PDA

Επιστροφή στο Forum : Αντε ρε Tellas, πολυ ακριβή εισαι!



mookie
30-01-06, 18:55
Καλισπέρα,

Εχώ ενα παράπονο και ηθελά απλως να σας το πώ.

Ειναί πολυ ακριβα το τελλας μας! Ελπιζω να δουνε αφτα που γραφώ.Δεν ειναι δυνατον η φορθνετ να δινει 6 μηνες με 99Ε κομπλέ και εμεις να πληρωνουμε υπερδιπλασια!

Θελώ να ξερουν οτι οταν λυθει το συμβολαιο μου(τον απριλιο),δεν προκειται με τιποτα να συνεχισω μαζι τους,επιδι και ΜΟΝΟ δεν τεινουν τις τιμες τους με την υπολιπη αγορα!

Ενταξι καλο DSL,φουλ ταχιτιτες,αλλα ειπαμε να μας σκιζουνε,αλλα οχι και να μας βγαλουν τα εντερα.

αφτα

:D

nodas
30-01-06, 19:18
δεν εχεις δικιο :down:

http://www.adslgr.com/features/ispsdirectory/ispindex.php

H tellas απλα δεν εχει πακετα εχει μονο fix τιμες και στις τιμες fixed ειναι ανταγωνιστικη.

Εχω 2 φιλους που εχουν κανει αιτηση 1μηνα ++ τωρα στη HOL πευκη (384) και βριλησσια (512) και ακομα να συνδεθουν με το πακετο 6+6 ;) εγω σε 11εργασιμες ημουν κομπλε. αυτοι εχουν ξεπερασει τις 22εργασιμες,

Για να πας στην forthnet πρεπει να κοψεις τον Αρυς να μεινεις απο 10 μερες (μεχρι και μηνα δες παραπανω χωρις Internet) αν τελειωσει το πακετο μετα τι χρεωσεις θα εχεις??? και αν θες να ξανα αλλαξεις πακετο θα μεινεις παλι 10++ μερες χωρις Internet??:rofl:


το πιο φτηνο εχει και αυτο το κοστος του λοιπον :lol:

και μην σκοτωνεις τα ελληνικα :whistle:

nodas
30-01-06, 19:26
και απο αλλον φιλο που ειχε forthnet μετα hol(ram) και μετα tellas η tellas παιζει καλυτερα.

acn που εχω κανει χρηση παιζει καλα στο εσωτερικο αλλα η tellas παιζει καλυτερα με εξωτερικο

επισης για να μην παρω κανεναν στον λαιμο μου αυτα ισχυουν σε μενα και δεν ισχυουν σε ολους γιατι ειναι πολλοι παραγοντες στην μεση ;)

xristos86
30-01-06, 19:52
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου Νόντα(και ότι τρέχει πολύ καλά η Tellas και ότι σε "αορίστου" χρόνου έχει πολύ καλές τιμές),αλλά υπάρχει ένα πρόβλημα...Οι άλλες εταιρίες δεν μπορεί να προφασίζονται "πακέτα" και να δίνουν το Adsl μισοτιμής (όσο θα έπρεπε να είναι κανονικά δηλαδή) κρατώντας τις τιμές τους για αορίστου χρόνου σε υψηλά επίπεδα και η Tellas να μην απαντάει ως μεγάλη εταιρία!Γιατί σε τελική ανάλυση πακέτα-ξεπακέτα δίνουν τελικά το Adsl πολύ φτηνότερα!
P.S.:Και εννοείται ότι υπάρχουν πολλοί άνθρωποι που θα έμεναν 10 μέρες τον χρόνο χωρίς Adsl για να πληρώνουν 40% λιγότερα...!

Φιλικά...

nodas
30-01-06, 20:09
εγω εχω τελλας συμβολαιο 2ετες 1024/256,

ειμαι δεσμευμενος με τελλας για 2 χρονια και εχω την προσφορα διπλασιασμου του internet τον 2 χρονο ελπιζω μεχρι τον δεκεμβρη του 2006 να βγουν μεγαλυτερες ταχυτητες για αυτο εκανα 2ετες συμβολαιο :lol: και πιο πριν να βγουν μπορω να το αλλαξω σε 2mbit(στα πακετα δεν μπορεις) αρκει να υπαρχει μεγαλυτερη ταχυτητα των 2Mbit π.χ 4mbit και να μπορω να αντεξω οικονομικα στο ΑΡΥΣ της διπλασιασμενης γραμμης:oneup:

xristos86
30-01-06, 20:47
Τώρα με μπέρδεψες...Που κολλάει αυτό?!?

