PDA

Επιστροφή στο Forum : απο forthnet 2play σε hol double play lite



CptBill
11-07-09, 02:14
Ειμαι συνδρομητης σε forthnet εδω και αρκετο διαστημα (περιπου 2 χρονια με full llu).
Κανενα ιδιαιτερο παραπονο, τα downtimes ελαχιστα, η ταχυτητα συγχρονισμου γυρω στα 15mbps και το τηλεφωνο οσες φορες το χρειαστηκα αξιοπρεπέστατο.
Το προβλημα ειναι πως πληρωνω 40 ευρω το μηνα για ελαχιστες κλησεις σε σταθερα και υπεραστικα, καθολου κλησεις σε κινητα και μερικες κλησεις στο εξωτερικο (Γερμανια).
Το μικρο πακετο της forthnet (με 24,9ευρω το μηνα) δεν δινει τίποτα απο δωρεαν λεπτα και χρειαζομαι εστω τις κλησεις προς Γερμανια.
Οποτε ως ιδανικο πακετο (εκτος εαν εχετε να προτεινετε κατι καλυτερο) ερχεται το hol double play lite.

Και ρωταω τους χρηστες του φορουμ? Να μετακομισω στο δικτυο της hol? Τα 6mbps δεν μου ειναι προβλημα (μπορω να ζησω με τετοια ταχυτητα) αλλα τι γινεται απο downtimes? Αξιοπιστια? Το τηλεφωνο ειναι PSTN η μεσω adsl οπως στη netone πχ?
Στη περιγραφη του πακετου γραφουν πως δινουν ασυρματο μοντεμ. Προκειται για δανεισμο? Οχι οτι καίγομαι ιδιαιτερα για αυτο. Εχουμε εμπειριες καθολου απο το dslam Ν. Φαληρου σε Hol?

thanks

apotos
11-07-09, 12:13
Γεια σου φιλε, ειχε προκυψει κ σε μενα αυτο το διλημμα ,τελικα εμεινα στην forthnet economy 24,90 κ εκανα επιπλεον μια συνδρομη σε εναν voip provider του εξωτερικου(nonoh) με 10 + φπα =12 ευρω το 4μηνο κ ετσι καλυψα και τις τηλεφωνικες μου αναγκες και μαλιστα με το ποσο αυτο κανω τηλεφωνα(δωρεαν) και απο το σπιτι αλλα και απο το γραφειο .

Ευχομαι να βοηθησα..

nm96027
11-07-09, 12:17
Το τηλεφωνο ειναι PSTN η μεσω adsl οπως στη netone πχ?

Η hol δίνει στην συντριπτική πλειονότητα "pstn" τηλ. συνδέσεις και ελάχιστες πλέον voip (όπως η netone). Η pots υλοποιηση είναι πολύ καλή σε ποιότητα και πολύ καλύτερη σε αξιοπιστία από την voip της. Aν τελικά μετακομίσεις στην hol ζήτα οπωσδήποτε pots υλοποίηση και όχι voip (αν και ούτως ή άλλως μάλλον pots θα σου δώσουν).;)

sokos
11-07-09, 12:21
χθες ακριβώς μου ξεκίνησε το Double Play lite της ΗOL.
ΑΨΟΓΟ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ! (ειχα ΟΤΕ και πλήρωνα 40ε το μήνα για τηλ+8Mbps)

amar
11-07-09, 14:05
πάει καλά και σε μένα ..με 2 μέρες όμως δεν βγάζεις ασφαλή συμπεράσματα..

αυτό που διαπίστωσα είναι ότι χάνει το συγχρονισμό του adsl σήμερα ...
εύχομαι να είναι προσωρινό

nik77
11-07-09, 21:59
χθες ακριβώς μου ξεκίνησε το Double Play lite της ΗOL.
ΑΨΟΓΟ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ! (ειχα ΟΤΕ και πλήρωνα 40ε το μήνα για τηλ+8Mbps)

Πόσο καιρο εκανες για να μεταφερθείς γιατι εκανα κι εγω αιτηση πριν 5 μερες και ανυπομονω να δω να με γραφουν στο στατους της αιτησης

sokos
12-07-09, 11:50
στείλτους ένα reminder στο customercare ατ hol.gr !
Εμένα έκανε 15 μέρες, σαφώς και σαν άνθρωπας της τεχνολογίας την αίτηση την έκανα online.

@ ADSLgr.com All rights reserved.