PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβλημα ασυρματου δικτυου σε W8920G



billis20
22-07-09, 23:01
Καλησπερα,εχω ενα προβλημα.Σημερα αγορασα το modem/router W8920G-b (annex b) της TP-LINK.Το συνεδεσα λοιπον μεσω ethernet με το PC, ολα καλα.Εκει που λειτουργουσαν ολα ρολοι,ειπα να συνδεσω και το δευτερο PC που εχω στο σπιτι μεσω wireless.Μπενω λοιπον στο web interface, παω να ενεργοποιησω το wireless.Κολαει η σελιδα μολις πατησα save και καθε προσπαθεια να την ξαναανοιξω απετυχε.Μετα απο ενα restart του router βλεπω το λαμπακι WLAN για το ασυρματο να λειτουργει αλλα δεν συνχρονιζε με την DSL γραμμη.Μετα απο αρκετα πειραματα ανακαλυψα πως οποτε ενεργοποιω το wireless πεφτει η DSL. Οταν το απενεργοποιω και συνδεω μονο το πρωτο PC με καλωδιο, ολα καλα.Πως μπορω να εχω και τα 2 συνδεδεμενα, το ενα με καλωδιο και το αλλο ασυρματα; Μου διαφευγει καποια ρυθμιση;

paspro
23-07-09, 01:24
Είναι προφανές ότι ο ρούτερ έχει πρόβλημα. Πρέπει να τον γυρίσεις πίσω και να πάρεις άλλο για αντικατάσταση.

Simpleton
23-07-09, 01:47
Δοκίμασε να του περάσεις το τελευταίο firmware:
http://www.tp-link.com/support/download.asp?a=1&m=TD-W8920G&h=Annex%20B

billis20
04-09-09, 23:23
Ευχαριστω για τις απαντησεις,περασα το τελευταιο firmware, το wireless μετα απο λιγο σταματαει να δουλευει και το PC με ethernet τυχαια χανει τη συνδεση με το Internet, κατι που λυνεται μονο αν το κανς power cycle.Εχω ξεμεινει απο ιδεες...

@ ADSLgr.com All rights reserved.