PDA

Επιστροφή στο Forum : οτε 1024 Γιάνvενα : Κατεβάζει ο γείτονας και πέφτει η δική μου ταχύτητα !



iparout
28-01-06, 21:58
Χαίρετε.

Το παρόν thread αποτελεί συνέχεια του συγκεκριμένου (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=30422).

Εν ολίγοις, έχω Forthnet 1024 (3+3 συνδρομή), με γραμμή ΟΤΕ. Πριν από 3-4 μέρες, παρατήρησα ότι, εκεί που μέχρι τώρα κατέβαζε σταθερά με 104 KB/s, ξαφνικά η ταχύτητα άρχισε να παίζει, κρατώντας έναν μέσο όρο γύρω στο 60-70 κατα τη μεγαλύτερη διάρκεια της ημέρας, και μόνο τις πρώτες πρωινές ώρες ανέβαινε εκεί που θα έπρεπε. Διαβάζοντας το forum, φαντάστηκα ότι έφταιγε η Φόρθνετ, λόγω των πολλών προβλημάτων της τον τελευταίο καιρό.

Όλως τυχαίως, έχω έναν γείτονα (johnios στο forum του adslgr) ο οποίος έχει και αυτός 4νετ 1024 σε γραμμή ΟΤΕ, και άρχισε να αντιμετωπίζει τα ίδια προβλήματα με εμένα... Πήραμε και 2 δοκιμαστικές συνδρομές (ΑΛΤΕΚ/Νετκάρτα και ΧΟΛ) και αρχίσαμε τα τέστ να δούμε τι φταίει.

Να μην σας τα πολυλογώ, μόλις σήμερα καταλάβαμε τι "έφταιγε" : Όταν αρχίζει να κατεβάζει ο ένας από τους δύο, τότε πέφτει η ταχύτητα και των 2 ! Συγκεκριμένα, όταν εγώ έχω τη σύνδεση idle, τότε ο johnios κατεβάζει με 110 KB/s περίπου (από μεγάλους αξιόπιστους σέρβερ πάντα), και τη στιγμή που αρχίζω να κατεβάζω κι εγώ, πέφτουμε και οι 2 στο 60 με 80, και μάλιστα, έχοντας και οι 2 την ίδια ταχύτητα ανά πάσα στιγμή (μιλάμε στο τηλέφωνο κατά τη διάρκεια των τεστ) !!! Με το που διακόπτει κάποιος από τους 2 το download, τότε ο άλλος ξανα-ανεβαίνει στα 110 ΚΒ/s !!

Το ίδιο συμβαίνει με οποιονδήποτε συνδυασμό ISP και αν βάλουμε (από τους 3 που έχουμε : 4νετ, ΧΟΛ, Άλτεκ).

Προφανώς και φταίει ο ΟΤΕ, απ'ότι καταλαβαίνω, έτσι δεν είναι ? Πίτα DSLAM σε όλο του το μεγαλείο !

Έμεινα να τραβάω τα @@ μου με το που το είδα... Πού ζούμε ρε γαμώτο ?!? Και πληρώνουμε ο καθένας 60 ευρώ το μήνα συνολικά (40 ευρώ στον ΟΤΕ έκαστος), για να έχουμε αυτού του είδους της υπηρεσίες...

ΑΙΣΧΟΣ !!!

Αλλά τελικά δεν πτοούμαι... Τουλάχιστον τώρα ξέρω τι φταίει και πώς μπορώ να το διορθώσω... Shotgun και επίσκεψη στον γείτονα.. Να αραιώνουμε σιγά-σιγά...

