PDA

Επιστροφή στο Forum : προβλημα με τηλεφωνο



dennis2006
14-07-09, 23:05
υπαρχει προβλημα με τα τηλεφωνα η ειναι μονο δικο μου προβλημα? περιοχη πειραιας ιντερνετ εχω

sofmel
14-07-09, 23:21
Nop

και το δικο μου ψωφισε κατα τις 2100 νομιζω

neji
15-07-09, 08:47
Μαλλον ηταν γενικο το προβλημα γιατι και εδω Βολο σημερα το πρωι επανηρθε

psolord
15-07-09, 10:33
Μια απο τα ίδια παιδιά. Είχα χτες φίλους στο σπίτι για να δούμε το Watchmen και προσπαθούσα μία ώρα να παραγγείλω σουβλάκια και όλο βούιζε. Μετα προσπάθησα να πάρω και άλλο σουβλατζή και βούιζε και αυτός!

Τι στα διάλα, λέω, όλοι σουβλάκια θα φάνε βραδιάτικο? Μέχρι που πήρα και το κινητό μου και βούιζε και αυτο! Με κάποιον θα μίλαγε φαίνεται!:p

Μετά με πήρε και η κοπελιά στο κινήτο και φώναζε η ζηλιάρα γιατί είχα κατεβάσει το σταθερό και με ρώταγε με ποιά ήμουν στο σπίτι! Αντέ μετά να αποδείξεις οτι δεν είσαι ελέφαντας! Ευτυχώς που ήταν τα παιδιά εκεί και τους έβαλα και φώναζαν όλοι μαζί για να με πιστέψει! Ρε τι τραβάμε..!:rolleyes:

crypter
15-07-09, 10:45
Μια απο τα ίδια παιδιά. Είχα χτες φίλους στο σπίτι για να δούμε το Watchmen και προσπαθούσα μία ώρα να παραγγείλω σουβλάκια και όλο βούιζε. Μετα προσπάθησα να πάρω και άλλο σουβλατζή και βούιζε και αυτός!

Τι στα διάλα, λέω, όλοι σουβλάκια θα φάνε βραδιάτικο? Μέχρι που πήρα και το κινητό μου και βούιζε και αυτο! Με κάποιον θα μίλαγε φαίνεται!:p

Μετά με πήρε και η κοπελιά στο κινήτο και φώναζε η ζηλιάρα γιατί είχα κατεβάσει το σταθερό και με ρώταγε με ποιά ήμουν στο σπίτι! Αντέ μετά να αποδείξεις οτι δεν είσαι ελέφαντας! Ευτυχώς που ήταν τα παιδιά εκεί και τους έβαλα και φώναζαν όλοι μαζί για να με πιστέψει! Ρε τι τραβάμε..!:rolleyes:

:rofl::rofl:
Την επομενη φορα αν εχεις internet αλλα οχι τηλεφωνο μπορεις να παραγγειλεις μεσω voip τα σουβλακια. Με το justvoip π.χ. εχεις μερικα λεπτα τσαμπα κλησεων. Εγω αυτο εκανα 2 φορες που ειχε συμβει κατι παρομοιο. :p

psolord
15-07-09, 11:05
:rofl::rofl:
Την επομενη φορα αν εχεις internet αλλα οχι τηλεφωνο μπορεις να παραγγειλεις μεσω voip τα σουβλακια. Με το justvoip π.χ. εχεις μερικα λεπτα τσαμπα κλησεων. Εγω αυτο εκανα 2 φορες που ειχε συμβει κατι παρομοιο. :p

Ω καλό!:)

Voip είχα χρησιμοποιήσει μόνο μια φορά, μέσω ICQ και έκανα φάρσα στους φίλους μου!:p

Νταξ, σουβλάκια φάγαμε. Πηραμε απο το κινητό! Αλλά παραλίγο να μη μας πιστέψουν και αυτοί! Άμα ακούνε κινητό οι σουβλατζίδες, νομίζουν οτι τους κάνουν φάρσα!

Smith
15-07-09, 23:29
Μόλις είδα το τόπικ...
Και σ εμένα, (Πειραιάς) το ίδιο πρόβλημα χθες. Οπου κι αν καλούσα βούιζε...
(Προσπάθησα να πάρω το 1212 αλλά βούιζε κι αυτό... :lol: )

dennis2006
16-07-09, 00:29
δεν ηταν μονο ο πειραιας και αλλες περιοχες ειχαν προβλημα. απο οτι φαινεται αρχισε γυρω στις 9 το απογευμα και κρατησε μεχρι της 1 τα ξημερωματα. πολλες ωρες και ουτε μια ανακοινωση δεν ειδα. στο 13800 που πηρα μου ειπαν οτι ηταν γενικο προβλημα και οτι μεχρι της 1 θα εχει ληθει.

vaggos_fromhell
16-07-09, 16:47
Εδώ δεν υπήρχε πρόβλημα. Εκτός αν δεν το πρόσεξα.

