PDA

Επιστροφή στο Forum : Μεταφορά σε tellas double play (Σταυρούπολη Θεσ/νίκης)



promos
14-07-09, 11:01
Σκέπτομαι να φύγω από forthnet economy και να κάνω tellas doudle play No Limit με δώρο για 2 μήνες το Adsm . Γνωρίζει κάνεις να με ενημερώσει για τις ταχύτητες και για την τηλεφωνία , εάν υπάρχει κάποιο πρόβλημα στην περιοχή μου ;

rip_noob
14-07-09, 15:55
Εγώ μένω λίγα στενά πάνω από το seven (Άνω Ηλιούπολη). Με 33db attenuation συγχρονίζω στα 12mbps.
Κατεβάζω με 10mbps όλη τη μέρα και έχω σχετικά καλά pings με Ευρώπη (περίπου 70-85).

Όλα αυτά από τον Φεβρουάριο βέβαια γιατί πέρυσι ήθελα να τους βάλω φωτιά όλους στην tellas.

promos
14-07-09, 20:24
Εγώ μένω λίγα στενά πάνω από το seven (Άνω Ηλιούπολη). Με 33db attenuation συγχρονίζω στα 12mbps.
Κατεβάζω με 10mbps όλη τη μέρα και έχω σχετικά καλά pings με Ευρώπη (περίπου 70-85).

Όλα αυτά από τον Φεβρουάριο βέβαια γιατί πέρυσι ήθελα να τους βάλω φωτιά όλους στην tellas.


Εγώ μένω δίπλα στην πλατεία ελευθερίας . εχω τωρα Forthnet με Downstream Line Attenuation:36 db

Θα ηθελα να σε ρωτησω για την Tellas
• εάν εχεις Με το τηλέφωνο κάποιο πρόβλημα ; με την αναγνώριση κλήσεων ; Βουητό ;
• Η επικοινωνία μαζί τους είναι εφικτή ; ή είσαι καμιά ώρα στην αναμονή

rip_noob
14-07-09, 20:44
Πρόβλημα με το τηλέφωνο δεν έχω, κανονικά λειτουργεί η αναγνώριση κλήσεων. Σπάνια έχω πρόβλημα και αυτό όχι για πολύ ώρα.
Και με την εξυπηρέτηση που χρειάστηκε να επικοινωνήσω δεν περίμενα πολύ ώρα.

Γενικώς από τον Φεβρουάριο και μετά δεν έχω κανένα παράπονο.

promos
14-07-09, 21:34
Πρόβλημα με το τηλέφωνο δεν έχω, κανονικά λειτουργεί η αναγνώριση κλήσεων. Σπάνια έχω πρόβλημα και αυτό όχι για πολύ ώρα.
Και με την εξυπηρέτηση που χρειάστηκε να επικοινωνήσω δεν περίμενα πολύ ώρα.

Γενικώς από τον Φεβρουάριο και μετά δεν έχω κανένα παράπονο.

γιατί μετά τον Φεβρουάριο ! τι διαφορετικό έχει συμβεί ;

v_zalmas
16-07-09, 22:13
η τελλας και η wind ειναι πλεον και νομικα η ιδια εταιρια οπως ο οτε και η cosmote...αυτο εγινε :rofl:

bored01
19-07-09, 18:33
η τελλας και η wind ειναι πλεον και νομικα η ιδια εταιρια οπως ο οτε και η cosmote...αυτο εγινε :rofl:

