PDA

Επιστροφή στο Forum : απο τελλας σε hol ?



papadopoulos02
07-07-09, 00:17
καλοκαιριασε και πηραν τα μυαλα μου αερα.....
και μπηκε στα αυτια μου ιδροτας....
στο θεμα μας :)
ειμαι εδω και 1μιση χρονο στην τελλας και σκεφτηκα να μπω στην hol ειμαι στην θεσσαλονικη στον ευοσμο....
πως ειναι τα πραγματα στην hol ?
σε 2 εβδομαδες ειπαν θα με συνδεσουν...
λετε να εκανα πατατα που εφυγα απο τελλας?
συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις :p

gogos888
07-07-09, 08:08
Και εγώ από Εύοσμο (περιοχή Μαιάνδρου & Μ.Αλεξάνδρου). Έχω το lite πακέτο. Μεταφορά από Forthnet από τον Μάρτιο που μου είχε βγάλει την πίστη (διέκοψα πριν την συμπλήρωση 12μήνου). Έχω καλή γραμμή. Αποσυνδέσεις μηδέν, τηλέφωνο με ποιότητα σαν του ΟΤΕ. Μου θυμίζει τον παλιό καλό καιρό που ήμουν Conn-x 1024/256 :rolleyes:
Αυτήν την στιγμή απολαμβάνω καλά pings, κατέβασμα στο μέγιστο της γραμμής, την τεχνική υποστήριξη δεν την χρειάστηκα :p

papadopoulos02
07-07-09, 12:48
Και εγώ από Εύοσμο (περιοχή Μαιάνδρου & Μ.Αλεξάνδρου). Έχω το lite πακέτο. Μεταφορά από Forthnet από τον Μάρτιο που μου είχε βγάλει την πίστη (διέκοψα πριν την συμπλήρωση 12μήνου). Έχω καλή γραμμή. Αποσυνδέσεις μηδέν, τηλέφωνο με ποιότητα σαν του ΟΤΕ. Μου θυμίζει τον παλιό καλό καιρό που ήμουν Conn-x 1024/256 :rolleyes:
Αυτήν την στιγμή απολαμβάνω καλά pings, κατέβασμα στο μέγιστο της γραμμής, την τεχνική υποστήριξη δεν την χρειάστηκα :p

σε τι ταχυτητα συχρονιζεις?
(εγω ειμαι διπλα στην καραολη και δημητριου)

***********************************
χαζομαρα μου ειδα οτι συχρονιζεις στα 6μβ
εγω απο τελλας ειχα 8....υπαρχη περιπτωση να πιασω παραπανω?
γιαιτι ο απεναντι μου εχει φορθνετ και ποιανει 16.....

michelos
07-07-09, 17:06
Και εγώ έχω το Lite, συγχρονίζω στα 6Mbs γιατί το πακέτο lite σε περιορίζει σε αυτή την ταχύτητα. Από το Φεβρουάριο που συνδέθηκα δεν υπήρξε στιγμή χωρίς τηλέφωνο ή internet.
Προφανώς εσύ πάς για 24Mbs. Περιμένουμε να μας πεις εντυπώσεις!
(Εγώ μένω 2 στενά πάνω από την Μ. Αλεξάνδρου)

fritzentzoulas
07-07-09, 17:12
καλα εκανες και εφυγες απο υην τελας
αιτηση απο που εκανες?
αν εκανες απο το ιντερνετ τοτε κερδισες και 3 μηνες δωρεαν

gogos888
07-07-09, 21:06
σε τι ταχυτητα συχρονιζεις?
(εγω ειμαι διπλα στην καραολη και δημητριου)

***********************************
χαζομαρα μου ειδα οτι συχρονιζεις στα 6μβ
εγω απο τελλας ειχα 8....υπαρχη περιπτωση να πιασω παραπανω?
γιαιτι ο απεναντι μου εχει φορθνετ και ποιανει 16.....

Έχω το lite πακέτο στα 6/1 αλλά όσο ήμουν σε forthet συγχρόνιζα πάνω από 21000. Η Forthnet έχει το snr στο 6, ο ΟΤΕ στο 9 και η HOL στο 11 αν θυμάμαι καλά. Θα συγχρονίζεις λιγότερο από τον γείτονα. Είστε λίγο μακριά από το κέντρο Ελευθερίου-Κορδελιού.

papadopoulos02
21-07-09, 00:34
και ειμαι στην αναμονη ακομι
ουτε τηλ με πηραν ουτε τπτ απο χολ ουτε απο τελλας
μονο ενα μυνημα μ ηρθε στο κινιτο απο χολ.......
αντε να δουμε
ποτε.....

Vitruvian78
21-07-09, 09:25
και ειμαι στην αναμονη ακομι
ουτε τηλ με πηραν ουτε τπτ απο χολ ουτε απο τελλας
μονο ενα μυνημα μ ηρθε στο κινιτο απο χολ.......
αντε να δουμε
ποτε.....