Smith
24-07-09, 15:15
Χθες βράδυ από τις 11:30 μέχρι και τις 01:30 δεν είχα ούτε τηλ, ούτε internet.
Eίχε κανείς παρόμοιο πρόβλημα?

crypter
24-07-09, 15:38
Χθες βράδυ από τις 11:30 μέχρι και τις 01:30 δεν είχα ούτε τηλ, ούτε internet.
Eίχε κανείς παρόμοιο πρόβλημα?

Λογικα θα ωφειλεται σε αυτο που προκαλεσε και αυτο http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=312562

chaos38
25-07-09, 13:06
Λογικα θα ωφειλεται σε αυτο που προκαλεσε και αυτο http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=312562
Το προβλημα με το σερφαρισμα υπαρχει αρκετες ημερες....

tolispolo
27-07-09, 20:16
Και σε μενα τηλεφωνο νεκρο και το ιντερνετ απο 13Mbps στα 7Mbps απο το πρωι.Εδωσα βλαβη στις 15:00 και ακομα περιμενω τον τεχνικο να με παρει !!!!
Αιγυπτιε για μουμιες μας περασες μου φαινεται και κοιτας να αρπαξεις οτι μπορεις....

tolispolo
28-07-09, 15:32
2η μερα χωρις τηλεφωνο....Στην 3η καιγεται...Αν μεχρι το βραδυ δεν λυθει το προβλημα αντε γεια Μπελλας!!

boymanos
31-07-09, 09:27
2η μερα χωρις τηλεφωνο....Στην 3η καιγεται...Αν μεχρι το βραδυ δεν λυθει το προβλημα αντε γεια Μπελλας!!

αγαπητε φιλε,ολοι εχουν μαθει να πιπιλανε την καραμελα οτι ο οτε ειναι ο χειροτερος και αυτοι οι σωσιες.ας φτασουν λοιπον εστω στο μισο του οτε και ας σταματησουν να διαρηγνυουν τα ιματια τους.ναι οντως,η κανονικη ονομασια θα ηταν μπελας.απορω ομως για το τηλεφωνο,γιατι υποτιθεται οτι ειναι το γερο ατου της και κρατιετε ακομη σαν εταιρεια.τουλαχιστον εγω δεν ειχα προβλημα με το τηλεφωνο οσο ημουν εκει.τουλαχιστον τωρα εφυγα και εχω ησυχασει.

crypter
31-07-09, 10:23
2η μερα χωρις τηλεφωνο....Στην 3η καιγεται...Αν μεχρι το βραδυ δεν λυθει το προβλημα αντε γεια Μπελλας!!

Στο 1212 πηρες; Τι σου ειπαν;

tolispolo
31-07-09, 13:49
Στο 1212 πηρες; Τι σου ειπαν;

Το 1212 ειναι μονο απο σταθερο ΤELAS.
Στο 13800 εχω παρει και 7 φορες απο την Τριτη απο αλλο σταθερο και ακομα κοιτανε τη βλαβη...Αλλα την κανω για αλλου....Την εκανα ηδη απο την κινητη του Αιγυπτιου τωρα και απο την σταθερη τηλεφωνια.

ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΙΓΥΠΤΙΑΚΗ ΕΤΑΙΡΙΑ.ΑΝ ΣΟΥ ΚΑΤΣΕΙ ΒΛΑΒΗ ΤΗΝ ΕΚΑΤΣΕΣ....και το λεω που γενικοτερα δεν ειχα προβληματα οπως αλλα που εχω διαβασει στο forum και ειμαι συνδρομητης εδω και δυο χρονια.Τους θεωρουσα υπερβολικους μαλιστα!!! Αλλα τωρα καταλαβαινω τι τραβαγανε.ΤΕΧΝΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΑΝΥΠΑΡΚΤΗ.:down:

τα ειπα και ξεσπασα!!!!

giannakis1984
01-08-09, 12:36
επειδή το ίδιο πρόβλημα έχει και η κοπέλα μου...δεν έχει ιντερνετ και τηλέφωνο για μια βδομάδα τώρα...και η μόνη απάντηση που παίρνουμε είναι ότι το κοιτάνε, υπάρχει τρόπος να σπάσει η σύμβαση ή αλλάζουμε εταιρία πληρώνοντας την "ρήτρα" ??

dennis2006
03-08-09, 01:22
τελικα απο οτι φαινετε εγω εχω προβλημα σχεδον καθημερινα απο της 9 το απογευμα και μετα. πολλοι φιλοι με παιρνουν τηλεφωνο και μου λενε οτι με καλουσαν και ακουγαν ηχο οτι ειμαι κατηλημενος ενω εγω δεν μιλαγα. εχτες αυτο εγινε και το πρωι μεταξυ 8-9 που προσπαθουσε η μητερα μου να παρει τηλεφωνο και αυτο ηταν νεκρο.

@ ADSLgr.com All rights reserved.