O OTE και η Cosmote δεν είναι η ίδια εταιρεία. Η "Cosmote Kινητές Τηλεπικοινωνίες Α.Ε" είναι ανεξάρτητη με ανεξάρτητη διοίκηση και δομή. Απλώς η ΟΤΕ Α.Ε κατέχει το 100% της. Η Tellas δεν υφίσταται πλέον ως ανεξάρτητη εταιρεία από όσο γνωρίζω, είναι ένα brand για τις υπηρεσίες σταθερής της Wind Ελλας Τηλεπικοινωνίες Α.Ε.Β.Ε

promos
02-08-09, 09:34
....Τελικά έκανα την αίτηση για tellas doudle play No Limit ......και ο θεός βοηθός.:hmm::hmm:

promos
02-08-09, 22:39
1η κόκκινη κάρτα στην Tellas
Έκανα αίτηση 25-7-2009 ΣΑΒΒΑΤΟ με την διαβεβαίωση απο όλους στο τηλ κέντρο , ότι δεν θ ενεργοποιηθεί η υπηρεσία πριν από τις 25 ημέρες .( αυτό με βόλευε γιατί η υποχρέωση μου στον παλιό παροχο forthnet είναι έως τις 13-8-09 )

Σήμερα 2-8-09 επιστρέφω στο σπίτι από τις διακοπές και το αποτέλεσμα : ΟΧΙ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΟΧΙ INTERNET

Μετά από πολύωρη προσπάθεια , (μέσο κινητού) , για να καταλάβω τι έχει συμβεί επικοινωνώντας και με την tellas αλλά και με την forthnet …το συμπέρασμα è η tellas αποφάσισε να κάνει την αίτηση στον ΟΤΕ ποιο νωρίς ΑΓΝΟΩΝΤΑΣ την παρατήρηση μου στην αίτηση για την διακοπή μετά της 13-8-09 .

Το καλύτερο δεν έχω τηλέφωνο και internet από της 30-7-09 ( δηλ 4 εργάσιμες ημέρες από την αίτηση μου) και δεν θα έχω έως 4 με 5 -8-09 δηλαδή σύνολο 6 με 7 ημέρες )



Είναι ότι ποιο απαράδεκτο μπορεί να κάνει μια εταιρία σε πελάτη της .. και το καλό είναι ότι μάλλον θα πληρώσω και πρόστιμο 70€ στον προηγούμενο παροχο :nono::nono::nono:

sdikr
02-08-09, 22:50
1η κόκκινη κάρτα στην Tellas
Έκανα αίτηση 25-7-2009 ΣΑΒΒΑΤΟ με την διαβεβαίωση απο όλους στο τηλ κέντρο , ότι δεν θ ενεργοποιηθεί η υπηρεσία πριν από τις 25 ημέρες .( αυτό με βόλευε γιατί η υποχρέωση μου στον παλιό παροχο forthnet είναι έως τις 13-8-09 )

Σήμερα 2-8-09 επιστρέφω στο σπίτι από τις διακοπές και το αποτέλεσμα : ΟΧΙ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΟΧΙ INTERNET

Μετά από πολύωρη προσπάθεια , (μέσο κινητού) , για να καταλάβω τι έχει συμβεί επικοινωνώντας και με την tellas αλλά και με την forthnet …το συμπέρασμα è η tellas αποφάσισε να κάνει την αίτηση στον ΟΤΕ ποιο νωρίς ΑΓΝΟΩΝΤΑΣ την παρατήρηση μου στην αίτηση για την διακοπή μετά της 13-8-09 .

Το καλύτερο δεν έχω τηλέφωνο και internet από της 30-7-09 ( δηλ 4 εργάσιμες ημέρες από την αίτηση μου) και δεν θα έχω έως 4 με 5 -8-09 δηλαδή σύνολο 6 με 7 ημέρες )



Είναι ότι ποιο απαράδεκτο μπορεί να κάνει μια εταιρία σε πελάτη της .. και το καλό είναι ότι μάλλον θα πληρώσω και πρόστιμο 70€ στον προηγούμενο παροχο :nono::nono::nono:

Κανονικά δεν θα έπρεπε να είσαι χωρίς τηλ και ιντερνετ, εκτός φυσικά αν ο πρώην παρόχος σε έκοψε, πράγμα που δεν θα έπρεπε να κάνει σύμφωνα με το ruo

promos
02-08-09, 23:00
Κανονικά δεν θα έπρεπε να είσαι χωρίς τηλ και ιντερνετ, εκτός φυσικά αν ο πρώην παρόχος σε έκοψε, πράγμα που δεν θα έπρεπε να κάνει σύμφωνα με το ruo