Δεν σε παίρνει κανείς τηλέφωνο έτσι κι αλλιώς. Μόνο μήνυμα στο κινητό θα σου έρχεται σε κάθε περίπτωση. Το επόμενο θα είναι όταν θα ενεργοποιηθείς. Πριν απο 20 με 25 εργάσιμες ημέρες μην περιμένεις ενεργοποίηση.

papadopoulos02
28-07-09, 12:13
με ηρθε μυνημα στο κινητο και λεει για 8 του αλλου μηνα!
ποπο θα φρικαρω εαν η συνδεση ειναι πιο χαλια απο τις τελλας :worthy:

boymanos
28-07-09, 12:23
με ηρθε μυνημα στο κινητο και λεει για 8 του αλλου μηνα!
ποπο θα φρικαρω εαν η συνδεση ειναι πιο χαλια απο τις τελλας :worthy:

φιλε πιο χαλια αποκλειεται να ειναι.ειναι μερα με την νυχτα.εγω την εχω δει και ξερω την διαφορα.μη φοβασε τιποτα.

papadopoulos02
09-08-09, 15:13
παιδια περασε 8 του μηνος μου εχουν στειλει το ρουτερ τηλεφωνο κανενα....και εκανα ενα τεστ το οποιο καταλαβα οτι εχω 12 μβ και ο ISP μου ειναι η hellas online ............δεν καταλαβα τι εγινε με τον κωδικο τις τελλας και το ρουτερ τις τελλας εχω ιντερνετ απο την hol ?

ramdox
09-08-09, 15:31
αν σου γραφει οτι ISP σου ειναι η HOL τοτε εισαι HOL.Κωδικους δεν θελει η hol για το δικτυο της

030366
09-08-09, 16:44
Μιάς και γίνεται λόγος για κωδικούς στην HOL, σύνδεσα πρόσφατα ένα Netfaster και με το πού συγχρόνισε πήρε και ip. Για username απ'ότι είδα στο wan και αν θυμάμαι καλά, είχε guest@adsl.gr.

mondeo
09-08-09, 17:49
Μιάς και γίνεται λόγος για κωδικούς στην HOL, σύνδεσα πρόσφατα ένα Netfaster και με το πού συγχρόνισε πήρε και ip. Για username απ'ότι είδα στο wan και αν θυμάμαι καλά, είχε guest@adsl.gr.

Ακριβώς.
Η HOL στο ιδιόκτητο έχει απρνεργοποιήσει το authentication.Με οποιοδήποτε user/pass μπορείς να συνδεθείς.
Τα προτεινόμενα είναι:
Username: guest@adsl.gr
Password: guest

papadopoulos02
09-08-09, 22:50
δηλαδη εαν βαλω το ρουτερ τις hol τι αλαγες πρεπει να κανω?

bored01
09-08-09, 22:57
δηλαδη εαν βαλω το ρουτερ τις hol τι αλαγες πρεπει να κανω?

Δεν έχει οδηγίες το πακέτο? Καλό θα είναι να βάλεις το router της hol ώστε αν αντιμετωπίσεις κάποιο πρόβλημα να μπορεί να σου δώσει οδηγίες το τμήμα τεχνικής υποστήριξης.

papadopoulos02
11-08-09, 15:12
εδω ειμαστε και παλι πως ειναι τα πραγματα γιατρε?
60095

030366
11-08-09, 15:16
Μιά χαρά! :oneup:

zoug100
11-08-09, 17:54
εδω ειμαστε και παλι πως ειναι τα πραγματα γιατρε?
60095

καλοριζικος φιλε μου.μια χαρα η γραμμη σου.συγχρονιζεις στο διπλασιο πλεον σε σχεση με tellas.
παιδια να κανω μια ερωτηση ?αν ξερει καποιος να μου πει.και γω ενεργοποιηθηκα πριν δυο εβδομαδες σε hol adsl 6Mbps(επιδοτουμενο).απλα μια απορια μιας και ειδα τωρα τον φιλο που συγχρονιζει 15800kbps με attenuation 30.εμενα με ειχαν δυο μερες δοκιμαστικα πριν μπω στα 6Mbps σε μεγαλυτερη ταχυτητα για να κανουν τους απαραιτητους ελεγχους οπως ελεγε και στο site της hol εκει που γραφει το τηλ σου για να δεις σε τι σταδιο βρισκεται η αιτηση σου.ρωτω το εξης.εκεινες τις δυο μερες συγχρονιζα θυμαμαι περιπου 13700-14100Kbps με attenuation 13.5.λιγο χαμηλα δεν ημουν?
ή μηπως επειδη απλως εκαναν ελεγχο στην γραμμη μου μπορει να χαν δωσει λιγοτερο bandwidth και ας πουμε να μην με ειχαν σε 24αρα αλλα απλως σε 15αρα η 14 αρα γραμμη μονο και μονο για να κανουν τους ελεγχους τους στην γραμμη μου?
απλα μου εμεινε σαν απορια και θα θελα αν καποιος φιλος ξερει τι παιζει.αν δηλαδη σε δοκιμες γραμμης σε κλειδωνουν εσκεμενα απο την hol πιο χαμηλα και οχι σε 24αρα.
ευχαριστω που με ακουσατε.
καλοριζικος και παλι φιλαρακι:):)

@ ADSLgr.com All rights reserved.