PDA

Επιστροφή στο Forum : OTEnet ondsl kit=bundle



MoSKY-7-
31-01-06, 03:32
Πρόκειται για αληθή ιστόρια, που συμβαίνει σ' έναν φίλο μου..

Το όλο σκηνικό άρχισε με τον φίλο μου να κάνει αίτηση μέσω Γερμανού για ondslkit 512 (2+1 μήνες+20% έκπτωση).. Σε μία εβδομάδα τον παίρνουν τηλέφωνο και του λένε ότι ενεργοποιήθηκε η γραμμή του adsl.. Πάει να μπει στο internet και μπαίνει με 384..

Τσεκάρουμε το my.otenet.gr και βλέπουμε ότι του είχαν σημειομένο ondslkit 384..
Μπαίνουμε στην συνέχεια στην υποστήριξη πελατών και μας λένε να απευθυνθούμε στο υποκατάστημα του Γερμανού που έγινε η αίτηση και να ρωτήσουμε γιατί έστειλε ο Γερμανός αίτηση στον ΟΤΕ για 384, ενώ πλήρωσε 512..

Πάμε την άλλη μέρα στον Γερμανό και μας δείχνει το fax που έλεγε για κιτ 512.. Παίρνει τηλέφωνο λοιπόν στον ΟΤΕ να τους ενημερώσει για το λάθος τους κτλ κτλ.. Ο ΟΤΕ ενημερώνει πως θα διορθωθεί το λάθος χωρίς να μετρήσουν οι μέρες που θα έχει 384 από τους 3 μήνες του κιτ 512..

Σε μία βδομάδα ενημερώνουν πως η γραμμή είναι πλέον 512 και το λάθος "διορθώθηκε".. Πόσο όμως διορθώθηκε??

Έχουν περάσει 2 μήνες από τότε και έχουν έρθει στον φίλο μου, δύο λογαριασμοί για το security kit.. Το οποίο κανονικά είναι τζάμπα το πρώτο 3μηνο.. Μπαίνει να ρωτήσει τι συμβαίνει και του λένε πως πράγματι υπάρχει ένα μικρό "λαθάκι", να πάρει τηλέφωνο την άλλη μέρα στην εξυπηρέτηση πελατών..

Σήμερα ξαναμπαίνει να ρωτήσει πότε λήγει το 3μηνο και πόσα λεφτά θα δίνει μετά/τον μήνα.. Η υπάλληλος λέει πως το πακέτο του λήγει στις 24/2 και πως θα πληρώνει 48 ευρώ τον μήνα "πλέον" ΦΠΑ.. Το τι σημαίνει "πλέον" δεν καταλάβαμε αλλά έτσι είπε..

Και ρωτάει στην συνέχεια..Γιατί 48? Με την έκπτωση 20% πόσο πάει? Και τότε ακούγεται και το άλλο κουφό.. Ότι δεν δικαιούται την έκπτωση 20% γιατί αυτή αφορά το ondslkit ενώ αυτός έχει πάρει το πακέτο ondsl bundle 512.. Είχε λέει ondslkit 384, αλλά έκανε αναβάθμιση σε ondslbundle 512 στις 24/11.. Οπότε λέει δεν δικαιούται την έκπτωση..(Και εδώ είναι το παράξενο της όλης ιστορίας..Που φαίνεται δεν περνάει από το μυαλό ενός απλού υπάλληλου στον ΟΤΕ..Γιατί κάποιος να αγοράσει 3μηνο πακέτο ondslkit 384 και μέσα σε πολύ λίγες μέρες να κάνει αναβάθμιση σε 3μηνο ondslbundle 512?? :P )

Και όταν ρωτάει την υπάλληλο, γνωστή και ως Θεοδώρα Καρκάνη, "το κουτί που έχει στο ράφι της βιβλιοθήκης του και λέει ondslkit τι είναι???" ..Αυτή επιμένει πως αγόρασε το κιτ 384 και μετά έκανε αναβάθμιση σε 512..

Στην συνέχεια σε άλλη ερώτηση αποχωρεί από την συνομιλία χωρίς να κάνει αυτό που την πληρώνουν...Εξυπηρέτηση ΠΕΛΑΤΩΝ!!! Το ίδιο πράγμα έχει κάνει και σε μένα.. Με το που είδε το nickname μου αποχώρισε από την συνομιλία..

Tom_K
31-01-06, 05:14
Χαχαχα συγγνωμη ρε φιλε που γελαω αλλα ειναι να μην σου τυχει!!!! Α ρε γραφειοκρατια!!! Εσεις απλα παρτε το κουτακι και την αποδειξη, πηγαιντε σε καποιο καταστημα της Otenet και λογικα θα λυθουν ολα. Η υπαλληλος ελεγε αυτα που εβλεπε στον υπολογιστη της!!! Δεν την δικαιολογω αλλα τι να σου κανει και αυτη!

ΥΓ: Αυτο με το security kit δεν το καταλαβα γιατι δεν γνωριζω τι παιζει; Δηλαδη η Otenet σε χρεωνει με τον μηνα για το antivirus και το firewall που σου δινει. Πολυ marketing ρε παιδι μου!

e_akis
31-01-06, 05:31
κανονικα το Security kit περιλαμβανεται στα λεφτα που πληρωσες για το κουτι,(για τους 3 πλοπληρωμενους μήνες).....
προφανως τον χρεωσε το kit γιατι συμφωνα με αυτους παντα εκανες αναβαθμιση (= "εφυγες" απο το OnDSL kit και το κουτι).:rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Τωρα τι λογικη βρισκω σε αυτο? καμια αλλα τι περιμενεις:down: ......για χαζους μας εχουν μαλλον....:nono:

nrg_polini
31-01-06, 06:18
Εχει γινει σοβαρο μπερδεμα. Μην ασχολεισαι με τηλ, chat, email κλπ. Ανοιξε το word γραψε τι συνεβει και στειλε τους με φαξ και συστημενη επιστολη. Καλα ξεμπερδεματα!

iasonakos
01-02-06, 15:49
Απο το τηλεφωνο δεν προκειτε να καταφερεις τιποτα. Τα θελουν ολα εγγραφως. Οπως λεει και nrg_polini στειλε του επιστολη. Λογικα θα σου αφαιρεθουν τα χρηματα που εχεις πληρωσει μεχρι στιγμης.
Το δικιο σου θα το βρεις αλλα θελει ΠΟΛΥ προσπαθεια και χασιμο χρονου!!!

ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ!!!!

και αν σου κατσει?? Σου αλλαζει τη ζωη!!

PLS_CY
01-02-06, 21:36
Είναι μάλλον ξεκάθαρο το τι έγινε. Αυτός που πήρε να κάνει τα 384 σε 512 τα έκανε σαλάτα. Ή πήρε λάθος οδηγίες ή τα μπέρδεψε από μόνος του. Όταν πήρα εγώ τηλέφωνο για το Bundle αναγκάστηκα να εξηγήσω στην τηλεφωνήτρια τι ακριβώς είναι γιατί δεν ήξερε. Συμβαίνουν κι αυτά.
Το καλύτερο που έχεις να κάνεις έιναι να στείλεις μια επιστολή που να εξηγείς με σαφήνεια το τι έγινε για να καταλάβουν και να σου λύσουν το πρόβλημα. Good Luck!

ALdaperan
02-02-06, 18:55
δικια μου ιστορια ειναι αυτη!!!!!!!!!!!!!!!!:cry: :cry: :cry: παιδια :worthy: ΟΤΕ :respekt:

@ ADSLgr.com All rights reserved.