PDA

Επιστροφή στο Forum : Απόπειρα για νέο Googlebombing



Bebis
02-02-06, 19:00
Προς κάθε ενδιαφερόμενο,
με αφορμή το πασίγνωστο googlebombing με στόχο τον ΟΤΕ (Ληστές), αποφάσισα να ξεκινήσω δική μου προσπάθεια με νέο στόχο. Αυτή τη φορά το αδερφάκι του ΟΤΕ , την OTEnet. Η ιδέα μπορεί να μην είναι πλέον πρωτότυπη αλλά αν σκεφτούμε ότι ως η εταιρεία με το μεγαλύτερο μερίδιο αγοράς προσφέρει τις ακριβότερες υπηρεσίες χωρίς αυτές να ανταποκρίνονται στο τι πληρώνουμε με βγάζει από τα ρούχα μου.

Googlebomb αυτή τη φορά θα είναι η λέξη "Κλέφτες" και θα σημαδεύει το site της οτενετ.

Πιστεύω ότι παραπάνω λόγια είναι περιττά. Όλοι ενημερωνόμαστε για το τι γίνεται....
Καλώ όποιον έχει την δυνατότητα να συνδράμει....
Ευχαριστώ προκαταβολικά όποιον θέλει να ενισχύσει την προσπάθεια μας.

Hwoarang
02-02-06, 19:05
Δεν σε υποχρεώνει κανένας να είσαι με ΟΤΕΝΕΤ. Άλλαξε πάροχο αν δεν σου αρέσει

sikboy
02-02-06, 19:34
Φίλε δεν συμφωνώ μαζί σου για τον απλούστατο λόγο που ανέφερε ο Hwoarang. Δεν είναι κανένας πελάτης της otenet υποχρεωμένος να μείνει στην οτενετ. Είναι τελείως διαφορετική υποθεση απο τον οτε που ειναι η μόνη επιλογη. Ο οτε ειναι μονοπώλειο ενώ οι ISP ανταγωνίζονται. Καταλαβαίνω το πρόβλημα σου αλλα σίγουρα δεν είναι αυτή η λύση κατα τη γνώμη μου.

blend
02-02-06, 20:46
Προς κάθε ενδιαφερόμενο,


Αγαπητέ, Το ADSLgr δεν θα υποστηρίξει καμμία προσπάθεια που δεν καλύπτεται απο νομιμότητα. Αν θεωρείς οτι κάποιος σε κλέβει, κάλεσε την Αστυνομία και κάνε καταγγελία.

Προσπάθεια δυσφήμησης με όποιο τρόπο, διώκεται ποινικά.

Ευχαριστώ

sandman
02-02-06, 20:54
Το google bombing δεν είναι παράνομο. Απλά δεν έχει απολύτως κανένα νόημα. Ούτε στην περίπτωση του οτε ούτε στην οτενετ.

Και τι καταλάβατε δηλαδή τώρα που το "κλέφτες" σου βγάζει τον οτε; Ξέρετε πόσοι μπορούν να βάλουν vivodi αλλά μένουν στον ote;

EvilHawk
02-02-06, 21:04
Googlebombing : Κλέφτες, Ληστές
Μην κάνετε προσπάθειες να χρησιμοποιήσετε το forum για Googlebombing!
Έχω ήδη φροντίσει γι αυτό και πάνε χαμένες! :twisted:

chat1978
02-02-06, 23:17
Μα τι ειναι το Google Bombing???
Sorry Mods αλλά από περιέργεια. Σε όλα τα άλλα συμφωνώ.

MoSKY-7-
03-02-06, 06:50
Δεν σε υποχρεώνει κανένας να είσαι με ΟΤΕΝΕΤ. Άλλαξε πάροχο αν δεν σου αρέσει
νομίζεις ότι είναι τόσο απλό? και εμείς που κάναμε αίτηση διακοπής υπηρεσιών από την οτενετ, μας έχουν στα αζήτητα.. λόγω φόρτου εργασίας! αν είναι δυνατόν.. αφού κανείς δεν εξυπηρετείται στο συγκεκριμένο τμήμα, πως έχει πέσει τόση πολλή δουλειά? :clap:

cassidy
03-02-06, 08:08
Μα τι ειναι το Google Bombing???
Sorry Mods αλλά από περιέργεια. Σε όλα τα άλλα συμφωνώ.

http://en.wikipedia.org/wiki/Google_bombing

Gothic
03-02-06, 19:42
Μην κάνετε προσπάθειες να χρησιμοποιήσετε το forum για Googlebombing!
Έχω ήδη φροντίσει γι αυτό και πάνε χαμένες! :twisted:
Εσύ μην χάσεις ευκαιρία παλιο-Νοριέγκα... :p

@ ADSLgr.com All rights reserved.