P.S.:Α,και παιδιά,αν θέλετε ας συμμετέχουν κι άλλοι στη συζήτηση,νομίζω ότι μας αφορά όλους!

agriojohn
30-01-06, 21:54
Κι εγώ πιστεύω ότι η Τελλάς έχει τις χαμηλότερες τιμές σε αορίστου.
Αυτό το 99 Ευρώ είναι σίγουρο ότι δεν πληρώνεις τίποτε άλλο;
Ούτε πάγιο στον ΟΤΕ είτε στην Εταιρεία;
Εγώ γιατί νομίζω ότι είναι 99 Ευρώ στην Forthnet και μετά κάθε μήνα το πάγιο του ΟΤΕ για την DSL έρχεται κανονικά.

sdikr
30-01-06, 21:59
Οταν πάρεις και γραμμή απο αυτούς αλλιώς Vivodi, forthnet

mrsaccess
30-01-06, 22:02
Sorry, αλλά δεν κατάλαβα, τι ακριβώς είναι η Tellas;

apostol70
30-01-06, 23:13
Πραγματικά κάποιοι εκεί στην Tellas θα πρέπει να δούνε τι γίνεται με τα πακέτα αυτά. Το κακό είναι ότι δίνουν μόνο αορίστου χρόνου σύνδεση και τίποτε άλλο.

Τουλάχιστον έχουν κάνει την ιστορία με τον διπλασιαμό στα 24μηνα συμβόλαια αλλά πόσοι από τους πελάτες τους να τα έχουν αυτά;

Σίγουρα θα χάνουν κόσμο εξαιιτίας της πολιτικής τους να μην προσφέρουν πακέτα

Crosstalk
30-01-06, 23:16
Μεχρι και η Βιβοντι που εκανε το ιδιο.....το αλλαξε πλεον και δινει προπληρωμενα!

Μαλλον ετοιμαζονται με δικους τους κομβους τα μυρμηγκια και δεν νοιαζονται και πολυ για τα προπληρωμενα!

xristos86
31-01-06, 00:00
Μακάρι ρε Crosstalk να είναι όπως τα λες...!:hmm:
Γιατί αν είναι έτσι υποψιάζομαι ότι και ταχύτητες πολύ υψηλότερες και τιμές πολύ χαμηλότερες θα δούμε!
Αλλά μέχρι τότε............:cry:

nodas
31-01-06, 00:37
Πραγματικά κάποιοι εκεί στην Tellas θα πρέπει να δούνε τι γίνεται με τα πακέτα αυτά. Το κακό είναι ότι δίνουν μόνο αορίστου χρόνου σύνδεση και τίποτε άλλο.

Τουλάχιστον έχουν κάνει την ιστορία με τον διπλασιαμό στα 24μηνα συμβόλαια αλλά πόσοι από τους πελάτες τους να τα έχουν αυτά;

Σίγουρα θα χάνουν κόσμο εξαιιτίας της πολιτικής τους να μην προσφέρουν πακέτα

ηξερα τα πακετα αλλα πηγα τελλας, με το πακετο δεσμευεσαι χειροτερα απο οτι με το συμβολαιο και στην αναβαθμιση ταχυτητας και στην αλλαγη των τιμων του ΑΡΥΣ ή του ISP αφου το εχεις προπληρωσει:oneup: η τελλας μπορει να εχει πελατολογιο καλο και να μν χρειαζεται να κανει πακετα, εμενα και αλλους πολλους τους εχει σιγουρους για ενα με 2 χρονια μεσω των συμβολαιων,

Διαβαστε και για Hol και για forthnet τι τραβανε μερικοι με τα πακετα που εχουν Super προσφορες, ποσος κοσμος μαζευτικε, ποτε τους ενεργοποιησανε και τι ταχυτητες εχουν :clap:

