PDA

Επιστροφή στο Forum : HOL - Λόφος Αξιωματικών



logger
07-07-09, 15:43
Καλησπέρα σε όλους.

Σκέφτομαι να φύγω από τον ΟΤΕ (conn-x) και να πάρω το hol double play.

Είδα ενα μήνυμα όχι και τόσο θετικό για Περιστέρι αλλά ξέρει κανείς τί γίνεται με τον Λόφο Αξιωματικών από ποιότητα και αναμονή ολοκλήρωσης της αίτησης?

Επίσης, το 39,90 είναι με φπα ή χωρίς και οι λογαριασμοί της hol είναι οκ ή έχουν κρυφές παγίδες?

Ευχαριστώ πολύ!

treli@ris
07-07-09, 15:47
Για τη περιοχη σου δε ξερω.

Για το 2ο που ρωτησες, οι τιμη ειναι τελικη με ΦΠΑ και δεν εχει κρυφες χρεωσεις. Μονο αν ξεπερασεις την 1 ωρα που σου δινει δωρεαν σε κινητα, χρεωνεσαι αναλογα μετα ;)

DaveMurray
07-07-09, 16:10
Για την περιοχή ξέρω εγώ....

Είναι αρκετά μακριά ο λόφος αξιωματικών από το κέντρο των dslam που είναι κοντά στο Δημαρχείο.... Γενικά το περιστέρι, με την μεγάλη έκταση του, περνάει τα πάνδεινα από ποιότητα γραμμών, δλδ από "καλές ταχύτητες"....Αν κρίνω και από τα λεγόμενα "φίλου" που ήμουν σε αυτήν την περιοχή σχετικά πρόσφατα, βρισκόταν 3,5km μακριά, και έπιανε 2mbps....

Spanos
07-07-09, 19:12
Ανάλογα που μένεις στο Λόφο γιατι είναι μεγάλη περιοχή, εγω έχω 10MBps αλλα μένω χαμηλά

logger
08-07-09, 07:21
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
Μένω κοντά στη Μπαρουξή. Σου άργησε η ενεργοποίηση?

GEOPLAT
08-07-09, 07:34
εγω φιλε μου με forthnet μενω πιο πανω απο την μπαρουξη τερμα λοφο και κλειδωνω εδω και εναμιση χρονο 9,4 με 9,8mbps που σημαινει περιπου 1040 με 1140kb/s σταθερα χωρις αποσυνδεσεις με μετρηση απο τεχνικο γυρω στα 3,2κμ απο το κεντρο αλλα εξαρταται και απο που περνανε οι αρχαιες γραμμες του οτε γνωστος μου που μενει φιλικων αν ξερεις εχει κλειδωσει στα 17400 αστα να πανε.πριν βαλω forthnet ειχα τελλας και ειμουνα σταθερα με 5,2mbps και εβαλα forthnet και διπλασιαστηκε η ταχυτητα μετον ιδιο εξοπλισμο speedtouch 585 v6

logger
08-07-09, 07:56
Με το Conn-x που έχω στα 8Mbps έχω πολύ συχνές αποσυνδέσεις και συγχρονίζω στα 6,5Mbps μέγιστο. Πριν το αναβαθμίσουν από τα 4 που είχα, όλα ήταν ρολόι, εκτός βέβαια από τον λογαριασμό...

GEOPLAT
08-07-09, 19:06
να κοιταξεις και τα καλωδια σου την γραμμη σου και γενικα το ρουτερ κολλητα στον τοιχο με τηλεφωνικο 20 ποντο και αλλο τοσο για να παει στο ρουτερ και απο εκει ασυρματα η καλωδιο δικτυου οσο θες μακρυ που δεν εχει και απωλειες:oneup:

DaveMurray
08-07-09, 19:14
και κλειδωνω εδω και εναμιση χρονο 9,4 με 9,8mbps που σημαινει περιπου 1040 με 1140kb/s σταθερα χωρις αποσυνδεσεις με μετρηση απο τεχνικο γυρω στα 3,2κμ απο το κεντρο

Αυτό που λες, δεν μπορεί να συμβαίνει..... Πολύ καλό για να συμβαίνει, και αν συμβαίνει είναι πλασματικό.... Κάτι άλλο θα παίζει.....

Εσύ δλδ λες ότι με άνω του 45db στο attenuation και βάλε, πιάνεις 10mbps......

Από τα κουφά θα είναι αυτό....

@ ADSLgr.com All rights reserved.