PDA

Επιστροφή στο Forum : ΟΤΕ στο Κερατσινι (ΠΡΟΒΛΗΜΑ)



SolitudeWithin
24-07-09, 09:54
Άπο προχθές το πρώι και καθώ έπινα το καφεδάκι μου σερφάροντας λίγο πριν φύγω για δουλεία πέφτει η γραμμή..Δεν δίνω και πολύ βάση και φεύγω για δουλειά.
Γυρνώντας και προς μεγάλη μου έκπληξη βλέπω οτι η γραμμή ηταν ακόμα κάτω.
Πέρνω τηλ το 121 και μου λένε σε 48 ώρες θα έχετε σχετική ενημέρωση. ( !!!! )
Και όντως σήμερα το πρωί με πέρνουν τηλ και ξεκινάει...

ΟΤΕ: Μπορείτε να δείτε αν έχετε ακόμα πρόβλημα?
Εγω: Βρίσκομαι στην εργασία μου, εσείς δεν βλέπετε αν έχει συγχρονίσει η γραμμή?
ΟΤΕ: Η γραμμή σας φαίνεται μια χαρά. Μήπως φταίει το ρούτερ σας ή τα splitter?
Εγω: Εεμ...Δοκίμασα και το δικό σας router ( Sagem ) με τα ιδια αποτελέσματα..Τα splitter είναι ολοκαίνουργια..
ΟΤΕ: Θα κάνουμε ψηφιακό έλεγχο στη γραμμή να δούμε αν υπάρχει πρόβλημα.Επίσης βλέπω ότι δεν συγχρονίζετε ψηλά.
Εγω:Έμενα μου λες? Το ξέρω...
ΟΤΕ: Και απ'οτι βλέπω το DSLAM σας είναι γεμάτο...
Εγω: Ααα πολύ ενδιαφέρον.
ΟΤΕ: Μην ανησυχείτε , θα γίνει αναβάθμιση του δικτύου σας εντός 3 ημερών.
Εγω: Πάλι καλα..
ΟΤΕ: Και θα στείλουμε τεχνικό να ελέγξει εξωτερίκα αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα..

2 μέρες νεκρό και μετράμε.... αααα ρε πΟΤΕ και νόμιζα οτι έπαιζε αξιοπιστία σε σένα που τα σκάμε αδρα...:mad:

emeliss
24-07-09, 16:41
Όταν λες νεκρό τι εννοείς; Δεν μπαίνει στο internet, συγχρονίζει το adsl, το τηλέφωνο δουλεύει;

SolitudeWithin
27-07-09, 10:13
Δεν συγχρονιζε καν...και μιλαω σε παρελθοντικο χρονο γιατι σημερα με πηρε τεχνικος τους και μου ειπε οτι μια καρτα στο κεντρικο ηταν off..
Btw στατιστικα της γραμης μου ηταν χαλια..μιλαμε για Downstream att στα 50db και Upstream κοντα στα 20db..
Σημερα μετα τις διορθωσεις που κανανε μπηκα remote σπιτι και ειδα την γραμμη διαμαντι..
DSL Status: Connected
DSL Modulation Mode: ADSL2+
DSL Path Mode: Fast
Downstream Rate: 16567 kbps
Upstream Rate: 907 kbps
Downstream Margin: 9 db
Upstream Margin: 9 db
Downstream Line Attenuation: 25 db
Upstream Line Attenuation: 5.5 db
Downstream Transmit Power: 11 db
Upstream Transmit Power: 21 db

Εγω τους γκρινιαζα απο την αρχη που με συνδεσαν οτι κατι δεν παει καλα απο μεριας τους...μετα απο 6 μηνες περιπου διορθωσαν το προβλημα...

manicx
27-07-09, 11:09
Γκρίνια, γκρίνια αλλά να που θέλει και λίγο υπομονή. Μακάρι να είχαν και άλλοι αυτά τα στατιστικά.

@ ADSLgr.com All rights reserved.