τι εννοεις ...ποιο ruo ;;;

v_zalmas
04-08-09, 20:50
εννοει πως η φιλη σου η φορθνετ εκοψε την συνδεση σου προτου να ειναι η τελλας ετοιμη να σε υποδεχθει με αποτελεσμα να εχει νεκρο τηλ. + ιντερνετ .
μην τους πληρωνει τιποτα.στειλε mail στην εεττ.

promos
04-08-09, 21:24
εννοει πως η φιλη σου η φορθνετ εκοψε την συνδεση σου προτου να ειναι η τελλας ετοιμη να σε υποδεχθει με αποτελεσμα να εχει νεκρο τηλ. + ιντερνετ .
μην τους πληρωνει τιποτα.στειλε mail στην εεττ.


φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ . πρέπει να έχεις δίκιο . ήδη τους έχω στείλει e-mail ( forthnet )ότι εάν προχωρήσουν σε πεναλντι , θα τους κάνω μήνυση .
Προς το παρών πρέπει να ζητήσω συγνώμη από την tellas για ότι αρνητικό είπα .
Αναμένω όμως ….. τις εξελίξεις !!!!!

(7 η :down::down:ημέρα χωρίς τηλέφωνο και internet )

valen_gr
04-08-09, 23:18
Τελευταια το βλεπω συχνα αυτο, σε αρκετους παροχους, να κοβουν υπηρεσιες αρκετες ημερες πριν την ημερομηνια μεταβασης που εχει δωθει. Απαραδεκτα πραγματα. Και ο ΟΤΕ το εχει κανει αυτο σε μερικες περιπτωσεις. Γενικα να ξερεις, οτι εαν κοπηκε το τηλεφωνο μολις 4 ημερες μετα την αιτηση, τοτε φταιει 100% η φορθνετ, η διαδικασια της φορητοτητας μοναχα διαρκει πολυυυυυ παραπανω, οποτε η φορθνετ θεωρησε οτι μιας και σε χανει, να σε τιμωρησει!?! και να διακοψει τις υπηρεσιες πριν ΚΑΝ διεκπαιρεωθει η φορητοτητα του αριθμου σου....
Φαουλαρα μιλαμε...

Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας
05-08-09, 20:45
Σε παρόμοιο πρόβλημα που είχα και εγώ(Tellas από 4net)διαπιστώθηκε ότι το λάθος ήταν του ΟΤΕ, ο οποίος με έκοψε από την 4net χωρίς να έχει κάνει τις απαραίτητες(τεχνικές)εργασίες η Tellas.

sdikr
05-08-09, 20:53
Σε παρόμοιο πρόβλημα που είχα και εγώ(Tellas από 4net)διαπιστώθηκε ότι το λάθος ήταν του ΟΤΕ, ο οποίος με έκοψε από την 4net χωρίς να έχει κάνει τις απαραίτητες(τεχνικές)εργασίες η Tellas.


Ο ΟΤΕ δεν μπορεί να σε κόψει απο κάποιον πάροχο δεν του επιτρέπεται, αυτό που κάνει είναι να δεί πότε έχει δώσει ο πάροχος ημερομηνία και πρέπει να κάνει την μεταφορά εκείνη την ημέρα.

