PDA

Επιστροφή στο Forum : torrents και edonkey αρχεια ΜΑΖΙ;;;



vag_stephanou
30-01-06, 14:37
Γεια χαρα!

Πρόσφατα κατέβασα το shareaza, θέλοντας κυρίως να συνδυάσω τα downloads που είχα στο emule με τα torrents... Κατι τέτοιο μέχρι στιγμής είναι σχεδόν αδύνατο... Κατεβάζει μόνο το torrent! Δοκίμασα να μειώσω το Bittorrent.Bandwidth.Percentage (η κάπως έτσι) στις advanced options αλλά και πάλι δεν είδα φως. Δεν ξέρω αν φταίει το ότι τα edonkey αρχεία έχουν σχετικά λίγες πηγές... Πάντως εδώ και δυο μέρες περίπου δεν κατεβαίνουν...

Καμιά ιδέα;;;;

no_logo
30-01-06, 14:57
για να μπορέσει να συνδιάσει πηγές από torrents και από τα άλλα δίκτυα θα πρέπει το αρχείο να μην είναι σε μορφή φακέλου. Τι εννοώ, θα πρέπει το shareaza να βρει τις υπογραφές του (SHA1, Tiger-Root, ed2k) για να το κάνει αυτό θα πρέπει το αρχείο να είναι μόνο ένα, πχ 1 βίντεο ή πολλά αρχεία σε συμπιεσμένη μορφή. Δεν μπορει να βρει πηγές για αρχεία που ανεβαίνουν σαν φάκελος.

Δεν ξέρω αν ήταν κατανοητό αυτό που έγραψα :redface: τώρα που το διαβάζω μου φαίνεται κάπως

alexisazen
30-01-06, 16:46
Μιλάς για το ίδιο αρχείο να κατεβάζεις με πηγές ed2k και torrent ή διαφορετικά;

Αν εννοείς το πρώτο ισχύει η απάντηση του no logo.

Αν εννοείς να κατεβάζεις διαφορετικά αρχεία από τορρεντ και ed2k ταυτόχρονα, εγώ προσωπικά δεν είχα κανένα πρόβλημα με τις ρυθμίσεις που προτείνει ο no logo στο How-to. Για το μοίρασμα του b/w ανάμεσα στα δύο δίκτυα, δεν έχω ιδέα

vag_stephanou
30-01-06, 18:41
το δεύτερο εννοώ... Ίσως να φταίει το ότι τα αρχεία έχουν λίγες πηγές...

Παρεπιπτόντως, το torrent (ένα αρχειο batch) σπάνια κατεβάζει πάνω απο 15KB/s είναι λογικό αυτό; Λέει ότι έχει πηγές. Στο torrent info δε μου βγάζει seeders και leechers...

Re-Ti-Re
30-01-06, 22:55
Για να κατεβάζεις συγχρόνως από τα διάφορα δίκτυα μαζί με torrents παίξε με το ποσοστό (%) στην παρακάτω επιλογή του Shareaza:
Shareaza Settings > Advanced > BitTorrent.BandwidthPercentage
Ανάλογα ποια αρχεία θέλεις να κατέβουν ποιο γρήγορα ανεβάζεις ή κατεβάζεις το ποσοστό. Όταν το ποσοστό ανεβαίνει δίνεται προτεραιότητα στα Torrent.

fon
30-01-06, 23:52
@vag_stephanou:
"Βάλε" κανα "edonkey αρχείο" που έχει σίγουρα πολλές πηγές (πχ... εμπιθρι της μαντόνας :D)...
Παρατήρησε το αποτέλεσμα...
Μάλλον τα αρχεία που ψάχνεις "φταίνε" :redface:

@ ADSLgr.com All rights reserved.