PDA

Επιστροφή στο Forum : windows setup



flapjsck
13-07-09, 11:47
Έχω γράψει σε ένα dvd to setup των windows 7,γιατί όταν το τρέχω απο το pc μου λέει ότι δεν υπάρχει χώρος στο boot disk, αλλά όταν πατάω για να τρέξει δεν μου βγάζει τίποτα! Τι να κάνω???

29gk
13-07-09, 12:37
Ποσο ελευθερο χωρο εχεις στον δισκο που θελεις να τα στησεις ? Θα πρεπει να εχεις τουλαχιστον 20 γιγα για να κανεις δουλεια. Λιγοτερα ισως αλλα δωσε 20. Εχεις ζητησει να κανεις πρωτα φορματ σε αυτον τον δισκο πριν προχωρησεις ?

flapjsck
13-07-09, 16:24
Στο δίσκο έχω 112 gb ελευθερα αλλά δεν έχω δώσει καμία εντολή για format επειδή δεν ανοίγει καθόλου το setup!

29gk
13-07-09, 21:00
Tοτε ειτε εχεις ελατωμματικο δισκακι έιτε ελατωματικη εγγραφη ειτε κακο αρχειο. Δοκιμασε ξανα απο την αρχη. Το δισκακι.

flapjsck
14-07-09, 11:12
ok! Thanks

........Auto merged post: flapjsck πρόσθεσε 57 λεπτά και 40 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Το setup άνοιξε! Αλλά μου λέει ότι δεν έχει αρκετό χώρο στο boot disk. Τι είναι πάλι αυτό?

29gk
14-07-09, 11:36
Αφου ανοιξε το setup, προχωρα και κανε format, απο το setup στον δισκο. Μετα συνεχισε στην εγκατασταση.

flapjsck
14-07-09, 12:00
Δέν μπορώ διότι ακριβώς μόλις το ανοίγω πριν μου βγάλει τις επιλογές μου λέει ότι δεν υπάρχει χώρος στο boot disk! Τι να κάνω?

29gk
14-07-09, 12:11
Aυτα

Tοτε ειτε εχεις ελατωμματικο δισκακι έιτε ελατωματικη εγγραφη ειτε κακο αρχειο

τα τσεκαρες ?

flapjsck
14-07-09, 12:19
Πώς να τα τσεκάρω?

29gk
14-07-09, 12:42
ελατωμματικο δισκακι = το δοκιμαζεις αν παιζει σε αλλο pc

ελατωματικη εγγραφη = γραφεις αλλο νεο δισκακι

ειτε κακο αρχειο = ξανακατεβαζεις το αρχειο

flapjsck
14-07-09, 12:50
Τα έχω κάνει και τα τα τρία αλλά δεν γίνεται τίποτα! Τι ενοεί όταν λέει αδιάστε χόρο στο boot disk??

29gk
14-07-09, 12:59
Τα έχω κάνει και τα τα τρία αλλά δεν γίνεται τίποτα! Τι ενοεί όταν λέει αδιάστε χόρο στο boot disk??

Αν τα εχεις κανει και τα τρια, τοτε ειτε εχεις γεματο τον δισκο, ειτε για καποιον απροσδιοριστο λογο ( εξ αποστασεως καποια πραγματα ειναι δυσκολα ) δεν τον βλεπει. Δοκιμασε να κατεβασεις καποιο livecd linux, μπες με το cd στο συστημα, μην εγκαταστησεις τιποτα, κανε φορματ στον δισκο και επανεκκινησε και προσπαθησε με τα 7 ξανα.

Αν δεν θελεις το linux, βαλε το δισκακι των xp, εκκινησε με αυτο και πηγαινε μεχρι την οθονη οπου διαγαφεις και δημιουργεις τα διαμερισματα του δισκου. Σβησε το πρωτο, αυτο που ειναι το C:\ και ξαναδημιουργησε το.

Σε καθε περιπτωση, εαν εχεις τον δισκο σε ενα κομματι, θα ΔΙΑΓΡΑΨΕΙΣ τα παντα μεσα σε αυτον. Οποτε ΠΡΟΣΟΧΗ.

flapjsck
14-07-09, 13:17
THANKS!!!!!!!!!!!!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.