Αυτή την ημερομηνία την δίνει ο πάροχος, και πρέπει φυσικά να έχει ετοιμάσει το δικό του κομμάτι πριν.

valen_gr
05-08-09, 21:07
Καλα, αλλο το τι επιτρεπεται, και αλλο το τι συμβαινει μερικες φορες....Αυτο που περιγραφεις ειναι η σωστη διαδικασια, που μερικες φορες, δεν ακολουθειται απο καποια απο τα ενδιαφερομενα μελη...Σε μεταβαση απο ΟΤΕ σε HOL που εχω δει το ιδιο πραγμα να συμβαινει, δεν εχει καμια δικαιολογια ο ΟΤΕ... Δεν μπορει να αποσυνδεει βρογχο απο το δικτυο του οταν εχει ακομα τον Αριθμο στο δικτυο του (δεν εχει γινει η φορητοτητα ακομα)....απαραδεκτα πραγματα...

sdikr
05-08-09, 21:14
Καλα, αλλο το τι επιτρεπεται, και αλλο το τι συμβαινει μερικες φορες....Αυτο που περιγραφεις ειναι η σωστη διαδικασια, που μερικες φορες, δεν ακολουθειται απο καποια απο τα ενδιαφερομενα μελη...Σε μεταβαση απο ΟΤΕ σε HOL που εχω δει το ιδιο πραγμα να συμβαινει, δεν εχει καμια δικαιολογια ο ΟΤΕ... Δεν μπορει να αποσυνδεει βρογχο απο το δικτυο του οταν εχει ακομα τον Αριθμο στο δικτυο του (δεν εχει γινει η φορητοτητα ακομα)....απαραδεκτα πραγματα...

η φορητότητα πρέπει να γίνει την ίδια μέρα με την μεταφορά, μήπως κάποιος δεν έδωσε σωστές ημερομηνίες;

v_zalmas
07-08-09, 16:15
2-3 μερες θελει εσωτ. επεξεργ. στην τελλας το αιτημα φορητοτητας. ουσιαστηκα με το που το ελαβε η φορθνετ το εστειλε για αμεση υλοποιηση ... προφανος.
κανονικα η φορητοτητα θελει 10 εργασιμες.

promos
07-08-09, 23:26
Σε παρόμοιο πρόβλημα που είχα και εγώ(Tellas από 4net)διαπιστώθηκε ότι το λάθος ήταν του ΟΤΕ, ο οποίος με έκοψε από την 4net χωρίς να έχει κάνει τις απαραίτητες(τεχνικές)εργασίες η Tellas.
μηπως σε εκοψε η forthnet .... αφου αυτη ηταν ο παροχος σου ...οχι ο Οτε !!
:hmm:

promos
15-08-09, 18:22
17η ημέρα χωρίς τηλ και internet …… και το καλύτερο εχθές 14/8/09 μου έστειλε μήνυμα η forthnet ότι έχει διακόψει την γραμμή μου την ημέρα αυτή …. Εεε δεν άντεξα και τους πήρα τηλ και τους ζητώ να μου πουν ποτέ μου διακόπηκε η γραμμή μου από αυτούς .. και η απάντηση 30/7/09 ……και τότε ( τους λέω ) γιατί μου στείλατε μήνυμα ότι με διακόψατε 14/8/09 και είμαι χωρίς γραμμή 17 ημέρες .

Σιωπή ………:(:(

Η Forthnet μας δουλεύει όλους και παίζει μαζί μας . Και κανείς δεν την κάνει παρατήρηση …..που είναι η ΕΕΤΤ να μας υπερασπιστεί ; :down::down:
Επιτροπές ελέγχου και αηδίες , και ας πληρώνουμε εμείς οι φορολογούμενοι για δήθεν επιτροπές ελέγχου …. ΛΑΜΟΓΙΑ ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ :gun::gun:


Και μη ξεχνιόμαστε ….οδεύουμε στην 18η ημέρα χωρίς γραμμή
Στην υγειά της Forthnet :punch::punch:

ariadgr
15-08-09, 18:48
1) Πες μας αν το φωτάκι dsl στο modem είναι αναμμένο (δηλαδή αν συγχρονίζει η γραμμή)

2) Μπες στο dsl modem, βάλε username: guest@tellas.gr και password: tellas και δοκίμασε να μπεις στο http://go.tellas.gr

promos
15-08-09, 19:06
1) Πες μας αν το φωτάκι dsl στο modem είναι αναμμένο (δηλαδή αν συγχρονίζει η γραμμή)

