PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΥΝΔΕΣΗΣ



PETROS68
22-07-09, 08:52
Εγώ έμενα στους Αμπελόκηπους και είχα σύνδεση με την on telecoms στο πλήρες πακέτο.
Μετακόμισα στην Αγ. Παρασκευή και ζήτησα από την on telecoms να μεταφέρουν το τηλέφωνο με τον ίδιο αριθμό και μου είπαν ότι θέλουν 2 μήνες !!!
Πήγα στον ΟΤΕ και μου είπαν 2 εβδομάδες !!
Παρ' όλο που έφαγα 2 Παρασκευές να περιμένω για να έρθει ο τεχνικός για την σύνδεση τελικά είχα τηλέφωνο μόνο για καλώ εγώ και όχι για να με καλούν, θα μπορούσαν να με καλέσουν μόνο όσοι έμεναν στην Αγ. Παρασκευή.
Από Τρίτη μου είπαν ότι όλα θα ήταν εντάξει.
Πράγματι την Τρίτη ΚΟΠΗΚΕ ΤΕΛΕΙΩΣ Η ΓΡΑΜΜΗ !!!
Μετά από πολύ κόπο μέσω κινητού κατάφερα να ειδοποιήσω για βλάβη και μου απάντησαν ότι έχουν ενημερώσει και σε 2 ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΟΥΝ !! Α! ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ !!!
ΕΛΕΟΣ !!
ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΤΙ ΕΧΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΟΥ INTERNET !!!
ΑΛΙΜΟΝΟ ΜΟΥ !!

Υπάρχει άλλος με ανάλογο πρόβλημα ;
:down::nono::rtfm::down::nono::rtfm:

manicx
22-07-09, 11:20
Δεν κατάλαβα τι ακριβώς έκανες. Η τηλεφωνική σύνδεση που έκανες τώρα στην Αγία Παρασκευή είναι με τον ΟΤΕ ή μετέφεραν το τηλ. που είχες με την ON; Όταν έχεις τηλεφωνία και internet με έναν Χ εναλλακτικό και μεταφέρεσαι σε άλλο κέντρο, γίνεται διακοπή της υπηρεσίας σου και νέα ενεργοποίηση εκ νέου. Μπορεί εσύ να λες ΄μεταφορά' αλλά στην ουσία είναι διακοπή και εκ νέου σύνδεση. Αυτό απαιτεί χρόνο, λογικά 3-4 εβδομάδες.

Κακώς δέχθηκες να σου που 'να είσαι σπίτι σου'. Προσωπικά, πάντα ζητάω ένα 2ωρο στο οποίο θα είμαι σπίτι. πχ 8-10πμ. Και πάντα μου έρχονται μέσα στο δίωρο αυτό.

PETROS68
23-07-09, 10:59
Τελικά ψάχνοντας και ρωτώντας βρήκα τον τεχνικό ο οποίος ήρθε και μου σύνδεσε το τηλέφωνο και μου είπε ότι η σιακοπή του τηλεφώνου είχε γίνει για να συνδέσουν το dsl.
Τελικά το τηλέφωνο προς το παρών από εχθές το απόγευμα λειτουργεί.
Μάλιστα το πρωί επικοινώνησαν τηλεφωνικά μαζί μου στο σταθερό και μου είπαν ότι έκαναν τους απαραίτητους ελέγχους και ότι όλα είναι εντάξει.

Το φοβερό είναι ότι ο τεχνικός που έκανε την σύνδεση ήταν ο μόνος που ήταν ενήμερος για το τι είχε συμβεί !!

Προς το παρών το τηλέφωνο λειτουργεί.
Μένει τώρα να δω την σύνδεση για το conex μόλις μου στείλουν τον εξοπλισμό.

aa144
23-07-09, 11:05
Αν πήρες Conn-X δεν θα έχεις πρόβλημα, και αν έχεις θα στο φτιάξουν στα γρήγορα, έτσι είναι τα πράγματα στο Ελλαδιστάν όπως κατάλαβες.

PETROS68
24-07-09, 10:55
Ευχαριστώ πολύ παιδιά !!
Χτες παρέλαβα και τον εξοπλισμό.
Τώρα μένει να βρω χρόνο να το συνδέσω.

:oneup::lol::up:

manicx
24-07-09, 13:04
Πέτρο, στην Αγ Παρασκευή προς τα που είσαι; Γενικά οι τεχνικοί στην περιοχή μας είναι αρκετά εξυπηρετικοί.

PETROS68
27-07-09, 09:21
Είμαι στην περιοχή Τσακός.
Ξέρεις σε τι ταχύτητες συγχρονίζει στην περιοχή το conex ?

@ ADSLgr.com All rights reserved.