PDA

Επιστροφή στο Forum : ΑΛΛΑΓΗ ΡΟΥΤΕΡ?



ANONYMOS
22-07-09, 21:47
Καλησπερα πριν ενα μηνα εγινα συνδρομητης της τελας και μου εδωσαν το ρουτερ της siemens που εχει μια θυρα ethernet ενω εγω χρησιμοποιω δυο θυρες εχωντας στο σπιτι δυο η/υ.Τωρα χρησιμοποιω το νετφαστερ που μου ειχε μεινει απο τοην χολ αλλα δεν το θεωρω αξιοπιστο και θα ηθελα να να το αλλαξω,πηρα την τελας τηλεφωνο αλλα δεν μου δινουν δωρεαν καποιο αλλο απο τα αλλα δυο που δινουν (Gennet OxyGEN-Thomson Speedtouch 585).Υπαρχει κανενας τροπος να τους πεισω να να μου το αντικαταστασησουν δωρεαν?

Mouse Potato
22-07-09, 21:52
Σε ποιο ακριβώς πρόγραμμα έχεις γίνει συνδρομητής;

Αν είσαι σε double play να τους αναφέρεις ότι ο ασύρματος εξοπλισμός δίνεται δωρεάν από αυτούς και δικαιούσαι αλλαγή με νέο router.

Τι ακριβώς απάντηση σου δίνουν;

ANONYMOS
22-07-09, 22:13
Σε double play ειμαι και τους πηρα πριν λιγο τηλεφωνο και μου ειπαν οτι τα αλλα δυο ρουτερ τα δινουν σε νεους συνδρομητες στα νεα συμβολαια δεν θυμαμαι ημερομηνιες και αν θελω καποια απο αυτα πρεει να δινω μια μικρη επιβαρυνση για 12 μηνες

Mouse Potato
22-07-09, 22:21
3,5 €/μήνα; Αν είναι τόσο, go for it είναι σχετικά καλή τιμούλα. Όπως και να χει είσαι κάπως άτυχος όσον αφορά το timing.... :(

ST 585

ANONYMOS
22-07-09, 22:32
Eυρηκα!!!!!Θυμηθηκα οτι μου ειχε μεινει το ρουτερακι που ειχα παλια οταν ειχα οτε το speedtouch 585 (i) v6 και θα βαλω αυτο αμεσως τωρα.Ξερετε αν ειναι καλυτερο αυτο απο το νετφαστερ και γενικα αν παιζει καλα με τελας?

........Auto merged post: ANONYMOS πρόσθεσε 2 λεπτά και 51 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Επισης που θα μπορουσα να βρω το τελευταιο firmware γιαυτο?

Mouse Potato
22-07-09, 22:44
Είναι διαμαντάκι το συγκεκριμένο ρούτερ. Μπορεί να δεις λίγο χαμηλότερους συγχρονισμούς αλλά είναι αρκετά καλό!

Εδώ (http://www.adslgr.com/forum/forumdisplay.php?f=54) θα βρεις ότι θέλεις για firmware update

@ ADSLgr.com All rights reserved.