Μια παροιμια:

Απου χει λεει πιο καλα και πιο καλα γυρευει ο διαλος στον κ@@ο κουκια του μαγυρευει

Αν εισαι ευχαριστημενος με κατι μην τα αλλαζεις γιατι μπορει να πας και σε χειροτερα :oneup:

mookie
31-01-06, 01:04
πρωσοπικα μια γλώσσα καταλαβαινω,και αυτο ειναι του χρηματος. Πραγματικα δεν με πολυ ενδιαφερει η 40αρες που κατεβαζω και που δεν ειχα κανενα προβλημα τοσο καιρο,αυτο που καταλαβαινω ειναι οτι η φορθνετ δινει 6 μηνες με 99Ε και τωρα πληρωνω 210Ε το εξσμηνο.Ας ειμαι με φορθνετ και ας κατεβαζω με 15ΚΒ...τι να κανουμε,ετσι ειναι τι να γινει...

dgeor
31-01-06, 03:39
Αν η αορίστου της tellas δεν είχε χρονική δέσμευση 12 μηνών, θα την επέλεγα άμεσα.
Στο site της όμως λέει καθαρά ότι η ελάχιστη διάρκεια συμβολαίου είναι 12 μήνες.
Τι σόι αορίστου είναι αυτή, την στιγμή που με δεσμεύει, δεν καταλαβαίνω.
Αν πάλι, κάνω λάθος, διορθώστε με.

Υ.Γ.: Η γραμμή είναι στο όνομά μου, ενδιαφέρομαι μόνο για παροχή internet.

nodas
31-01-06, 04:29
εχει χωρις χρονική δέσμευση 12 μηνών παρε τηλ 13800 :oneup:

ermis333
31-01-06, 07:50
Αν η αορίστου της tellas δεν είχε χρονική δέσμευση 12 μηνών, θα την επέλεγα άμεσα.
Στο site της όμως λέει καθαρά ότι η ελάχιστη διάρκεια συμβολαίου είναι 12 μήνες.
Τι σόι αορίστου είναι αυτή, την στιγμή που με δεσμεύει, δεν καταλαβαίνω.
Αν πάλι, κάνω λάθος, διορθώστε με.

Υ.Γ.: Η γραμμή είναι στο όνομά μου, ενδιαφέρομαι μόνο για παροχή internet.

Άμα τη γραμμή την έχεις πάρει απευθείας από ΟΤΕ και όχι μέσω Tellas τότε η συνδρομή είναι αορίστου χρόνου από την 1η ημέρα. Δέσμευση 12 μηνών υπάρχει μονο αν πάρεις και γραμμή και ιντερνετ από Tellas.

cosmos
31-01-06, 10:08
Δεν ξέρω ρε παιδιά. Έχω Tellas από τον Νοέμβρη του 2003 με αορίστου. Περίμενα κάτι τέλος πάντων, κάποια προσφορά/επιβράβευση/whatever. Πονάει άσχημα να βλέπω 34+ΦΠΑ (ΟΤΕ+Tellas) όταν οι άλλοι καθαρίζουν παρόμοια σύνδεση με σχεδόν μισά λεφτά. Ειδικά τώρα που λόγω γνωστού προβλήματος με ΟΤΕ, μπάζει η γραμμή.

Αρχίζω να το σκέφτομαι για αλλού.

or1onas
31-01-06, 13:55
Δεν ξέρω ρε παιδιά. Έχω Tellas από τον Νοέμβρη του 2003 με αορίστου. Περίμενα κάτι τέλος πάντων, κάποια προσφορά/επιβράβευση/whatever. Πονάει άσχημα να βλέπω 34+ΦΠΑ (ΟΤΕ+Tellas) όταν οι άλλοι καθαρίζουν παρόμοια σύνδεση με σχεδόν μισά λεφτά. Ειδικά τώρα που λόγω γνωστού προβλήματος με ΟΤΕ, μπάζει η γραμμή.

Αρχίζω να το σκέφτομαι για αλλού.

