PDA

Επιστροφή στο Forum : Είναι δυνατή η διακοπή της προπληρωμένης συνδρομής (3+3);



knikos
30-01-06, 12:39
Θα ήθελα να ρωτήσω, αν κάποιος πιο σχετικός ή δραστήριος, βρήκε τρόπο να διακόψει τη σύνδεση του. Το πρόβλημα δε λύνεται όυτε με διαμαρτυρίες ούτε με αναμονή, ούτε με παράταση, γιατί αρκετοί χρησιμοποιούν τη σύνδεση επαγγελματικά και δεν μπορούν να διακινδυνεύουν σε τέτοιες εταιρείες και να περιμένουν τη ΛΥΣΗ.

nikoskar
30-01-06, 12:43
Εφωσον εχεις πληρωσει δεν μπορεις να κανεις τιποτα.Το σλογκαν δεν το ξερεις?Περι αξιοπιστιας γραμμης ADSL?Για μενα πρωτα 1 Demo Account και μετα επιλεγω.

BoGe
30-01-06, 12:46
Θα ήθελα να ρωτήσω, αν κάποιος πιο σχετικός ή δραστήριος, βρήκε τρόπο να διακόψει τη σύνδεση του. Το πρόβλημα δε λύνεται όυτε με διαμαρτυρίες ούτε με αναμονή, ούτε με παράταση, γιατί αρκετοί χρησιμοποιούν τη σύνδεση επαγγελματικά και δεν μπορούν να διακινδυνεύουν σε τέτοιες εταιρείες και να περιμένουν τη ΛΥΣΗ.

Το μόνο που θα μπορούσες να κάνεις είναι το εξής:
Προσπάθησε να σου δώσουν παράταση της συνδρομής σου.
Αν τα καταφέρεις να πάρεις κανά μήνα παράταση, τότε πάρε από άλλη εταιρεία για ένα μήνα συνδρομή.

knikos
30-01-06, 12:49
Αν δεν έχεις πληρώσει ακόμα, τι γίνεται;

slaughter
30-01-06, 13:53
Αν δεν εχεις πληρωσει να τους τα πριξεις κ απλα να πληρωσεις για τις μερες που και καλα εκανες χρηση! :)

babality
30-01-06, 15:32
Καταλαβα:(
Και ηθελα να το ρωτησω κι εγω αυτο αλλα απ'οτι φαινεται θα φαω τα κτηνη στη μαπα και τους 6 μηνες.
ΚΤΗΝΗ:angryr:

nmavro73
02-02-06, 20:20
Θα με πάρουν σε λίγο να μου πουν αν μπορώ να διακόψω και μου παν θα με πάρει η υπεύθυνη..Να δούμε

nmavro73
02-02-06, 20:40
Θα ήθελα να ρωτήσω, αν κάποιος πιο σχετικός ή δραστήριος, βρήκε τρόπο να διακόψει τη σύνδεση του. Το πρόβλημα δε λύνεται όυτε με διαμαρτυρίες ούτε με αναμονή, ούτε με παράταση, γιατί αρκετοί χρησιμοποιούν τη σύνδεση επαγγελματικά και δεν μπορούν να διακινδυνεύουν σε τέτοιες εταιρείες και να περιμένουν τη ΛΥΣΗ.

Με πήραν σήμερα τηλέφωνο από το τμήμα πωλήσεων μετά απο αλλο ένα χώσιμο για να μου πούν ότι υπάρχει μια διαδικασία διακοπής

1.Στελνεις mail στο Internet-sales@forthnet.gr με θέμα επειγον και γράφεις το λόγο που ζητάς διακοπή
2.Βαζεις ενα τηλεφωνο να σε πάρουν απο την εταιρία την άλλη μέρα από το τμήμα διακοπών.

