PDA

Επιστροφή στο Forum : γραμμη απο ΟTE σε Tellas



Hamurabi
29-01-06, 14:56
Παιδια εχω γραμμη απο ΟΤΕ ADSL 512 και συνδρομη forthnet.
Σκεφτομαι να μπω στα 1024. Σκεφτομαι μηπως αφησω τον Οτε και εχω γραμμη απο την Τελας μιας και εχει μικροτερο παγιο.
Τι συν/πλυν θα εχω απαυτην την αλλαγη; εκτος απτην τιμη φυσικα.

Για ISP δεν ξερω το σκεφτομαι ακομα...

Ευχαριστω

nnn
29-01-06, 15:00
Αν πάρεις γραμμή Tellas παίρνεις μαζί και Isp Tellas.
Πάνε πακέτο

ipo
29-01-06, 15:06
Όπως είναι γνωστό οι γραμμές είναι πάντα του ΟΤΕ (με εξαίρεση την Telepassport και κάποιες φορές τη Vivodi). Επομένως προκειμένου να επιτύχεις μικρότερη τιμή, θέλεις να βάλεις την Tellas να πάρει χονδρικά τη γραμμή ADSL του ΟΤΕ και κατόπιν να στην πουλήσει εσένα λιανικά. Από αυτή την επιλογή έχεις κάποια από τα μειονεκτήματα που αναφέρονται στα πακέτα ADSL, αφού και εκείνα παίρνουν τις γραμμές του ΟΤΕ με χονδρική. Προτείνω να διαβάσεις προσεκτικά το παρακάτω νήμα.

ADSL σε πακέτο. Να το πάρω; (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=15038)

Hamurabi
29-01-06, 15:17
xmm οκ αποτι καταλαβα καλυτερα να κρατησω τη γραμμη μου στο Οτε,να δινω κατι παραπανω αλλα να μην ειμαι δεσμευμενος πουθενα!
Απτην αλλη σαν ISP η τελλας τι λεει; για 1024 ενδιαφερομαι...
ξερουμε τιμη για 3μηνο 1024; επειδη στο σαιτ τους δε βγαζω ακρη.

ipo
29-01-06, 15:23
xmm οκ αποτι καταλαβα καλυτερα να κρατησω τη γραμμη μου στο Οτε,να δινω κατι παραπανω αλλα να μην ειμαι δεσμευμενος πουθενα!
Απτην αλλη σαν ISP η τελλας τι λεει; για 1024 ενδιαφερομαι...
ξερουμε τιμη για 3μηνο 1024; επειδη στο σαιτ τους δε βγαζω ακρη.Δεν ξέρω την ποιότητα της Tellas στην περιοχή σου (καλό είναι να μας πεις σε ποια περιοχή βρίσκεσαι, διότι υπάρχουν διαφορές, εξαρτώμενες από τους BBRAS).

Στη θέση σου θα έπαιρνα είτε την "3+1 μήνες" προσφορά της Altecnet (34 ευρώ/μήνα με Φ.Π.Α. για την παρογή internet), είτε την προσφορά "3+3 μήνες" της FORTHnet (22 ευρώ/μήνα) η οποία όμως τελευταία αντιμετωπίζει προβλήματα.

Hamurabi
29-01-06, 16:31
στο Βυρωνα μενω..

FODaki
30-01-06, 10:33
Aν θελεις αοριστου χρονου κρατα γραμμη απο ΟΤΕ και παρε providing απο Τελλας,
Αν δεν σε απασχολει το χρονικο όριο...το πακετο της Τελλας χωρις συνδρομή(χρεωνεσαι με χρονοχρεωση οση ωρα το χρησιμοποιεις, δλδ αν δεν το χρησιμοποιεις χρεωνεσαι μονο την γραμμη φθηνοτερα )αλλα ειναι ετησιο συμβόλαιο, και απο κει και περα παιρνεις providing απο οπου θελεις:up:

@ ADSLgr.com All rights reserved.