PDA

Επιστροφή στο Forum : adsl kit no more?



willow
30-01-06, 03:23
Λοιπον!

θα κανω αιτηση για adsl στο τελος της εβδομαδας,αλλα οι περισσοτερες προσφορες τελειωνουν αυριο μεθαυριο (στο τελος του μηνα).Επειδη το connex δεν με συμφερει να το παρω (μιας και θελει 6μηνες υποχρεωτικα και το καλοκαιρι εκτος του οτι θα λειπω θα αλλαξω και σπιτι οποτε μιλαμε για τζαμπα λεφτα) ψαχνω στο site του οτε για το adsl kit που ειναι συνηθως 3μηνο +κατι μηνες ανα καιρους,αλλα δεν το βρισκω πουθενα.Τελειωσε η προσφορα?Θα βγαλουν καποια αλλη συντομα?θα βαλλω ποτε adsl?

πραγματικα εχω βαρεθει το ψαξιμο,μου φαινεται οτι μολις ο τεχνικος μου ενεργοποιησει την γραμμη θα παρω οτι βρω μπροστα μου..!!

Για να προλαβω απαντησεις τυπου "μην παρεις πακετο" "αλλαξε την γραμμη σε adsl και διαλεξε μετα isp" να απαντησω απο τωρα οτι δεν θελω να μπλεξω με αμφιβολιες περι σωστου modem,εγκαταστασης κτλ...

ευχαριστω προκαταβολικα!
willow

Spartakus
30-01-06, 05:05
http://www.forthnet.gr/templates/corporateProductsDetails2.aspx?c=10007868




εδώ είναι το κουτί της Φόρθνετ.....;) ;) ;) ;) ;)

@GT
30-01-06, 13:25
Υπάρχει ONDSL KIT 2 μήνες +2 μήνες δώρο διαφημίζετε και στην τηλεόραση.
Φυσικά υπάρχει και το IN A BOX τις Forthnet.

teo_L20
31-01-06, 17:44
To Kit της Οτενετ σε δεσμεύει για 12 μήνες νομίζω.
Αρα μην το προτημήσεις!
Παρε καλύτερα ADSL-in a-BOX

solegga
31-01-06, 17:59
To Kit της Οτενετ σε δεσμεύει για 12 μήνες νομίζω.
Αρα μην το προτημήσεις!
Παρε καλύτερα ADSL-in a-BOX
Αν θες δεσμευεσαι....

willow
31-01-06, 18:03
Δεν νομιζω οτι καταλαβατε την κατασταση μου!Ο Οτε θα ενεργοποιησει το τηλεφωνο μου την πεμπτη 2 φεβρουαριου ενω η προσφορα της forthnet και του Οτε ειναι μεχρι τις 31!Δεν προλαβαινω να τα αγορασω!ΑΠλα σας ρωταω αν εχει ακουστει για το ποτε θα βγει η επομενη προσφορα ή τι θα ισχυει απο αυριο τεταρτη 1 φεβρουαριου αν παρω το asdsl kit του Οτε!!

Καμια λυση?

willow

ipo
31-01-06, 18:13
Δεν νομιζω οτι καταλαβατε την κατασταση μου!Ο Οτε θα ενεργοποιησει το τηλεφωνο μου την πεμπτη 2 φεβρουαριου ενω η προσφορα της forthnet και του Οτε ειναι μεχρι τις 31!Δεν προλαβαινω να τα αγορασω!ΑΠλα σας ρωταω αν εχει ακουστει για το ποτε θα βγει η επομενη προσφορα ή τι θα ισχυει απο αυριο τεταρτη 1 φεβρουαριου αν παρω το asdsl kit του Οτε!!

Καμια λυση?

willowΟι προσφορές της FORTHnet έχουν από χτες παραταθεί κατά ένα μήνα (http://www.forthnet.gr/templates/corporatePrPostingView.aspx?p=149264). Έχεις καιρό μέχρι το τέλος Φεβρουαρίου δηλαδή. Θεωρώ πιθανό να ακολουθήσουν κι άλλοι ISP με παράταση των προσφορών τους.