Πώς το έλεγε εκείνη η παλιά διαφήμιση ? Ο ΟΤΕ ΜΑΣ ΕΝΩΝΕΙ !

kur3
28-01-06, 22:13
Μετά από μια σύντομη ομιλία με τον johnio μιας και είμαστε τελικά όλοι στο ίδιο DSLAM θελω να πω ότι και γω έχω μια 512/128 από fothnet και οι ταχύτητες είναι πολύ χαμηλότερα ακόμα για 384 δλδ θα ήμουν δυσαρεστημένος.με το ζόρι τα 30 και αν....Από pings το χαμηλότερο είναι 30+(δεν ειναι και κακό) αλλά ο μέσος όρος με άδεια γραμμή είναι στα 100!!!!!! Τελικά ο ΟΤΕ ξέρει να ρίχνει την ποιότητα και τις ταχύτητες των γραμμών αλλά όχι τις τιμές των!
Εγώ πάντως δε σου λέω που μένω γιατί βλέπω να μας καθαρίζεις όλους εσύ!!! Johnios φυλάξου!

NaGR
28-01-06, 22:21
Johnios φυλάξου!
Ελπίζω να προλάβει να το διαβάσει πριν ακουστεί το κουδούνι της πόρτας :rofl:

Επίσης αφού τη μοιράζεστε που τη μοιράζεστε την ταχύτητσ γιατί δεν αφήνετε μόνο μια σύνδεση και οι άλλοι wireless

iparout
28-01-06, 22:35
Διαβάζοντας το πόστ του kur3, αντιλαμβάνομαι τελικά πως δεν φταίει μόνο ένας συγκεκριμένος χρήστης, αλλά το bandwith μοιράζεται σε πολλούς χρήστες στα Γιάννενα. Πράγμα αρκετά αποθαρρυντικό γιατί αν έφταιγε μόνο ένας, σε 25-30 χρονάκια, με καλή διαγωγή, ήσουν έξω... Ενώ τώρα...

johnios
28-01-06, 22:38
Εγώ ανυπομονώ να ακούσω τις απίστευτες δικαιολογίες που θα βρουν οι ΟΤΕτζήδες τη Δευτέρα όταν θα διαπιστώσουνε αυτό που συμβαίνει. Αν προλάβω βέβαια και δεν πέσω στον αγώνα των kbits...
Πάντως μέχρι τη Δευτέρα που μας πέρασε όλα δούλευαν ρολόϊ. Είναι η πρώτη φορά που αντιμετωπίζουμε τέτοια προβλήματα εδώ. Μιλάμε για κέντρο 28ης Οκτωβρίου πάντα. Στο άλλο κέντρο (περίβλεπτος) υπάρχουν γραμμές που το τελευταίο 24ωρο ούτε καν συγχρονίζαν!!!
Συν-DSLAM-ίτες ας μοιραστουμε το bandwith ειρηνικά...!!!

NoYmErOs
28-01-06, 22:50
Χαίρε johnios αρχηγέ του fοlding home :respekt:

Ότι μοιράζεται το bw μεταξύ των χρηστών το ήξερα .. αλλά να φτάσουμε σε τέτοιο σημείο που να κατεβάζει ο άλλος , ο γείτονας και να πέφτω εγώ…. Προφανώς η κλάση των 1024 έχει πολύ μικρό bw και είναι γεμάτο..

MNP-10
29-01-06, 02:41
Να μην σας τα πολυλογώ, μόλις σήμερα καταλάβαμε τι "έφταιγε" : Όταν αρχίζει να κατεβάζει ο ένας από τους δύο, τότε πέφτει η ταχύτητα και των 2 ! Συγκεκριμένα, όταν εγώ έχω τη σύνδεση idle, τότε ο johnios κατεβάζει με 110 KB/s περίπου (από μεγάλους αξιόπιστους σέρβερ πάντα), και τη στιγμή που αρχίζω να κατεβάζω κι εγώ, πέφτουμε και οι 2 στο 60 με 80, και μάλιστα, έχοντας και οι 2 την ίδια ταχύτητα ανά πάσα στιγμή (μιλάμε στο τηλέφωνο κατά τη διάρκεια των τεστ) !!! Με το που διακόπτει κάποιος από τους 2 το download, τότε ο άλλος ξανα-ανεβαίνει στα 110 ΚΒ/s !!
...

