PDA

Επιστροφή στο Forum : ΑΠΟ conn-x talk σε >> forthnet 2play



blackwar
08-07-09, 20:49
επειδη πληρωνω 160 ευρω απο ΟΤΕ σκεφτομαι να παω FORTHNET με 80 ευρω το διμηνο και φυσικα περισσοτερες δυνατοτητες....εχω αυτα τα στατιστικα με οτε θελω να μου πειτε αν θα αλλαξουν καθολου απο εμπειριες δικες σας * ..και αν ο συναγερμος δουλευει καλα με forthnet(φιλτρα ,ολα καλα) και αν με συνδεση που εχει ο συναγερμος ATLAS 24 θα χρεωνομαι την καθε κληση extra απο τα απεριοριστα forthnet ...(στον οτε ηταν μεσα στην τιμη οι κλησεις απο συναγερμο)...και τελος σε ποσο καιρο λετε οτι θα μπω στην forthnet και σε ποσο καιρο θα βγω απο οτε...χωρις επι 1 -10 μηνες να πληρωνω και παγια και τους δυο... kai αν απο εξυπηρετηση forthnet ολα ειναι καλα...:) ???

*DSL Status: Connected
DSL Modulation Mode: ADSL2+
DSL Path Mode: Fast
Downstream Rate: 8187 kbps
Upstream Rate: 383 kbps
Downstream Margin: 14 db
Upstream Margin: 27 db
Downstream Line Attenuation: 31 db
Upstream Line Attenuation: 7.5 db
Downstream Transmit Power: 9 db
Upstream Transmit Power: 20 db

Υ.Γ ΑΠΟ ΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΕΠΙ ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΕΒΑΛΑ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΠΡΙΝ 2 ΧΡΟΝΙΑ..ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΕΚΛΕΙΣΕ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΓΙΑ 5 ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ!!!!

περιμενω απαντησεις!!!:)

Lagman
08-07-09, 21:30
γιατί να μην πας σε ένα πάροχο που έχει καλύτερο support ; μάλιστα και στο forum εδώ ; ρίξε μια ματιά στην netone διαφορετικά σαν δεύτερη επιλογή εγώ προτείνω ontelecoms(my on ρυθμίσεις γραμμής απο την σελίδα κλπ) .

Δεν προτείνω σε κανένα forthnet...

blackwar
08-07-09, 22:16
ειδα πακετο standard 2play Απο netone kαλο ειναι...εχει κανει και γι αυτο σχολεια?

blackwar
09-07-09, 15:42
καποιος να βοηθησει...

johnson
09-07-09, 19:54
netone και on και από μένα.

nmavro73
10-07-09, 15:19
επειδη πληρωνω 160 ευρω απο ΟΤΕ σκεφτομαι να παω FORTHNET με 80 ευρω το διμηνο και φυσικα περισσοτερες δυνατοτητες....εχω αυτα τα στατιστικα με οτε θελω να μου πειτε αν θα αλλαξουν καθολου απο εμπειριες δικες σας * ..και αν ο συναγερμος δουλευει καλα με forthnet(φιλτρα ,ολα καλα) και αν με συνδεση που εχει ο συναγερμος ATLAS 24 θα χρεωνομαι την καθε κληση extra απο τα απεριοριστα forthnet ...(στον οτε ηταν μεσα στην τιμη οι κλησεις απο συναγερμο)...και τελος σε ποσο καιρο λετε οτι θα μπω στην forthnet και σε ποσο καιρο θα βγω απο οτε...χωρις επι 1 -10 μηνες να πληρωνω και παγια και τους δυο... kai αν απο εξυπηρετηση forthnet ολα ειναι καλα...:) ???

*DSL Status: Connected
DSL Modulation Mode: ADSL2+
DSL Path Mode: Fast
Downstream Rate: 8187 kbps
Upstream Rate: 383 kbps
Downstream Margin: 14 db
Upstream Margin: 27 db
Downstream Line Attenuation: 31 db
Upstream Line Attenuation: 7.5 db
Downstream Transmit Power: 9 db
Upstream Transmit Power: 20 db

Υ.Γ ΑΠΟ ΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΕΠΙ ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΕΒΑΛΑ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΠΡΙΝ 2 ΧΡΟΝΙΑ..ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΕΚΛΕΙΣΕ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΓΙΑ 5 ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ!!!!

περιμενω απαντησεις!!!:)

Θα έλεγα να σκεφτείς περισσότερο τις άλλες εναλλακτικές λύσεις.

panos123
15-07-09, 08:45
και τελος σε ποσο καιρο λετε οτι θα μπω στην forthnet και σε ποσο καιρο θα βγω απο οτε...χωρις επι 1 -10 μηνες να πληρωνω και παγια και τους δυο... kai αν απο εξυπηρετηση forthnet ολα ειναι καλα...:) ???


Πάντως από Forthnet θα βγεις σε 12-13 μήνες μετά την ενεργοποίηση όποτε σκέψου το καλά.

@ ADSLgr.com All rights reserved.