PDA

Επιστροφή στο Forum : Για να μην γράφουμε μόνο τα παράπονα μας..



Papados
30-06-09, 17:47
Ανοίγω το συγκεκριμένο θέμα γιατί θα ήμουν άδικος αν μόνο γκρινιάζω για τους διάφορους ISP και δεν αναγνωρίζω προσπάθειες που γίνονται για την βελτίωση των υπηρεσιών.

Οπως μπορείτε να δείτε εδώ (http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=2851724&postcount=590), είχα πρόβλημα συγχρονισμού σε σύνδεση 2play της HOL.

Απο την αρχή που έγινε η σύνδεση έπιανα 1,7 - 2,0mbps στο down και βαριά 0,5mbps στο Up.
Πρόβλημα στην καλωδίωση δεν υπήρχε, η απόσταση από το κέντρο δεν δικαιολογούσε τέτοιο συγχρονισμό και έτσι προχώρησα στην δήλωση βλάβης.

Πέμπτη άνοιξα ticket, Παρασκευή με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν τα γνωστά για καλώδια, splitter κλπ. Δευτέρα με ενημέρωσαν ότι η βλάβη είναι στον ΟΤΕ, Τετάρτη συγχρόνιζα στα 10/1 με το ίδιο attn και snr που είχα και προηγουμένως.

Θα μου πείτε ότι όλα αυτά είναι αυτονόητα και έπρεπε να γίνουν όπως γίναν, αλλά αυτά που έχω περάσει με διάφορους ISP με έκαναν να αισθανθώ έκπληξη.

Επίσης έκπληξη μου προκάλεσε η συνεχής επικοινωνία των τεχνικών που μου εξηγούσαν σε ποια φάση βρίσκετε η βλάβη μου.

Ελπίζω κάποια στιγμή να αρχίσουν να διορθώνονται τα πράγματα προς όφελος όλων μας.

mondeo
30-06-09, 17:53
Ωραία.Πολύ καλά νέα.:oneup:
Το μόνο που μένει τώρα είναι ν'αλλάξεις και τα στοιχεία του ISP στο προφίλ σου.:)

Υ.Γ.Δεν πιστεύω με αυτό το Attenuation να έπιασες 10Mbps:hmm:

Papados
30-06-09, 17:56
μπα... δεν νομίζω. Η 4νετ παίζει ακόμα (και θα παίζει) και σαν παλιά "αγαπημένη" μου δεν θα την αποχωριστώ:p

mondeo
30-06-09, 17:59
μπα... δεν νομίζω. Η 4νετ παίζει ακόμα (και θα παίζει) και σαν παλιά "αγαπημένη" μου δεν θα την αποχωριστώ:p

Αφού σου ήταν τόσο αγαπημένη,γιατί την αποχωρίστηκες;:what:

Papados
30-06-09, 18:03
Δεν την αποχωρίστηκα, απλά έβαλα μια δεύτερη γραμμή (μπορείς να πεις για ποικιλία). It's so simple

mondeo
30-06-09, 18:07
Δεν την αποχωρίστηκα, απλά έβαλα μια δεύτερη γραμμή (μπορείς να πεις για ποικιλία). It's so simple

Ωραία.Μεγάλη υπόθεση η ζωή μας να έχει ποικιλία..........

Vitruvian78
30-06-09, 23:30
Xαχαχαχα, να υποθέσω οτι και στην ερωτική σου ζωή επικρατεί ποικιλία;; :p
Πρόσεχε μόνο μην κολλήσεις και με τις δύο και δεν ξέρεις ποιά απο τις δύο να κρατησεις, γιατί τότε θα είναι ασυμφορο!! Παντως η παλιά είναι αλλιώς, κι εγώ με τη hol ξεκίνησα τα πρώτα μου παρθενικά βήματα.....κάποιες φορές με απογοήτευε, αλλά τώρα είμαστε στη φάση οτι δεν την αλλάζω με τίποτα! Σαν το παλιό καλό κρασι ένα πράγμα! :p:respekt:

panaismm
01-07-09, 12:22
Και εγώ σαν συνδρομητής πολλών εταιριών κατέληξα στην Hol ενώ είχα Otenet & forthnet . Ο λόγος απλός : απαντάνε στα τηλέφωνα και γενικά στις βλάβες είναι αρκετά εξυπηρετικοί. Το ίδιο θα πει κανείς και για Otenet αλλά έχω ακουσεί και από αυτούς πολλά κουφά ,αλλά δεν είναι η ώρα τώρα να τα αναφέρω...!!

Papados
01-07-09, 12:48
Στραβές γίνονται σε όλες τις εταιρίες. το θέμα είναι η γενική εικόνα που μας αφήνει μια εταιρία κρίνοντάς την σαν σύνολο υπηρεσιών και όχι από ένα μεμονωμένο περιστατικό.;)

@ ADSLgr.com All rights reserved.