Έμεινα να τραβάω τα @@ μου με το που το είδα... Πού ζούμε ρε γαμώτο ?!? Και πληρώνουμε ο καθένας 60 ευρώ το μήνα συνολικά (40 ευρώ στον ΟΤΕ έκαστος), για να έχουμε αυτού του είδους της υπηρεσίες...

ΑΙΣΧΟΣ !!!


Αφου εκ των πραγματων μοιραζεστε το bandwidth, εχω να σου προτεινω το εξης.. Κοφτε την μια γραμμη και μοιραστε το bandwidth της 2ης... Τουλαχιστον ετσι θα σας ερχεται μισα λεφτα :up:

FestoNero
29-01-06, 04:54
Ελεος ρε παιδια, τι αλλο θα ακουσουμε;;
Αν δοκιμασετε με διαφορετικους ISPs;

Πλακα θα'χει να εχει μονο 2 θεσεις για 1024..:rofl:
..Τωρα που το ξανασκεφτομαι, μαλλον οχι. :evil:

iparout
29-01-06, 08:03
Ελεος ρε παιδια, τι αλλο θα ακουσουμε;;
Αν δοκιμασετε με διαφορετικους ISPs;

Πλακα θα'χει να εχει μονο 2 θεσεις για 1024..:rofl:
..Τωρα που το ξανασκεφτομαι, μαλλον οχι. :evil:

Όπως ήδη προανέφερα, έχουμε ήδη δοκιμάσει με διαφορετικούς ISPs. Εκτός από τις 2 συνδέσεις 4νετ που έχουμε (1 έκαστος), πήραμε ντέμο από ΧΟΛ και μία Νετκάρτα (Αλτεκ). Η Νετκάρτα σέρνεται έτσι κι αλλιώς. Αλλά ακόμη κι όταν δοκιμάσαμε ο ένας με την ΧΟΛ και ο άλλος με την 4νετ, πάλι το ίδιο γινόταν.

Miltos_01
29-01-06, 10:04
Είπαμα παιδεία λείπει απο τον λαό μας που δυστυχώς δεν την διαθέτει...
Ϊσως για κάποιους OTEτζήδες αυτό που σας έκαναν να θεωρείται και μεγάλη "μαγκιά", το να καταφέρουν δηλ. να δώσουν και στους 2 γραμμή 1024 μοιράζοντάς την ουσιαστικά στα δύο!!!
Τι άλλο θα ακούσουμε...

chatasos
29-01-06, 14:39
Αφου εκ των πραγματων μοιραζεστε το bandwidth, εχω να σου προτεινω το εξης.. Κοφτε την μια γραμμη και μοιραστε το bandwidth της 2ης... Τουλαχιστον ετσι θα σας ερχεται μισα λεφτα :up:

Ή προσπαθείστε να πείσετε και άλλους (κατά προτίμηση light users) να πάρουν 1024 γραμμή έτσι ώστε η διασύνδεση του dslam να φτάσει στο όριο (ratio)......οπότε ο ΟΤΕ θα αναγκαστεί να αναβαθμίσει.
Αν βέβαια κατεβάζετε όλοι μαζί, πάλι θα έχετε πρόβλημα:cool:

SfH
29-01-06, 15:00
Θεωρητικα η κλασση του 1mbps εχει παρα πολυ καλο ratio. Πρακτικα, μιας και παρα πολλοι χρησιμοποιουνε mbit dsl που υπο κανονικες συνθηκες (και τιμες) θα ειχανε μισθομενες. Εφοσον λοιπον netcafe, ΙΤ shops, βιβλιοπωλεια, λογιστιρια, δικηγορικα γραφεια και παντως ειδους επιχειρησεις οχι μονο εχουνε βαλει mbit, αλλα τη χρησιμοποιουνε και συνεχως (δεν ειναι κριμα τετοια γραμμη να μενει idle ?), δε βλεπω να βλεπουμε φως στο τουνελ συντομα...

