PDA

Επιστροφή στο Forum : OTEnet - ΟTE



thanos.k
01-02-06, 18:31
εκανα την αιτηση μου την περασμενη πεμπτη με πηραν τηλ σαββατο και δευτερα να μου πουν πωσ η διαδικασια ενεργοποιησησ εχει αρχισει... παιρνω χθεσ και σημερα στο 134 και δεν βλεπουν τιποτα για το τηλ μου..οτι ειναι υπο διαδικασια ενεργοποιησης παιρνω στην οτενετ και μου λενε οτι δεν εχει σχεση και κατι τετοια και οτι αυτοι εχουν αποστειλει μαιλ στισ 31 του μηνος στον οτε.
τελικα δεν θαεπρεπε σημερα να φαινεται η αιτηση σο 134 ?
τι να κανω ?

nnn
01-02-06, 23:07
Εφόσον πήρες πακέτο(αν κατάλαβα καλά)η γραμμή είναι στο όνομα της Otenet.
Στον Οτέ δεν φαίνεσαι εσύ.

thanos.k
02-02-06, 00:33
Νομιζω πως επρεπε να φαινομαι ετσι μου ειπαν στο 134....
Τι να πω.. θα περιμενω και αυριο να πω και θα παρω παλι την οτενετ.
ο πατηρ μου (τεχνικος δυκτιων στον οτε) μου ειπε πως κανονικα στα κεντρικα επρπε να φαινεται οτι υπαρχει εκρεμωτητα για συνδεση... τι να πω...
μαλλον πολυ βιαζομαι μου φαινεται....δεν ειναι ο λη η ελλαδα αθηνα.
θα περιμενω το αγιο φως εντος των ημερων!!!!
να ρωτισω κατι αλλο επισης καποιεσ ωρεσ της ημερα στο τηλ ακουγεται ενα φυσιμα αρκετα εντονο και το οποιο αν παρω τηλ το ακουω μονο εγω.. οχι ο συνομιλητης μου. επισησ αν τυχει και συνδεθω εκεινη την ωρα νετ πιανω δεν πιανω 19κβ-24

πως θα καταφερω να τους πεισω οτι υπαρχει προβλημα ??? γιατι αν δηλωσω βλαβη δενθα βρουν τιποτα μαλλον να ζητησω καθαρισμο γραμμης?

nnn
02-02-06, 00:58
Μάλλον πρέπει να βάλεις τα μεγάλα μέσα(father)για το πρόβλημα του θορύβου.

thanos.k
02-02-06, 04:49
και τι να κανει βρε ο πατερας μου ?
απο οτι εχω καταλαβει το προβλημα το εχει ο κατανεμιτης της πολυκατοικιας..ασε που ποτε ποτε χτυπαει το τηλ και ζηταν καποιο ονομα συγκεκριμενο...αρα κατι παιζει...
@@@ Π .Ο Τ Ε Παννελαδικος Οργανισμος Ταλαιπωριας & Εκμεταλευσης!!!!

nnn
03-02-06, 00:14
Τεχνικός δικτύων στον Οτέ δεν είναι ο πατέρας σου?
Δεν έχει κάποιον γνωστό στο κατάλληλο τμήμα ?

thanos.k
04-02-06, 04:24
@@@@@ τα νευρα μου . τελικα ενεργοποιηθηκε η γραμμη ετσι μου λενε αοπ το 134 και απο την οτενετ αλλα εμενα ουτε το μοντεμ συγχρονιζει ουτε τιποτα... πως αυτοι το βλεπου οκ δεν μπορω να καταλαβω επισης καθε φορα που παω να κανω κληση ασχετα αν εχω βαλει σωστα η οχι pass μου βγαζει erorr 680 δεν υπηρχε τηλεφονικη επιλογη και κατι τετοια..ουτε firewaλ ενεργο ουτε αλλη usb συσκευη...επανεγκατασταση μοντεμ κτλ τιποτα..δηλωσα βλαβη και στο 121 και στη otenet. περιμενουμε!!!!
απο ποτε θεωρειται οτι αρχιζει η διαρκεια των 4 μηνων ????δηλαδη σημερα χανω την προσβΑΣη ισωσ αυριο και μεθαυριο.. τι κανω σε αυτη τη περιπτωση

ninos
04-02-06, 14:39
κουράγιο Θάνο,καποια στιγμή θα σερφάρεις.

thanos.k
04-02-06, 22:38
το νεο ειναι οτι..τελικα μου την ενεργοποιησαν κωδικο μου εδωσαν αλλα η γραμμη μαλλον δεν λειτουργει. μου βγαζει σφαλμα 680 "δεν υπαρχει τηλ επιλογη" εκανα φορματ τιποτα παλι τα ιδια εντομεταξυ προσπαθει να συγχρονιστει με το dslam αλλα δεν μπορει κιτρινο κοκκινο το βελακι της otenet και μετα καπακι οτι η usb θυρα δεν εχει αρκετο bantwith και ξεσυνδεστε ολεσ τισ αλλες usb συσκευες και πατηστε οκ για να ρυθμιστει κτλ το κανω αλλα ποτε δεν το ολοκληρωνει...!εδωσα βλαβη και στο 121 και στην οτενετ με πηραν σημερα το πρωι με πηραν και το απογευμα 20 λεπτα στο κινητο μηπωσ και κανουνε τιποτα αλλα δεν η βλαβη πηγε στο συνεργειο και της οτενετ και του 121(λογω του οτι υπαρχει και θορυβος ποτε ποτε στη γραμμη) αλλα ενταξει το αντιμετοπιζω με ευγενεια.δεν μπορω να πω προσπαθησαν και αυτοι αλλα τιποτα. οποιοσ ξερει για αυτο το σφαλμα ασ μου πει κατι.
ενοεειται οτι το καλωδιο ειναι οκ ακροδεκτες οκ μπριζα -καλωδιο -μοντεμ η συνδεσμολογια .το pc
ειναι motherboard asus p800 e-deluxe 3.2ghzp4 1.5gb ram 1xraptor 36 + 2x 250 w.d. caviar se 16. τροφοδοτικο 420 suntek active pfc λειτουργει αψογα.και σταθερα.

thanos.k
04-02-06, 22:42
Γεια σου ρε Νινο!(σουσουρο) θα σερφαρω που θα παει...!!!!!

thanos.k
06-02-06, 14:38
OLEEEEEEEEE ΟΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΟΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΟΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ
επιτελουw οn line !!! απο ταχυτητα παμε πολυυυ καλααααα τι καλα τελεια δηλαδη στα 398 συγχρονιζει με το dslam 43-48 σταθερα..... καλα δεν ειναι ????????? και με το μοντεμακι τησ οτενετ παρακαλω..

thanos.k
06-02-06, 15:11
αχ καλα ειναι τα 45αρια αλλα μολισ τωρα μιλαω με μια κοπελα απο βιεννη ...και εχει 8 mbit....αχχ
παντως το skype ακουγεται πολυ καλα με βιεννη λεσ και μιλαω σ εκινητο αλλα πολυ καλα

FFGR
07-02-06, 17:06
Καλό σερφάρισμα :D

@ ADSLgr.com All rights reserved.