PDA

Επιστροφή στο Forum : να βαλω συνδεση HOL στο Κιατο Κορινθιας;;



geomits
15-07-09, 02:25
είμαι συνδομητής ΟΤΕ connx εδώ και ένα χρόνο. Μένω επαρχία Κιατο Κορινθιας και έχω πληροφορηθει οτι εχει φτασει το ιδιώκτητο δίκτυο της HOL στη περιοχη μου.. με έχουν πάρει απειρα τηλεφωνα οι πωλητες της HOL και με ενημερωνουν για την επιδότηση λόγω επαρχίας με 13,86 ευρώ/μηνα για ένα χρονο παρεχοντας μου ταχυτητα 6 Mbps και
200min αστικά και υπεραστικά και 20min κινητά και αλλα 20min εξωτερικο
Απλά θελω να ρωτησω τα μελη και οποιος αλλος ξερει για τις υπηρεσιες του παροχου, αν ανταποκρινονται και κατα ποσο ειναι αυχαριστημενοι απο αυτες? ταχυτητα-τηλεφωνο-προβληματα-εξυπηρετηση.
θα βοηθουσε αρκετα η γνωμη οσων μενουν στην ευρυτερη περιοχή.

ευχαριστω εκ των προτερων!

kasi
18-07-09, 21:20
αν η γραμμή σου είναι καλή , η καλύτερη επιλογή είναι η HOL , τι γραμμή έχεις ?

τα στατιστικά σου δηλαδή , βάλε τα και όταν μπει κάποιος γνώστης , θα σου πει περισσότερα ;)

theofilos79
21-07-09, 23:12
αν η γραμμή σου είναι καλή , η καλύτερη επιλογή είναι η HOL , τι γραμμή έχεις ?

τα στατιστικά σου δηλαδή , βάλε τα και όταν μπει κάποιος γνώστης , θα σου πει περισσότερα ;)

σωστά. επίσης πες αν ξέρεις τη τηλέφωνο θα σου δώσουν pot η voip;

geomits
23-07-09, 08:46
επειδη ειμαι αρκετα αρχαριος τα στοιχεια της γραμμης μου ποια ειναι;;
πως τα βρισκω; απο την σελιδα 192.168.1.1 ;; αν ναι σε ποια σημειο;;
οσον αφορα για pot η voip ποια η διαφορα;; και απο τα δυο πρεπει να ζητησω; :hmm:

Deus
23-07-09, 20:19
επειδη ειμαι αρκετα αρχαριος τα στοιχεια της γραμμης μου ποια ειναι;;
πως τα βρισκω; απο την σελιδα 192.168.1.1 ;; αν ναι σε ποια σημειο;;
οσον αφορα για pot η voip ποια η διαφορα;; και απο τα δυο πρεπει να ζητησω; :hmm:

πιο router η modem έχεις? και όλο και κάποιος θα έχει το ίδιο η θα γνωρίζει να σου πει ακριβώς που και πως

η διαφορα voip και pots είναι ότι με το voip θα πρέπει να έχει συνχρονησει το router σου για να δεχθείς και να κανεις κλήσεις κοινός να έχει συνδεθεί στο internet
με pots είναι το συνηθισμένο, δεν έχει καμια σχέση η πρόσβαση στο net με το τηλέφωνο

geomits
29-08-09, 12:49
το ρουτερ που εχω τωρα ειναι του ΟΤΕ και ειναι BaudTec

kmpatra
30-08-09, 14:23
το ρουτερ που εχω τωρα ειναι του ΟΤΕ και ειναι BaudTec

http://192.168.1.1/ πηγαινε και δες τα στατιστικα στο κατω μέρος της σελίδας

SNR Margin

Line Attenuation

Data Rate

Valder
31-08-09, 19:01
Γειά σου πατριώτη! Κι εγώ την ψάχνω με HOL επιδοτούμενο για τους δικούς μου στο Κιάτο.

Μια ερώτηση:

Οι δικοί μου έχουν ISDN, ένα βασικό νούμερο (κεφαλικό λέγεται; ) και ένα δευτερεύον (MSN;; )

Με αίτηση στη HOL τι θα γίνει με αυτά τα νούμερα; Έχει η αίτηση επιλογή για ISDN αλλά τι σημαίνει αυτό; Θα διατηρηθεί σαν ISDN ή θα γίνει PSTN και θα πρέπει να διατηρήσουν μόνο τον κεφαλικό;

peugeot206
02-09-10, 19:44
Έβαλε κανείς hol στο Κιάτο? Ένα φιλαράκι που μένει εκεί ενδιαφέρεται,
αλλά δεν είχε ποτέ ξανά adsl οπότε δεν έχει στοιχεία γραμμής.
Έχει παρατηρήσει κανείς κάποιο πρόβλημα?

@ ADSLgr.com All rights reserved.