Κι εδω περα παντως, το βραδακι που κλεινουν οι περισσοτερες επιχειρησεις, φτιαχνει η κατασταση.

ipo
29-01-06, 15:16
Γιατί δεν κάνετε ..."αναβάθμιση" σε γραμμή 384/128 kbps; Ίσως είναι περισσότερο ελεύθερο το virtual path των 384/128 kbps στο συγκεκριμένο DSLAM, αν έχουν πάει όλοι σε 1024/256 Kbps γραμμές. :)

Η καλύτερη λύση σε τέτοιες περιπτώσεις, είναι να αγοράζετε συνδρομές μικρότερες των γραμμών, ώστε να εκμεταλλεύεστε το μέγιστο bandwidth που μπορεί να σας δώσει ο ISP και ο ΟΤΕ ταυτόχρονα. Έτσι γλιτώνετε αρκετά χρήματα.

Διαφορετικά, ξεκινήστε τις διαμαρτυρίες προς τον ΟΤΕ.

iparout
29-01-06, 15:24
Γιατί δεν κάνετε ..."αναβάθμιση" σε γραμμή 384/128 kbps; Ίσως είναι περισσότερο ελεύθερο το virtual path των 384/128 kbps στο συγκεκριμένο DSLAM, αν έχουν πάει όλοι σε 1024/256 Kbps γραμμές. :)

Γιατί έχουμε συνδρομές 4νετ 1024 3+3. Συν το ότι, υπάρχει περίπτωση η βλάβη να είναι προσωρινή...

Θα έρθει τεχνικός του ΟΤΕ την Δευτέρα (ελπίζω...) και τότε θα δούμε τι θα μας πει.

theodoros2004
29-01-06, 15:27
Δυσκολο να φταιξουν τα πραγματα ομως :down: :down:

johnios
29-01-06, 15:38
Υπάρχει και άλλη μια πιθανή εξήγηση...
Σε κάποιο άλλο topic ανέφερε κάποιος οτι παρόλο που βρίσκεται Θεσσαλονίκη, τις τελευταίες μέρες συνδέεται σε bbras Αθηνών!!! Αυτό με forthnet. Μιλώντας με κάποιον από Θεσσαλονικη με hol διαπίστωσαμε οτι και αυτός έχει συνδεθεί σε bbras Αθηνών.
Επομένως είναι πιθανό λόγω των αναβαθμίσεων που γίνονται τις τελευταίες μέρες πολλά dslam να εξυπηρετούνται από άλλους bbras από αυτούς που θα έπρεπε και γι αυτό να έχουμε τα προβλήματα ταχυτήτων και εμείς αλλά και τόσες άλλες περιοχές της Ελλάδας...

ipo
29-01-06, 15:46
Γιατί έχουμε συνδρομές 4νετ 1024 3+3. Συν το ότι, υπάρχει περίπτωση η βλάβη να είναι προσωρινή...

Θα έρθει τεχνικός του ΟΤΕ την Δευτέρα (ελπίζω...) και τότε θα δούμε τι θα μας πει.Πλάκα έκανα.

Καλή τύχη με τον τεχνικό.

anon
29-01-06, 15:52
Ρε παιδια, για να πέφτει στο μισό η ταχύτητα του ενός, όταν αρχίζει ο άλλος, σημαίνει πολύ απλά ότι είναι ισοδυναμο με το να μοιράζεστε μια χιλιάρα μέχρι τον πάροχο. Δηλαδή με λίγα λόγιο έχει δύο πόρτες χιλιάρες το DSLAM και με ratio 1/2 (τηνν στιγμή που στις 384 το ratio είναι απο 1/20 έως 1/40 ). Δηλαδή πόσο καλύτερο θα μπορούσε να είναι; 1/1 ;;; Κανονικά πρέπει να είστε ευχαριστημένοι. Ξέρετε ότι στην χειρότερη περίπτωση έχετε πάνω απο 500 kbps. Εδώ άλλοι με χιλιάρες και δεν πιάνουν το 1/5!!! Τώρα βέβαια αν πλακώσουν και άλλοι στην χιλιάρα :-k

