PDA

Επιστροφή στο Forum : Πληροφορίες



noobman1
14-07-09, 12:12
Είμαι ένας από τους πρώτους που είχα πάει στην On Tellecoms και μπορώ να πω ήμουν πάρα πολλή ευχαριστημένος.

Πριν 3 μέρες μετακόμισα από τον Χολαργό στον Νέο Βουτζα (Κοντά στην Ραφήνα). Έκανα αίτηση για μεταφορά αλλά ο ΟΤΕ την απέρριξε και όταν μίλησα με τον ΟΤΕ βασικά μου είπαν δεν υπάρχουν διαθέσιμες γραμμές (δηλαδή γραμμές χαλκού) και πως θα πρέπει να περιμένω. Όταν ρώτησα πόσο μου είπαν μπορεί 2-3 μήνες, μπορεί και 1 με 2 χρόνια.

Πήρα τηλέφωνο την ΕΕΤΤ και μου είπαν δεν μπορώ να κάνω τίποτα με αποτέλεσμα άρχισα να ψάχνω όλους τους παρόχους μήπως και μπορούν να βοηθήσουν.

Η TELLAS μου είπε εάν ο ΟΤΕ δεν έχει (που δεν έχει γραμμή) θα βάλλουν αυτοί δική τους (μου είπαν 1 μήνα εγώ λέω κανα δίμηνο).

Και Ρωτάω έχει κανένας TELLAS Ραφήνα ή ΝΕΟ ΒΟΥΤΖΑ και πώς είναι οι ταχύτητες. Επίσης είχε κανένας την ίδια εμπειρία και πόσο χρόνο του πήρε να βάλουν την δική τους την γραμμή?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

XARAYGH
14-07-09, 12:58
βαλε νεα γραμμη οτε...και στο διμηνο αλλαγη

noobman1
14-07-09, 16:22
Ούτε ο ΟΤΕ έχει γραμμή να μου δώσει όλες οι θύρες είναι γεμάτες

Η μόνη ελπίδα είναι να κάνει κάποιος από την περιοχή disconnect και να πάρω εγώ την γραμμή του ή να περιμένω τον ΟΤΕ πότε θα βάλει καινούργιες γραμμές για μπορέσουν να μου δώσουν τηλέφωνο.

XARAYGH
14-07-09, 19:03
Ειχα και εγω το ιδιο προβλημα στην σουδα (χανια)και δεν βρηκα λυση...εκανα αιτηση καλοκαιρι και με πηραν απο οτε μεσα στα χριστουγεννα(το μαιο θα εφευγα)...λυση βρηκα με adsm απο wind αλλα δεν το προτεινω...

@ ADSLgr.com All rights reserved.