PDA

Επιστροφή στο Forum : DynDNS προβλημα με NetFaster



redcom7
14-07-09, 14:10
χαιρετω το φορουμ...

ειμαι με το netfaster και 2play μολις 4 μερες και εχω εντοπισει προβλημα με το ddns....


εχω δει οτι και αλλοι ειχαν το ιδιο προβλημα .. τελικα λυθηκε απο καποιον???:respekt:

jyapgr
14-07-09, 14:25
χαιρετω το φορουμ...

ειμαι με το netfaster και 2play μολις 4 μερες και εχω εντοπισει προβλημα με το ddns....


εχω δει οτι και αλλοι ειχαν το ιδιο προβλημα .. τελικα λυθηκε απο καποιον???:respekt:

Καλησπέρα φίλε ,

Ο πιο εύκολος τρόπος είναι να εγκαταστήσεις στο PC το client που θα βρείς στο DynDns site και παρέχεται δωρεάν . Αντίστοιχα και για Linux επίσης το ίδιο . Θα πρέπει να επιτρέψεις στο firewall η άλλο πρόγραμμα ελέγχου , την λειτουργία της εφαρμογής .

Εφόσον όλα λειτουργήσουν σωστά απενεργοποίησε το update από το netfaster.

Καλή επιτυχία :oneup:

JyapGR

Delijohn
14-07-09, 15:58
Πες μας τι ρυθμίσεις βάζεις.. το έκανα χθες βράδυ σε 5' κι έπαιξε αμέσως!

redcom7
14-07-09, 17:44
@JyapGR με αυτον τον τροπο δουλεψε το θεμα ειναι οτι ετσι πρεπει να εχω το pc συνεχεια ανοιχτο.....:hmm:


@Delijohn φιλε αυτο ειναι το κακο οτι και εγω την πρωτη φορα σε 5' το πολυ το εκανα και ξαφνικα δεν κανει update το dns


:whistle::whistle::hmm::hmm:

Delijohn
14-07-09, 17:50
Χμ... επειδή είναι η πρώτη μέρα που το χρησιμοποίησα, θα σου πω αύριο μεθαύριο... ;)

aa144
16-07-09, 22:10
Αν δεν κλείνεις το ρούτερ και αν δεν γίνονται διακοπές ρεύματος συχνά ή καθημερινά (π.χ. Αλβανία) τότε θα έχεις την ίδια IP για μήνες, δεν είναι και τόσο σπουδαίο αν τρέχει το πρόγραμμα ενημέρωσης σε έναν υπολογιστή.

Delijohn
16-07-09, 23:48
Παιδιά κι εμένα πλέον δεν παίζει... έχω αλλάξει σίγουρα Ip και σίγουρα της HOL αλλάζει καθημερινά. Στην ΟΝ που ήμουνα, δεν είχε αλλάξει ποτέ... Πως θα το κάνουμε να παίζει το ριμάδι? :p

redcom7
17-07-09, 00:13
Παιδιά κι εμένα πλέον δεν παίζει... έχω αλλάξει σίγουρα Ip και σίγουρα της HOL αλλάζει καθημερινά. Στην ΟΝ που ήμουνα, δεν είχε αλλάξει ποτέ... Πως θα το κάνουμε να παίζει το ριμάδι? :p



για τι χρηση το θες φιλε μου το dyndns????

Delijohn
17-07-09, 00:15
για να μπαίνω από τη δουλειά μου με ultravnc στο pc του σπιτιού...

jtsop
17-07-09, 00:28
και εγώ είχα αυτό το πρόβλημα. Το άλλαξα με ένα draytek και ησύχασα.

Delijohn
17-07-09, 00:30
Έχω και hol tv και λέω να μην αρχίσω τις αλχημείες μωρέ.. μάλλον θα παω σε καμιά ΄λύση τύπου service όπως ήταν παλιά τουλάχιστον το no-ip.info!

vanels
08-01-13, 22:42
Τελικα εγινε τπτ?Εαν ειναι να προσπαθησω να κανω add αλλο ddns server πχ no ip

@ ADSLgr.com All rights reserved.