WAntilles
29-01-06, 16:13
Μήπως ο γείτονας σού 'χει μπάσει κρυφά στο σπίτι κανά καλωδιάκι cat UTP5e και δεν τό 'χεις πάρει χαμπάρι; :-k

iparout
29-01-06, 20:28
Ρε παιδια, για να πέφτει στο μισό η ταχύτητα του ενός, όταν αρχίζει ο άλλος, σημαίνει πολύ απλά ότι είναι ισοδυναμο με το να μοιράζεστε μια χιλιάρα μέχρι τον πάροχο. Δηλαδή με λίγα λόγιο έχει δύο πόρτες χιλιάρες το DSLAM και με ratio 1/2 (τηνν στιγμή που στις 384 το ratio είναι απο 1/20 έως 1/40 ). Δηλαδή πόσο καλύτερο θα μπορούσε να είναι; 1/1 ;;; Κανονικά πρέπει να είστε ευχαριστημένοι. Ξέρετε ότι στην χειρότερη περίπτωση έχετε πάνω απο 500 kbps. Εδώ άλλοι με χιλιάρες και δεν πιάνουν το 1/5!!! Τώρα βέβαια αν πλακώσουν και άλλοι στην χιλιάρα :-k

Προφανώς θα αστειεύεσαι φαντάζομαι. Από πότε δηλαδή θα πρέπει να συμβιβαζόμαστε με κάποια πράγματα, μόνο και μόνο επειδή υπό άλλες συνθήκες θα μπορούσαν να είναι πολύ χειρότερα ?

Η λογική "το μη χείρον βέλτιστον" δεν υφίσταται όταν μια υπηρεσία την (χρυσο)πληρώνεις...


Μήπως ο γείτονας σού 'χει μπάσει κρυφά στο σπίτι κανά καλωδιάκι cat UTP5e και δεν τό 'χεις πάρει χαμπάρι; :-k

Δεν ξέρω, ρώτα τον... Ο johnios είναι που έκανε πόστ λίγο πιο πάνω... :twisted:

johnios
29-01-06, 23:17
Μήπως ο γείτονας σού 'χει μπάσει κρυφά στο σπίτι κανά καλωδιάκι cat UTP5e και δεν τό 'χεις πάρει χαμπάρι; :-k
Δηλώνω υπεύθυνα οτι δεν κλέβω το bandwidth του iparout!!!



Ρε παιδια, για να πέφτει στο μισό η ταχύτητα του ενός, όταν αρχίζει ο άλλος, σημαίνει πολύ απλά ότι είναι ισοδυναμο με το να μοιράζεστε μια χιλιάρα μέχρι τον πάροχο. Δηλαδή με λίγα λόγιο έχει δύο πόρτες χιλιάρες το DSLAM και με ratio 1/2 (τηνν στιγμή που στις 384 το ratio είναι απο 1/20 έως 1/40 ). Δηλαδή πόσο καλύτερο θα μπορούσε να είναι; 1/1 ;;; Κανονικά πρέπει να είστε ευχαριστημένοι. Ξέρετε ότι στην χειρότερη περίπτωση έχετε πάνω απο 500 kbps. Εδώ άλλοι με χιλιάρες και δεν πιάνουν το 1/5!!! Τώρα βέβαια αν πλακώσουν και άλλοι στην χιλιάρα :-k
Κοίτα δεν έχεις και άδικο για το ratio, αλλά ίσως είναι πολύ νωρίς να συμβιβαστούμε! Και το να βλέπεις οτι εξαρτάται η ταχύτητα σου από τον αν κατεβάζει ο γείτονας σου είναι τραγικό!
Δεν υπάρχει κανεις άλλος με 1mbit σ'αυτό το κέντρο?
Έμενα δε με ενοχλει τόσο η ταχύτητα αν θα είναι λίγο παρακάτω όσο τα pings που ενώ ήταν άψογα και σταθερά τώρα έχουν ανέβει...

iparout
29-01-06, 23:21
Έμενα δε με ενοχλει τόσο η ταχύτητα αν θα είναι λίγο παρακάτω όσο τα pings που ενώ ήταν άψογα και σταθερά τώρα έχουν ανέβει...