2) Μπες στο dsl modem, βάλε username: guest@tellas.gr και password: tellas και δοκίμασε να μπεις στο http://go.tellas.gr

αύριο θα σου πω ........ πάντως από την ημέρα που μου διέκοψε η forthnet (30/7/09) το dsl ανάβει κανονικά και σταθερά . δεν ανάβει το internet :hmm:

ariadgr
15-08-09, 19:12
αύριο θα σου πω ........ πάντως από την ημέρα που μου διέκοψε η forthnet (30/7/09) το dsl ανάβει κανονικά και σταθερά . δεν ανάβει το internet :hmm:

Επέτρεψέ μου να κάνω μια πρόβλεψη: θα μπείς κανονικά με username tellas.
Let's see...

promos
15-08-09, 19:18
Επέτρεψέ μου να κάνω μια πρόβλεψη: θα μπείς κανονικά με username tellas.
Let's see...

Αν και δεν με έχει ειδοποίηση η Tellas … θα το δοκιμάσω αύριο .Ευχαριστώ

promos
16-08-09, 23:34
Επέτρεψέ μου να κάνω μια πρόβλεψη: θα μπείς κανονικά με username tellas.
Let's see...

Σήμερα έληξε η ταλαιπωρία μου . μετά απο 18 ημερες και μετα από 4 τηλ προς την Τελλας(διαδικαστικο το θεμα ) έχω και internet . …….βέβαια όχι τόσο απλά όπως είπες .

Υ.Γ πες μου όμως ariadgr …..ποιος φταίει όταν ο ΟΤΕ κοινοποιεί στις 30 Ιουνίου , ημερομηνία ενεργοποίησης της γραμμης μου 14 Αυγούστου , και η forthnet μου κόβει την γραμμή την ιδία ημέρα ( δηλ 30 Ιουνίου )
Περιμένω την απάντηση σου με πολυ ενδιαφερων !!!!

ariadgr
17-08-09, 00:12
Σήμερα έληξε η ταλαιπωρία μου . μετά απο 18 ημερες και μετα από 4 τηλ προς την Τελλας(διαδικαστικο το θεμα ) έχω και internet . …….βέβαια όχι τόσο απλά όπως είπες .

Προφανώς, γιατί η Tellas δεν σου είχε δώσει δικό σου username.
Αλλά με guest αποκλείεται να μη μπήκες τόσο απλά όσο είπα στη σελίδα του registration.


Υ.Γ πες μου όμως ariadgr …..ποιος φταίει όταν ο ΟΤΕ κοινοποιεί στις 30 Ιουνίου , ημερομηνία ενεργοποίησης της γραμμης μου 14 Αυγούστου , και η forthnet μου κόβει την γραμμή την ιδία ημέρα ( δηλ 30 Ιουνίου )
Περιμένω την απάντηση σου με πολυ ενδιαφερων !!!!

Η Forthnet δεν έχει απολύτως καμία σχέση με την όλη ιστορία.
Αν έμπαινες με το guest από τις 30 Ιουνίου θα είχες επιβεβαιώσει ότι ο ΟΤΕ σε είχε γυρίσει σε Tellas από τότε.
Απλά δεν είχες internet γιατί στο modem είχες αφήσει το username της Forthnet.
Αν έβαζες τότε username tellas θα έμπαινες κανονικά.
Το τηλέφωνο θα έπρεπε να περιμένει αναγκαστικά την ημερομηνία της φορητότητας.

Για το τι ακριβώς συνέβη και ποιός ευθύνεται για αυτό, διάβασε εδώ (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?p=2656456#post2656456).

promos
17-08-09, 12:23
..Τότε γιατί η forthnet μου μου είπε επί λέξη ..ότι σας διακόψαμε την γραμμή σας στις 30/7/09.
Και Επίσης μετά από τηλ συνομιλία με την ΕΕΤΤ και την εξιστωριση τι ακριβώς μου είχε συμβεί , μου είπε ότι την ευθηνή την φέρει καθαρά η Forthnet Μου ζήτησε να στείλω e-mail στην Forthnet και να περιμένω την απάντηση τους ώστε να την κοινοποιήσω με τα υπόλοιπα έγγραφα σε αυτούς .

Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΕΛΙΚΑ …… !!!!!! ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟ ΔΙΑΛΥΣΗ
:rant::angryr:

fuorigioco1981
17-08-09, 14:59
εμενα μετα απο 15 ημερολογιακες κοπηκε η γραμμη οτε με isdn που ειχα και εμεινα χωρις τηλεφωνο και νετ.ΑΛΛΑ ενω πηρα να χεσω την τελλας σαν μελλοντικος παροχος σκεφτηκα και ξεσυνδεσα το isdn κουτι και ολα εφτιαξαν και εδω και 3 μερες ειμαι τελλας!αλλα οχι ολοκληρωμενα.μπορω να παρω τηλ οχι να δεχτω και ακομα δεν εχει ερθει ο εξοπλισμος!!!

promos
17-08-09, 17:21
εμενα μετα απο 15 ημερολογιακες κοπηκε η γραμμη οτε με isdn που ειχα και εμεινα χωρις τηλεφωνο και νετ.ΑΛΛΑ ενω πηρα να χεσω την τελλας σαν μελλοντικος παροχος σκεφτηκα και ξεσυνδεσα το isdn κουτι και ολα εφτιαξαν και εδω και 3 μερες ειμαι τελλας!αλλα οχι ολοκληρωμενα.μπορω να παρω τηλ οχι να δεχτω και ακομα δεν εχει ερθει ο εξοπλισμος!!!

σε ποιον παροχο ήσουν πριν ;
εμένα η γραμμή μου κόπηκε μετά απο 4ημερες
μετά απο 11 ημέρες ειχα μονο εξερχόμενες
μετα απο 20 ημέρες είχα και εισερχόμενες και ιντερνετ
...μέχρι σήμερα (μετά από 23ημερες )δεν μου έχουν πάρει τηλ για τον εξοπλισμό . Χρησιμοποιώ τον δικό μου μετά από αρκετά τηλ στην Τελλας για να πάρω ACTIVATION ID /CUSTOMER ID /Username /Password και CUSTOMER password …ΚΛΑΙΝ ΜΑΙΝ όπως λέμε στο χωριό μου. :rofl::rofl::rofl:

fuorigioco1981
18-08-09, 14:59
σε ποιον παροχο ήσουν πριν ;
εμένα η γραμμή μου κόπηκε μετά απο 4ημερες
μετά απο 11 ημέρες ειχα μονο εξερχόμενες
μετα απο 20 ημέρες είχα και εισερχόμενες και ιντερνετ
...μέχρι σήμερα (μετά από 23ημερες )δεν μου έχουν πάρει τηλ για τον εξοπλισμό . Χρησιμοποιώ τον δικό μου μετά από αρκετά τηλ στην Τελλας για να πάρω ACTIVATION ID /CUSTOMER ID /Username /Password και CUSTOMER password …ΚΛΑΙΝ ΜΑΙΝ όπως λέμε στο χωριό μου. :rofl::rofl::rofl:

οτε ειχα.σημερα πηρα τηλ και ενω μου ειχαν πει οτι θα ενεργοποιηθουν σημερα και οι εξερχομενες ξαφνικα ειδε στο κομπιουτερ οτι "ο οτε μας αλλαξε την ημερομηνια των εισερχομενων για τις 31 αυγ"!!!ΕΛΕΟΣ!

promos
19-08-09, 17:57
Εγώ μένω λίγα στενά πάνω από το seven (Άνω Ηλιούπολη). Με 33db attenuation συγχρονίζω στα 12mbps.
Κατεβάζω με 10mbps όλη τη μέρα και έχω σχετικά καλά pings με Ευρώπη (περίπου 70-85).