Και έπεται η συνέχεια

nmavro73
03-02-06, 18:58
Μίλησα σήμερα με την κα. Σαββα υπεύθυνη του τμήματος διακοπών. Δεν δεχονται λέει διακοπές παρά μόνο δικαστικά..Θα μου στείλει κάποια πράγματα γραπτώς. Της ζήτησα στο mail να γράφει ότι η συνδρομή θα παραταθεί για ΟΛΟ το διάστημα που δεν δουλευε σωστα. Ελπίζω να βρώ άκρη μέσω του INKA.

teo_L20
06-02-06, 21:44
Θα περιμένεις,αλλα στο τέλος σίγουρα θα βρεις κάποιο δίκιο.;)
Και μην διστάζεις,κανε και καμιά αγωγή(λεμε τώρα!).:rolleyes:

nmavro73
06-02-06, 21:49
Θα περιμένεις,αλλα στο τέλος σίγουρα θα βρεις κάποιο δίκιο.;)
Και μην διστάζεις,κανε και καμιά αγωγή(λεμε τώρα!).:rolleyes:

Προσπαθώ μεσω ΕΚΠΟΙΖΩ

Stelios
20-07-06, 18:39
Βρισκομαι 15 μερες πριν ληξει το 3+3 μου . Μπορω να κανω αιτηση διακοπης αμεσα ????

Tem
20-07-06, 23:07
απαράδεκτη η τακτική της Forthnet. Πάντως και διακοπή να μην μου κάνουν περίπου ένας μήνας μένει. Μετά τέρμα και ας μείνω για κάποιες μέρες χωρίς σύνδεση

Stelios
21-07-06, 02:03
απαράδεκτη η τακτική της Forthnet. Πάντως και διακοπή να μην μου κάνουν περίπου ένας μήνας μένει. Μετά τέρμα και ας μείνω για κάποιες μέρες χωρίς σύνδεση
Φιλε θα συμφωνησω οτι η πολιτικη αυτη δεν ειναι οτι καλυτερο . Εχω στειλει mail στο support και ζηταω διευκρινησεις πανω στο θεμα .

Tem
21-07-06, 07:05
Φιλε θα συμφωνησω οτι η πολιτικη αυτη δεν ειναι οτι καλυτερο . Εχω στειλει mail στο support και ζηταω διευκρινησεις πανω στο θεμα .
ενημέρωσέ μας σχετικά αν έχεις νεότερα

Tem
22-07-06, 22:25
εν τω μεταξύ εγώ δεν έχω ακόμα κανένα νεότερο. Καμία απάντηση για την αίτηση διακοπής.

Tem
24-07-06, 14:19
Φαίνεται ότι αν μπλέξεις με την Forthnet δύσκολα ξεμπλέκεις. Ουτε μια ενημέρωση μέχρι στιγμής παρα τα αλεπάλληλα emails.

miv
24-07-06, 18:46
Δεν μπορει να διακοπει πακετο με προκαθορισμενο χρονο ληξης. Αλλωστε, αφου το εχεις προπληρωσει δε συμφερει κιολας. Και τα λεφτα δε τα επιστρεφουν. Μετα την απομακρυνση εκ του ταμειου...

Σ'αυτες τις περιπτωσεις συμφερει μια Αοριστου Χρονου συνδεση. Ειναι βεβαια πιο ακριβη, αλλα οποτε θελεις την κοβεις.

Stelios
24-07-06, 21:20
Και ομως μπορει να διακοπει το πακετο 3+3 πριν ληξει .

Σημερα με πηραν τηλεφωνο απο την Forthnet επειδη το 3+3 μου ληγει σε 10 μερες . Ηθελαν να μου κανουν προσφορα για νεο πακετο . Εγω βρηκα την ευκαιρια να μαθω πως διακοπτω νωριτερα , αφου οπως του ειπα δεν απανταν ΟΥΤΕ στα email , ΟΥΤΕ στο τηλεφωνικο κεντρο τους μπορω να πιασω γραμμη. Του ειπα και αλλους λογους που με κανουν να θελω να διακοψω και να αλλαξω εταιρια.

Εν τελη , μου ειπε να στειλω ενα mail στο internet-sales@forthnet.gr . Στο mail θα αναφερω , ονοματεπωνυμο , τηλεφωνο που εχει γινει η συνδρομη 3+3 , καθως και το username.
Μετα απο αυτα , γραφουμε " Επιθυμω διακοπη κλπ κλπ "

Ειλικρινα με κουρασε η forthnet . Υποστηριξη ΔΕΝ υπαρχει . Τηλεφωνα δεν απαντανε , mail δεν απαντανε ... Σε αιτησεις βλαβης (3 εκανα) , κανεις τους δεν ασχοληθηκε .

nmavro73
24-07-06, 23:13
Θα τα κάνεις αυτά και θα σε πάρουν να σου πούν ότι δεν έγινε δεκτή η διακοπή. Αν δεις τι λέει στην αρχή του το thread θα καταλάβεις

@ ADSLgr.com All rights reserved.