Εμένα πάλι το αντίθετο... Με ενδιαφέρει μόνο η ταχύτητα, ανώ δεν με νοιάζει αν τα pings θα είναι λίγο παραπάνω !

leasedline
30-01-06, 01:42
ειναι προφανες, πρεπει να μοιραστειτε τη συνδρομη...

anon
30-01-06, 10:39
Προφανώς θα αστειεύεσαι φαντάζομαι. Από πότε δηλαδή θα πρέπει να συμβιβαζόμαστε με κάποια πράγματα, μόνο και μόνο επειδή υπό άλλες συνθήκες θα μπορούσαν να είναι πολύ χειρότερα ?
Η λογική "το μη χείρον βέλτιστον" δεν υφίσταται όταν μια υπηρεσία την (χρυσο)πληρώνεις...


ADSL αγόρασες. Οχι μισθωμένη. Αυτό σημαίνει, είτε σε αρέσει είτε όχι, ότι η ταχύτητα που θα έχεις μπορεί να είναι και 100Kbps. Τώρα εαν την χρυσοπληρώνεις συμφωνώ, όμως άλλο το ένα άλλο το άλλο. Θα συμφωνήσω μαζί σε ενέργειες μείωσης τιμών, σύμφωνα με τα ευρωπαικά και διεθνή πρότυπα.

Οπως αναφέραν και άλλοι, μια και είστε γείτονες, κάντε μια σύνδεση και μοιραστήτε την (και πάλι την ίδια ταχύτητα θα έχετε ούτως ή άλλως). ΑΥτό βέβαια μέχρι να μπούν και άλλοι με χιλιάρες στο ίδιο DSLAM. Αλλά μεχρι τότε, εαν είστε τυχεροί, ίσως διαθέσουν και διχίλιαρες γραμμές, οπότε με το κόστος που θα πληρώνατε και οι δυο για χιλιάρες θα έχετε μια γραμμή διχίλιαρη και με καλυτερο ratio.

johnios
30-01-06, 11:36
Οπως αναφέραν και άλλοι, μια και είστε γείτονες, κάντε μια σύνδεση και μοιραστήτε την (και πάλι την ίδια ταχύτητα θα έχετε ούτως ή άλλως). Αυτό βέβαια μέχρι να μπούν και άλλοι με χιλιάρες στο ίδιο DSLAM. Αλλά μεχρι τότε, εαν είστε τυχεροί, ίσως διαθέσουν και διχίλιαρες γραμμές, οπότε με το κόστος που θα πληρώνατε και οι δυο για χιλιάρες θα έχετε μια γραμμή διχίλιαρη και με καλυτερο ratio. Η μια γραμμή ήδη μοιράζεται οπότε αν προστεθεί άλλος ένας χρήστης, χαλάει αρκετά η εσωτερική μας αναλογία...;)

manicx
30-01-06, 12:06
Μην μασάτε τζέδες. Με μερικά τσιπουράκια θα τα βλέπετε όλα να πετάνε! :twisted:

golity
30-01-06, 12:36
ADSL αγόρασες. Οχι μισθωμένη. Αυτό σημαίνει, είτε σε αρέσει είτε όχι, ότι η ταχύτητα που θα έχεις μπορεί να είναι και 100Kbps. Τώρα εαν την χρυσοπληρώνεις συμφωνώ, όμως άλλο το ένα άλλο το άλλο. Θα συμφωνήσω μαζί σε ενέργειες μείωσης τιμών, σύμφωνα με τα ευρωπαικά και διεθνή πρότυπα.

