PDA

Επιστροφή στο Forum : Θέλω να αγοράσω ανεμιστηράκι για τον φορητό μου...



xaxa1982
01-02-06, 23:49
Που μπορώ να βρω ανεμιστηράκι για φορητό και σε τι τιμή?
ACER Travelmate 270.
Θα με διευκόλυνε αν υπήρχε κάποιο site...

Aramil
02-02-06, 00:06
Ti ανεμηστηράκι θέλεις?Υπάρχουν βάσεις για laptop με κοντά 50 ευρά που έχουν δυο ανεμηστήρες από κάτω.Υπάρχουν σε όλες τις γνωστές αλυσίδες.Αν εννοείς αυτό....

xaxa1982
02-02-06, 00:16
Ένα ανεμιστηράκι δεν μπαίνει κάτω από το laptop?Αυτό που αρχίζει και βουίζει και βγάζει τον ζεστό αέρα από το laptop στο πίσω μέρος του υπολογιστή,όταν ζεσταίνεται το μηχάνημα!Αυτό κάνει 50 ευρώ?Μπαίνει σε όλα τα συστήματα?

Aramil
02-02-06, 00:22
Εγώ σου μιλάω για αλουμινένια βάση στην οποία τοποθετείς πάνω το laptop και η οποία έχει πάνω 1-2 ανεμηστήρες.Δεν ξέρω αν αποδίδει,δεν έχω laptop.Είναι ο μόνος τρόπος ψύξης που ξέρω.Μπορεί να υπάρχουν κι άλλοι.Πάντως αυτές οι βάσεις που σου λεώ ειναι για όλα τα laptop κα ιοι τιμές τους κάπου εκεί κυμαίνονται.

xaxa1982
02-02-06, 01:05
Το έχεις δει πουθενά αυτό?Υπάρχει καμιά φωτογραφία να το δω?Μπαίνει αποκάτω και παγώνει όλο τον υπολογιστή ή είναι μικρό εξάρτημα όπως της μάνας του?Αυτό θέλω να δω!Όταν λες,σε όλες τις γνωστές αλυσίδες?Στο ΠΛΑΙΣΙΟ ας πούμε?Υπάρχει κάπου μια φωτογραφία?Το έχεις δει πουθενά?

nnn
02-02-06, 01:07
http://www.plaisio.gr/IWCatProductPage.process?Catalog_Id=1&Secton_id=1079&Product_Id=152698

Search my friend ;)

xaxa1982
02-02-06, 03:29
Αυτό το πραγματάκι μπορεί να αντικαταστήσει το ανεμιστηράκι της μάνας του?Δε μου φαίνεται και πολύ βολικό!Σηκώνει το laptop "σούζα"?Δεν μπορώ να καταλάβω και πολύ καλά πώς μπαίνει!Ίσως να πάω να το δω από κοντά!Thanks πάντως!

PLS_CY
02-02-06, 04:45
Εννοείς ότι το ανεμιστηράκι του laptop έχει πρόβλημα (π.χ. σταμάτησε να δουλεύει κτλ)?
Αν είναι έτσι τότε θα πρέπει να το πας για φτιάξιμο, δεν λέει να βρεις από μόνος σου και να το αλλάξεις.
Αν απλά θες να κρυώνεις περισσότερο το σύστημα, τότε θα πας σε αυτό που λένε τα παιδιά. Είναι βάση και κάθεται επάνω το laptop. Δεν αντικαθιστά το εσωτερικό αλλά θα το βοηθήσει να μην δουλεύει συνέχεια.

xaxa1982
02-02-06, 05:21
Όταν λες ότι κάθεται πάνω στο laptop,εννοείς από κάτω έτσι?Ή πάνω στο πληκτρολόγιο?Είναι βλακώδης η ερώτηση το ξέρω,απλά ίσως μπερδεύτηκα λίγο.Τα original ανεμιστηράκια της εταιρείας,είναι ακριβά?Ξέρετε?

Hwoarang
02-02-06, 05:38
Γιατί δεν παίρνεις ένα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών της Acer να σου πουν?
Ψάξε λίγο όπως λέει και ο nnn

Ρώτα στο Πλαίσιο. Αυτοί θα έχουν να σου προτείνουν διάφορα

Patentman
02-02-06, 23:49
Πηγαινε το laptop για επισκευη σε ειδικο τμημα που ξερει και τι πρεπει να κανει και τι χρειαζεται το laptop σου.

Aramil
03-02-06, 00:48
Aντί να το έχεις πάνω στο τραπέζι το έχεις πάνω εκεί.Αν έχει χαλάσει το μέσα ανρμηστηράκι μην διανοηθείς να το αλλάξεις μόνος σου!Πάρε τηλέφωνο!

xaxa1982
03-02-06, 23:47
Ok,παιδιά,ευχαριστώ!Θα δω τι θα κάνω!Μάλλον κολλημένο από την σκόνη είναι!Ευχαριστώ!

@ ADSLgr.com All rights reserved.