PDA

Επιστροφή στο Forum : Ερώτημα για αναβάθμιση ταχύτητας ΑΡΥΣ



madsteeve
30-06-09, 15:46
Καλησπέρα.
Εδώ και μισό χρόνο έχω σύνδεση "HOL university 6/1Μbps" αλλά επειδή μένω στην Σίνδο Θεσσαλονίκης ο ΟΤΕ είχε μόνο 1mbps γραμμές. Οπότε μοιραία ήμουν στα 1mbps.
Πρόσφατα εκτώς του διπλασιασμού της γραμμής, είδα στην διαθεσιμότητα adsl στο site της otenet οτι η τηλ, γραμμή μου υποστηρίζει μέχρι 24mbps.
Το ερώτημα μου είναι το εξής: Υποχρεούται η HOL να προβεί στις απαραίτητες ενέργειες ώστε να έχω 6mbps τα οποία και πληρώνω (όπως έχουν οι υπολοιποι χρήστες με hol universit 6mbps σε περιοχές που είχαν εξαρχής δικτυο ΟΤΕ 24 mbps);

Eυχαριστώ.

ariadgr
02-07-09, 02:14
Το ερώτημα μου είναι το εξής: Υποχρεούται η HOL να προβεί στις απαραίτητες ενέργειες ώστε να έχω 6mbps τα οποία και πληρώνω (όπως έχουν οι υπολοιποι χρήστες με hol universit 6mbps σε περιοχές που είχαν εξαρχής δικτυο ΟΤΕ 24 mbps);

Ναι, στείλε ένα mail στη hol.

madsteeve
02-07-09, 15:26
Ευχαριστώ για την απάντηση.
Επικοινώνησα με την HOL, προς το παρών κάνουν τις πάπιες. Μου λένε θα το κοιτάξουμε....
Έχω μια απορεία: στο router μου γράφει, Attainable rate: 8064/1052, αυτό είναι μια θεωρητική εκτίμηση του μέγιστου της γραμμής ή είναι η πραγματική ταχύτητα της γραμμής ασχέτως αν κλειδώνει στα 2mbps. (Δηλαδή θέλω να βρω τί γραμμή μου έχει δώσε ο οτε...)

ariadgr
02-07-09, 23:11
Ευχαριστώ για την απάντηση.
Επικοινώνησα με την HOL, προς το παρών κάνουν τις πάπιες. Μου λένε θα το κοιτάξουμε....

Έστειλες email ;


Έχω μια απορεία: στο router μου γράφει, Attainable rate: 8064/1052, αυτό είναι μια θεωρητική εκτίμηση του μέγιστου της γραμμής ή είναι η πραγματική ταχύτητα της γραμμής ασχέτως αν κλειδώνει στα 2mbps. (Δηλαδή θέλω να βρω τί γραμμή μου έχει δώσε ο οτε...)

Είναι μια εκτίμηση του μέγιστου της γραμμής.
Ο ΟΤΕ σου έχει δώσει την ταχύτητα που βλέπεις στον συγχρονισμό (2Mbps).

madsteeve
03-07-09, 01:19
[QUOTE=ariadgr;2920776]Έστειλες email ;

Πήρα στο 13844, στην αρχή μου έλεγαν ότι δίνουν μέχρι 2mbps και επειδή είδαν ότι επέμενα με σύνδεσαν με το τεχνικό τμήμα όπου μου είπαν ότι θα το κοιτάξουν και θα με πάρουν τηλ στο κινητό που τους έδωσα....


Κουπόνι στοιχήματος:
12,75 Προώθηση Αιτήματος -- Γράψημο στα παλαιότερα των υποδημάτων 1,25

ariadgr
03-07-09, 01:30
Πήρα στο 13844

Στείλε email

@ ADSLgr.com All rights reserved.