Ειδικά για την περίπτωσή σου, που θέλεις ADSL μέχρι το καλοκαίρι μόνο, η καλύτερη λύση είναι το ADSL in a box της FORTHnet. 6 μήνες πρόσβασης με 120 ευρώ τελική τιμή. Δηλαδή 20 ευρώ/μήνα για 384/128 Kbps. Σκέψου μήπως αξίζει να δώσεις 70 ευρώ παραπάνω, για να πάρεις το wireless modem/router που δίνει το adsl in a box plus.


Αν οι 6 μήνες σου φαίνονται πολλοί, πάρε το OnDSL kit που δίνει με 106 ευρώ 4 μήνες. Το τι σε συμφέρει οικονομικά, έχει να κάνει με το πότε μετακομίζεις.

madmetal
31-01-06, 19:06
σημερα που πηγα γερμανο ειδα οτι σε λιγες μερες εχει προσφορα το ondsl kit μαζι με PS2 η MP3 sony.

ipo
31-01-06, 19:23
σημερα που πηγα γερμανο ειδα οτι σε λιγες μερες εχει προσφορα το ondsl kit μαζι με PS2 η MP3 sony.Τα wireless modem/router που έδινε πριν από 1 μήνα Γερμανός και Πλαίσιο ήταν πολύ πιο εύστοχες προσφορές κατά την άποψή μου. Γι' αυτό έγιναν ανάρπαστες. Απορώ γιατί το γύρισαν σε παιχνίδια και mp3 players.

Να θυμηθείτε ότι σε λίγο καιρό θα δίνει ο Κωτσόβολος δώρο stirella για να βάλουν ADSL και οι νοικοκυρές.
:)

sdikr
31-01-06, 19:24
Τα wireless modem/router που έδινε πριν από 1 μήνα Γερμανός και Πλαίσιο ήταν πολύ πιο εύστοχες προσφορές κατά την άποψή μου. Γι' αυτό έγιναν ανάρπαστες. Απορώ γιατί το γύρισαν σε παιχνίδια και mp3 players.

Να θυμηθείτε ότι σε λίγο καιρό θα δίνει ο Κωτσόβολος δώρο stirella για να βάλουν ADSL και οι νοικοκυρές.
:)


Και πάντα ήθελε η μάνα μου μια stirela :p

ipo
31-01-06, 19:40
Και πάντα ήθελε η μάνα μου μια stirela :pΚαι η δική μου, γι' αυτό το λέω.

Αντί να παρακαλάνε οι μαθητές τους γονείς τους, θα λέει η μάνα στο παιδί:
"Θέλεις να βάλεις ADSL, που έχει δώρο και μία stirella;"

Μετά θα βρουν κάτι για τον μπαμπά (χιονοαλυσίδες, ψησταριά μπάρμπεκιου, ηλεκτρικό τρυπάνι, dvd εγγραφής), ώστε να θέλει όλη η οικογένεια να βάλει ADSL.

Πέρα από την πλάκα, μου φαίνεται αρκετά ευχάριστο το γεγονός ότι, εδώ και ένα χρόνο, έχουν σταματήσει οι απαράδεκτες για την εποχή μας διαφημίσεις για ISDN και όλες οι εταιρείες προωθούν το ADSL. Ειδικά τώρα τελευταία γίνεται πανικός με τις προσφορές. Αν έριχναν και τις τιμές στις συνδρομές αορίστου χρόνου και τις γραμμές, θα έκαναν κάτι πραγματικά καλό για την ανάπτυξη της ευρυζωνικότητας.

neon
31-01-06, 19:51
...η καλύτερη λύση είναι το OnDSL kit της FORTHnet...
Τι γίνεται εδω; Συγχώνευση των αιωνίων αντιπάλων;

ipo
31-01-06, 20:02
Τι γίνεται εδω; Συγχώνευση των αιωνίων αντιπάλων;:redface:

Ευχαριστώ για τη διόρθωση.

