PDA

Επιστροφή στο Forum : Απορια για τηλεφωνια ΟΝ



BARKOULETOS
21-07-09, 17:46
Μετα τα κακα μαντατα με την τηλεοραση θα αρχισω να ψαχνομαι αλλου αλλα εχω καιρο ακομα, απλα ηθελα να ρωτησω την μορφη της τηλεφωνιας της ΟΝ, που δεν το συνδεεις το τηλεφωνο στο ρουτερ αλλα στην μπριζα, και ακομα και αν κανεις ρεσετ εχεις τηλεφωνο το εχουν αλλες εταιριες? Νομιζω το εχει η φορθνετ?

Σε αυτο τον τομεα ειμαι πληρως ικανοποιημενος απο την ΟΝ, ποτε δεν ειχα διακοπη τηλεφωνου, καμια σχεση με την ΝΕΤΟΝΕ οπου ειχα συνεχεια προβληματα...

intech
22-07-09, 00:59
Μετα τα κακα μαντατα με την τηλεοραση θα αρχισω να ψαχνομαι αλλου αλλα εχω καιρο ακομα, απλα ηθελα να ρωτησω την μορφη της τηλεφωνιας της ΟΝ, που δεν το συνδεεις το τηλεφωνο στο ρουτερ αλλα στην μπριζα, και ακομα και αν κανεις ρεσετ εχεις τηλεφωνο το εχουν αλλες εταιριες? Νομιζω το εχει η φορθνετ?

Σε αυτο τον τομεα ειμαι πληρως ικανοποιημενος απο την ΟΝ, ποτε δεν ειχα διακοπη τηλεφωνου, καμια σχεση με την ΝΕΤΟΝΕ οπου ειχα συνεχεια προβληματα...

Ειναι καθαρα PSTN, κανενα πρόβλημα.:oneup:

arva
25-07-09, 13:56
Έχει πολύ καλύτερο ήχο από Forthnet πάντως!

nikos93
25-07-09, 14:35
Έχει πολύ καλύτερο ήχο από Forthnet πάντως!
++:oneup:

boymanos
25-07-09, 17:24
++:oneup:

γενικα το τηλεφωνο στους περισσοτερους παροχους ειναι πολυ καλο.οι διαφοροποιησεις υπαρχουν μονο στο ιντερνετ,και αν σε ενδιαφερουν οι ταχυτητες,τοτε πρεπει να το ψαξεις πολυ.

creye
25-07-09, 20:01
Μετα τα κακα μαντατα με την τηλεοραση θα αρχισω να ψαχνομαι αλλου αλλα εχω καιρο ακομα, απλα ηθελα να ρωτησω την μορφη της τηλεφωνιας της ΟΝ, που δεν το συνδεεις το τηλεφωνο στο ρουτερ αλλα στην μπριζα, και ακομα και αν κανεις ρεσετ εχεις τηλεφωνο το εχουν αλλες εταιριες? Νομιζω το εχει η φορθνετ?

Σε αυτο τον τομεα ειμαι πληρως ικανοποιημενος απο την ΟΝ, ποτε δεν ειχα διακοπη τηλεφωνου, καμια σχεση με την ΝΕΤΟΝΕ οπου ειχα συνεχεια προβληματα...

tellas-hol-on το συνδεεις στον τοιχο

vivodi και netone πανω στο ρουτερακι τους (780)

μιας και συνδεθηκα αυτες τις μερες στην Οn εχω να πω πως η ποιοτητα στην τηλεφωνια της αν δεν ειναι και καλύτερη απο τον Οτε που ειχα ειναι εφαμιλλη

intech
25-07-09, 21:06
Απλά να προσθέσω, οτι Φαξ, και συναγερμός (αμα ρυθμιστει σωστά), λειτουργουν επίσης αψογα.:oneup:

dream-maniac
25-07-09, 22:12
εμενα παιδια η τηλεφωνια εχει τρομερα χαμηλη ενταση.ισα ισα ακους και μερικες φορες οχι.εχω παρει τηλεφωνα αλλα μου λενε οτι τσεκαρουν τη γραμη και ολα ειναι οκ.μοπυ ειπε βεβαια οτι ειναι πιο χαμηλη απο την ενταση του οτε.και φιλτρα εχω αλλαξει αλλα δεν.

030366
26-07-09, 12:47
Άλλη τηλεφωνική συσκευή έχεις δοκιμάσει;

WagItchyef
26-07-09, 13:45
εμενα παιδια η τηλεφωνια εχει τρομερα χαμηλη ενταση.ισα ισα ακους και μερικες φορες οχι.εχω παρει τηλεφωνα αλλα μου λενε οτι τσεκαρουν τη γραμη και ολα ειναι οκ.μοπυ ειπε βεβαια οτι ειναι πιο χαμηλη απο την ενταση του οτε.και φιλτρα εχω αλλαξει αλλα δεν.

Μήπως κατέβασες την ένταση του ακουστικού (αν έχεις ασύρματο);

kage
27-07-09, 00:27
Απλά να προσθέσω, οτι Φαξ, και συναγερμός (αμα ρυθμιστει σωστά), λειτουργουν επίσης αψογα.:oneup:
δηλ.

......................

intech
27-07-09, 21:20
δηλ.

......................

Σε κάποια μοντέλλα συναγερμών (λιγα), πρεπει να ρυθμίσεις τον χρονο που αποστέλλονται τα dtmf σήματα, δηλαδή με απλά λογια, τον χρόνο που μεσολαβεί οταν σε καλει εσενα η την εταιρεία που εισαι συμβεβλημένος, στην "πληκτρολόγηση" του καλουντος αριθμού .
Μια σωστή τιμή ειναι να μεσολαβούν 200-300 msec ανα αριθμό.
Και κάτι ακόμα, το τηλέφωνο δουλεύει, ακόμα και σε διακοπές ρεύματος.

apostol70
29-07-09, 23:53
εμενα παιδια η τηλεφωνια εχει τρομερα χαμηλη ενταση.ισα ισα ακους και μερικες φορες οχι.εχω παρει τηλεφωνα αλλα μου λενε οτι τσεκαρουν τη γραμη και ολα ειναι οκ.μοπυ ειπε βεβαια οτι ειναι πιο χαμηλη απο την ενταση του οτε.και φιλτρα εχω αλλαξει αλλα δεν.

Το αντιμετωπίζω και εγώ το πρόβλημα με την ένταση. Είναι πολύ χαμηλή και καμιά φορά ιδίως όταν παίρνω στο σπίτι από το κινητό δεν ακούω καθόλου. Στην Tellas που ήμουνα πριν δεν αντιμέτώπιζα τέτοιο πρόβλημα

intech
29-07-09, 23:58
Το αντιμετωπίζω και εγώ το πρόβλημα με την ένταση. Είναι πολύ χαμηλή και καμιά φορά ιδίως όταν παίρνω στο σπίτι από το κινητό δεν ακούω καθόλου. Στην Tellas που ήμουνα πριν δεν αντιμέτώπιζα τέτοιο πρόβλημα

Λογικά, ειναι θεμα τηλεφώνου..(εννοώ συσκευής)
Αλλά ανεφερε το πρόβλημα, γιατι δεν δικαιολογείτε...

@ ADSLgr.com All rights reserved.