PDA

Επιστροφή στο Forum : Για Διακοπη,τι κανω?



mookie
02-02-06, 18:58
Καλησπερα,

Για διακοπη συμβολαιου με την τελλας,τι πρεπει να κανω?Κλεινω 1 χρονο τον μαϊο και σημεραηρθ λογαριασμος για μεχρι τον μαρτιο.Εχω και 2 μηνες προπληρομενα,πως κανω διακοπη ωστε να εχω και τις τελευταιες 2 μηνες χωρις να πληρωσω?


Επισης,εχει παρατηρησει κανεις οτι στο προηγουμενο λογαριασμο ειχαν χρεωσει με την παλια χρεωση για τουσ 2 επομενους μηνες?(35,99 για 16/11-16/01 ενω απο 17/11 ειχε πεσει η τιμη στα 29,99)?Τους πηρα τηλεφονο τοτε και με ειπαν θα γινοταν πιστωση στον επομενο λογαριασμο μου. Ε,λιπον σημερα ηρθε ο λογαριασμος,και δεν εχω καμια πιστωση,και τους πηρα τηλεφονο και ειπαν οτι θα κανουν αιτηση στο τμημα λογαριασμου για να δουν τι θα γινει.Ψαχνουν για κοροϊδα μου φενεται....παω να χτηπησω ενα ONDSL kit,με 69Ε 4μηνες και τελιοσε το θεμα....:down::down::down:

apok
02-02-06, 19:00
Συνήθως με φαξ γίνονται οι διακοπές

apostol70
02-02-06, 21:19
Καλύτερα να πας από Γερμανό να στείλεις το fax. Πάντως θέλει 30 μέρες για να ισχύσει η διακοπή

Spirus
03-02-06, 18:22
Μέχρι να συμπληρωθούν οι 30 μέρες μπορεί κάποιος να ενεργοποιήσει κάποιο απο τα Boxes που κυκλοφορούν στην αγορά ή πρέπει πρώτα να διακόψει η Tellas την γραμμή ADSL για να ενεργοποιήσει στη συνέχεια ο ΟΤΕ την καινούργια?

ntsili
03-02-06, 19:03
Μιας και έχω και εγώ Tellas που τελειώνει τον μάιο θέλω να ρωτήσω το εξής. Με ενδιαφέρει
μόλις φτάσω στον μάιο να περάσω (με την Tellas πάλι) σε αορίστου... Γίνεται απλά, ή θέλει
τίποτα περίεργες διαδικασίες?? (διακοπή + καινούργια ενεργοποίηση)??

Spirus
03-02-06, 19:11
Μιας και έχω και εγώ Tellas που τελειώνει τον μάιο θέλω να ρωτήσω το εξής. Με ενδιαφέρει
μόλις φτάσω στον μάιο να περάσω (με την Tellas πάλι) σε αορίστου... Γίνεται απλά, ή θέλει
τίποτα περίεργες διαδικασίες?? (διακοπή + καινούργια ενεργοποίηση)??

Από ότι έχω διαβάσει μέσα στο forum δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτε απολύτως!!!:smoke:
Θα μετατραπεί αυτόματα σε αορίστου.

ntsili
03-02-06, 19:20
:thumbsup1

Billmatch
04-02-06, 08:03
Παιδιά,και εγώ έχω την απορία αυτή.Τον χρόνο που θα κάνει η Τελλάς να με διακόψει,θα μπορεί ταυτόχρονα να μου κάνει εργασίες η Βιβόντι να μου σηκώσει το δικό της δίκτυο,ή θα πρέπει να μεινω κανα δεκαπενθήμερο χωρίς ίντερνετ;

Ibanez
04-02-06, 10:43
Καλημερα.

Η διδικασια διακοπης γινεται φυσικα μονο με ενυπογραφο αιτημα μιας και με ενυπογραφο αιτημα(συμβολαιο) εγινε και η βασικη ενεργοπ/ση.
Οσο για το θεμα τις μεταβασης σε αλλον ISP τοτε :
Αν ειναι να γινει μεσω ΑΡΥΣ τοτε θα πρεπει δυστυχως να περιμενεις να τερματιστει η γραμμη μεσω τελλας και μετα να ξεκινησει η ενεργ/ση αλλου.

Στην περιπτωση που θα βαλει καποιος γραμμη απο Vivodi (Full LLU) τοτε δεν υπαρχει προβλημα.

Spirus
04-02-06, 16:00
Αν ειναι να γινει μεσω ΑΡΥΣ τοτε θα πρεπει δυστυχως να περιμενεις να τερματιστει η γραμμη μεσω τελλας και μετα να ξεκινησει η ενεργ/ση αλλου.
Την κάτσαμε...:evil:
Σίγουρα θα μεινω 10-20 μερες χωρίς internet να παω να αλλάξω isp!:(

@ ADSLgr.com All rights reserved.