@GT
01-02-06, 15:54
Έχει βγει άλλη μια προσφορά τις forthnet με 99€ αλλά δεν ξέρω λεπτομέρειες.:hmm:

ipo
01-02-06, 16:46
Έχει βγει άλλη μια προσφορά τις forthnet με 99€ αλλά δεν ξέρω λεπτομέρειες.:hmm:Η τιμή που αναφέρεις είναι χωρίς Φ.Π.Α. και αφορά στο ADSL in a box.

@GT
02-02-06, 01:04
Ναι ακριβός in a box είναι αλλά δεν θυμάμαι για πόσο καιρό το δίνει.

JohnGR
02-02-06, 01:14
6 μήνες, 384/128

teo_L20
02-02-06, 17:47
Πολύ καλή προσφορα,αν εξαιρέσουμε ότι άν δεν συνεχίσεις μαζί τους σου κοβουν την γραμμή.
Φυσικά αυτό αλλάζει άν κάποιος θέλει adsl για ένα διαστημα μόνο ή θα συνεχίσει με την Φορθνετ.

@GT
02-02-06, 18:05
Η συμφέρει αυτόν που έχει γραμμή σταθερά και αλλάζει σε οποίον isp θέλει.
6 μήνες με 99€ πολύ καλό.

teo_L20
02-02-06, 23:05
Ναι?
Για να δω...:hmm:
Τοτε αλλάζει το πράμα...:hmm:

freelove
05-02-06, 16:09
ποσες μερες κανει για ενεργοποισει με το ondslkit?

ipo
05-02-06, 16:18
ποσες μερες κανει για ενεργοποισει με το ondslkit?Ο τυπικός χρόνος είναι 12 εργάσιμες ημέρες.

freelove
05-02-06, 17:04
καπου διαβασα οτι κανει 3 εργασιμες μερες.

λογω επιδει ειναι πακετο απο οτε..αλιθευει?

ipo
06-02-06, 15:55
καπου διαβασα οτι κανει 3 εργασιμες μερες.

λογω επιδει ειναι πακετο απο οτε..αλιθευει?Αν θέλεις γρήγορη ενεργοποίηση πάρε γραμμή απευθείας από ΟΤΕ (134). Το OnDSL kit κάνει από 4 (το λιγότερο που έχει δηλώσει κάποιος στο forum) έως 40 μέρες να ενεργοποιηθεί. Όπως είπα και παραπάνω ο συνήθης χρόνος που είναι και ο τυπικός είναι 12 εργάσιμες ημέρες.

@GT
07-02-06, 16:25
Εάν έχεις γραμμή κάνει 2 μέρες από την ημερομηνία τις αίτησις.
Εάν δεν έχεις γραμμή 15 μέρες.

ipo
07-02-06, 16:40
Εάν έχεις γραμμή κάνει 2 μέρες από την ημερομηνία τις αίτησις.
Εάν δεν έχεις γραμμή 15 μέρες.Σύμφωνα με το τμήμα εξυπηρέτησης πελάτων της OTEnet, πρέπει να διακόψεις τη γραμμή σου πριν κάνεις αίτηση για το OnDSL kit. Η διαδικασία διακοπής παίνει περίπου 10 εργάσιμες από τον ΟΤΕ. Κατόπιν ξεκινάει η διαδικασία ενεργοποίησης της νέας γραμμής. Δεν μπορεί να μπει το OnDSL kit σε υπάρχουσα γραμμή ADSL του ΟΤΕ. Επομένως οι δύο μέρες για ενεργοποίηση είναι απίθανες αν κάποιος έχει ήδη γραμμή ADSL.

@ ADSLgr.com All rights reserved.