola ayta me tis times isxyoun , leei , mexri shmera ..
apo ayrio kaneis de kserei akoma...

@ ADSLgr.com All rights reserved.