PDA

Επιστροφή στο Forum : Για Να Μη Φατε... Πακετο Στη Μεταφορα



ilias_link
03-02-06, 13:41
Αγόρασα απευθείας και προκαταβολικά με κατάθεση σε λογαριασμό της ΗΟL το πακέτο 512 broadband 6+6 από 19/1 και στις 2/2 με παίρνουν από ACS courier να το παραλάβω από αυτούς.MONO που το συγκεκριμένο κέντρο της ACS είναι Πικέρμι και εγώ Αρτέμιδα ,σα να λέμε τρεις Δήμοι ...διαφορά !
Σκεφτηκα αν θέλουν στην ACS κάποια διευκρίνηση για διεύθυνση... αλλά ας πάρω καταρχήν την HOL.
Ευγενικά ένας υπάλληλος με ενημερώνει ότι εδώ και 10 μέρες έχει αλλάξει ο τρόπος αποστολής (παρακαλώ όποιος ξέρει κάτι παραπάνω ας στείλει μήνυμα στο θέμα ,εγώ δε μπορώ να το επιβεβαιώσω) και η παράδοση γίνεται από το σημείο της ACS αντι να... ερθει στη διεύθυνση μου, που παρεπιπτόντως τους την έδωσα με την αίτηση για το πακέτο.
Στη συνέχεια παίρνω στην ACS στο Πικέρμι τονίζοντας ότι δέχομαι την επιβάρυνση της αποστολής για να μου το φέρουν στη πόρτα μου και ...τρώω πακέτο/πόρτα κανονικά!!! γιατί η κοπέλα στην άλλη άκρη μου λέει ότι πρέπει να το παραλάβω από εκεί ! Τελικά με ψυχραιμία και λίγη επιμονή πείθεται.
Οπότε κατέληξα στα εξής:
1) Μάλλον είναι για την HOL θέμα κοστολογίου σε σχέση με την αποστολή πορτα-πόρτα ( ελαφρώς ακριβότερη , με μικρή διαφορά).
2)Αν ήξερα ότι έχει μανούβρα θα το έπαιρνα από το e-shop με αντικαταβολή και δεν με ενδιαφέρει η χρέωση για μεταφορικά , αφού και η μεταφορά θεωρώ ότι είναι πολύτιμη υπηρεσία και άρα ας χρεωθώ, αλλά να εξυπηρετηθώ.
3)Θεωρώ ότι η HOL μπορεί να προσφέρει καλύτερες υπηρεσίες-ενημέρωση σε μας τους πελάτες , άρα δίνω πίστωση χρόνου .

Να σημειώσω ότι πολλές φορές χρησιμοποιώ από την περιοχή μου υπηρεσίες μεταφοράς πόρτα-πόρτα από ACS, E-shop και Γενική Ταχυδρομική για Ελλάδα, αλλά και FEDEX για παραγγελίες από εξωτερικό χωρίς το παραμικρό πρόβλημα.

--Ενημέρωση αρχικού μηνύματος: Τελικά μου ήρθε η αποστολή του πακέτου στη διεύθυνση που έδωσα και μάλιστα ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΧΡΕΩΣΗ από
την ACS παρότι έγραφε πάνω στο δέμα με μεγάλα γράμματα P2P (δηλαδή να το παραλάβω από κέντρο της ACS).Αυτά με λίγη υπομονή και καλή θέληση.
Τα συμπεράσματα δικά σας...

@ ADSLgr.com All rights reserved.