Όλα αυτά από τον Φεβρουάριο βέβαια γιατί πέρυσι ήθελα να τους βάλω φωτιά όλους στην tellas.

Φίλε μου μπορείς να μου δώσεις τις μετρήσεις που έχει το μοντεμακι σου
Οι δικές μου είναι οι παρακάτω

DSL Status: Connected
DSL Modulation Mode: ADSL2+
DSL Path Mode: Interleaved
Downstream Rate: 6823 kbps
Upstream Rate: 945 kbps
Downstream Margin: 9 db....................=> εδω εγω εχω προβλημα ...εσυ;
Upstream Margin: 9 db
Downstream Line Attenuation: 39 db
Upstream Line Attenuation: 10 db
Downstream Transmit Power: 12 db
Upstream Transmit Power: 21 db
:oneup::oneup:

rip_noob
19-08-09, 18:00
Τα δικά μου, αυτή τη στιγμή είμαι συγχρονισμένος στα 11969/999


Downstream Upstream
SNR margin (dB): 8.3 10.6
Attenuation (dB): 33.0 17.5
Output power (dBm): 12.4 19.3
Attainable rate (Kbps): 11172 1119
Rate (Kbps): 11969 999
MSGc (number of bytes in overhead channel message): 59 13
B (number of bytes in Mux Data Frame): 123 13
M (number of Mux Data Frames in FEC Data Frame): 2 8
T (Mux Data Frames over sync bytes): 3 8
R (number of check bytes in FEC Data Frame): 6 16
S (ratio of FEC over PMD Data Frame length): 0.6612 3.5556
L (number of bits in PMD Data Frame): 3073 288
D (interleaver depth): 32 8
Delay (msec): 5 7

promos
19-08-09, 18:11
Τα δικά μου, αυτή τη στιγμή είμαι συγχρονισμένος στα 11969/999


Downstream Upstream
SNR margin (dB): 8.3 10.6
Attenuation (dB): 33.0 17.5
Output power (dBm): 12.4 19.3
Attainable rate (Kbps): 11172 1119
Rate (Kbps): 11969 999
MSGc (number of bytes in overhead channel message): 59 13
B (number of bytes in Mux Data Frame): 123 13
M (number of Mux Data Frames in FEC Data Frame): 2 8
T (Mux Data Frames over sync bytes): 3 8
R (number of check bytes in FEC Data Frame): 6 16
S (ratio of FEC over PMD Data Frame length): 0.6612 3.5556
L (number of bits in PMD Data Frame): 3073 288
D (interleaver depth): 32 8
Delay (msec): 5 7

τι μοντεμ εχεις .....γιατι πανω κατω ειμαστε στα ιδια

rip_noob
19-08-09, 18:20
USR 9108

promos
24-08-09, 21:01
Πήρα τηλ στην Tellas και μου είπε ότι ο λόγος που δεν έχω γρήγορη σύνδεση , φταίει η γραμμή μου :stunned::stunned::stunned:. Όταν όμως ήμουν στην Forthnet το μόντεμ συγχρόνιζε στις 9 έως και 11 Mbps….. τι έγινε και χάλασε η γραμμή μου ; :hmm:Μάλλον μας δουλεύει η Tellas:ok::ok::2guns:

styl123
01-09-09, 17:17
περιμενα 5 μηνες γιατι ηθελα να φυγω απο οτε αλλα η γραμμη δεν κοπηκε
μην το τρως το προβλημα ειναι απο αυτον που φευγεις
ειμαι ικανοποιημενος απο tellas

promos
01-09-09, 23:30
Παιδία μου ήρθε και ο λογαριασμός κινητού ........ μόνο για τις κλήσεις προς tellas & forthnet ( την περίοδο που μου έκοψαν την γραμμή ) …..29 €ρουλακια .:shoot::2guns::gun::gun::rifle::punch::dwarf:chair::hammered:

@ ADSLgr.com All rights reserved.