Φίλε Cosmos, σαν να ακούω το εαυτό μου. Ακριβώς στα ίδια είμαι κ γω (από τέλη 2003 κ στα ίδια μια ζωή. Καμμία προσφορά, κλπ.. Τίποτα εντελώς...)

ermis333
31-01-06, 14:31
Φίλε Cosmos, σαν να ακούω το εαυτό μου. Ακριβώς στα ίδια είμαι κ γω (από τέλη 2003 κ στα ίδια μια ζωή. Καμμία προσφορά, κλπ.. Τίποτα εντελώς...)

Και εγώ το σκέφτομαι, αλλά δεν μπορώ με τίποτα να μείνω χωρίς ADSL για 20+ μέρες και να ξανακάνω από την αρχή νέα σύνδεση.

Άσε που πέφτω και σε SIEMENS 1 DSLAM και είμαι ρυθμισμένος πιο πάνω σε ταχύτητα, οπότε το σκέφτομαι 2 φόρές.

cosmos
31-01-06, 15:05
Γιατί 20 μέρες, τόσο πολύ αργούνε; Εγώ έχω την ιδέα ότι τουλάχιστον ο τερματισμός αν το κάνεις πρωί, την άλλη μέρα δεν έχεις adsl από ΟΤΕ και σε 2-3 μέρες και από provider. Τώρα η εγγραφή είναι άλλου παπά ευαγγέλιο tbh σε διάρκεια ενεργοποίησης, αλλά ξαναλέω _πολλά_ λεφτά...

FODaki
05-02-06, 11:13
:hmm: παιδια, εγω θελω να βαλω adsl για 3-4 μηνες διοτι φευγω για εξοτερικό μετα μαλλον...
σκεφτομαι λοιπον (για να εχω αοριστου) να βαλω γραμμη ΟΤΕ και providing Τελλας...
αν οχι λεω να βαλω κανενα πακετο με χρονοχρεωση απο ΟΤΕ/Οn dsl economy που ειναι συμφερον όπως το βλέπω δηλαδη, μιας και δεν κατεβαζω ΄σχεδον τιποτα αντε κανενα τραγουδάκι που και που...αλλα δεν 3ερω εχω μπερδευτεί ...με αυτα και με αυτα... το τελος ενεργοποιησης για adsl απο οτέ πόσο ειναι???:whistle:
ευχαριστω!

Crosstalk
05-02-06, 14:06
Εισαι κλασικη περιπτωση πακετου........αφου θες μονο 3-4 μηνες.....παρε ενα πακετακι της αγορας (δινουν και δωρα αν πας σε καποια πο τις μεγαλες αλυσιδες) και με την ληξη του 3-4μηνου εισαι οκ!

FODaki
05-02-06, 14:19
Εισαι κλασικη περιπτωση πακετου........αφου θες μονο 3-4 μηνες.....παρε ενα πακετακι της αγορας (δινουν και δωρα αν πας σε καποια πο τις μεγαλες αλυσιδες) και με την ληξη του 3-4μηνου εισαι οκ!

thnx Crosstalk εχεις κατι να προτεινεις???;)
Forthnet???otnet???

alejandros1967
06-02-06, 10:41
Σαν να μου φένονται όλα καλά.Σήμερα το πρώι 06/02 κατεβάζω με 40.9ΚΒ και 384/128. Λέτε να μείνει έτσι?

paris
06-02-06, 11:00
thnx Crosstalk εχεις κατι να προτεινεις???;)
Forthnet???otnet???

το kit της otenet "έπεσε" στα 49€ για 4 μήνες (πολύ καλή προσφορα):hmm:
από την άλλη η vivodi έβγαλε πακέτο για 5 μήνες σε 512 με 89€
Διαλέγεις και παίρνεις....

alejandros1967
06-02-06, 12:57
12:00 ώρα ελλάδος και μια από τα ίδια.Και που να πείς τον πόνο σου. Μάλλον τσάμπα πληρώνουμε

Crosstalk
07-02-06, 01:30
το kit της otenet "έπεσε" στα 49€ για 4 μήνες (πολύ καλή προσφορα):hmm:
από την άλλη η vivodi έβγαλε πακέτο για 5 μήνες σε 512 με 89€
Διαλέγεις και παίρνεις....

69 πηγε!

@ ADSLgr.com All rights reserved.