PDA

Επιστροφή στο Forum : Dialup με συνθηματικά ADSL



Alex_Under
17-07-09, 13:31
Απ' όσο ξέρω το ConnX σου επιτρέπει να μπορείς να μπεις με PSTN-Dial UP χρησιμοποιώντας τα συνθηματικά που έχεις στο ADSL σου.
Ξέρει κανείς αν παίζει κάτι αντίστοιχο για την HOL?
Θα πάω ένα παλιό PC στην ιδιαίτερη πατρίδα και του κότσαρα και το παλιό μου μοντεμάκι και έλεγα μπας και μπορώ να τσεκάρω κανα email όταν θα είμαι εκεί.

Είδα ότι η HOL έχει ΕΠΑΚ 89625 77777

mondeo
17-07-09, 16:19
Δεν το γνωρίζω.Κάλεσε το 13844 να μάθεις.

eric_in
19-07-09, 19:31
Ναι γίνετε και με hol.
Βάζεις username μόνο το όνομα χωρίς το @ και τα άλλα σχετικά μετά από αυτό και pass το pass που έχει η dsl.

Αλλά προσοχή....το modem της dsl δεν πρέπει να είναι πρίζα συνχρονισμένο και να έχει πάρει δηλαδή ip γιατί αλλιώς δεν μπορείς να μπεις με dialup.

Ο λογαριασμός μπορεί να δουλέψει με μια μορφή την κάθε φορά dsl ή dialup.Επομένως όταν πας στη ιδιαίτερη πατρίδα να βγάζεις το adsl modem από την πρίζα για να μπορείς να μπεις με dialup.Αλλιώς δεν πρόκυτε να μπεις ποτέ.

valen_gr
19-07-09, 23:35
Σωστο αυτο που λες αλλα οχι απολυτα....Αμα στο ρουτερ εχεις περασμενο το guest και οχι το δικο σου username, μια χαρα μπορεις να αφησεις ανοιχτο το ρουτερ με το guest και να συνδεθεις απο αλλου με dialup με το δικο σου username.
Αυτα.

theofilos79
21-07-09, 23:13
Σωστο αυτο που λες αλλα οχι απολυτα....Αμα στο ρουτερ εχεις περασμενο το guest και οχι το δικο σου username, μια χαρα μπορεις να αφησεις ανοιχτο το ρουτερ με το guest και να συνδεθεις απο αλλου με dialup με το δικο σου username.
Αυτα.

βρε τι μαθαίνει κανείς τέτοια ώρα. θα το εκμαιταλευτώ στις διακοπές μου. thanks

@ ADSLgr.com All rights reserved.