PDA

Επιστροφή στο Forum : Αποριες



aithiopas
29-01-06, 07:01
Παιδιά το ξέρω οτι
γίνομαι κουραστικός αλλα εχω πελαγωσει!!!Σήμερα συνδέθηκα επιτέλους μετά απο 1 μήνα αναμονής!Βέβαια στον λογαριασμό μου στην hol ακόμα γραφει οτι εκρεμει η ενεργοποιηση του κυκλωματος!!Σύνδεσα το modem και ξεκινησα για απειρο download!
Κάτι δεν έχω κάνει καλα προφανως γιατι torrents κατεβαζω με 3kb/s και μία φορα επιασα 18kb/s!!!Δεν εχω πειραξει τιποτα στις ρυθμισεις του modem!!Τι μπορει να εχω κάνει λαθος?????Επαναλαμβάνω εχω 512!

Επισης σε θα ηθελα να ρωτισω το εξης:Εκανα speedtest και μου εβγαλε:
download 369kbps(46,1)
upload 107kbps(13,4)
Ειναι φυσιολογικα για 512 συνδεση!
Sorry αν σας κουρασα!

joseph
29-01-06, 13:23
το router θέλει ρύθμιση , άρα θα βρείς ένα guide στο section με τα modems της Fritz ή της intracom για την ρύθμηση στις πόρτες ....

HellV1L
29-01-06, 13:44
το router θέλει ρύθμιση , άρα θα βρείς ένα guide στο section με τα modems της Fritz ή της intracom για την ρύθμηση στις πόρτες ....


αυτο θα ελεγα και γω...
ρυθμισε τις πορτες στο ρουτερακι και μετα διαβασε κανενα guide για ρυθμισεις πχ του BitComet το οποιο χρησιμοποιω εγω απροβληματιστα


επισης διαβασε κανενα guide για ρυθμισεις rwin κτλ

hotdog
29-01-06, 14:38
πολλά μπορεί να φταίνε, από το dslam έως τις ρυθμίσεις των p2p (closed ports, total connections).

εγώ πιάνω 30-40kb μέσο όρο σε bittorrent με γραμμή 512. peak: 50kb/s

peak σε ftp/http: 53kb/s

aithiopas
31-01-06, 22:22
Ρε παιδια δηλαδη ελεος!εχω συνδεση 512 και σερνεται η γραμμη ,και σε speedtest pou kanw μου βγαζει
Downstream 232 Kbps (29.0 KB/sec)
Upstream 103 Kbps (12.9 KB/sec).
Πως γινεται αυτο?(ειμαι 2 μερες συνδεδεμενος με dsl)

Kαι κατι αλλο:στις network connections μου βγαζει 2 συνδεσεις local area connection και local area connectiοn2.Στην πρωτη οταν ακουμπαω τον κερσορα μου βγαζει AVM FRITZ!Boxfon και στην αλλη AVM FRITZ!WEB DSL PPP!
Ας μου εξηγησει καποιος ρε παιδια!Ειμαι καινουργιος σε αυτα τα θεματα!

blend
01-02-06, 03:31
Ρίξε μια ματιά στο:

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=16423&page=8&highlight=AVM+FRITZ

και κάνε το ερώτημα εκεί. Αφού σεταριστεί το μοντεμ σωστά, τότε κοιτάμε και για πιθανά προβλήματα ISP και ΟΤΕ.

@ ADSLgr.com All rights reserved.