PDA

Επιστροφή στο Forum : Απίστευτη κατάσταση



aoritis
01-02-06, 23:12
Καλησπέρα σε όλους .

Εχω ADSL 384/128 με Otenet από τέλος Νοεμβρίου. Μέχρι και τα τέλη Δεκεμβρίου έβλεπα ταχύτητες μέχρι και 41 στο download. Από αρχές Ιανουαρίου η ταχύτητα άρχιζε σταδιακά να πέφτει και τώρα στην καλύτερη να κατεβάσω με 20 και όχι σταθερά.
Επικοινώνησα εχθές με την Otenet και από ότι είπαν έβλεπαν κάποιο πρόβλημα αλλά δεν ήξεραν τι είναι. Τελικά μου είπαν ότι είναι πρόβλημα στη γραμμή και να επικοινωνήσω με τις βλάβες του ΟΤΕ.
Πήρα και τον ΟΤΕ και είπαν ότι θα έρθει τεχνικός να το κοιτάξει μέσα σε 2 εργάσιμες γιατί υπάρχει φόρτος εργασίας και ότι έχουν δεχθεί και άλλες κλήσεις με παρόμοια προβλήματα.
Είμαι στην Καλιθέα κοντά στην πλατεία Δαβάκη.

Υπάρχει κάποιος που να έχει το ίδιο πρόβλημα?
Το Dslam που συνδέομαι πως μπορώ να το βρω?

:mad::mad::mad:

Νικαετός
01-02-06, 23:14
Kαλώς όρισες στο φόρουμ . Αν διαβάσεις λίγο τα διάφορα νήματα θα δεις πως πολλοί έχουν προβλήματα με τις ταχύτητες ...
Ο πίνακας με τα DSLAM είναι εδώ (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=25904)

NoYmErOs
01-02-06, 23:18
Χιλιάδες χρήστες αντιμετωπίζουν πρόβλημα σαν το δικό σου.. υπομονή και να εύχεσαι ο Τεχνικός που θα έρθει να σου βρει πρόβλημα.. διαφορετικά…:D

Εδώ θα βρεις το DSLAM σου με βάση τους πρώτους 3 αριθμούς του τηλεφώνου σου
Υπόμνημα: Πίνακας DSLAM Δικτύου Οτε (Update 21/12)

nnn
02-02-06, 01:30
Περί Καλλιθέας (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=15399)

aoritis
02-02-06, 11:03
Σας ευχαριστώ όλους. Ακόμη περιμένω τον ΟΤΕ.

Είναι πάντως φοβερό ήμουν το ΣΚ σε ένα φίλο μου στα Σπάτα και με HOL 384/128 κατέβαζε 44 και πανω. Συνδέεται με κόμβο στο Κορωπί.

Μήπως να μετακομίσω?????:redface::redface:

Τι να πω.

aoritis
02-02-06, 20:13
Δεν με πήραν τους πήρα εγώ και είπαν ότι κατά τον έλεγχο της γραμμής δεν διαπίστωσαν κάποιο πρόβλημα.
ΘΑ ΣΑΛΤΑΡΩ

:evil::evil::evil::evil:

romeo1
02-02-06, 20:48
Ας το κοψουμε το ρημαδι να ησυχασουμε....

power
02-02-06, 20:53
Ηρέμησε φίλε μου. Μην κάνεις έτσι. Διάβασε κανένα ποστ πρίν ανοίξεις καινούργιο, δεν είσαι ο μόνος.
Αν κάτσεις να διαβάσεις θα δείς και προτάσεις, τρόπους για να βρείς τι μπορεί να φταίει και πώς θα
το αντιμετωπίσεις.

Ηρεμία.

HellV1L
02-02-06, 21:06
Ας το κοψουμε το ρημαδι να ησυχασουμε....


πηγαινε σε 512 (οτε)

aoritis
02-02-06, 23:45
Άμα πάει 10€ το μήνα μαζί με το ΦΠΑ τότε μάλιστα. Μέχρι τότε θα το έχω και ας σέρνεται. Όχι άλλα λεφτά στον Οτε.
Το δώσανε πάλι βλάβη μου είπε ο μάγκας στο τηλέφωνο για να το ξανατσεκάρουν.

@ ADSLgr.com All rights reserved.