Δεν νομίζω να έχει λογική αυτό που λες... σαφώς και αγοράσανε ADSL η οποία δεν έχει εγγυημένη ταχύτητα, αλλά να κατεβάζει ο ένας και να κόβονται και οι δύο στο μισό περίπου, είναι κατά την άποψή μου απαράδεκτο!!!

Αν έμπαιναν άλλοι δύο, τότε θα πληρώνανε 1024 με ταχύτητες 384;;; Που αλλού στον κόσμο γίνεται η εχει ακουστεί αυτό;;;

Οπότε δύο κατά την γνώμη μου παίζουν...
η "μαμουνιά" από ΟΤΕ, η κάποιο πρόβλημα που πρέπει να φτιαχτεί!

mindtrapper
06-02-06, 23:54
Δηλώνω υπέυθυνα οτι έχω και εγω το ίδιο πρόβλημα.

1mbit γραμμή και πήγαινε σφαίρα. Από τη στιγμή που έβαλαν κάτι φίλοι μου λίγο πιο πάνω επίσης 1mbit τα πράγματα είναι τραγικά.

Είχα την ελπίδα οτι έφταιγε η Forthnet που έχουμε και οι δυο και οτι θα φτιάξει αλλά μάλλον πρέπει να κάνω μια βόλτα από ΟΤΕ.

Βέβαια δεν το έχουμε τσεκάρει όπως εσείς αλλά κατα πασα πιθανότητα οι ΟΤΕτζήδες με ενα σμπάρο χτύπησαν 2 τρυγόνια :(

atsikas2004
07-02-06, 01:38
Στα Γιαννενα Παιδια Θα Βαλουν Πορτεσ Απο Την Επομενη Εβδομαδα (πολλεσ Πορτεσ) 10 Και 10 Ουτε Στην Υγκαντα

mindtrapper
07-02-06, 05:43
τι εννοείς 10 και 10;

chrisimone
07-02-06, 10:30
που ’ναι οι πορτες οεοο
που ’ναι οι πορτες ......

3 βδομαδες καθε μερα αυτο μου λενε ......
χθες μαλιστα μου ειπανε οτι ειναι σε αναμονη 90 συνδεσεις.

johnios
07-02-06, 13:14
Καλημέρα
Εδώ και 1,5 εβδομάδα το πρόβλημα που είχαμε με τον iparout είχε λυθεί και όλα άψογα! Κατεβαζε με 110 σχεδόν όλη μέρα και τα pings 20-25ms με bbras
Από χ8ες το απόγευμα και σήμερα το πρωί επανήλθε το πρόβλημα σε χειρότερο βαθμό! Κατεβάζει σαν 384! Θέμα provider δεν τίθεται και πάλι. Το περίεργο είναι οτι το πρόβλημα δημιουργήθηκε χ8ες με τα χιόνια, όπως και την άλλη φορά. Κάποιος να ρίξει αλάτι στα dslam ρε παιδιάααα...

iparout
08-02-06, 19:49
Καλημέρα
Εδώ και 1,5 εβδομάδα το πρόβλημα που είχαμε με τον iparout είχε λυθεί και όλα άψογα! Κατεβαζε με 110 σχεδόν όλη μέρα και τα pings 20-25ms με bbras
Από χ8ες το απόγευμα και σήμερα το πρωί επανήλθε το πρόβλημα σε χειρότερο βαθμό! Κατεβάζει σαν 384! Θέμα provider δεν τίθεται και πάλι. Το περίεργο είναι οτι το πρόβλημα δημιουργήθηκε χ8ες με τα χιόνια, όπως και την άλλη φορά. Κάποιος να ρίξει αλάτι στα dslam ρε παιδιάααα...

Πήγα εγώ με ισοθερμικές κουβέρτες... Εις αναμονή του αποτελέσματος. :evil:

@ ADSLgr.com All rights reserved.